Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítsetek!!! Hogyan tartsak ébren nappal egy 1hónapos babát valamennyi ideig, hogy azután éjjel aludjon? Minden éjjel virrasztunk. fórum

Segítsetek!!! Hogyan tartsak ébren nappal egy 1hónapos babát valamennyi ideig, hogy azután éjjel aludjon? Minden éjjel virrasztunk. (tudásbázis kérdés)


1 2
16. Szilvita (válaszként erre: 14. - Panni58)
2009. dec. 4. 12:26
Szerintem egy egy hónapos baba ne sírjon...mármint én kivettem. Sose követelte, sőt úútált kézben lenni... Szerintem ha sír, valami baja van, lehet hogy csak anya kell, de azt is meg lehet érteni, eddig együtt volt anyával állandóan.
2009. dec. 4. 12:24

Szia! Nagyon jókat írtak, én is csak azt tudnám...

Éjjel ne tedd hordozóba szerintem, minél kevesebb inger érje. Nappal meg már lehet vele játszogatni picit. Hamarosan rájön a különbségre, nappal vagy éjjel van-e és akkor sokkal jobb lesz, meglátod! Türelem!:) Nálunk kb. másfél-két hónaposan kialakult a dolog, nem kell sokat várni már!

Ja és én is mindig fürdés után etettem meg, igaz egy darabig üvöltött fürdetéskor, aztán rájöttünk, hogy csak háton üvölt és akkor először hason kezdtük, akkor már tudta hogy mi történik, és már háton se volt üvöltés. Aztán már csak az öltözéskor, nem tudtunk elég gyorsak lenni a kaja miatt, de legalább tudta a rendszert. Mai napig fürdés, kaja, és alvás ez a rend, esetleg egy kis mesélés, és elalszik gyönyörűen!

14. Panni58 (válaszként erre: 10. - Grety.25)
2009. dec. 4. 12:24
Nem szabad felvenni, ringatni, kézben tartani, járkálni vele, nézd meg, hátha tele a pellus, azt a szoptatási rendszerességből el tudod dönteni, éhes-e, esetleg, ha nagyon meleg van, lehet, hogy szomjas, de ha semmi baja, had sírjon. :) Hamar abbahagyja. De ha rendszeresen felveszitek ilyenkor, akkor ki is fogja "követelni" ezt magának.
2009. dec. 4. 12:19
Sehogy ! Egy 1-honapos kisbaba meg ejjel nappal alszik , csak akkor sir ha ehes vagy mas gondja van ! Az is normalis hogy az 1-sö idökben viraszt a csalad a babaval egyutt ! De , idövel egyre ugyessebb fogsz lenni , a megfejtesben hogy , mi okbol vircsaftol a babad :)
2009. dec. 4. 12:17

szerintem ne csinalj semmit lassan hozzaszokik ,meg ejszaka csak halvany fenyt hagyatok a szobaba ne legyen nagy vilagossag es nappal legyen feny igy meg tudja kulomboztetni a nappalt az ejszakatol . probalj adni hasgorcs ellen adni valamit hatha a hasa faj es ezert nem tud aludni az en fiam is hasfajos volt.Meg probalhatod hogy este mielot adol neki enni megfurosztod es csak utana adol enni igy kifarad es alszik nalam bevalt .remelem tudtam segiteni

mikor o alszik te is alugy igy konnyebben viseled

2009. dec. 4. 12:17
Ja! És gyönyörű babád van! :)))
10. grety.25 (válaszként erre: 3. - Pici04)
2009. dec. 4. 12:17
Nem hiszem,hogy fáj a pocak. Nem görcsöl meg ilyenek. Csak nézelődik,a kezemben elvan,de ha leteszem egyből sír. A hordozóba isbeleszoktam tenni ringatni,de félek hozzászokik.
2009. dec. 4. 12:14

Peldaul ejszakai kelesekkor ne kapcsolj nagylampat/lampat, a leheto legkevesebb feny legyen csak, eppenhogy lasd, mit csinalsz, meg kell szoknia, hogy ejjel nincs parti, sotet van, nappal vilagos.

Eleg, ha ejszakara nem sotetited el az ablakot.

2009. dec. 4. 12:13
Igen pl. az éjszakai pelenkázással én is sokáig megkavartam szegényt. A védőnő felvilágosítot, hogy nem kell. És tényleg felesleges ha nem kakil be. Úgy csak cicizett és már aludt is vissza. :)
2009. dec. 4. 12:13
Próbáld meg a szívhangos macit Pr. Lionheart éjszakára. Nem olcsó, de beválik. A babamonitorok mellé is szoktak adni szívhangot hallató játékot, megnyugtatja, és elaltatja. Vagy vegyétek fel a Te szívhangodat!
2009. dec. 4. 12:11

Pl.: nappal ne sötétíts be! Éjszaka pedig csak csend és sötétség legyen körülöttte, akkor is, mikor eszik. És minél kevesebb macera. Előbb-utóbb érezni fogja a különbséget.


Ha felébreszted, megzavarod a saját kis ritmusát, ne tedd! Rá fog jönni magától hamar, mikor van éjszaka és mikor van nappal.

2009. dec. 4. 12:10
Szerintem 1 hónaposan még nagyon nehéz kialakítani egy napirendet. Nekünk sem sikerült bárhogy próbálkoztam. :( Ébren tartani nem tudtam mert üvöltött szegény, hogy fáradt de aztán 2-3 hónapos kora körül magától kialakult egy rendszer bár éjjel is cicizett még 3-5 óránként mikor hogy.
4. Pici04 (válaszként erre: 3. - Pici04)
2009. dec. 4. 12:09
eseket=esetleg
2009. dec. 4. 12:09

Tenyleg!

Szopizik a Kisfiad?Ha igen,nem eszel eseket olyan dolgokat,amitöl fajhat a pocija is?

2009. dec. 4. 12:08

Szia!

Sehogy.Kialakul a ritmusa nemsokara.

2009. dec. 4. 12:07
Segítsetek!!! Hogyan tartsak ébren nappal egy 1hónapos babát valamennyi ideig, hogy azután éjjel aludjon? Minden éjjel virrasztunk.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook