Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Savas és lúgos ételeink fórum

Savas és lúgos ételeink (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
9. 'szti (válaszként erre: 8. - Pirosalma)
2007. aug. 6. 09:38

Nem azt mondom, hogy havi egy liter cola koffeinfuggove tesz :-)



A colaban levo foszforsav egyes kutatasok szerint noveli a csontritkulasra valo hajlamot:

A foszforsav a vér pH-ját savas irányba tolja el, amit a csontokból származó kálcium hoz ismét egyensúlyba, fölös mennyisége megköti a bélben lévő kálciumot, amely így nem tud felszívódni, továbbá a kálcium-anyagcserét szabályozó ún. paratireoid hormon szintjére is negatívan hat a foszforsav.

8. Pirosalma (válaszként erre: 7. - 'szti)
2007. aug. 6. 09:09

Szia!

A foszforsavval mi a gond?

Azért a koffein vízhajtó hatását nem szabad túlbecsülni (ebben a mennyiségben);-)

7. 'szti (válaszként erre: 6. - Pirosalma)
2007. aug. 6. 06:46
semmi gond nincs vele, de én személy szerint ellene vagyok az összes cukrozott (vagy édesítőzött) löttynek, plusz a kólában van koffein, ami vízhajtó hatású - nem éppen szomjoltásra való és tartalmaz foszforsavat is
6. Pirosalma (válaszként erre: 5. - Badonyimariaeva)
2007. aug. 5. 22:09

Szia!

Ha mondjuk havonta iszol meg egy litert, akkor semmi gond nincs vele (kóla után tiszta vizes szájöblítés ajánlott, fogmosás nem!).

Egyébként lehet érvelni ellene a cukortar- és foszfáttartalommal, bár utóbbival vigyázni kell (az érvelés során), ha az ember nincs nagyon képben.

5. badonyimariaeva (válaszként erre: 4. - 'szti)
2007. aug. 5. 20:58

Kólát én nem szeretem,de a gyerekeim igen.

Mi a gubancos a kólában?

Már neharagudj,de tudod minden érdekel,és azt is szeretném,hogy még sokan olvasnák el a cikkedet,mert nagyon hasznos és érdekes lehet sokunk számára.

4. 'szti (válaszként erre: 3. - Badonyimariaeva)
2007. aug. 5. 16:28

sokat :-) nem véletlen az sem, ha jobb kávézóban iszod, adnak mellé egy pohár vizet - mert vízhajtó hatású és pótolni kell


bár a kólában nemcsak a koffein a gubancos

2007. aug. 5. 16:22

Ami itt levan írva,mindet szeretem.

Sok a gyomorsavam,gyógyszert is szedek rá.

Ha kóla után 30 liter vizezzel lehet a lugosodást csökkenteni,akkor nekem a napi három,négy kávé után mennyi vizet kellene innom?

2007. jún. 27. 16:43

a múlt héten olvastam erről a témáról egy könyvet, természetes méregtelenítés, vagy valami ilyesmi volt a címe.

nagyon érdekes volt, leírta pl hogy a savak nagy részét a bőrön keresztül, lúgos fürdősős vízben fürödve is el lehet távolítani. (vagy akár a lábfürdő is hatásos)

2006. máj. 7. 10:36
Régóta tudjuk, hogy egyes élelmiszerek savas, míg mások lúgos pH értékűek, a természetes egyensúly felborulása pedig betegségekhez vezethet. Mi savas és mi lúgos? Mivel ellensúlyozhatjuk az elsavasodást?

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook