Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítség egymásnak, önzetlenül - mocskolódás, beszólások nélkül... fórum

Segítség egymásnak, önzetlenül - mocskolódás, beszólások nélkül... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
66. nedi (válaszként erre: 65. - 25a27430dd)
2010. júl. 29. 18:43
Akkor,ha fordított helyzetben ők sem kaptak segítséget.Nem?
2010. júl. 29. 18:41

Tudjátok, ebben az a rossz, hogy a rokon is mit tehet? Hébe-hóba ad egy ötezrest, tízezrest, (mert ennél többet nemigen tud megvonni magától és a családjától az ember),de attól még a bajba jutott emberkének a gondja nem oldódik meg.

Én most nem azt mondom, hogy tök jogos, hogy bajban nincsenek rokonok, csak mindössze hangosan gondolkodtam.

64. nedi (válaszként erre: 57. - Spinneli)
2010. júl. 29. 18:39
Sajnos:S
2010. júl. 29. 18:37

Nedi, így van, én sem mindig álltam így, akkor voltak bőven, amikor én segítettem!



Nincs határidő, korlátlan, mondhatni.

62. nedi (válaszként erre: 55. - Mandreanora)
2010. júl. 29. 18:35

Majd lesz jobb.

Remélem nálatok is.

Arra mindenesetre rájöttem,hogy bajba nem szabad kerülni,mert akkor valahogy lecsökken a barátok,ismerősök sőt még valahogy a rokonok száma. száma:)

Bezzeg,ha megnyerném az 5-ös lottót.Tuti népszerű lennék:)

61. spinneli (válaszként erre: 59. - Mandreanora)
2010. júl. 29. 18:35
meddig lakhatsz ott?
2010. júl. 29. 18:35
Így ami itt van, nem az enyém, semmit nem tudok eladni, pénzzé tenni.
59. mandreanora (válaszként erre: 56. - Spinneli)
2010. júl. 29. 18:34
Nem, jóindulatból lakhatunk itt, de a rezsit fizetnem kell természetesen.
2010. júl. 29. 18:32
A családok átmeneti otthonai pedig többnyire tömve van.
57. spinneli (válaszként erre: 53. - Nedi)
2010. júl. 29. 18:32
Igen, elvileg kötelező katasztrófalakásokat fenntartaniuk, gyakorlatilag az önkormányzatok 80 %-a eladta, vagy szociális bérlakásként használja, sajnos.
56. spinneli (válaszként erre: 54. - Mandreanora)
2010. júl. 29. 18:30
ha nem te neveden van, akkor tényleg nem, albérlet?
2010. júl. 29. 18:30
Nedi szegény, nagyon sajnálom :(
2010. júl. 29. 18:29

Legalábbis én amikor nem egyszer érdkelődtem a lehetőségeimről, nem mondták.


Lehet, hogy nem vagyok jogosult rá, nem vagyok leszázalékolva és a lakás sem a nevemen van, a közüzemi számlák sem.

53. nedi (válaszként erre: 49. - Spinneli)
2010. júl. 29. 18:28
Én nem pénzt kértem tőlük,hanem hogy segítsenek milyen lehetőségeink vannak,amivel ugye elvben nekik tisztába kéne lenniük.És 4-5 nap lakhatást,amíg rendbe hozzuk a miénket.Ugyanis minden önkormányzatnak kell rendelkeznie egy lakással olyan családok részére,ahol rendkívüli helyzet alakult ki(tűz,stb).De végül sikerült anyósomon keresztül 4 napig tudtunk máshol lakni,addigra pedig rendbe raktuk az éppen maradt részt,és így építgetjük.
2010. júl. 29. 18:28
Erzsóka, itt nincs ilyen sajnos
51. spinneli (válaszként erre: 50. - 25a27430dd)
2010. júl. 29. 18:28
az a lakásfenntartási támogatás-lehet igényleni.
2010. júl. 29. 18:26
Van egy idős ismerősöm, családja nincs. Ő rokkantnyugdíjas, kb. havi 40 ezret kap. Neki pl. az önkormányzat hozzájárul a rezsi számlákhoz. Nem kap pénzt a kezébe, hanem a villany és távhő számláján jóváír az önkormányzat egy bizonyos összeget, ez is valami, ilyet is próbálhat Nóra.
49. spinneli (válaszként erre: 48. - Nedi)
2010. júl. 29. 18:22

csak annyit akartam mondani, hogy a szoc. szervezetek nem brahiból nem segítettek, nagyon kevésből gazdálkodnak ők is.

ennyi.

48. nedi (válaszként erre: 42. - Spinneli)
2010. júl. 29. 18:21

????

Bocsi,de ezt most nem értem.

47. nedi (válaszként erre: 35. - Kefekötőke)
2010. júl. 29. 18:19

Nos munkakedvben nálunk nincs hiány.Gond viszont sokkal inkább a dolgoztatni szeretek,de fizetni nem akarok vagy tudok emberek miatt van.Mindegy ez van,majd lesz jobb is:)

Nem panaszkodni akartam itt nem is rólunk van szó.De hidd el tényleg vannak emberek,akik nagyon küzdenek és bizony nehéz:S

(Persze,ha az ember sok szélhámosba fut,onnantól már a saját "árnyékától is fél az ember,gondolom te belefuthattál jó párba)

2010. júl. 29. 18:19
spinelli, ugye, erre lehet alapozni!!!
2010. júl. 29. 18:18

Megnézem, szoc. juttatásból hogy lehetne megélni, babával, hogy mindenre jusson. Hagyjuk már, ez vicc, nem volt ilyen helyzetben, azért ilyen okos.



MENJ a fórumomról kefekötőke, légyszi!

Írtam, nem kell tőled semmi, így nincs itt keresnivalód.

44. spinneli (válaszként erre: 41. - Kefekötőke)
2010. júl. 29. 18:18

Évi kétszer indkolt esetben szoktak adni.

Nálunk Kecskeméten a rendkívüli segély összege 5000 Ft.

2010. júl. 29. 18:17
Jó, tényleg ne erről szóljon már, aki álmegoldásokat akar keresni, nyisson erre saját fórumot, lehet, amit lehet, már próbáltam, orvoshoz járunk, sajnos sokat beteg a lányom, de ott általában recepteket kapunk, nem egyéb segítséget. A védőnőket itt egyáltalán nem érdekli semmi, csalódtam bennük, nem érdekelnek. Nedinek igaza van.
42. spinneli (válaszként erre: 37. - Nedi)
2010. júl. 29. 18:17
azért azt nem gondoljátok, hogy a szociális osztályok ülnek a rengeteg pénzen, a családsegítők nem is gazdálkodó szerv nincs önálló keretjük, az önkormányzat szoc. osztályának van...valamennyi, többnyire nem sok.
41. kefekötőke (válaszként erre: 38. - Spinneli)
2010. júl. 29. 18:17
Biztos jól mondod.Én fogalmaztam rosszul.Rendkívüli segélyt kértek,egyszer mert jön a karácsony,másszor mert kórházra kell.
40. kitrákotty (válaszként erre: 34. - Mandreanora)
2010. júl. 29. 18:16

A szociális helyzet alapján előnyt élveznétek a bölcsinél, ez biztos, egyáltalán feliratkoztál már?


A más megoldás mi lenne? nem lehet arra alapozni mindig hogy mások küldenek majd ruhát, élelmet, ezt-azt....


Nem bántásból mondom, de jópár lehetőséget elsoroltunk már itt, hogy hol kérhetsz segítséget, hogyan segíthetsz TE magatokon, de mindig van rá válaszod hogy miért nem jó, és mástól várod a segítséget.


Pedig a legkézenfekvőbb megoldásokat mondtuk, bölcsi + munka. Ráadásul a védőnővel sem közölted, hogy problémátok van, bitzosan segítenének onnan is.

2010. júl. 29. 18:15
Minden településen van Önkormánzati Hivatal Nórikám irjál meg egy kérvényt szépen kérlek leirod,egyedül neveled a gyermekedet és a havi kiadásaidat is igen nehezen tudod fedezni az élelmiszerek és a fontos dolgok beszerzése is nehézséget jelent. Igényelhetsz a neked megillető segélyt, ami egy kicsit enyhit a helyzeteden. Kérlek élj a lehetőséggel és ragadd meg az alkalmat. Ennél többet már nem tudok mondani. Szivélyes üdv.Ágnes
38. spinneli (válaszként erre: 26. - Kefekötőke)
2010. júl. 29. 18:14
A szociális jutttaásokat jövedelemhatárhoz kötik, nem azt nézik, hogy ki mire használja.
37. nedi (válaszként erre: 31. - Kitrákotty)
2010. júl. 29. 18:13
Védőnő,családsegítő bocsi nem akarlak megbántani de az már szinte vicc,hogy mennyire nem tudnak mit kezdeni.Amikor nálunk volt januárban ez az eset és segítséget kértem tőlük,a segítség ott nyilvánult meg,hogy megkérdezték tudunk e valahová menni lakni vagy elhelyezzék a gyerekeket.Na ennyit róluk.Még szerencse,hogy feltaláltuk magunkat.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook