Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sarokcsont fájdalomra tudtok valamit ajánlani? fórum

Sarokcsont fájdalomra tudtok valamit ajánlani? (beszélgetős fórum)


2010. ápr. 3. 20:07
szia. először is menj el egy nőgyógyászhoz mert a sarok fájdalom a reflexológiában a női nemiszervek pontja. nem volt mostanába panaszod rá nem vettél észre valami szokatlant magadon. Nézesd meg magad eshetőség képpen.szia Erzsi
2010. márc. 24. 21:45

Sugárkezelik, először...


Nekem tavaly januárban volt a sugárkezelés, én Kanizsai vagyok, és Kaposvárra vitt a betegszállító kocsi minden másnap sugarazásra, ott sugarazzák a rákos betegeket is, csak mi kisebb dózisban kaptuk, összesen 6 alkalommal...

Én ott megkérdeztem az orvost, hogy mennyiben segít, és hogy eltűnik-e a sarkantyú, azt mondta, nem, nem tűnik el, csak a sarkantyú körüli gyulladást szünteti meg a sugárterápia...


Utánna elmúlt a fájdalom, és azóta nem újult ki...


EGyébként a sarkantyúő a kor előrehaladtával, a meszesedéssel járó olyan folyamat, ami, ha a sarokcsonton jobban lerakódik, és gyulladást képez, akkor piszkosul tud fájni...


De az enyhén emelt cipő, és papucs leveszi a sarokról a terhelést...

10. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1. - Totek63)
2010. márc. 24. 20:56
nézesd meg ortopéd orvossal, h nincs-e sarkantyúd! Igen kellemetlen és fájdalmas dolog tud lenni, és nem árt, ha célzottan kezelik UH-val, vagy injekcióval!
9. bobe2 (válaszként erre: 1. - Totek63)
2010. márc. 24. 20:24
Szia ,nekem a cipötöl volt azt mondta az orvos ortopédiára kell menni irnak fel rá szilikon betétet (jopénzér)Fizikoterápiára én is jártam 2*10 alkalommal egy ideig megszünt aztán megint elkezdett fájni .Reklámoztak vagy még most is betétet a tv ben én olyant vettem és nekem bevált.Ami még nagyon jo volt vettem egy infrás maszirozot és esténként azzal melegitettem, 2-3 napig jobban fájt utána megszünt ,mostanába ritkábban fáj (lapossal szeretek járni ) de ha elkezd fájni pár nap felveszek valami sarkasat kb 4-5 cm és utánna megint jo egy ideig nekem ez csontkinövés.
8. Berenik (válaszként erre: 1. - Totek63)
2010. márc. 24. 20:08
Fizikoterápia, és van egy homeopátiás készítmény, amit háziorvos, vagy homeo-orvos írhat fel. Ez már több embernek segített. Sajnos én nem próbálhattam meg, meg pajzsmirigy beteg vagyok, és ilyen betegség esetén nem lehet szedni.
7. ejmi
2010. márc. 24. 19:47
Gyógyászati boltba vegyél speciális betétet. Gyulladáscsökkentő gyógyszert kell szedni, fizikóterápia.Jó cipő. Nekem ezek segítettek. Szerencsére már évek óta nem jött vissza.
2010. márc. 24. 19:38
16 éves koromtól sarokcsont gyulladásom van :)Azóta ia folyamatosan mozgok/tesitanár vagyok/Genetikai okok miatt ..éktalpam van,mondjuk úgy hoyg túl magas a boltozatom,a lúdtalp ellenkezője...emiatt csak a sarokcsontom és a lábujjam alatti rész támaszkodik,a boltozatom nem ér le..Ez marha szép,de nagon fáj...Nagyon jó cipők,nagyon megtervezett edzés,és beton kerülése...ha begyulladt sarokemelő..a lyukas fajta..
2010. márc. 24. 19:38
Úgy értem sok járkálás.Vagy csontkinővés.
2010. márc. 24. 19:37
A fáradságtól is fájhat.Nekem kilenc hónapig fájt.
2010. márc. 24. 19:37
Sportolástól fáj? Nekem attól fájt, de nem tudtam vele mit kezdeni. A térdem is fáj, ma vettem glükozamint, nem tudom, a bokámra is hatással lesz-e, bár mostanában az nem fáj. Esetleg hordj kis sarkú cipőt a lapos helyett, ezzel kicsit tehermentesíted a sarkad, nekem ez is jó szokott lenni nyáron, amikor sokat járok ujjas papucsban és a sarkán jobban kopik, ott vékonyabb, így nagyobb terhelés jut a sarkamra.
2010. márc. 24. 19:36
Én áztatom ledörzsölöm és sok zsíros krémet rakok rá éjjelre ráveszek egy zoknit reggelre csudi jó a hatás.Ja vazelin is jó.
2010. márc. 24. 19:34
Sziasztok aki szenvedett mát ettől valami tanácsot ami segitett .

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook