Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítséget kérek! Jegyzetekre, tanácsra, tapasztalatokra volna szükségem, emelt szintű biológia érettségihez... fórum

Segítséget kérek! Jegyzetekre, tanácsra, tapasztalatokra volna szükségem, emelt szintű biológia érettségihez... (beszélgetős fórum)

1 2
2012. jan. 9. 22:34

A műszaki kiadó emelt szintű könyvei nagyon jók, csak ajánlani tudom. Érettségire készítő könyveik is vannak, érdemes megnézni a honlapjukat.

A Szelényi: Nagy biológiai feladatgyűjtemény és megoldásait és Fazekas: Biológiai feladatbankját is csak ajánlani tudom. Az előző évek érettségi feladatsorai természetesen elmaradhatatlanok, de ha teheted keress egy magántanárt, aki segíti a felkészülésed, mert a biológia emelt nem egyszerű. Az oktv feladatsorok is jók gyakorlásnak, nem egyszerűek, de sokat lehet belőlük tanulni. Sok sikert! Milyen szakra készülsz?

2012. jan. 9. 22:19
Az én egyetemi tanárom, aki biosz emeltre készít fel diákokat mindenkinek azt ajánlja, hogy nemzeti tankönyv kiadós könyvekből tanuljon, mert az az alapja az érettségi összeállításoknak, mind közép mind emelt szinten.
2012. jan. 9. 21:54

Szia!


Én is most fogok érettségizni bioszból emelt szinten.


Ahogy eddig utána néztem a dolgoknak, ahol szerényi neve van, azt ajánlották.


Én most vettem egy könyvet: Panem kiadó, Mándics Dezső, dr Molnár Katalin: Biológia középiskolásoknak, érettségizőknek.

Ebben össze van szedve a követelmény, jelölve van az emelt és a közép szint is.

Vagy ehelyett esetleg az Ennyit kellene tudnod (az előző ennek a kiegészítése lényegében)


Feladatgyűjtemények: Szerényi: Nagy biológia feladatgyűjtemény, vagy valami ilyesmi a címe, zöld színű.


Oláh Zsuzás könyveket ajánlottak még.


Nekem még Mozaikos könyvek vannak és Lénárd-os könyvek.


Illetve csináld meg a korábbi érettségi feladatsorokat is.


Bocsi az összevisszaságért, írtam, ahogy eszembe jutottak a dolgok.

3. cb4d6e9d49 (válaszként erre: 2. - Babszibobó)
2012. jan. 9. 21:40
Köszönöm!:-)))
2. babszibobó (válaszként erre: 1. - Cb4d6e9d49)
2012. jan. 9. 21:33

Ez konkréten Tankönyv, de nagyon jó: Műszaki Kiadó Biológia 1-2-3-4 Dr. Berend Mihály és Dr. Szerényi Gábor

Sok helyen ebből készülnek!

2012. jan. 9. 21:26
Segítséget kérek!Jegyzetekre, tanácsra, tapasztalatokra volna szükségem, emelt szintű biológia érettségihez...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook