Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segíteni szeretnék egy leukémiás kisfiún, de hogyan? fórum

Segíteni szeretnék egy leukémiás kisfiún, de hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2 3
20. Basset
2010. márc. 26. 15:10

Vagy extra papír- vagy vasgyűjtés direkt a kisfiúnak. :)

Na, jönnek itt az ötletek... :D

19. Tina87
2010. márc. 26. 15:09
Jótékonysági koncert.esetleg írhatnátok pár híres embernek, olyan zenészknek akiket tényleg érdekelne és segítenének is.A fiatalokat érdeklő előadókat lehetnepéldául meghívni.Műsorvezetőnek is valaki olyat akiről tudni lehet hogy segítőkész ebben.Ennek komolyabban utánna kell nézni, meg persze helyszínt találni de talán abban is lehet támogatókat találni és ingyen reklámokat adtok az előadóknak a cégeknek akik részt vesznek benne, hiszen az hogy segítenek nekik is jó reklám.Ugye szponzoráció...így működik :)
18. Basset
2010. márc. 26. 15:07
Vagy ez is olyan vásáros dolog, mondjuk lehetne sütni sok-sok palacsintát (helyben, hogy friss legyen) és azt is lehetne árulni egy délután, más iskolatársaknak vagy akár az utcán. (Mondom, ez helységfüggő). Egy palacsinta ára 50 vagy akár 100 Ft is lehetne (büfében 150 a legolcsóbb), és persze mindenki tudná, hogy a kicsinek megy. De ugyanez lehetne pl. fánk vagy lekváros kiskifli, vagy bármilyen süti, kaja, amiből gyorsan lehet sokat csinálni és amit sokan szeretnek.
17. Basset
2010. márc. 26. 15:02

Eszembe jutott, hogy esetleg lehetne jótékonysági bált szervezni. Gyerekek betanulnának ezt-ízt (tánc, versike, bábozás, ilyesmi), lenne szendvics meg tea/üdítő... Gondolom, a többi szülő is hallott a kisfiúról, lehet, ők is segítenének. Jöhetnének szülők, tanárok, esetleg más iskolából (óvodából) pedagógusok. Nem tudom, ez konkrétan melyik város, mert ha pl. Bp vagy Debrecen, akkor ez egy kicsit macerás, de pl. a kerület vagy a környék vagy a kapcsolódó intézményekből jöhetnének. A belépő (vagy akár a kaja bevétele is) lenne a gyereké és aki szeretne, adományozhatna is. Mondjuk, ha ez egy kis falu és van egy nagyobb cég, pl. tüzép vagy áfész-bolt, akkor az neki is reklám lenne... :)

És ezt is a srácok bonyolítanák, szóval ez is az ő "bulijuk" lenne... (Nyilván szülői és tanári segítséggel...)

16. Basset (válaszként erre: 14. - Cb53e790b2)
2010. márc. 26. 14:55
durva... de úgy tudom, gyógyítható...
15. Basset
2010. márc. 26. 14:54
nem tudom... én szoktam 200 éves topicokba írni, de azt már azt se nézi, aki indította... :(
14. cb53e790b2 (válaszként erre: 12. - Basset)
2010. márc. 26. 14:50
közben utánna néztem mi is ez a betegség hát nem kívánom még felnőttnek sem NEM HOGY GYEREKNEK
2010. márc. 26. 14:48
de ksőbb már nem nagyon veszik észre ezt a fórumot ugye?
12. Basset
2010. márc. 26. 14:31
elég lapos most a hoxa máshol is... mindenki alszik... :( :)
2010. márc. 26. 14:21
Hát bevallom egy kicsit nagyobb megmozdulásra számítottam :( ÖTLETEKBEN
2010. márc. 26. 14:13
[link] ennek gyorsan utána is néztem :)
9. Basset (válaszként erre: 8. - Cb53e790b2)
2010. márc. 26. 14:10
Persze, nem az a lényeg, hogy soooook pénz legyen, hanem, hogy a gyerekek érezzék, hogy tettek érte valamit, hogy segíteni jó... :)
8. cb53e790b2 (válaszként erre: 6. - Basset)
2010. márc. 26. 14:06
erre én is gondoltam , hogy a régi játékokat pl 50ft db áron árulhatnák .Annál többért én sem ürölnék ha kacatokat hordana haza a gyerekem ugye érted ?
7. Marjann (válaszként erre: 3. - Cb53e790b2)
2010. márc. 26. 14:04
Kupakgyűjtés. Nem tudom pontosan hogy működik, de nagyon sok oviban, iskolában gyűjtik a gyerekek a műanyag kupakokat. Pécsen pl a Biokomtól kapnak érte játszótéri játékokat, de hallottam olyat, hogy beteg gyerekeknek is gyűjtik.
2010. márc. 26. 13:59
A vásár is jó. Lehetne olyat is, hogy nem csak süti vagy kézműves dolgok, hanem mondjuk saját cuccok: ruhák, játékok... és akkor ebből egy vásár és a pénzt a gyerek kapná.
5. cb53e790b2 (válaszként erre: 4. - Basset)
2010. márc. 26. 13:32
én sem tudok sokmindent még most nagyon kezdetleges ez az infó és ez az ötletem is de mindenféle képpen szeretnék ötleteket minnnnnnél többbet ha lehet de már ez is jó
2010. márc. 26. 13:28

Mennyi idő van? Mert lehetne azt, is, hogy van egy nagy üveg és mindenki minden nap bevisz 20 Ft-ot (az nem nagy összeg, még havi lebontásba sem), és pár hónap múlva elég szép kis összeg összejöhet. És mondom, nem nagy eresztés naponta egy 20-as, mégis ha van pl. 20 gyerek az oviban, az már egy nap 400 Ft, egy héten 2000 Ft. És ha mégsem lenne elég "semmire", valami oknál fogva, még mindig lehetne belőle ajándékot venni neki, szerintem annak is örülne... :)

Szegény kis srác.... :( Gyógyulj meg!!!!

3. cb53e790b2 (válaszként erre: 2. - Marjann)
2010. márc. 26. 13:28
jajj bocs most látom hogy el írtam KISFIÚN bocsánat de ebbe még az én kezem is bele remeg :( mit takar a kapugyüjtés?
2010. márc. 26. 13:21
Kupakgyűjtés? Sütivásár? Vagy húsvéti kézműves vásár?
2010. márc. 26. 13:19
A nagy fiam '(12éves) osztály társa és egyben az eggyik leg jobb barátja, leokémiás lett, ök az osztály társak ez kb 1 hónapja tudták meg ,de már régóta kb 1éve kezdődött a ki srácnál. Ez az alaktomos betegség. Ma kupak -tanácsot tartott, az osztály és pézt szeretnének gyüjteni nekik mert arra bizony most nagy szükségük van. Ötleteket érek miből hogyan lehet pénzt szerezni akár gyerek kéz által is .
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook