Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segíteni akarok a rászorulóknak! De hogyan? fórum

Segíteni akarok a rászorulóknak! De hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2
6. anya4005 (válaszként erre: 1. - Megara1995)
2014. dec. 15. 20:08

Esetleg keress egy családot a környezetedben,akiknek jól jön a segítség. Én idén a fiam csoporttársát segítettem az oviból. Kinőtt ruhák,cipők,játékok,és vettem néhány új játékot is karira,hogy kaphasson valamit. Az anyukának a saját,nem használt ruháimat adtam oda. Illetve ha gyümölcsnaposok,viszem helyettük a gyümölcsöt. Felajánlottam a csaoportpénz kifizetését egész évre,de azt nem fogadta el az anyuka. A játékokon kívül mindent névtelenül küldtem neki,hogy ne érezhesse magát kellemetlenül,ha találkozunk. De a játékoknak is nagyon örült! :-)

Elötte is minden évben adtam valamit idegeneknek. Volt,hogy hütőt,volt,hogy ülőgarnitúrát. Nekünk már nem kellettek,de még szép,használható állapotban voltak (a facen olvastam a családokról).

2014. dec. 15. 20:02
4. Megara1995 (válaszként erre: 2. - Chiron)
2014. dec. 15. 19:51

Szerintem sem pénz kérdése viszont, ha valaki fealjáll valamit, azért saját pénzemből megyek, és sajnos nem mindíg tudok elmenni azokért a dolgokért amiket oda adnának az emberek. :/

Meg nem igazán ismerek embereket akik megunt dolgaikat oda adnák, másoknak.

3. mmacus (válaszként erre: 1. - Megara1995)
2014. dec. 15. 19:45
Ilyen akció több is van szervezett formában, aki akar és tud, oda adakozik. Pl cipősdoboz akció, szupermarketekben élelmiszer gyűjtés stb. Ezek évek óta vannak.
2014. dec. 15. 19:44
Szerintem meg ez nem pénz kérdés, ha mindenki összeadja a már nem használt dolgokat amelyeket ide-oda rakosgat a lakásában- már abból igen csak sokat lehetne segíteni. Minden évben pakolok össze valamit, nagytakarítás során sokminden a kezembe kerül, és ha már legalább egy éve nem használtam - akkor biztosan tudok élni nélküle és mehet adományba. a kamrából is ki-kikerül egy egy konzerv, olaj, rizs, tészta stb... Sok rászoruló van a környezetemben - így mindig van akinek adhatom. Nem megyek szervezetekhez - magam megoldom, mert abban biztos lehetek, hogy az valóban jó helyre megy.
2014. dec. 15. 19:36
Szeretnék segíteni a rászorulóknak pl: ruhákat gyűjteni, tartós élelmiszert, gyerekeknek játékokat vagy bármit amit össze tudnék gyűjteni, majd pedig ezeket kiosztani nekik, de nem tudom kihez fordulhatnék adományokért, mert a saját pénzemből alig tudok segíteni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook