Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ruha eladása fórum

Ruha eladása (beszélgetős fórum)

1 2
9. trapiti (válaszként erre: 8. - Ozike0501)
2012. jan. 21. 09:00

És ha nem veszi át? Akkor az eladó bukta a postaköltséget...

Évek óta teszveszezek-vaterázok, ott az a bevett gyakorlat, hogy előbb a vevő utal, utána küldi az eladó a terméket. Akinek ez nem felel meg, szerintem vásároljon üzletben. Ha veszek valamit, minden esetben előre utalok - és eddig több száz alkalommal nem volt ebből problémám. Egyébként azok kiszűrésére, akik átverik a másikat, pl. nem küldik el a terméket, való az értékelési rendszer. Olyan eladótól kell vásárolni, akinek pozitív értékelései vannak. Akinek több negatívja összegyűlik, kizárják.

8. ozike0501 (válaszként erre: 1. - D9ae06cd11)
2012. jan. 21. 08:56

Ha utánvéttel küldöd, akkor nem tudja kibontani, míg nem adja oda a pénzt. Szerintem ez a legjobb mindkét félnek!

Fordítsd meg a dolgot! Elutalnál x ezer Ft-ot egy idegennek ruhákra, hogy ő majd valamikor küldje a cuccokat? Te sem bíznál meg idegenben és nem is baj!

Szerintem az utánvét a legjobb megoldás!!!

7. trapiti (válaszként erre: 1. - D9ae06cd11)
2012. jan. 21. 08:54

Én is adok el rendszeresen, de nem mennék bele ilyesmibe. Ennek az a kialakult rendje, hogy a vevő utal, az eladó küldi.

Semmi biztosítékod rá, hogy fizet...

Az utánvéttel meg az a baj, hogy ha nem veszi át akkor bukod a postaköltséget.

Egyszer-egyszer előfordult olyan, hogy hamarabb feladtam, mert pl. mentem postára és már átküldte a netes bizonylatot az utalásról, de csak ha nagyon normálisnak tűnt és akkor is csak kivételesen. Ha a vevő előre kéri, hogy később fizethessen, Te meg küldd el, ott valami gáz van. Max haladékot adjál, ha kifizett,e küldöd.

2012. jan. 21. 08:53
Csak előre utalás után postázok.
2012. jan. 21. 08:51
Soha ne küldd el addig, amíg meg nem kapod a pénzt!
4. Anika70 (válaszként erre: 1. - D9ae06cd11)
2012. jan. 21. 08:48
Én pénz nélkül nem küldenék semmit, vagy nem tudom van-e lehetőség arra, hogy az átvételnél fizesse ki?
2012. jan. 21. 08:47
Küldd postai utánvéttel, akkor a postásnak fizeti a csomagot.
2. fildus (válaszként erre: 1. - D9ae06cd11)
2012. jan. 21. 08:35
Én nagy értékűt biztos nem postáznék fizetés nélkül...
2012. jan. 21. 08:32
Eddig úgy adtam el ruhákat, hogy amikor beérkezett a pénz a számlámra akkor postáztam a csomagot. Mostanában viszont nem egy ember kérte tőlem, hogy adjam fel a cuccot postán és ha megérkezik utána utalnak. Hogyan bízzak egy idegenben? És ha nem fizeti ki? Tapasztalatok?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook