Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell savanyító edényben csalamádét elrakni? fórum

Hogyan kell savanyító edényben csalamádét elrakni? (tudásbázis kérdés)


2018. okt. 5. 07:19

en felszeletelem a kovetkezo dolgoka hozza eloszoris-

voroshagyma,sreapa,paproka,zold vagy feligerett paradicsom,es fejeskaposzta

utana lesozom es allni hagyom 24 orat.

majd kifacsarom a vizet beloluk,s majd keszitel ecetes-cukros saliontethez valo levet .uvegbe rakom a csalamadet es raontom ezt az ecetes--cukros levet,tartositoszert sose teszek bele,de hutobe tarolom es kb fel evig elall gond nelkul.

5. ab61752c45 (válaszként erre: 4. - Globus)
2018. okt. 3. 19:59
én még káposztát szoktam bele tenni.egy éjjel áll,aztán üvegekbe rakom.
4. globus (válaszként erre: 3. - Csolya)
2018. okt. 3. 19:52

Bocsi, most találtam vissza. Gondolom, már elkéstem a válasszal, de leírnám a saját receptem.

-1,5 kg paprika (sárga, piros)

1,5 kg uborka

-0,5 kg hagyma

Ezt szeletelve felaprítjuk.


A léhez: 40 dkg cukor, 3 dl 20%-os ecet, 8 dkg só, 1 kávéskanál borkénpor. Összekeverjük. A zöldségekre öntjük.

Víz nem kell bele! Rövid időn belül saját levet enged, ez rajta marad a csalamádén.

Én nem méricskélem a zöldségeket halálpontosan. Pár deka ide-oda, nem számít :) Uborkát legutóbb nem tudtam tenni bele, helyette zöld paradicsomot használtam. Nagyon finom, nem romlik meg. Csak arra kell ügyelni, hogy mindig tiszta eszközzel nyúljunk bele.

2018. szept. 28. 08:41
Vegyes vágottat szeretnék elrakni. Van egy 10 literes káposztasavanyító kerámia edényem és abban próbálnám meg. Mivel ezt először csinálnám,ehhez szeretnék bevált receptet és fortélyokat.
2. globus (válaszként erre: 1. - Csolya)
2018. szept. 28. 08:23

Mindegy, miben teszed el.

Van a dobálós savanyúság, amibe mindent lehet tenni, egészben kerülnek bele a zöldségek, előre elkészített alaplébe.

Valamint a vegyes vágott, ezt apróra szecskázzuk és nincs benne víz.

Melyikre gondoltál?

2018. szept. 28. 08:11
Savanyító edényben raknék el csalamádét. Tudnátok ehhez receptet vagy bevált tippeket adni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook