Rozacea (beszélgetős fórum)


26. 55Judit (válaszként erre: 25. - Hannelore)
2023. nov. 6. 12:05
Lehet hogy érdemes a Gyuri bácsiéval egy próbát tenni, mert több féle összetevője is. Állítólag azért olyan különleges a hatása a többi körömvirág kenőcshöz képest. Ha egy nőnek - de férfinek is - ilyen bőrelváltozás van az arcán, minden létezőt kipróbál. Én nem régiben immunerősítés gyanánt így télire elkezdtem inni az olajfalevél préslét. Ez is rengeteg féle baktériumot, vírust, mifenét elpusztít, most kíváncsi leszek ez hatással lesz-e a rozaceára is. Ha nem, tavasszal veszek Gyuribácsi kenőcséből. A lánya tovább fejlesztette, hát remélem előnyére. 😀
25. Hannelore (válaszként erre: 24. - 55Judit)
2023. nov. 6. 11:17
Nekem a körömvirág krém sajnos nem vált be, igaz már gyulladt stádiumban próbáltam. Enyhe bőrpírra lehet hogy hatásos.
2023. nov. 5. 09:57
Most jutott eszembe, hogy valamikor olvastam és videókat néztem a bükki füves ember - Gyuri bácsi ajánlásával a termékeiről. A körömvirág kenőcséről bár nem a rozaceával kapcsolatban, de rendkívül jó véleményeket láttam. Tudom akkor azért nem rendeltem meg, mert túldrága + szállítási költség. Most ismét az oldalra néztem, az ajánlás rozaceára is szól, és fontolgatom a megvételét mert sok másra is jó.
23. 55Judit (válaszként erre: 22. - Hannelore)
2023. okt. 31. 07:03
Szívesen.
22. Hannelore (válaszként erre: 21. - 55Judit)
2023. okt. 30. 19:44
Köszi a javaslatokat! Jó tudni róluk, alkalomadtán lehet kipróbálom majd őket! :)
21. 55Judit (válaszként erre: 19. - Hannelore)
2023. okt. 30. 19:35
Én is próbáltam régebben krémeket, amiket kifejezetten rozaceára ajánlottak. Egyiknél se történt semmi. Illetve de. Költöttem feleslegesen. Amiket most használok, nem is gondoltam hogy jók lehetnek rozaceára, mert sehol nem olvastam ilyet. Persze ha belegondolok hogy propolisz, méhpempő őssejt kivonattal és még nem tudom mi minden van benne, kell hogy valamit csináljon. A kapszuláim is gyulladáscsökkentők.
20. Hannelore (válaszként erre: 17. - Timycat)
2023. okt. 30. 19:26
Köszi az ötletet! :)
19. Hannelore (válaszként erre: 13. - 55Judit)
2023. okt. 30. 18:22
Igen, el tudom képzelni, hogy nem mindenki gyomra bírja az antibiotikumot. Szerencsére én ezt bírtam. Én se könnyen szántam rá magam erre a lépésre. Előtte nagyon sok krémmel próbálkoztam, több kifejezetten rozáceás gyulladásos elváltozásokra valókat is, de abban a stádiumban már semmi nem használt. Örültem nagyon, hogy valami rendbehozta az arcbőrömet, mert már régóta nagyon csúnya volt. És azóta is jó érzés, hogy tudom, végső esetben van ez a megoldás. Ha más nem, külföldről behozatom. Kinek mi válik be, örülök, hogy neked erre nincs szükséged.
18. Hannelore (válaszként erre: 9. - Genia)
2023. okt. 30. 18:17
A doxiciklint is szedtem vagy 2 hónapig, az is segített, de nem múlt el tőle teljesen.
17. timycat (válaszként erre: 16. - Hannelore)
2023. okt. 30. 17:58
A Sensibio a Biodermás, én mindig rendelem a neten, olcsóbb is, sokkal. Pingvin Patika, Zue patika, de NOTINO-n is van.
16. Hannelore (válaszként erre: 10. - Genia)
2023. okt. 30. 17:54

1 hétig 2x500mg(reggel-este), majd napi 1x500mg tetraciklint szedtem. Éhgyomorra, étkezés előtt 1 órával kell bevenni. 1 hónap után a gyulladásos gócok teljesen elmúltak, és a bőrpír is jelentősen halványult. Olyan 2-3 hónapig szedtem, nem emlékszem pontosan. A gyomromra nekem semmilyen észlelhető negatív hatással nem volt ez a szer.

Krémként még nem tudtam beszerezni rozáceára valót. A Cerave márkájú, ekcémára való hidratáló mosakodót használtam mostanáig, az jó volt nekem. A bőrgyógyászom amúgy a Sensibio AR, és a Rosaliac márkák termékeit ajánlotta. Amikor venni akartam, akkor épp mindig másfajták voltak a patikában, ezért ezekkel még nincs tapasztalatom.

2023. okt. 30. 10:20

Szia, amikor nekem begyullad, tehát gócok is jelennek meg az arcomon, akkor én is a doki által felírt krémet használom.

Viszont amikor nem, vagy kevésbé vagyok tünetmentes akkor a Dermedic rosacea-s krémet használom. Ezzel jutottam el oda, hogy a doki által felírt kenőcsöt egyre kevesebbet kell használnom.


Mindenki bőre más, én is sok kencét kipróbáltam, mire megtaláltam a nekem megfelelőt - pl, az Uriage nekem egyáltalán nem vált be.

14. genia (válaszként erre: 12. - Cherry Coke :))
2023. okt. 30. 10:01

Igy igaz !

Ez is kifogjuk probalni

13. 55Judit (válaszként erre: 8. - Hannelore)
2023. okt. 30. 08:16

Én azért nem szednék antibiotikumot, mert amikor szednem kell, kiirtja a bélflórámat, és igen drága készítmény hozza rendbe. Amit a gyógyszer mellett és még utána is szednem kell egy ideig. De örülök hogy neked nincs bajod vele.


Írásod után arra gondoltam, nálam lehet hogy nem csak a krém volt hatással, mert egy hónapja szedek olyan étrendkiegészítőt 2-t is, aminek más egyéb mellett gyulladásgátló hatása is van. Ezek a NAC, és a Glutation.


Geniának mondom: Megnéztem a méhész-természetgyógyász honlapját, sajnos nem szállítanak külföldre.

Fiadnak gyógyulást kívánok!

2023. okt. 30. 06:59
Belsőleg indul el minden,bármiféle antibiotikum csak ront hosszabb távon ezen a problémán,de tej és glutén mentes étkezés 3 héten belül sokat javít,aztán teljesen elmúlik...
11. genia (válaszként erre: 8. - Hannelore)
2023. okt. 29. 21:42
Mosakodasra mit hasznalsz?
10. genia (válaszként erre: 8. - Hannelore)
2023. okt. 29. 21:38

Nallunk lehet kapni Tetraciklint ,hogyan szedted ?

Hany mlg ? Es mennyi ideig ?

9. genia (válaszként erre: 8. - Hannelore)
2023. okt. 29. 21:34

Szia

Tokeletesen leirtad !

Pontosan ilyen van neki is ! Gocok ,voltunk borgyogyasznal es szedett antibiotukumot Nemetorszagbol hozattuk neki nallunk nem lehet kapni ,3 honspos kura volt de ha abbahagyta ujra visdza jott.

Az a sok antibiotikum kura sem jo ,remeltem nelkule is megy

Te mennyi ideig szedted a doxicilint?

8. Hannelore (válaszként erre: 7. - Genia)
2023. okt. 29. 19:38

Szia!


Nekem van rozáceám. Nem vettem komolyan a bőrpírt, és sok év után gyulladásos gócok is lettek, amikkel szintén sokára mentem el bőrgyógyászhoz. Először én is mindenféle krémekkel próbálkoztam, meg akupunktúrával, de ezek nem sokat segítettek. Antibiotikummal múlt el, tetraciklin nevűt szedtem 500mg-osat, 1 hónap után már szinte egyáltalán nem látszottak az évek óta fennálló gyulladásos gócok. Utána évekig tünetmentes voltam, és pár éve megint visszajött, és újra antibiotikummal múlt el. Sajnos most Magyarországon nem kapható ez a fajta, helyette doxiciklint szedtem, aztán meg egy másik fajtát javasolt a bőrgyógyász(most hirtelen nem emlékszem a nevére, de ezt külföldről kellett behozatni). Újra szépen helyrejött a gyulladás. Bőrpír néha, de csak múlóan jelentkezik. Nem volt mellékhatása amúgy az antibiotikumoknak. Nem észleltem legalábbis semmit. Szóval szerintem érdemes bőrgyógyásszal beszélni, ha még nem tette volna a fiad. Mielőbbi gyógyulást neki! Nagyon átérzem a helyzetét! Én amúgy mosakodásra azóta próbálok rozáceás bőrre valót használni, amit patikákban lehet kapni. Sajnos nem olcsók.

7. genia (válaszként erre: 4. - 55Judit)
2023. okt. 29. 18:55

A fiamnak lett ilyen problemaja ,mar mindent kiprobaltunk ..megrendelem a kremeket es kifogjuk probalni ,igaz nem Mo elunk de megoldjuk valahogy!

Koszi szepen

6. 55Judit (válaszként erre: 5. - Timycat)
2023. okt. 29. 16:06
De jó! ha egyszer abbahagynám ezt az arckrémet és visszajönne nálam, azt ki fogom próbálni én is. Én azt vettem észre, ha sok csípőset vagy borsosat eszek, akkor erősebben kijön. De mostanában nem jelentkezik.
5. timycat (válaszként erre: 1. - Genia)
2023. okt. 29. 15:20
Férjemnek a Bioderma krémek jöttek be. Mondjuk neki nagyon enyhe volt szerencsére. Mióta odafigyel a fényvédelemre és nyáron ezeket a rozaceara való Biodermás cuccokat használja nem jött elő, már több éve megszabadult tőle.
4. 55Judit (válaszként erre: 3. - Genia)
2023. okt. 29. 15:01

Képzeld, én is évekig küzdöttem ezzel. A megoldás véletlenszerűen jött. Vagyis nem tudni megoldás-e és végleg megszabadulok-e a rozaceától vagy nem.

Elkezdtem egy méhészeti terméket fogyasztani, és annak a honlapján találtam olyan arckrémet amit nő és férfi egyaránt használhat, és kenhetem a szem környékére is. Az arckrém érték és minőség nagydíjas. Bár nem olvastam róla hogy hat a rozaceára, de azt vettem észre hogy egész jó. Nekem az orrom volt nagyon vörös, sokszor be is lobbant, még vörösebb lett és lüktetett. Talán halványan látszik most is, és nem tudom hogy így maradna-e ha abbahagynám az arckrémet használni.

Így keresheted: A Nap Királynője, és A Hold királynője.

Érdekel a véleményed ha megnézted mit gondolsz róla, ha pedig használnád, a tapasztalatod is nagyon érdekel.

2023. okt. 29. 14:49
Mivel lehet tunetmentesse tenni !
2. 55Judit (válaszként erre: 1. - Genia)
2023. okt. 29. 13:36
Mit szeretnél róla tudni?
2023. okt. 29. 12:21

Sziasztok !

Segitsegeteket kernem ,hatha tudna valaki errol valamit!

Talan van itt valaki akki ezzel kuzd?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook