Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítsetek, az apa nem vállalja a gyereket! fórum

Segítsetek, az apa nem vállalja a gyereket! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
113. era06 (válaszként erre: 112. - Zsu34)
2008. febr. 26. 18:36
Bocsánat! Úgy értettem, hogy 2és fél éves a kisgyerek. Így "könnyebb", nem kell elmagyarázni, hogy hol van a bácsi.
112. Zsu34 (válaszként erre: 111. - Era06)
2008. febr. 26. 18:15
Látod?Ezt én sem értettem.Ha én pasi lennék és ilyen helyzetbe kerültem volna,mindent megteszek,hogy nem boruljon ki a bili.Nem győztem volna a nő/anya kedvében járni,hogy továbbra is maradjon a jó sorom.Neki az volt a baja,hogy szólni mertem,hogy fáj a gyerekkel kapcsolatos közönye.Ezen húzta fel úgy magát,hogy állítólag otthon észrevette a neje és mindent bevallott.Bocs,Era06,kijavítalak:nem 3évig nem hozott semmit,mert a kapcsolatunk is csak 2és fél évig tartott,a baba pedig még csak most volt 1 éves február közepén.Apuka a baba 8és fél hónapos koráig jött hozzám rendszeresen.Én az időre bíztam,talán majd eszébe jut,hogy illene...Hogy miért nem szóltam?Mert szerettem őt vmilyen szinten és talán a lelkem mélyén éreztem,hogy így eltávolítom,ha olyan dologra kérem,ami tőle messze áll.Hát majd most "könnyebb" lesz neki havi huszonvalahányezret kifizetni évekig,mert én nem akartam tőle pénzt,csak egy kis törődést a gyereke irányában.
111. era06 (válaszként erre: 110. - Zsu34)
2008. febr. 25. 19:36

A TE részedről szerelem gyerek, és ez a lényeg. Elmondhatod neki, hogy szerelem volt. Most viszont a szép emlék átment "gyűlöletbe" Miért engedted meg, hogy elmenjen hozzátok szülés után is? Ha 3 évig nem vitt semmit a gyerekének, miért most borúlt ki a bili? Téged most utál, ezt elhiszem, de nem volt furcsa, hogy a gyereknek soha nem vissz semmit? Vadidegenhez elmegyek és tudom, hogy gyerek van akkor csak viszek valamit!

Miért nem volt jó ennek a pasinak, "a kecske is, meg a káposzta is" megoldás? Könnyebb elmondai otthon?

110. Zsu34
2008. febr. 25. 19:01
Szerelemgyerek? Hol itt a szerelem? Csak a női oldalon,ahogy már írtam is.Egyébként az szomorú,ha a férfi a gyereket utálja azért,amit a gyerek anyja tett vele.Én is ezt magyaráztam az exemnek,hogy az odáig rendben,hogy a neje már tud az egész ügyről és így már nem akarja velem folytatni,de a lányunk KÖZÖS,ugyanúgy az ő vére,mint az otthoniak. És ő nem élt az általam felkínált lehetőséggel,hogy szakítsunk.Ezt a terhesség közlésekor ajánlottam fel neki,mondván,nem akarom őt és a családját kellemetlen helyzetbe hozni.Én nem a férfit akartam magamhoz láncolni,én a gyereket akartam megtartani,ha már lett és úgy éreztem,választanom kell.Meglepett a férfi döntése,hogy maradni akart...Tehát ő nem vethet semmit az én szememre,ő volt hülye,mert tényleg én tőle soha egy fillért nem kértem,örültem,hogy jár hozzánk rendszeresen.Azonban 4hónapja nem kíváncsi a lányára sem,mert most engem gyűlöl.És még csodálkozik,hogy bíróságra vittem az ügyet!
2008. febr. 25. 16:58
Mókás látni,ahogy pálfordulatot vesznek a vélemények..:)
108. era06 (válaszként erre: 106. - Zsu34)
2008. febr. 25. 15:47

Nem minden családban teszik le a pénzt, adjuk össze ennyi a bevétel. Általában van saját keret.

Azt hogyan magyarázta el otthon, hol van amikor nem dolgozik és nincs a munkahelyén? Ezzel az erővel el lehet menni plusz munkát végezni. Minden ketten hibásak, meg lehetne oldani, hogy a kecske is jól lakjon, a káposzta is megmaradjon.

Mindenki vállalja a saját hülyeségét.

Mit fog szólni a gyerek amikor megtudja az igazat?

Édes gyermekem csak azért vagy a világon, mert így akartam apádat megkaparintani? vagy pedig azért mert tele volt a puttonyom, ki kellett rázni? Talán könnyebb elfogadni azt, hogy ő egy szerelem gyerek, mint azt, hogy apád utál és látni sem akar.

2008. febr. 25. 08:13

Szegény edike?

Szerintem is az,beteg szegény.

El akarták hagyni,de ő erőszakosan,aljas módon zsarolni kezdte a pasit.

Hazudozott neki folyamatosan,hogy teherbe eshessen.Egyáltalán nem gondolt senkire csakis önmagára,az hogy a gyerek nem csak "eszköz" lesz,hanem egy élő ember,akit ezekután fel kell nevelnie,az is csak most a 8.-dik hónapba jutott eszébe.

Most meg leesett a tantusz,hogy oppá,mit tettem?

De még ez sem elég nála ahoz,hogy belássa,milyen óriásit hibázott evvel az utolsó húzással,most is csak a bosszú és a pénz érdekli,csak az,hogy tudna kapcsolatba maradni a pasival(aki mellesleg szintúgy megérdemli amit kapott,de most nem róla van szó)

106. Zsu34 (válaszként erre: 20. - Era06)
2008. febr. 25. 08:01
Az szerintem nem kivitelezhető,hogy peren kívül fizet a pasas,de a feleség nem tudja meg.Akkor mit mond otthon?Miért tűnik el havonta az a bizonyos X összeg?Jó,ha van a pasinak külön dugipénze,akkor talán kivitelezhető.
105. Zsu34 (válaszként erre: 15. - Edikeee)
2008. febr. 25. 07:56
Szegény edikeee!Egy darabig én is azt hittem,hogy majd elhagyja értem a családját,de ez még a terhesség előtt volt.Csak az a baj,hogy már a kapcsolat elején kialakul egy "rend", amit sajnos a nősember diktál,mi meg igazodunk hozzá,ha nem akarjuk elveszíteni.Már az elején eldől,szerelem van-e vagy csak szex.A csak szexért nem fog elválni,még akkor sem,ha veled jobb,mint a nejével.Nekem az volt a döbbenetes,hogy az én exem totál odáig volt értem,OK,nem ígért válást,együttélést és még a terhesség hírére és a szülés után közel 9hónapig velem maradt,de most megkaptam tőle,hogy "csak szex volt,érted?".Magyarul:az érzelemnek még a leghalványabb szikrája sem mozdult meg benne irántam-amit nem teljesen akarok elhinni-a közel 2és fél év alatt,annak ellenére,hogy kollegákként naponta találkoztunk, sokszor ott is bezárkóztunk,amit könnyen megtehettünk egy többemeletes nagy állami cégnél és heti többször mentünk a lakásomra.Mi nők a lelkünket,érzelmeinket is belevisszük még az ilyen kapcsolatba is,de a férfi NEM!!!
2008. febr. 23. 16:57

félre ne értsd nem bűnbakokat akartam keresni, de egy kisbaba vállalásához én jóval biztosabb környezetet, hátteret tudok csak elképzelni.

és ezekben a kapcsolatokban alapjaiban nem lehet mondani, hogy csak az egyik vagy csak másik szarszemét.

Szerintem az alap helyzet szar ahogy van.

103. Zsu34
2008. febr. 23. 13:33
Még annyit az előzőekhez,hogy hibásnak érzem magam annyiban,hogy nem kellett volna belebonyolódnom ez nősemberes kapcsolatba,de könnyű utólag,valamint kívülállóként okosnak lenni.Pont egy haldokló-nem nősemberes-kapcsolatomból léptem ki miatta,mert magával sodort a jelenléte a mindennapjaimban.(Mellesleg 5hónapig hajtott engem,mielőtt megadtam magam neki...)Ami miatt nem léptem ki ebből a kapcsolatból még a terhesség előtt,az volt,hogy kiderült,hogy hormonális és genetikai meddőségem van és max.1% esélyem van spontán teherbe esni(Ebben nem is reménykedtem,hisz az előző kapcsolatomban 3évig nem estem teherbe...)Nem lett volna fair dolog új kapcsolatot kezdeni meddőként egy olyan partnerrel aki családot szeretne.Mindezt tudta apuka is...Aztán megtörtént a CSODA-mert ez tényleg az volt!Szerintem nincs az a nő,aki ilyen körülmények között elvetette volna a gyerekét csak azért,nehogy "szegény" nősemberke becsülete veszélybe kerüljön....
102. Zsu34
2008. febr. 23. 13:20
OK,lehet mondani,hogy nem csak az apuci a sáros,DE:én,amikor 2és fél éve összejöttem apucival-aki mellesleg kollegám is-tudta jól,hogy független 33éves nő vagyok,aki családot szeretne.Válást ugyan soha nem ígért,de a terhességet nem vetette el és azt is mondta,nem hagy magamra,mert az övé is ez a gyerek.Csupán nem akarta,hogy a titok kiderüljön,mert ő otthon "stabil".Én nem is vertem a kapcsolatunkat nagydobra,azt sem,kié a gyermekem,soha egy fillért nem kértem tőle,az időre bíztam,hogy majd apuka MAGÁTÓL hoz néha egy kis apróságot(gyümölcsöt,plüssjátékot,krémtúrót) a gyerekének,de ő eljátszadozott vele,miután nálam letudta a dolgát.Ez nagyon fájt nekem és szóvá tettem,hogy jólesne néha egy kis figyelmesség a gyerek irányában.Hát ő erre nagyon bunkón,durván reagált és saját magát elárulta a feleségének és ezekután nem volt hajlandó felénk sem nézni-gondolom az asszony nyomására-és én próbáltam vele peren kívül megegyezni,ha már vége a kapcsolatnak,rendezzük a közös gyerekünk sorsát,jövőjét.Ő erre is durván reagált és elzárkózott az egésztől,még ő mondta,majd ha a bíróság megállapítja az ő apaságát,akkor be lesz írva a neve apaként.Ennek 4 hónapja...Na hát én erre reagáltam úgy,hogy megneveztem a Gyámhivatalnál apaként és innen került az ügy tovább a bíróságra,pontosan apuci miatt,aki közönyösen nem volt hajlandó nyilatkozni.Nekem eszembe sem jutott volna,hogy bírósághoz forduljak vagy lebuktassam apukát,de a körülmények így hozták.Aki elítél,ítéljen el nyugodtan,én amit teszek,egyedül a lányomért teszem,aki most 1 éves.Ennyit az apuka "terrorizálásáról"...
2008. febr. 22. 23:22

Az egesz undorito dologtol eltekintve(kiveve persze a babat!)

Kitartast es jo egeszseget kivanok nektek!(DE!!!

Nem az apuci terorizalashoz!!!)

Gondolom ez egy nagyon "keserves" lecke volt szamodra,hogy nem erdemes csalados apakkal kikezdeni!

Milyen idos kismama vagy most?

2008. febr. 22. 18:42
azt hiszem ezekben az ügyekben nem pusztán "apuci" sáros.
99. Zsu34 (válaszként erre: 3. - Edikeee)
2008. febr. 22. 18:32
Én egy nősembertől szültem gyereket,egész addig minden OK volt,amíg nem szóltam neki azért,hogy csak idejárogat hozzám és a gyereknek SEMMIT nem hoz.Szakított velem azonnal és nem hajlandó a gyerek után fizetni sem,na meg a nevét sem adja az egészhez.Azóta a neje is megtudta,ugyanis megneveztem apucit a Gyámhatóság előtt-ehhez neked is jogod van-ugyanis a törvény értelmében 3éves korig köteles vagyok rendezni a gyerekem családi jogállását,azaz megszüntetni a születési anyakönyvben a vízszintes vonalat az apa nevénél.Apuci idézésre megjelent és nem kívánt nyilatkozatot tenni,én pedig kértem az apaság megállapítása iránti per megindítását a bíróságon,összekapcsolva a tartásdíjperrel.(A jövő hónap végén lesz az első tárgyalás).Ilyenkor a Gyámhivatal eseti gondnokként ügyvédet rendel ki a kiskorú felperes részére és én,mint az édesanyja tanú vagyok a perben,apuka az alperes.Jó kis kalamajkát indítottam el,de a gyerekemért teszem.Épp eleget néztem apuka családját,otthoni "stabil,boldog" életét!Egyébként ha 3éves korig nem rendezed a gyermeked családi jogállását,a Gyámhivatal képzelt apát jegyez be az anyakönyvi kivonatba,de szerintem ez nem fair a gyerekkel szemben!Ha apuci a bíróságon sem nyilatkozik vagy tagadja az apaságot,jön a DNS vizsgálat és a bíróság fogja ítéletében megállapítani az apaságot,egyben kötelezi a tartásdíj fizetésére.Apasági pert és persze tartásdíjpert is bármikor indíthatsz egyébként,még a gyermeked 3éves kora után is.
98. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 11. - Edikeee)
2008. febr. 21. 16:36

Akkor min csodalkozol?


Nem ertem az ilyen noket. Ezert gyereket vallalni, hogy aztan fejhesd...

97. 749ede2517 (válaszként erre: 93. - Edikeee)
2008. febr. 21. 16:20

Miért akarod magaddal rántani és tönkre tenni?

Igért valaha valamit neked?

2008. febr. 21. 16:08
Jézusom... Előbb járt az ujjam, mint ahogy végigolvastam volna ezt az egészet... :-(((((
95. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 1. - Edikeee)
2008. febr. 21. 16:05
Apaság megállapítása iránt indíthatsz pert. DNS vizsgálattal egyértelműen meg fogják mondani, hogy ő az apa.
94. 0c97fbb607 (válaszként erre: 93. - Edikeee)
2008. febr. 21. 15:42

Szerintem ne keresd többet,és legfőképp ne zsarold.Ha nem érzi fenyegetésnek a "jelenléted" talán még segítőkészebb lesz a gyerekkel,magától.

De ha mégsem,akkor is a te gyermeked,te akartad,hát szüld meg és neveld fel.

2008. febr. 21. 15:07
Köszi szépen a kedves szavakat.Nem haragszom érte.Mert igazatok van.És ezt be is látom.
92. Pitypang (válaszként erre: 69. - 0c97fbb607)
2008. febr. 21. 01:06

Nekem is van egy olyan érzésem, hogy ez is kamusztori. Viszont ha mégsem, akkor itt semmiképp sem a pasi a hibás. Abban igen, hogy nem kellett volna egyáltalán szeretőt tartania. Pláne egy lerázhatatlan, erőszakos, fenyegetőző, semilyen eszközöktől sem ódzkodó nőszemélyt.

Nekem van gyerekem, el sem tudom képzelni, hogy a drága kis létével zsaroljam az apját. EGY GYEREK NEM LEHET ESZKÖZ! Ő egy kis emberi lény, aki érez, létezik, növekszik és szeretetre vágyik.


Szerintem súrolja a bűn kategóriát, ha egy nő trükkel, hátsó szándékkal teherbe esik, hogy a pasitól ezzel csikarjon ki valamit.


Mindenesetre egy dolgot tudok csak mondani; nem kellene erőltetni az apa zsarolását, hanem arra törekedni, hogy valahogy a megélhetés meg legyen oldva. Legyenek segítség akár a nemtetszésüket kifejező szülők, vagy a sittes unokatesó, akivel megfenyegette a fazont (az apát).


Lehet, hogy most a "bunkó beszólós" kategóriába fogtok sorolni, de én nem sajnálom sem a férfit, sem a nőt ebben a történetben. Csak a kisbabárt szakad meg a szívem, hogy milyen élete lesz, ha egy ilyen huzavonába csöppenve érkezik a világra.

Már ha igaz ez az egész...

91. Anita123 (válaszként erre: 90. - Lufi)
2008. febr. 21. 00:05

Ezzel en is igy vagyok!Legalabb a ferfinak is elmegy a kedve egy eletre a megcsalastol.



(Nem ertem az olyan noket akik csalados emberrel kezdenek ki...Mit gondolnak,hogy majd miattuk otthagyja a szeretett csaladjat?A biztonsagot?A szerto mindig a 2-ik helyen marad!)Persze azert vannak kivetelek de ritka.

90. lufi
2008. febr. 16. 11:35
Sajnos vannak ilyen nők, akik a gyerekkel zsarolják a férfiakat. Ebben az esetben a férfit sem sajnálom, mert ez az ára a félrelépésének.
2008. febr. 16. 00:06
szamodra ez a tortenet elkepzelhetetlen?
2008. febr. 15. 23:39
Ez a történet igaz?
87. ebony
2008. febr. 15. 23:25
a gyerek nem tehet az egészről semmit, úgyhogy az a feladatod ( most már kötelességed ) hogy őrá koncentrálj!
86. Anita123 (válaszként erre: 24. - Edikeee)
2008. febr. 15. 23:21

"igen amig fizet nem szólok a nejének."


Ez am a zsarolas!

Szegeny ferfi!Pedig o nem akarta a gyermeket!

Hat ez az mikor egy ferfi ki van szolgaltatva helyzetnek!!!Mar kezdem oket erteni...

Na en huztam is innen ez nem nekem valo tema...

85. Anita123 (válaszként erre: 11. - Edikeee)
2008. febr. 15. 23:18

Bocs,hogy ezt irom.Nem megbantaskepp akarom irni.De ha az apa nem akarta a gyereket es te "magadnak" tartottad meg.Akkor miert akarod most a nyakara eroltetni?


Gondolom a ferfi nem akarja a leendo kapcsolatat veszelyesztetni a baba hirevel.

84. spinneli (válaszként erre: 56. - Fogtündér)
2008. febr. 15. 22:35
szerinted ez szerelem?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook