Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Segítsetek! A párom két műszakban jár dolgozni. Mit csomagolja neki reggelire ill. vacsorára? Már semmi ötletem... fórum

Segítsetek! A párom két műszakban jár dolgozni. Mit csomagolja neki reggelire ill. vacsorára? Már semmi ötletem... (beszélgetős fórum)


1 2
29. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 28. - Moenia)
2010. márc. 2. 15:08
Ezek is jók:)
28. moenia (válaszként erre: 25. - Abigél)
2010. márc. 2. 15:05

Sziasztok!


Pogácsák, kakaós / karamelles csiga, lekváros bukta, túrós párna, kolbászos, májas párna, pizzás csiga - ezeket otthon is meg lehet süni, van, amelyiket le is lehet fagyasztani. Szendvicset lehet velük helyettesíteni, bár szerintem is jó ötlet a "maradék" elvitele, ha van melegítési lehetőség a munkahelyen.

27. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 25. - Abigél)
2010. márc. 2. 14:55
Egytálételeket nyugodtan vihet szerintem, abban is van hús, csak így egy kicsivel többet kell főzni, viszont nincs pluszmunka, mert a kajából pakol.Hétközben egyszerűbbeket szoktam én is főzni, tepsis husik, csirkecomb, nincs vele meló, csak be kell fűszerezni bedobálni a tepsibe, és elvan magában, másnap is finom hidegen, körettel, vagy akár kenyérrel is.Párom is szendvicsezett egy darabg, de megundorodott tőle, azóta van ez, hogy elviszi a maradékot.Így változatosan kajál, van mikró a munkahelyén, tud melegíteni, de amikor nem volt akkor is inkább elvitte a kaját, mint a szendvicset.
26. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 23. - MelisUK)
2010. márc. 2. 14:49

Hát nálunk csak én posztom a kajakészítés, de nem bánom, mert ha párom főzne, rövidúton éhenhalnánk :DD Mondjuk én szeretek főzni, kikapcsol:)Most lányommal együtt főzőcskézünk, így kicsit lassabb, de nagyon jó buli:D

Nálunk nem nagyon volt olyan, hogy ő ért haza előbb, amikor igen, akkor meg azért volt mert én voltam délutános.

2010. márc. 2. 14:23

Köszi az ötleteket, de a szendvicsen kívül szeretnék neki mást is rakni, ami olcsó és laktató is egyben.

Nehéz, mert elég válogatós, mivel a zöldséget nem igazán szereti. Inkább hús-hússal.


És azért csinálom meg én, mert ha rajta múlna, akkor a hűtő tartalmát két nap alatt elvinné, mivel ha ő pakol magának, akkor nem bajlódik azzal, hogy felszeletelje a szalálmit, hanem vág egy darabot és viszi. Úgy pedig elég drága egy reggeli...

A szendvics mellett szoktam neki rántottát, virslit, bundáskenyeret rakni, néha tészta salátát. DE jó lenne már valami más is, azért kérdeztem...

24. cd2f2f0546 (válaszként erre: 23. - MelisUK)
2010. márc. 2. 14:17

eredetileg is arról szólt. mégis te kezdted el kérdezni, hogy nem tud csinálni magának? nem az volt az eredeti kérdés sem, hogy te csinálsz szendvvicset a párodnak, vagy megcsinálja magának.


amugy jó volt a tojáskrémes hozzászólásod. holnap megcsinálom

23. MelisUK (válaszként erre: 22. - 4a8c4f0081)
2010. márc. 2. 14:03

A téma a szenvicsekről szól, hogy azt ki csinálja.


Az ebédet természetes, hogy egy ember csinálja az egész család részére és az is úgy jó, ha hol az egyik, hol a másik fél csinálja.

Nálunk ez úgy történik, hogy mikor ki van otthon, az készíti az ebédet. Szép is lenne, ha pl ma is, hogy szabadnapom van, megvárnám, hogy a párom hazajön és ő főzzön vagy fordítva. :P

2010. márc. 2. 11:25
Én ezt nem nagyon értem, mert párom pl nem tud főzni:DFura volna ha én megfőznék magamnak meg a gyereknek, ő meg enné a szendvicset, mert azt tud csinálni magának.Ezt szendvicsekkel meg lehet csinálni, ha senki nem főz, de ahol főznek minden nap ott elég fura.Mindenki magának főz? Vagy hogy van?
21. 874eb11dfd (válaszként erre: 17. - Ildiko0914)
2010. márc. 2. 11:17

igen, az én mamám is ilyen volt, meg most is, bárkit boldogan kiszolgál...de sztem azért mert nem volt olyan "feszült" életük, mint ami most van..nem?

Mamám is kiterített papámnak tök boldogan mindent megcsinált,lehet azért mert nem dolgozott, vagy ha igen , nem volt nyomasztó a helyzetük, nem volt az,hogy jaj nem lesz munkám, és nem fogok másikat találni...

azért más érzést a szüleinket ennyire kiszolgálni, mint párunkat. Inkább kiszolgálom Őt...

2010. márc. 2. 11:14
igen , én is , elég volt otthon az lenni. Meg szerencsémre párom anyja inkább a főnök otthon, így nagyon sokmindent csinál az apja. Párom elött meg meg volt a példa :DD
19. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 2. - Abigél)
2010. márc. 2. 11:12

Szió:)

A párom éthordóban elviszi a főtt kaját másnapra, ha olyan, hogy még jó másnap is.Tízóraira meg vesz magának zsemlét, felvágottat, amit éppen szeretne.Saslik, egytálételek, hús körettel, brassói, rakott dolgok, fasírt(ez szendvicsbe is jó, vagy körettel is elviszi, vannak zöldségfasírt variációk), ha szereti a salátákat, az is jó, nincs vele nagy cucc.Vagy pl szendvics helyett szoktam krumplilángost készíteni, és abba pakolni a szendvicsnekvalót.

2010. márc. 2. 11:10
Érdekes amit írtok.
17. ildiko0914 (válaszként erre: 14. - 874eb11dfd)
2010. márc. 2. 11:10

Régebb ez igy volt, a szüleimnél is, a nagymamámtól is ezt láttam, de ők ezt szivesen csinálták, soha nem láttam, hogy ez terhet jelentett volna a mamámnak vagy ma az anyámnak.Egyértelmű, a férfi belép a házba ki van szolgálva. De volt arra is példa, amikor az apám teritett meg, vagy éppen kreált egy vacsit, persze ritkábban de előfordult.

Nálunk igaz ez másképp van, a férjem is csinálja azt amit kell, de én szivesen csomagolok neki, vagy teritek meg, de amikor nem érek rá, ő csinálja, ebből soha nincs vita.

16. MelisUK (válaszként erre: 14. - 874eb11dfd)
2010. márc. 2. 11:07
Igen, és a legszebb az benne, hogy a férfi népség egyáltalán nem értékeli a női nem fáradozását, még egy köszönömöt se mond, vagy hogy finom volt, stb... Nemhogy segíteni... Ezért tudatosan úgy is alakítottam a párkapcsolatom, hogy ne legyek rabszolga. :D
2010. márc. 2. 11:05

Jó szendvicsbe való krémek:


tojáskrém - főzz meg pár tojást, tedd egy tányérba, majonéz rá, villával megtörni, esetleg só és bors is kerülhet bele, nagyon finom krémes tojáskrém

Magában ezzel a krémmel is extra fini a szendvics, de még mehet bele pár paradicsom szelet, uborka szelet és saláta is.


tonhalkrém - tonhalkonzervet felbontani, levét leönteni, tányérba tenni, majonézet hozzátenni és villával jól megtörni, elkeverni

Ezt lehet fokozni kukoricával is.

Ezek is jók magába, de salátával, uborkával, paradicosmmal is nagyon jó, simán paradicsommal a legfinomabb.


--------------------------------------------------


csirke-pesztó-mozzarella - főtt csirkemell darabokra vágva, pesztóval kikevert majonézben megforgatva, mozzarella sajtszeletek, ez megy bele a zsömibe, vagy akármibe, melegen isteni.


mozzarella-pepperoni-jalepino - majonézt és tejfölt keverjünk össze, ebbe pepperoni (paprikás szalámi) negyed szeleteket tegyünk, keverkük el, majd jalepino paprikát, vagy bármilyen más kicsit csípős savanyú paprikát is szeleteljünk bele, reszeljünk hozzá mozzarella sajtot is, ez így egy kész darabos krém szendvicsbe, férfiak nagy kedvence, melegen az igazi.


sajt és hagymakrém - különféle sajtokat reszeljünk le, ezt tegyük a majonézes tejfölös keverékbe, plusz zöld színű hagymakarikákat, só, bors


Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

14. 874eb11dfd (válaszként erre: 13. - MelisUK)
2010. márc. 2. 10:59

jaja, ez nálunk is igy van.

Igen, pl anyáméknál is az van,hogy hazajön apu, anyu már rögtön teríti neki az asztalt ( mert apu meg se találja a főtt kaját), aztán megkajál, felál, otthagy mindent, bemegy a szobába, és tvt néz közben számítógép...

anyu meg elpakolja az asztalt, amikor kedve van rá. Ezért is örülök,hogy elköltöztem végre, régen ez mind az én feladatom volt. Voltam barátnőzni,de rohanjak haza mert apu itthon van, és tálalni kell.....

13. MelisUK (válaszként erre: 11. - 874eb11dfd)
2010. márc. 2. 10:55

Ok, akkor rendben. Azért kérdeztem rá, mert rengeteg kapcsolatban a nőt házi rabszolgaként tartják és sokan erre még rá se jönnek.

Nálunk minden munka meg van osztva, mikor ki van itthon az főz, a rend rakás a párom feladata, a takarítás az enyém, a szemét levitele az övé, stb.

Mikor melyikünk ér haza hamarabb, az megterít és várja a másikat az estebéddel, de pl reggelizni egy időben kezdünk, mindenki a sajátját csinálja, közben szól a rádió, beszélgetünk, előkészítjük hogy ki mit visz munkába is enni.

12. sztolyka (válaszként erre: 10. - Cd2f2f0546)
2010. márc. 2. 10:53
Így igaz!!!!!!!!!
2010. márc. 2. 10:48
nem kell csinálni, de van hogy igy kedveskedünk neki,hogyha fáradt, vagy nincs kedve, stb stb. Nem esik nehezünkre...amúgy igen, van hogy megcsinálja ő is nekem :)
2010. márc. 2. 10:48
Én is megcsinálom a páromnak a kajáját. Nem arról van szó h béna,vagy lusta,egyszerűen csak gondoskodásnak hívják...
2010. márc. 2. 10:45
ha az ebéd egytálétel volt, akkor azt még vacsorára el lehet fogyasztani, de kböző krémek, tepertőkérm,persze háziasan elkészitve gondolom,májkrém, halkérm, púpos tojás szalonnásan savanyúsággal ha szereti,kböző töltött batyuk,bucik,kelt tésztából készült, sajtkrémmel-kolbásszal- zöldséggel töltötve,pizza tekercs,zsidó tojás,francia saláta, padlizsánkrém, bundás szendvics,párolt majd lesütött húsok, virslis kifli,bécsi szelet majonézes krumplival, ha van rá lehetősége h a kaját meg melegitse, akkor jöhetnek kbőző főzelékek feltétekkel,babgulyás meg ilyenek, persze attól függ mit szeret
8. MelisUK (válaszként erre: 7. - MelisUK)
2010. márc. 2. 10:40

Bocsi, a sajtot kihagytam, az elengedhetetlen. :D Attól jó a melegszendvics igazán.

És ha kihűl, akkor is sokkal finomabb, mint egy hideg szendvics.

2010. márc. 2. 10:38

Miért nem készít ő saját magának? Az én párom minden nap 9-17-ig dolgozik, 8-kor kezdünk reggelizni és reggeli közben megcsinálja az elvitelre való ennivalót is. Miért kéne neked csinálnod? Tán ő meg neked csinálja? Vagy hogy van ez nálatok?

Nálunk a párom is magának csinálja meg én is magamnak.

Amúgy amit ő szokott csinálni, azok különféle kenyerek, zsömlék vagy bagettek, ebbe mindig mást tesz belülre, de elég gyakori a vaj, valami felvágott (főleg szalámi féle), piros arany, paradicsom/hagyma/olivabogyó, ezt beteszi a szendvics sütőbe, elkészül, majd kiteszi kicsit hűlni, ezüst papírba csomagolva viszi magával - így jó ropogós marad, folpackba megvizesedik.

Emellet visz fél liter inni valót, almát, banánt.


Én almát és banánt szoktam vinni, a munkahelyemen pedig ingyen vannak az innivalók.

2010. márc. 2. 10:36
Mit szeret a férjed?
2010. márc. 2. 10:34
nekem az a szerencsém,hogy párom szereti a szendvicseket..akármilyet, ha lehet, mindennap ugyanaz jó neki.. én nem tudom megérteni,hogy hogy bírja enni még mindig.. de visz meleg kaját is mindig. Főzni már én se tudom,hogy mit találjak ki, de azért mindig van meleg...
2010. márc. 2. 10:34
Van ebédlő ahol le tud ülni?
2010. márc. 2. 10:33
Valami olyan szendvicset,amiben van tojás és saláta:) Az jól laktat :)
2010. márc. 2. 10:33

Sziasztok!

A segytségetekre lenne szükségem. A párom egyik héten délelőttre jár, a másik héten pedig délutánra. Az a gondom, hogy már kifogytam az ötletekből, hogy mit csomagoljak neki reggelire illetve vacsorára.

A szendvicstől már nekem is kiütésem van.

Van valakinek valami okos praktikája, hogy laktató, finom, de olcsó dolgot csomagoljak neki?

2010. márc. 2. 10:31
Segítsetek! A párom két műszakban jár dolgozni. Mit csomagolja neki reggelire ill. vacsorára? Már semmi ötletem...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook