Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Segítsetek! Vasárnapi vendégeim részére egyszerű recepteket keresek! fórum

Segítsetek! Vasárnapi vendégeim részére egyszerű recepteket keresek! (beszélgetős fórum)


1 2 3
32. martini64 (válaszként erre: 17. - Mancipanci)
2010. nov. 4. 20:08

Biztos, hogy húslevest csinálnék.

A húst kivenném, felpirítanám, mellé franciasalátát adnék, vagy meggyszószt és rizst.

31. anzi (válaszként erre: 28. - Azure_)
2010. nov. 4. 20:00
Ez istenien hangzik, el is mentettem :D!
30. azure_ (válaszként erre: 28. - Azure_)
2010. nov. 4. 19:59
Ez desszertnek isteni és eddig nálunk mindig secc-perc alatt elfogyott. :) Nem kell sütni, csak kikeverni aztán rétegezni. Hmmmmmm.....
29. anzi (válaszként erre: 23. - Mancipanci)
2010. nov. 4. 19:58

Még egy isteni és egyszerű:

a csirkemellet besózod és durvára őröl színesborssal beszórod, de jól rá is nyomkodod, hogy mint egy panír betakarja, majd akár serpenyőben akár tepsiben kisütöd, kb össz elkészítési ideje hús szeleteléssel sem több mint 50 perc és én tepsit szoktam használni, mivel azzal nem kell foglalkozni és addig a krumpli pürét elkészíthetem hozzá :).

28. azure_
2010. nov. 4. 19:58

Citromos parfé:


Hozzávalók:


1/2 liter tejföl

1/2 liter tejszín(édes) (Hulalala a legjobb az tuti felverődik!!)

1db citrom

4db banán

1db ananász konzerv

babapiskóta(kb.600g ha kimarad sem fog kárba veszni)


Elkészítés:


Tejszínt kemény habbá fel kell verni, aztán óvatosan a tejfölt is bele kell keverni.

Citrom héját lereszelni, a levére is szükség lesz. Ezt is belekavarni a habba. Ha nagyobb a citrom akkor elég csak a fél citrom leve!!

Banánt fel kell darabolni.

A hozzávalókat összeállítani egy nagy tálba:

alulra kerül egy kis krém, aztán babapiskóta szépen egymás mellé, aztán ananász és banán és megint krém.

Ezek ismétlődnek míg van hozzávaló.

A teteje mindenképpen krém legyen.

Ezek után csak le kell folpakkal fedni és a hűtőben legalább egy éjszakát érni hagyni.


Tanácsok:

Citrommal óvatosan,nehogy savanyú legyen.

Kör szeletes ananász kell hozzá és érdemes a szeletkéket még meg felezni,hogy a kész parféban ne legyenek nagy darabban. Most darabolt ananászt raktam bele azzal is jó. :)


Elkészítési idő: 50 perc

27. Mancipanci (válaszként erre: 22. - 91cd7718ad)
2010. nov. 4. 19:55

Köszönöm! Megnéztem!

A karajost tutira megcsinálom, nagyon tetszik, de most hidegen fogyasztható ételre lenne szükségem.

26. azure_
2010. nov. 4. 19:54

Szia!

A kiírt receptjeim között nézd meg a mustáros karaj receptjét. Egyszerűen isteni!

A meggyel megszórt kevert süti is pofon egyszerű szerintem.

25. anzi
2010. nov. 4. 19:52

Én egy egyszerű étellel mindig aratok:

karikára vágott krumpli a tepsibe, rá vöröshagyma karikák, de nem sok, ezekre fűszerezett csirkemell és megint krumpli, hagyma és hús a tetejére pár szelet bacon szalonna.

Letakarod fóliával és közepes lángon 20-30- percig sütöd, majd a fóliát leveszed és sütöd még kb 30-40 percig amíg a husinak szép színe lesz :)!

2010. nov. 4. 19:52
A kókuszgolyó jó, de szerintem uncsi! Bocs! :)
23. Mancipanci (válaszként erre: 21. - Malacka0720)
2010. nov. 4. 19:51

Jó lenne olyat készíteni ami nem olyan szokványos, vagyis nem valószínű, hogy sűrűn kerül otthon az azstalra.

A töltött tojás tetszik! Hogyan készíted?

2010. nov. 4. 19:49
nézd meg nálam,előre elkészíted,hűtő,másnap csak be a sütőbe .mell bármilyen savanyú,kókuszgolyó
21. malacka0720 (válaszként erre: 17. - Mancipanci)
2010. nov. 4. 19:49
Ha hideget szeretnél,akkor krumplisaláta,bécsiszelet.Én mindig ezt készítem.Mellé lehet még hidegtálat csinálni,zöldség,felvágott,esetleg töltött tojás.
20. smudlaagi54 (válaszként erre: 17. - Mancipanci)
2010. nov. 4. 19:48

Csinálj egybe fasírtot,mellé krumplisalátát,

franciasalátát.Sütinek ha van diód akkor egy diós bögrést.Hamar készen van!

2010. nov. 4. 19:46
Fasírt golyók, azokat előző este meglehet csinálni, majd frissen kisütőd, fogpiszkálóra fel lehet szúrni, mellé krumpli saláta.
2010. nov. 4. 19:45
A sült csirkecomb jó ötlet, vagy még a fasírt az ami jó csak úgy bekapkodni.
2010. nov. 4. 19:45

Igen olyanra lenne szükségem ami előre elkészíthető, nem lehet melléfogni mert valószínűleg mindenki szereti, biztosan jól el tudom készíteni, hidegen is fogyasztható és nincs vele sok macera és persze finom is.

Ja és nem túl drága.

Feladtam a leckét! Ki tudja valaki elégíteni az igényeimet?

2010. nov. 4. 19:45

gyümölcsleves

egybefasírt + kruplisaláta

egy finom rizseshús

rakott kel

lusta asszony rétese

2010. nov. 4. 19:44

Ha sok vendéget várok, általában 15 en vagyunk, vagy valami finom és kiadós tárkonyos levest főzök mellé muffint, vagy valami süteményt. ezeket a leveseket nagyon egyszerű elkészíteni.

A másik étel, nem tűnik a legegyszerűbbnek, de az.

Olasz fűszeres pulykamell, vagy csirkemell, paradicsomszószban sütve, spagettivel (ezt egy príma konyha recept alapján készítettem, és azóta is igen népszerű).

2010. nov. 4. 19:44
franciasaláta az jó hidegen a hideg töltött csirkecombbal:)
2010. nov. 4. 19:44
Háffigyejj, süttes velük tojásrántottát, azt talán nem rontják el :)
2010. nov. 4. 19:43
Csinálj töltött csirkecombot, krumplipürével, sütinek legyen pogácsa(olcsóbb ha megveszed), meg ha valamiédeset is akarsz csinálj zserbót, és viszlát:)
2010. nov. 4. 19:42
Nem tudok ennyi embert leültetni, így valami büféasztal jellegre gondoltam, ahol mindenki kiszolgálja magát.
10. erikpipi (válaszként erre: 6. - Smudlaagi54)
2010. nov. 4. 19:41
Sokan nem szeretik sem a májkrémet ,májat, sem a gombát.
9. Mancipanci (válaszként erre: 5. - Fáradt*)
2010. nov. 4. 19:41

Nem rossz, recept hozzá nincs?

A főétel hidegen is megállja a helyét?

Köret?

Esetleg egy kicsit különlegesebb?

2010. nov. 4. 19:41
De csinálhatod azt is,ha előre akarsz dolgozni,hogy Francia saláta,frissen kirántott csirkével,vagy sült csirkével!
2010. nov. 4. 19:40
nézd meg a nálam rakott karaj akkora adagot készíthetsz amekkorát akarsz előre elkészíted ,hűtő és másnap kisütöd,kókuszgolyó mellé
2010. nov. 4. 19:39

Búbos hús?Szelet húsokat kevés zsiron agy olajon megsütsz,és tepsibe fekteted.Csinálsz egy hagyományos tölteléket,zsemle,hagyma,májkrém,

hagyma,gomba,ezt rárakod púposan a húsra,reszelt sajtot szórsz rá,lefóliázod,és megsütöd,majd leveszed a fóliát,és megpirítod a tetejét! Krumplipüré,rizibizi,vagy hagymás törtkrumpli körettel!

2010. nov. 4. 19:38

Sült csirkecomb,mellé töltelék..

kókusz golyók sütinek,vmilyen pogácsa.

4. Mancipanci (válaszként erre: 2. - Filona9)
2010. nov. 4. 19:33

Sose ettem!

Vendégek részére az jó ötlet?

Előre elkészíthető?

2010. nov. 4. 19:31

10 felnőtt és két gyerek, ha mindenki eljön!

Legyen sós és édes és persze valami étel is. Kipróbált, elronthatatlan és persze legyen előre elkészíthető., ja és persze ne kerüljön egy vagyonba.

Tudtok segíteni?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook