Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítségkérés: Kérések-Felajánlások fórum

Segítségkérés: Kérések-Felajánlások (beszélgetős fórum)

264. 4dedc2d5fa (válaszként erre: 256. - Dzsigg)
2009. dec. 9. 20:06

Mert kevés volt a tejem és nem akartam egész nap tápszerrel tömni.

Egyik fiuval sem volt sok tejem és a nagyot 3 a kisebbiket 4 hónapig tudtam szoptatni de ki kellett nekik egészíteni tápszerrel de nem volt hasfájós és ízlett neki.

2009. dec. 9. 20:03
látod itt ez megy ha szegény és beteg vagy meghalhatsz ,sajnos volt olyan család aki öngyilkos let.én ezért kiáltok segitségért hátha meghalja valaki.
262. dzsigg
2009. dec. 9. 19:54
Isten,ez nem normàlis,màrmint ez a rendszer...
2009. dec. 9. 18:44
voltam a tanácsnál és elküldtek a üdhadsereghez kaptunk tölük 1 db tápszert meg egy csomag pelenkát,mert ugymond a tanácsnak nincs pénze,meg 3 honapontként tudnak adni átmeneti segélyt de a kicsi most 19 honapos de tejalergiás és képzeld kaptunk 3 db azt a drága rizs tejet ha jol tudom de a kicsi hányt meg ment a hasa töle meg nagyon rosszul volt azt se tudtuk mit csináljunk ugy megijedtünk,és ugyan igy van a tejekel mindent kiprobáltunk mert azért nekünk is könyebb lene,mejt a legolcsobb tápszer is 1500 ft.ha még akarsz kérdez mert szivesen válaszolok nekem nincs titkolni valom.
2009. dec. 9. 18:38

Ebben az esetben a megyei napilapnak kellene irnod levelet,,ahol tudnak segiteni.Én sem vagyok gazdag,de biztos igaz hogy jàtékok,kinött kislàny babaruhàk,egy-kàt tartos élelmiszer,tisztàlkodoszer nem vàgna földhöz,de mivel külföldön tartozkodom,nekem nagyon bonyolult a postàzàs,és nem is olcso.Többe kerül a feladàs,mint a csomag értéke:(

De remélem mindenki megkapja a maga segitségét.Nàlunk a hivatal azzal segit hogy a csekkeket halaszthatod 1-2honappal késöbbre,de pénzt nem adnak senkinek.Söt egy gyerek utàn,kortol függewtlenül 100 euronak megfelelö összeget kapunk.Nem sok,ehhez az orszàghoz képest.Ràadàsul nem is dolgozok....De megkell élni.Nekem is van hogy csak tojàs ràntota van ebédre.De legalàbb van.

2009. dec. 9. 18:34

Én nem kövezlek meg,és ird le amit gondolsz,DE:

Nem tudom elhinni,hogy a hivatalba ha felmész és ott elmondod ,bizonyitod hogy gyereked tejallergiàs,és szüksége van tàpszerre,de azt nem tudod fizetni,nem hiszem hogy nem kaptàl-e volna valamilyen segitséget,tàmogatàst rà.

Hisz nem luxusrol van szo.Egy 2 honapos csecsemö ne répàt,krumplit egyen,hanem igya a tàpszert,ha màs nem megy.

2009. dec. 9. 18:34
sajnos de azt megtanultam hogy az igaság nem szégyen,de anyit sirok mert nem tudok elene mit csinálni,de a joisten majd megsegit,tudod mindenap imádkozom hogy anyit engedjen meg hogy egy kicsit még élvezem a legkisebb mig nagyobb lesz,és legalabb iskolás lesz nekem minden nap olyan nagy ajándék mint másnak az öttös lotto lenne.
2009. dec. 9. 18:29
mert sajnos már akor se birta az anyatejet,meg nem lehetem vele mert a szivem nembirta a terhelést és ezért megfigyelésen voltam.de már meg félek bármit leirni mert megköveznek érte.
256. dzsigg (válaszként erre: 246. - 4dedc2d5fa)
2009. dec. 9. 18:21
2 Honaposan hozzàtàplàltäl?Miért?
2009. dec. 9. 18:19

Mert ha roma lenne az illetö,aki ugyanilyen körülmények közt mint amit te leirtàl,akkor màr neki nem kellene segiteni?

Nem értem.Különben amit leirtàl,és valojàban igy van akkor borzaszto helyzetbe vagytok.

Én nem szégyellem viszont leirni,hogy volt,és van a mai napig olyan nap nàlunk hogy csak kenyér van,üresen...És ezt esszük,hogy a kicsinek meglegyen a tàpszer,és a friss gyümölcs.Vannak szebb napjaink is,amikor megengedhetem a grill csirkét is magamnak,meg a kolàt...

De hogy ennyire rossz körülmények közt élj,mint amit leirtàl....Hàt nem is tudom mit irjak erre.BORZASZTO

2009. dec. 9. 15:40
sajnos tejérzékeny és kétéves koraig kell tej hejet adni neki mert gyenge a gyomrocskája ,és ez a legolcsobb tápszer,de már belefáradtam a magyarozkodásba ,de ara kérem a joistent talán lesz gyereked megérted,meg ne kerülj soha ilyen helyzetbe .elöre is áldot békés ünnepeket neked és az egész családodnak meg sok-sok egészséget.maradok tisztelettel.
2009. dec. 9. 14:22
látod a joisten megsegitet és akadt olyan ember aki meghalota a segitség kérésedet,de ha emlékszel ezt irtam neked .imádkoztam értetek is és meghalgatatot,vigyáz magadra és a kicsikre és elnézést kérek nem akartalak bántani,mert bánt minket a sors.ebben a kemény világban biz isten joságában .mert segit .és hiszem hogy rendbe megy majd mindenn a szülésnél vigyáz magadra. marika
2009. dec. 9. 13:02
Semmi baj, már megvagy :)
251. 4dedc2d5fa (válaszként erre: 249. - Szasz23X)
2009. dec. 9. 09:53

Megnéztem és köszönöm szépen írtam is vissza.

Sorry este le kellett már feküdnöm mert nem voltam jól.

250. Szasz23X (válaszként erre: 248. - 4dedc2d5fa)
2009. dec. 9. 01:00
neked ment :)
2009. dec. 9. 01:00
Szia! nézd meg a postafiókodat légyszíves, itt a hoxán nem tudtam neked privit küldeni. Lenne Neked pár babaruhám, kimondottan újszülöttekre, egy része teljesen új. És téli a nagy része :) Szívesen odaadnám, ha nem sértelek meg vele :)
2009. dec. 9. 00:49
Jó éjszakát mindenkinek.
247. doroszita (válaszként erre: 246. - 4dedc2d5fa)
2009. dec. 9. 00:23
Igen, ekkora gyermeknek szerintem már nem tápszerre van szüksége!
246. 4dedc2d5fa (válaszként erre: 243. - Doroszita)
2009. dec. 9. 00:21
én a kisebbik fiamnak már 2 hónaposan adtam a húslevesből a krumplit meg a répát.
2009. dec. 9. 00:19
szerintem amit írtam abba nem volt semmiféle támadó.. de ha így gondolod,hogy az volt az nem jó.
244. doroszita (válaszként erre: 238. - Spinneli)
2009. dec. 9. 00:19

Vajas kenyér napi 300 Ft, akkor is az ebéddel együtt napi 1500 Ft-ba megáll.

5 kg krumli a 2 csomag tésztához? Az már tésztás krumpli, nem krumplis tészta! :)))))

De ha igy is lenne!

5 kg krumpli 500 Ft, 2 cs. tészta 400 Ft! Az 900 Ft összesen!

2009. dec. 9. 00:16

Miért, palotában laksz, hogy ennyi a rezsi?

Persze, majd elhiszem, nem... Azt irtad, hogy a kis gyereked már majdnem 2 éves! Neki minek tápszer? Már Ő is tud rendes ételt enni, nem kell 2-3 ezer forintos tápszerrel tömni ekkora gyereket, hisz az már nem is egészséges szegény picinek!

2009. dec. 9. 00:15
én nem támadok hátba senkit...
2009. dec. 9. 00:14
a férjed 16 éves kora óta dolgozik? jó neki,hogy a 8 álltalánost ki tudta járni az én férjemnek nem adatott ez meg mivel meghalt az apukája és a 8. osztály helyett dolgoznia kellett még 14 sem volt. szerinted felveszik bárhova dolgozni?
2009. dec. 9. 00:13
na mindenkinek jo éjszakát
2009. dec. 9. 00:12
mond miért bántsuk egymást nem értem ln voltam aki biztatot és te hátba támadsz igaz ilyenek az emberek.
238. spinneli (válaszként erre: 236. - Doroszita)
2009. dec. 9. 00:10
oké, ez egy ebéd, mi van a többivel?
2009. dec. 9. 00:09
nekem mivel van 4 ugymond felnöt meg egy 13 öves igen is 5 kilo krumpli kell meg 2 csomag tészta számolj utána kb 109 ezer a bevételünk a kiadásunk a reszsire a gyogyszere tápszere apelenkára meg 103 ezer na mi marad ezt ozd be ,ti menyiböl öltek mert könyen vagdalkozol .én 18 éves korom otta dolgoztam,a férjem 16 éves kora otta arol hogy megszünek a munkahelyek nem mi tehetünk.
236. doroszita (válaszként erre: 234. - Spinneli)
2009. dec. 9. 00:08
bocs, de ha még 3 csomag tésztát vesz is az max. 7-800 Ft, mellé krumpli, dió vagy ilyesmi. Kijön ezer Ft-ból. Egy csomag borsó is 300-400 Ft, meg mellé 2 kenyér... az is 1000-ből kijön. Nem kell sült csirkét enni... szerényen nagyon is meg lehet belőle élni!!!!!
2009. dec. 9. 00:06

Lentebb azt írtad, hogy nem is váltod ki a gyógyszereid! A rezsid nem lehet több 15ezernél!

Akkor is kb. marad 80 ezer! Több, mint napi 2 ezer forint... Abból aztán lehet főzni, éldegélni! Ne kamuzz és ne vedd el mások elől a segítséget!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook