Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítsetek! Hogyan szoktassam wc-re, bilire a kisfiamat? fórum

Segítsetek! Hogyan szoktassam wc-re, bilire a kisfiamat? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. júl. 27. 17:25

Sziasztok!

Az én fiam se szobatiszta.Hiába pisis a ruhája nem érdekli játszik tovább és ha látom hogy tiszta pisi akkor is letagadja!Nem ül rá se a bilire,se a wcre.Szerintetek mit csináljak?

13. erababa1111 (válaszként erre: 12. - Sajert)
2011. máj. 16. 20:57

Nagyon köszönöm ezt a hozzászólást!!! Mintha rólunk írtál volna... Ez megerősített abban, hogy tényleg ne erőltessem a dolgot!!!

Köszönöm még egyszer! :)

12. sajert (válaszként erre: 11. - Erababa1111)
2011. máj. 15. 19:26

Ne is mond a nyomást :-). Nálunk is nyáron a sárvári mama minden nap megkérdezte telefonon, na még van rajtad pelus? Ilyen nagy fiúnak már nem kéne pelusosnak lennie. Ennyi idősen az ő fiának (férjem) és a lányának már nem volt pelusa. Hú, a végére mindig majd felrobbantam. Aztán rájöttem a gyereket én ismerem, és ha nem ért meg rá, akkor a fejem tetejére is állhatok.

Ismerek olyat, aki a gyerekre csapott, ha nem a bilibe/wc-be pisilt. Másfél évesen lett "szobatiszta" a gyerek. Most, 5 évesen éjszakára még mindig kell pelus :-(.


A lányok - általános vélekedés alaján - hamarabb lesznek szobatiszták. Nekem nem egy-két ismerősöm van lányos, van akinek 1,5 évesen (nem kényszer hatására) lett az egyik lánya, a másik lánya meg 3 évesen. Egy anyától, egy apától, egy neveléssel. A kisfiú meg 3,5 évesen (3 gyerekük va).


Lehet hogy pont holnap eldobja a pelust. A fiam is tudta, hogy hova kéne, beszélgettünk róla, de nem akarta :-D.

11. erababa1111 (válaszként erre: 9. - Sajert)
2011. máj. 14. 21:37

Köszi szépen a tanácsot! :)

Az a probléma, hogy ha minden jól megy, szeptembertől ovis lesz, így nagyon kellene a szobatisztaság... Tudjátok, a (nagy)szülői nyomást is nehéz elviselni, mert "Ő már nagy fiú ahhoz, hogy pelenkás legyen" :(

Viszont az a tudat "nyugtat", hogy a fiammal egy napon született kisfiú és kiscsajszik sem szobatiszták még. Ezek szerint nem én vagyok a "hibás" és béna ebben a témában, csak Manó nem érett meg rá. Remélem, mielőbb érett lesz!!! :)

10. sajert
2011. máj. 11. 21:10
És november 12-én lett szobatiszta, köze se volt a nyárhoz :-D.
2011. máj. 11. 21:10

Sehogy, majd szól ha megérik rá.


A fiam két éves négy hónapos volt, amikor - szó szerint - egyik óráról a másikra szoba- és ágytiszta lett. A bölcsibe se akarták elhinni, hogy pénteken egy pelusos gyereket vittem haza, hétfőn meg már alváshoz se kellett! Szombaton, déli alvás után szólt a fiam, hogy nem kell többet pelus :-). Én azért éjjelre adtam rá, de felesleges volt. Talán ha háromszor csurgott be. (Ja, és pénteken még vettem neki 60db-os Huggiest, mert elfogyott a bölcsibe, el kellett adnom bontatlanul.)

Akkor nyáron (ő január végi) még vért izzadtam vele, hiába volt rajta csak egy kisbugyi, élvezte, ahogy csorog a lábán.


Innen visszanézve, kár volt nyáron "erőszakoskodnom" vele, ha megérik rá az idegrendszere, a húgyuti rendszere, úgyis elhagyja.


A lényeg, hogy tudja hova kell, a többit meg megoldja, okos gyerek :-D.

2011. máj. 11. 20:20
A pisilést nyáron ügyesen megtudjátok oldani,kis nadrág hamar letolható.A kakilást az én fiam egy szék vagy fotel mögött oldotta meg elbújva,ezért oda tettem neki a bilit és hamar rászokott.Olyan is volt ,hogy le kellett takarni egy takaróval a szék támláját és alá bujt:-)Sok sikert.
7. d2299ac778 (válaszként erre: 6. - Erababa1111)
2011. máj. 11. 20:19

Egy kisfiút nem szidnak meg mert pisilnie kell.

Inkább mosolyognak.

2011. máj. 11. 20:18
köszi :) Pesten lakunk... kicsit így nehezebb lesz, de majd megoldjuk valahogyan!
5. d2299ac778 (válaszként erre: 4. - Erababa1111)
2011. máj. 11. 20:06

Azt tudom ajánlani hogy jön a jó idő,vedd le a pelust,és úgy sétáljatok.Ne szidd ha bepisil.Csakszólj rá hogy az árokba...vagy máshová inkább.

Próbát megér.

2011. máj. 11. 20:04
2és fél éves múlt márciusban
3. d2299ac778 (válaszként erre: 2. - Erababa1111)
2011. máj. 11. 20:03
Mennyi idős?
2011. máj. 11. 19:57
Megőrít Törpém! Ma 3szor kakilt bele a pelusba, ráadásul nem szól, csak azt érzem, hogy rettenetesen büdös a gyerek. Mikor rákérdezek, letagadja… Mi a csudát kezdjek Vele?!?
2011. máj. 11. 19:56
Segítsetek! Hogyan szoktassam wc-re, bilire a kisfiamat?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook