Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rossz fogak-örökletes vagy alkati adottság? Akik szintén sokat szenvednek! fórum

Rossz fogak-örökletes vagy alkati adottság? Akik szintén sokat szenvednek! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
89. makrai.lilla (válaszként erre: 84. - Tixtina)
2009. júl. 19. 14:58
neked mennyi?
88. makrai.lilla (válaszként erre: 86. - Elfelejtett jelszó)
2009. júl. 19. 14:58

nekem elöször nemis tudom hány évesen mondták h magasabb volt,de sosem annyira h gyógyszert is szedjek rá..de akkor max nekiállok fokhagymázni,az leviszi:)


és akkoriban 40kg ha lehettem,10éves,na mitöl magas a koleszt?...erre nemsok magyarázat van,de anyámnak is magas,amugy ugy tudom nemis inkább a szüleinktöl öröklünk ,hanem nagyszülöktöl.

87. makrai.lilla (válaszként erre: 83. - D4464aaf8a)
2009. júl. 19. 14:56

én megértem ezt a 100 % os lugos étrendt de könyörgöm ,mondani könnyü ,ti megtudnátok csinálni h életetek végéig csak salátát esztek stb?.....ez nem normális.

egészségesnek tuti de nemhiszem h ettöl kevésbé fog romlani a fogam.

2009. júl. 19. 14:02
A koleszterin pedig általában az idős emberek betegsége. Nálunk pl öröklődik a magas vérnyomás nekem mégsincs. Kortól függően jönkel ezek elő, de sajnos tényleg egyre korábban. A nagymamámnál 80 évesen, apunál 40 magamról meg ne beszéljünk. SZerencsére az én vérnyomásom alacsony. Ezek amúgy civilizációs betegségek, ezért nem igen hiszem hogy örökölni lehetne. Max. a hajlamot, a gyengébb esendőbb szervezetet immunrendszer tlehet örökölni és ezen múlik meg az életmódon hogy mikor jön elő. Esetleg meg is lehet előzni hiába örökölted, csak a fogékonyság amit örökölni lehet a hajlam, a többi rajtad múlik.
2009. júl. 19. 13:44
Igen, a legtöbb a genetika, hogy mit kapunk a felmenőinktől, és mennyire van rá hajlamunk...
84. tixtina (válaszként erre: 82. - Makrai.lilla)
2009. júl. 19. 13:39

Úgy bizony-de nem ám....

lehet örökölni is.

Nekem 48 kilósan is magas volt a koleszterinem.Hát ehhez a helytelen táplálkozásomis hozzáegített.

Azóta csak romlott a helyzet.

Fogazatot is lehet örökölni-szépet-és kevésbé szépet.

Romlásra hajlamosat-sorvadást-stb.

83. d4464aaf8a (válaszként erre: 73. - Makrai.lilla)
2009. júl. 19. 13:35

Én is savas vagyok, ezt is örököltem Aputól, Akinek egy életen át van visszatérő nyombélfekélye, és én is savlekötőkö élek...


De volt olyan, nem egy esetben, hogy valamiért pár napra elhagytam az almát, és amikor azt éreztem, hogy savasodok, mert a savlekötő is alig hatott, akkor pár darabot elfogyasztottam, aznap csak alma, almakúra, és megszűnt a savasodás, mert megkötötte a zsírsavakat, és újból jól éreztem magam...

82. makrai.lilla (válaszként erre: 81. - Elfelejtett jelszó)
2009. júl. 19. 09:50
szerintem ez nem alkat kérdése...én világ életemben vékony voltam,régen nagyon,a koleszterin mégis magasabb volt.50kilósan...ez sem a kövérek betegsége ,azthittem.
81. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 76. - Wmiki)
2009. júl. 19. 08:20
Ez így van. És sajnos nem csak a kálciumot, hanem minden fellelhető ásványi és nyomelemet felhasznál. Ha nincs elég bázis a savak közömbösítéséhez, akkor zsírszövetbe fogja raktározni hogy védje a szerveket. Vagyis elhízunk. Na most ezzel nem teljesen értek egyet ezek szerint aki nem kövér az nem is savas? Vagy még nem jutott el odáig a folyamatban?
2009. júl. 18. 23:52
ma
79. makrai.lilla (válaszként erre: 77. - Wmiki)
2009. júl. 18. 23:51

egyébként meg irtam h csinálok,mindent megtettem azthiszem ami tölem tellett..de még ha fejre is állok akkor sem tudok azon változtatni amivel születtem.


mindegy,ugy láccik ha mindenki kötekedös kedvében van,na mentem

Pá mindenkinek

78. makrai.lilla (válaszként erre: 77. - Wmiki)
2009. júl. 18. 23:49
miért szted lehet?
77. wmiki (válaszként erre: 75. - Makrai.lilla)
2009. júl. 18. 23:34
ja, jó, ha örökletes, akkor minden rendben, úgysem lehet semmit tenni ellene, ne csinálj semmit
76. wmiki (válaszként erre: 70. - Elfelejtett jelszó)
2009. júl. 18. 23:34

én is erről olvastam

az ember nyers növényevő, ennek lett teremtve, minden más étel káros


savasodás esetén a szervezet hajlamos a semlegesítésre a csontokból, fogakból kivonni a kalciumot

75. makrai.lilla (válaszként erre: 65. - Wmiki)
2009. júl. 18. 23:05

Kösz de a kineziologiárol már hallottam...egyenlöre nem élek vele,sok más dologban tuti mÜködik de nemhiszem h azért mert rosszak a fogaim, annak kimondottan ilyen Oka van.egyszerü a képlet,szinte mindent apámtol örököltem, ezt is.


és sztem te sem tudnád megcsinálni h ne egyél mást egész életed végéig csak salátát.

ha látnám h lenne vmi értelme talán ,de minden orvos megmondta h ez örökletes.a rákot sem örököljük végülis csak a hajlamot,én elvileg azzal lassithatom a folyamatot h napi 5ször mosok,ami amugy kb igaz is,stb stb stb,de attol a csont minösége ugyanaz marad.

ismerek nem egyet aki nemis mos fogat és 60évesen megvan neki mind-

mindegy,ez van ezt kell szeretni.

ahogy egy lány is irta,örülünk h van kezem ,lábam,mindenem,istenem nekem a fogaim rosszak,minden nem lehet jó?:)))

74. makrai.lilla (válaszként erre: 65. - Wmiki)
2009. júl. 18. 23:01

Cukrot stb it sem eszek már.



de abszolut növényevö sem leszek,energia azárt kell,igyis egész nap hulla vagyok és fáradt.

de sztem ez 80% ban alkati dolog.

73. makrai.lilla (válaszként erre: 66. - D4464aaf8a)
2009. júl. 18. 22:59
sajna savas révemen nem nagyon ehetek almát...
2009. júl. 18. 20:58

Az alma segíti az emésztést. Pektin tartalma segíti az anyagcserét, savtartalma pedig gyorsítja a bél mozgását, így serkentve az emésztést. Mind a hasmenésre, mind a székrekedésre jó hatással van. Véd a daganatok kialakulásával szemben, mert a pektin megköti a bélben a rákkeltő- és méreganyagokat. Dohányosoknak az alma segítheti a leszokást. Az alma héjában található cellulóznak béltisztító hatása van. Csökkenti a vér koleszterin szintjét, és magas káliumtartalma miatt jó magas vérnyomás és szívbetegségek megelőzésére is.

Magas foszfortartalma miatt jótékonyan hat az agyra is és az idegekre. Hatásos lehet fejfájás ellen is.


Az alma tartalmaz A vitamint, B vitaminokat, C vitamint, foszfort, káliumot, kalciumot, magnéziumot, és vasat. C vitamin tartalma alacsonyabb mint a citrusféléké, mégis nagyon hatásos az egészségre.


Szárított almahéjból készíthetünk teát, amit mézzel ízesíthetünk. Ez nem csak finom, de hatásos különböző hurutokra és bél- és gyomorbántalmakra is.

Almahéjat egy éjszakán át egy tál vízben áztatva kellemes italt kapunk reggelre, aminek idegnyugtató hatása is van.

2009. júl. 18. 20:58
Én hízni szeretnék, ezért se alma se zöldtea. Minden ami egészséges fogyaszt? :(
70. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 65. - Wmiki)
2009. júl. 18. 20:56
A főtt étel nem feltétlen savasít! Attól függ mi az. A fehérliszt és cukor tényleg de pl úgy tudom a a fehér húsok nyugodtan fogyaszthatók. Csirke, pulyka, hal esetleg nyúl és mégvalami amire nem emlékszem. Erról olvasok könyvet, kicsit a tojás is de pl a krumpli jó lúgosító. A legjobb a zöldségek forrazása(blansírozás) mert az egyébként nehezen emészthető növényi alkotórészeket könnyebbé teszi, viszont a hasznos tápanyagokat nem károsítja.
2009. júl. 18. 20:53

z alma jótékony hatása

[ORIGO] EGÉSZSÉG


A gyümölcsök - elsősorban flavonoid tartalmuk miatt - régóta ismertek egészségvédő hatásukról: gátolják a szív- és érrendszeri betegségek, illetve bizonyos daganatok kialakulását. A Kalifornia Egyetem kutatói azonban arra is fényt derítettek, hogy milyen mechanizmus okozza ezt a védőhatást.


Napi három alma a szívnek


Napi három alma vagy annak megfelelő mennyiségű élelmi rost (például gabonapehely) elfogyasztása jelentősen csökkenti a szív-és keringési megbetegedés kockázatát - állapították meg amerikai orvosok a témában végzett tengerentúli és európai kutatások eredményeit összegezve.

68. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 66. - D4464aaf8a)
2009. júl. 18. 20:51

Akkor fogyáshoz és koleszterincsökentéshez ideális. De az almán kívül iylen hatása van a rostoknak, tehát a teljes kiőrlésű dolgoknak is. Cukorbetegeknek nem tudom miért jó, mert csökkeni a glükóz felszívódását?

A vérzsír ugyanaz mint a koleszterin??

2009. júl. 18. 20:44
jav: annak megköti a zsírsavat a szervezetében...
66. d4464aaf8a (válaszként erre: 63. - Elfelejtett jelszó)
2009. júl. 18. 20:44

VAn az almának savas hatása, mert abból készül z almaecet is, de ha Valaki fogysztja, annak megköti a zsírsavakat a szervezetünkben...

Ezt még a cukorbetegeknek is ajánlják...

És ismerek is olyan cukorbetegeket, Akik sok almát esznek...

65. wmiki (válaszként erre: 45. - Makrai.lilla)
2009. júl. 18. 19:31

de ez a nyers vegan étrend

hiába lúgosítasz, ha mellette tömöd magadba a főtt ételt, lisztet, cukrot, húst


ha ilyen érzékenyek a fogaid csak a nyers vegan étrend segít


esetleg még kideríthetnéd a lelki okokat is kineziológia/SVT/hellinger terápia

64. makrai.lilla (válaszként erre: 63. - Elfelejtett jelszó)
2009. júl. 18. 18:27

igen ezt énis hallottam nem akartam elhinni h a citrom lugosit.


amugy én áll.csikorgatom a fogaim..sztem ettöl is szarabbak..és már kiskorom óta.

63. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 61. - D4464aaf8a)
2009. júl. 18. 18:24

Nekem van egy könyvem, egészséges táplálkozás nagykönyve. Abban volt egy táblázat a lúgos és savas gyümölcsökről. Az alma az utóbbiban volt.

A citromos italokat meg szívószállal kell iszogatni mert szétmarja a fogakat. Ugyanakkor a citrom a szervezetben remek lúgosító ha már leért!

62. makrai.lilla (válaszként erre: 60. - Elfelejtett jelszó)
2009. júl. 18. 17:30
hát igen sajna a zöldségek gyümölcsök sem olyanok már mint régen.
2009. júl. 18. 15:06

Én szinte mindig tartok itthon almát, amit naponta fogyasztok, mert az alma megköti a zsírsavakat, és lúgosítja a szervezetet, nem engedi elsavasodni...


A napokban vettem az egyik hipermarketben piros almákat, gyönyörűszépek, és nagyok, és amikor lekezdtem enni, olyan keserű volt, és penész íze, hogy ki kellett köpködni...


Ki tudja, milyen vegyszerrel volt esetleg permetezve...

60. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 58. - Makrai.lilla)
2009. júl. 18. 14:41
Persze, ha minden káros dolgot el akarunk kerülni éhen kéne halnunk!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook