Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítség!!! Down kóros lenne a babánk? fórum

Segítség!!! Down kóros lenne a babánk? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
98. R75 (válaszként erre: 97. - Derya)
2012. febr. 24. 11:48
jó, úgy gondoltam, hogy elküldik a 35felettieket (ajánlottan) :-))), nyilván aláírhatsz egy olyan papírt, hogy nem vállalod...
97. Derya (válaszként erre: 83. - R75)
2012. febr. 24. 11:41

nem kötelező.

semmilyen vizsgálat sem kötelező senkinek sem.

96. Derya (válaszként erre: 79. - R75)
2012. febr. 24. 11:40

ja, ezt észre sem vettem. :-)

igen, ez nagy hülyeség volt.... :-D

95. Derya (válaszként erre: 75. - Fgh4)
2012. febr. 24. 11:39

régen is szültek a nők 42 éves korukban és mindaddig ideális a kora, amíg teherbe tud esni és ki tudja hordani. :-)

a véleményed pedig egyszerűen szólva is szűklátókörűségre vall. :-)

23 évesen egy átlagos fiatal még csak az MSc diplomáját szerzi meg, ha ne adj isten, még doktor is akar lenni, az még plusz 3 vagy 5 év. :-)

és képzeld, hogy sok nő gondolkodik úgy, hogy a gyermeknemzésen kívűl másra is alkalmas. :-)

94. Derya (válaszként erre: 71. - Babszibobó)
2012. febr. 24. 11:34
igen, elolvastam, de nem győzött meg. kölünösen, ha a képet is megnézi az ember hozzá. :-)
93. R75 (válaszként erre: 92. - Ircsi81)
2012. febr. 23. 19:37
én még nem voltam AFP-n...
2012. febr. 23. 19:32
Nem szabad a labort készpénznek venni,mivel ugye ott az elszámolás.Nekem pl,0.62lett az Afp-m(0-5-től jó,de mindenhol más,van ahol 0.7-től jó)Uh rendben volt a 12,ill.a 18.héten is,utólag kiderült,1 héttel korábban vették le a vért.2011.12.31-én egészséges fiunk született!!!
91. R75 (válaszként erre: 90. - Egypt)
2012. febr. 23. 19:03
igen, hallottam, hogy futószalagon megy a dolog :-)
90. egypt (válaszként erre: 89. - R75)
2012. febr. 23. 19:02

Én is inkább elmennék, különben végigidegeskedném az egész terhességet.

(A mintavétel maga egyébként két perc, és egyáltalán nem fájdalmas.)

89. R75 (válaszként erre: 88. - Egypt)
2012. febr. 23. 19:00
Ja, tudom, de én szeretnék azért biztosra menni... persze azért meghallgatom, amit mondanak :-))))
88. egypt (válaszként erre: 83. - R75)
2012. febr. 23. 18:58
Nem teszik kötelezővé, max. javasolják.
87. R75 (válaszként erre: 84. - Anatita81)
2012. febr. 23. 18:53

Nem tudom, nekem is rendben volt a tarkóredő, de én biztosra szeretnék menni...


Kedden megyek a gen. tanácsadásra, ott majd feltételezem mondanak vmit...

86. egypt (válaszként erre: 85. - Egypt)
2012. febr. 23. 18:31
Ja és ő 35 alatt volt, és semmilyen szempontból nem tartozott a veszélyeztetett kategóriába.
85. egypt (válaszként erre: 5. - Mokuska74)
2012. febr. 23. 18:30

Szia!


Szerintem csak az amnio a biztos. Nekem pl. egy barátnőmnek úgy született Down-os babája, hogy az összes létező labor és UH mind negatív lett, és csak akkor látták, hogy DS-es, mikor megszületett. Szóval ezek a vizsgálatok megbízhatatlanok. Megértem, hogy félsz az amniótól, de én a helyedben elmennék. Nekem koryon biopsziám volt, semmi probléma nem volt utána. Azt mondták, szedjek nagy adag magnéziumot és egy fél napot pihenjek. Nem hiszem, hogy túl nagy esélye lenne a vetélésnek.

84. Anatita81 (válaszként erre: 83. - R75)
2012. febr. 23. 18:22

Ilyen kombináltat csináltattunk mi is 3 éve. 5 éve nem, de ha semmi nem indokolja, pl. tarkóredő és minden ok, felesleges is magzatvizet levenni, nem?

Az integrált tesztet nem ismerem.

83. R75 (válaszként erre: 81. - Anatita81)
2012. febr. 22. 11:27

kombinált, integrált, akár magzatvízlevétel...


20évesen nekem ilyen eszembe sem jutna.. és feltételezem sokszor nem is jut a 30alattiak eszébe... most már talán, hogy népszerű jobban...

illetve ugye sokszor kötelezővé teszik 35fölött a magzatvízlevételt, gondolom ez is sok mindent kiszűr.

82. Anatita81 (válaszként erre: 75. - Fgh4)
2012. febr. 22. 10:31

Igen, ez is igaz, de néhány fiatal anyuka is a nagymamának-bölcsinek szül. :( Őket sem értem.


Nekem volt egy ismerősöm, aki mellrákban meghalt, mikor az iker lányai 5 évesek voltak. :'( Ez meghatározó volt az életemben és akkoriban az volt a fixa ideám, hogy jó, hogy "korán" szültem, így akármennyi ideig élek, több időt tölthetek a gyerekeimmel, mintha még vártunk volna a gyermekvállalással.

Szerencsére már pozitívabban gondolkozom...

81. Anatita81 (válaszként erre: 79. - R75)
2012. febr. 22. 10:24
Milyen vizsgálatokra gondolsz?
2012. febr. 22. 10:22

Jaj, lányok, ezt már sok topicban megvitatták és kiderült, hogy nincs közös nevező. :(

Mindenkinek igaza van, mindenki úgy alakítja az életét, ahogy pont akkor jónak látja.

Aztán elszámolhat a lelkiismeretével.


Senkinek nincs joga ítélkezni a másik felett, de leírhatja a véleményét.


Én mindkettőnek látom előnyét-hátrányát, a férjem késői gyerek volt, részéről a nagyszülő már csak apukája, aki él és már maga is inkább segítségre szorul, mint segítene...én 25 és 27 évesen szültem.

79. R75 (válaszként erre: 75. - Fgh4)
2012. febr. 22. 08:35

"Most meg 42 éves nők is ideálisnak tartják a korukat a szülésre. ezért több a down baba."


Na, akkor ennek egy picit olvass utána...

a 30alatti nőknél gyakrabban születik down baba, mivel ők nem mennek el + vizsgálatokra, míg a 35felettieknél ezt szűrik.

78. Hné80 (válaszként erre: 75. - Fgh4)
2012. febr. 21. 22:24

2. én előbb kiszórakoztam magam (írhatnám kiéltem).


Régebben.... nos ez a téma is felbosszant, mivel bárkivel beszélek (idősebb) mind azt mondja az ő idejükben azért lényegesen könnyebb volt..

77. Hné80 (válaszként erre: 75. - Fgh4)
2012. febr. 21. 22:22

Én 30 évesen szültem! Kissé felháborítónak tartom, hogy elítélsz másokat akik nem adták be a derekukat, hogy fiatal szülők legyenek...

1. senkinek semmi köze hozzá, hogy én mikor akarok gyereket 20 vagy 40

76. mandella (válaszként erre: 72. - Fgh4)
2012. febr. 21. 20:58

pedig sajnos sokszor az anyagiak miatt nem megy ez, elhiheted nekem.

én már nagyon szeretnék gyereket, de 33 négyzetméteres lakásba nem merek bevállalni. pár hónapos koráig még oké, de ha nagyobb lesz?

szerintem nem elég az élettér ekkora kis picurka lakásban neki. de ez csak egy érv, van még sok más is. nyilván előbb-utóbb én is fogok szülni, ha ebbe a kis lakásba, akkor ebbe, nincs mit tenni.

egy másik fontos "érv", azért teszem idézőjelbe, mert lehet, hogy számodra ez sem nyomós indok, mégpedig az, hogy iszonyat magas mind a törlesztőm, mind pedig a rezsi, igen, sajnos még egy ilyen kis luk lakásnak is sok a rezsije. nem keresek olyan nagyon rosszul, de a gyed vagy gyes nyilván kevesebb, miből fizetem azt ki? hogyan? és régen ilyen nem volt, hogy a fizetés elmegy a törlesztőre meg a rezsire! ez van. vagy várok, míg változik a helyzet, vagy belevágok. és aztán meg lesz, ami lesz.

75. fgh4 (válaszként erre: 74. - Szimoni04)
2012. febr. 21. 20:32
Örülök, hogy végre sikerült! Nyilván nem ilyen esetekre gondoltam, mint a Tiéd, ezt írtam is a hozzászólásomban! csak feltettem a kérdést, vajon miért lett ez tendencia olyanoknál is, akiknél nem egészségügyi probléma áll a háttérben. Sajnos mostanában szinte lenézik, "bunkónak " tartják azt, aki természetes időben szül. én 23 voltam, akkoriban 25-28 közt ez teljesen normális dolog volt, s szinte öregnek számított a nővérem a maga 33 évével szüléskor. Most meg 42 éves nők is ideálisnak tartják a korukat a szülésre. ezért több a down baba. Ezek a nők már a karrierjüket tartják fontosabbank. pl. néhány koros celeb olvadozik a gyönyörűségtől, hogy anya lett, aztán 5-6 hónap múlva a csapból is ő folyik a képernyőn!
74. szimoni04 (válaszként erre: 73. - Szimoni04)
2012. febr. 21. 20:08
Nekünk 5-6 evunkbe kerult, volt ket elveszitett babank, ami utan kiderult mi a baj, s vegre megerkezett a lanyunk. Lehet, hogy kivulallokent csak annyit latnal, ha ismernel, hogy ok sem akarnak meg gyereket, elik az eletuket, kozben pedig...
73. szimoni04 (válaszként erre: 72. - Fgh4)
2012. febr. 21. 20:04
Egyre tobb parnak nem lehet termeszetes uton gyereke, s mire valamilyen uton-modon sikerul eltelhet 5-10 ev is. Csak annyit lehet latni, hogy egyre tobben szulnek keson, de lehet, hogy nem tudsz rola, miert, mert fajdalmas errol beszelniuk. Persze olyan is van, akirol irtal, hogy tul sokaig huzzak az idot, aztan meg bevallalnak egyet csak azert, hogy kipipalhassak.
72. fgh4
2012. febr. 21. 19:50
nagyon jó egészséget kívánok minden fiatal és kevésbé fiatal anyukának és a babáiknak4 De: szerintetek miért van az, hogy egyre gyakoribb a 35-38, sőt mostanában már a 40 feletti első szülés, Biztos 20 évvel ezelőtt is volt egy-egy olyan élethelyzet, mikor így alakultak a dolgok,de mostanában szinte "sikk" "öregen2 szülni?! Bocsánat azoktól, akiknek egészségügyi okok miatt alakultak így a dolgai, és hosszú évek próbálkozásai után most végre sikerül. DE: falra tudok mászni, mikor 30-32 éves nők úgy érzik, még "nem elég érettek" az anyaságra! Előbb mindenki "önmegvalósít". Dehát nem egy gyermek világrahozatala, felnevelése a legnemesebb önmegvalósítás? Akkor már szimpatikusabb, ha valaki egyáltalán nem akar babát, mert nem egy anya típus.. ha ezt felismeri, felvállalja mindenképp becsületesebb a meg nem szült babával szemben is! Sokan-tisztelet a kivételnek- csak azért "vállalnak be" majdhogynem a klimax előtt egy gyereket, hogy ez is meglegyen nekik, ha már mindenük megvan. Aztán 6 hónap után jöhet a babyszitter, bölcsi. A Nagyi, mint legjobb megoldás azért jöhet kevésbé szóba, mert már nagyon öreg, esetleg nem is él szegény, nem láthatja meg az unokáját... Igaz a mondás: Mindennek megvan az ideje. a szántásnak, vetésnek, aratásnak... Kiegészítem a párválasztásnak, gyermeknevelésnek is! A tudomány rohamosan fejlődik, azt hisszük erőszakot tehetünk ezeken a dolgokon, de ezek csak látszólagos sikerek, előbb-utóbb visszaütnek a dolgok mind érzelmileg, mind társadalmilag, mind egészségügyileg! Szerintetek mitől van ez a "nagyikorban" szülés tendencia ennyire elterjedőben, semmiképp ne írjátok, hogy anyagi nehézségek miatt, mert 30-50évvel ezelőtt még nehezebb volt gyereket felnevelni. Nem volt eldobható pelus, automata mosógép, mosogatógép stb. Az 50-es években is nagy volt a létbizonytalanság4 a tanulás sem felmentő érv, hiszen régen is szültek a diplomás nők is...
71. babszibobó (válaszként erre: 63. - Derya)
2012. febr. 21. 16:06

Nem, nem az!!!

[link]

70. szimoni04 (válaszként erre: 68. - Derya)
2012. febr. 21. 15:52
Lehet. Neha ugy erzi az ember, jobb volt azelott, mikor csak a szuleteskor derult ki meg a baba neme is. Most meg sokszor feleslegesen paraztatjak a kismamakat. Persze van, hogy jobb elore tudni valamit. Plusz regen lombik sem volt, de ez mas tema...
69. Bcicus (válaszként erre: 8. - Mokuska74)
2012. febr. 21. 13:02
ez nem igaz. A lombikosoknál semmiben nem más a hcg. Csináltass amniot az a biztos, nincs nagy kockázata.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook