Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítség, már megint hörghurut! fórum

Segítség, már megint hörghurut! (beszélgetős fórum)


1 2 3
14. csingi-lingi (válaszként erre: 10. - Dus)
2008. jan. 8. 07:43
Szia! Most olvasom az írásodban, hogy szőkék és kék szeműek a gyermekeid. Az én lányom is. És tényleg így van, hogy fogékonyabbak a felső légúti megbetegedésekre? Ezt nem tudtam. Tavaly szinte egyész télen és tavasszal volt valamilyen nyavalyánk, viszont idén szerencsére egy kis köhögést és orrfolyást leszámítva még semmi. Most megkapta múlthét pénteken az influenza elleni védőoltást, remélem az is hatásos lesz, mert a bölcsiben ma reggelre a 15 gyerkőcből csak hárman mentek. Tényleg! Nem tudja valaki, hogy mennyi idő után alakul ki a védettség az allergiával szemben?
13. 754c7e07c3 (válaszként erre: 12. - Gréger)
2008. jan. 7. 20:18

Elméletileg a fogzástól nincs láza, sem hőemelkedése a babáknak.

Persze, ezt sokan cáfolják, de én nem tapasztaltam fogzás idején lázat.

2008. jan. 7. 18:18

Igen, nálunk is ez lehet a gond, hogy a nagyobbik ovis, és hazahoz mindent.A pici két hónapja folyamatosan beteg, egy két napig jól van, aztán megint belázasodik, voltunk már kétszer kórházban is.

Egy kicsit más!Ti mit tapasztaltatok?Lázasak voltak a gyerkőceitek fogzás idején?A fiamnak a hörghurut mellett most jönnek a szemfogai és a doktornő szerint most inkább attól lázas.....Hát nem tudom....

2008. jan. 7. 15:47

Ebben a témában nagyon is otthon vagyok. Sajnos.

Megelőzésre szerintem nagyon jó a Ribomunyl. Immunerősítő. Nagyon jó.

Milyen gyógymódora vagy kíváncsi? Gyógynövényesre?

A Sinupret cseppek nagyon hatásos készítmény a náthától a hörghurutig, a lándzsás útifű szirup szintén hasznos. Ilyenkor nagyon beválik még a bodzatea.

10. dus (válaszként erre: 8. - 12667dcac6)
2008. jan. 7. 15:22

Szia.

Az én nagyobbik fiamnak is szűkebbek voltak a hörgői, ebből fakadóan volt egy bafulladásos rohama 4 évesen!(pedig akkor már az orrmanduláját is kivették). Akkor mi is kórházban voltunk ez miatt, kaptunk két "pipát" amit akkor kell használni, ha fulladásos köhögése van! ( Pulmicort és Ventolin) Szerencsére mostanában már rég nem volt rá szükség, de kéznél van, ha esetleg kell!!!

Én még a Béres cseppet adom neki, nekünk az Aloe vera nem vált be! Vettünk 3 flakonnal, itattuk vele és semmi javulás nem volt 8 hónap elteltével sem! A Bronhovax kapszula sem hozott javulást, utána jött a Béres! Hál'istennek már régen volt beteg!

Nálunk is felmerült az allergia, voltunk 4 évesen allergiavizsgálaton, de semmire sem allergiás! Egyszerűen gyengébb volt az immunrendszere!

Ráadásul mindkét fiú kék szemű, szőke hajú, világos bőrű, ami még fogékopnyabbá teszi őket a betegségekre!

Nálunk is azzal van gond, hogy a nagyobbik haza hordja a bacikat az oviból, senki nem beteg, de a kicsi másnapra igen! ÉS sajnos ennek nem tudunk mit csinálni! Ő is kapj a Bérest, gyümölcsöket, zöldséget és hárs-,ill. csipkehús teát!

2008. jan. 7. 14:37

Az én kisfiam kb. három hetes korától fogva volt beteges. Állandó felsőléúti bajok, fülgyulladás... Mi is szedtünk már nagyon sokféle gyógyszert. De azt mondta a doki, hogy azért van ez, mert a nagyobbik az oviból "mindent" haza hoz ami sem őt, sem minket nem betegít meg, csak a bébit a fejletlen immunredszere miatt. De azzal nyugtatott, hogy később már nem lesz legalább annyira beteges. Mondhatom abszolút nem volt akkor nyugtató, hiszen én láttam kínlódni a kisfiamat.

De lekopogom, most 18 hós, és tavaly tavasz óta nem volt semmilyen bajunk!!!! Most kb. egy hónapja köhögés, orrfolyás, ami attól volt, hogy jön a foga.(minden egyes foga így jött ki). Ezen kívül hál'istennek, semmi!!! Csak a cebiont adom neki. Azt sem minden nap. Eddig úgy tűnik, igaza lett az orvosnak!?

8. 12667dcac6 (válaszként erre: 6. - Gréger)
2008. jan. 7. 14:22
Én úgy tudom a Cetirizin allergiára van és nemkifejezetten hörghurutra.Azt,hogy meddig add neki az orvonak kellett volna mondani.Nekem egyébként azt mondta a gyerekorvos,hogy azért hörghurutos gyakran a lányom mert szűkek a hörgőjáratai.Ahogy nő majd úgy változik és majd kinövi.Lehet nálatok is ez a gond??
2008. jan. 7. 14:20
Az én nagyobbik lányom is hörghurutus volt már többször.Kórházban is feküdtünk sajnos.Mi is kipróbáltunk már szinte minden létező gyerekvitamint,cseppet,köptetőt stb.Szedtük a Broncho-vax kapszulát 3 hónapig.Nemrég elkezdtem adni neki ezt a flakonos aloe italt.Mióta ezt issza(4.hónapja)nem volt beteg!!!!!!Elég drága 6000ft egy flakon,de elég 2 hónapig.De ha kiszámolom többe kerülne a gyógyszer:(Nekünk nagyon bevált még a rhinatiol köptető szirup és a kinder-luuf bedörzsölő.
2008. jan. 7. 13:39
Amit leírtatok, mindet én is használom, a Vironált is, a Baby luf-ot is, orcsepp, orrspray, Cebion......November óta most vagyunk kb 5-ször benne.Állítólag valamire allergiás lehet a gyerek, de a tüdőgyógyász azt mondta,még pici bármilyen allergiavizsgálathoz.Akkor most meddig adjam neki a Cetirizint?????Még csak egy éves.Már annyira elegem van, de Ti is biztos ismeritek ezt az érzést.Köszi mindenkinek!Azért még várok tippeket, mindent kipróbálnék, ami még eddig nem volt.
5. mtt80 (válaszként erre: 2. - Gréger)
2008. jan. 7. 12:01
Ez engem is érdekelne, mert az én kisfiamnak is leg. 3-szor volt hörghurutja 1 és 2 éves kora között. Most már jó pár hónapja nem volt neki, de ha esetleg megint előjönne, jó lenne egy pár tipp ellene.
4. dus
2008. jan. 7. 11:58

Szia Gréger!

Nekem is van két kisfiam, a nagy 6 éves, a picikém 9 hónapos! Nálunk is állandó visszatérő "vendég" a hörghurut! Amikor látom, hogy egy kicsit is folyik az orruk, éjszakára bekemen a mellkasukat mentolos krémmel, az a neve: BABY LUF. Ezt lehet kapni patikában, Drogériában, Herbáriában és viszonylag elfogadható az ára! Orrdugulásra Sterimar orrspray-t használunk, az nagyon jól tisztít és nem gyilkolja az orrnyálkahártyát sem!(tengervíz)

A köhögésre nekünk a Lándzsás útifű szirup és a hagymatea jól bevált módszer!

Van, aki zsírral keni be a gyerek mellkasát, rá vizes ruha, rá száraz ruha és úgy hagyni éjszakára! Én ezt még nem próbáltam, mert a fiam nem engedi bekenni magát!

Párásítok 100-el és illóolajokkal aromaterápiázok.(menta, eukaliptusz, citromfű).

Ha van kérdésed, írj nyugodtan!Remélem tudtam segíteni!

Gyógyulást kívánok nektek!

2008. jan. 7. 11:58
Szia! Én már tavalyelőtt átéltem mindezt, amit leírtál! Nagyon nehéz időszak volt. Idén szeptembertől már adom lányomnak a Béres Cseppet és a Cebion Cseppet. Plusz még kapja minden este a Vironal cseppet. Ez egy nagyon jó készítmény, amióta szedi, azóta kevesebbet beteg, és ha el is kap valamit, nagyon gyors lefutású. Egyébként amikor jelentkeznek a tünetek, én rögtön adom Neki a mézes hársfateát, és a calcimusc injekciót, napi 2-szer 2.5 millit. Ha még valami eszembe jut, megírom.
2008. jan. 7. 11:35
Sziasztok!Biztos vagyok benne, hogy nem vagyok egyedül a problémával, az állandóan visszatérő hörghuruttal.Kisfiam állandóan beteg miatta, szedi a Cetirizin cseppet, de mégis visszatért már megint.Van valakinek valami tuti tippje, ami bevált, és segít, amikor látom az első tüneteket?????Vagy valami, akármi!!!
2008. jan. 7. 11:32
Segítség, már megint hörghurut!!!!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook