Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rossz anya? fórum

Rossz anya? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
86. jozsi.38 (válaszként erre: 84. - 0dfcfa504e)
2016. febr. 2. 19:46
megnyugtatlak, senki nem csinálja tökéletesen. én sem :P
2016. febr. 2. 19:45
az emberek nagy többsége azért üti meg a gyerekét, mert kifogy minden más eszközből egy adott szituációban, mint az előbb leírtnál, hogy nem öltözött-hisztizett. Le kell vonni a tanulságot, apukával takaríttatni ki a szőnyeget, ha ő intézte, legyen az is az ő dolga, és kitalálni/megtalálni egy másik módszert.
84. 0dfcfa504e (válaszként erre: 83. - Kisj)
2016. febr. 2. 19:43
Remélem, te fejlett vagy. Majd meglátjuk.
83. kisj
2016. febr. 2. 19:43

Még fejlődhetsz a gyereknevelés területén.

Remélem, hogy így lesz.

82. 0dfcfa504e (válaszként erre: 79. - Jozsi.38)
2016. febr. 2. 19:43
Értem, amit mondasz. Sajnos, tudom, h nálunk ez a probléma. Én úgy érzem, tudtam is változtatni! Javult is a helyzet! Az ovis problémák is megszűntek. Ebben nagyrészt segített a nagymama is. Rám el is kezdett hallgatni a gyerekem. Az ilyen típusú hisztik már nem is voltak jellemzők. Azóta visszatért. A férjem viszont nem tudott változtatni.
81. 388b941089 (válaszként erre: 79. - Jozsi.38)
2016. febr. 2. 19:41
Ez is az intelligenciával függ össze... sokan el akarják intézni egy odacsapással.. ami ugye csak olaj a tűzre.
80. 0dfcfa504e (válaszként erre: 75. - Trapiti)
2016. febr. 2. 19:39
Nem én sem terveztem ütni, sőt nem is tettem ilyet régen. Csakhogy akkor jöttek a problémák. Nagymamánál tok jól viselkedik, pedig olyanokat üvölt rá, h "kiteszek az udvarra" aztán megráncigálja mégis sokkal kiegyensúlyozottabb. Aztán elkezdtem én is próbálni mást alkalmazni
79. jozsi.38 (válaszként erre: 78. - 388b941089)
2016. febr. 2. 19:36
inkább azért, mert nincsenek határozott szabályok, lefektetett határok, és hatásos retorziók, ami nem a rácsapok. Fiam kis haverja az ovi réme volt ugyanezért, nálunk kenyérre lehet kenni a kis srácot, egy tüneményes gyerek, de ugyanakkor simán verekedett az oviban és terrorizálta a többieket
78. 388b941089 (válaszként erre: 70. - 0dfcfa504e)
2016. febr. 2. 19:32

Talán azért kell a gyerekpszichológus, mert ha a gyerek ellenkezik, odacsapsz neki egyet.

Annyi ész és intelligencia nem szorult beléd, hogy érzékeld, hogy ciki így hozzáállni a gyerekneveléshez és még fórumot is indítasz róla... és most szépen kulturáltan fogalmaztam.

77. gribedli*** (válaszként erre: 64. - 0dfcfa504e)
2016. febr. 2. 19:31

Persze. Miért jó végignézni a másik balfaxkodását, ha tudod, hogy te besegíthetnél, nem tudom. Szadizásból el tudok képzelni ilyet. Cseppet sem gondolom, hogy mindent csak az egyik vagy csak a másik szülő csináljon. De ha már ott vagy, talán mindez elkerülhető lett volna.


Egyébként nem egy házasság tönkrement már olyanokért, hogy amikor este az apa hazaesett a melóból, az asszony a kezébe nyomta a gyereket azzal a felkiáltással, hogy: nesze, most az én műszakom lejárt, a te gyereked is, hát nyűglődj most vele egy kicsit te!


Egy csomó minden van, amit a férjed csinálhatna, ha ő úgy érzi, hogy a gyerekkel nem boldogul, vagy ha te gondolod róla ezt. Ha máshoz jobban ért, akkor abban segítsen. Szabotálni direkt, olyanban, ami nem megy neki, az nem házasság.

2016. febr. 2. 19:31
nem kell rácibálni a ruhát vagy lekeverni, hanem otthagyni! Jössz? Jó. Nem jössz? Akkor helló én léptem, nem érek erre rá. Vagy felöltözik és indultok vagy nem öltözik és marad. Otthoni indulásnál fordítva, nem öltözöl? úgy jössz, ahogy vagy. Lesz még ezen kívül hisztikorszak vagyis dackorszak, ha most nem tudod kezelni, később még nehezebb lesz. Ne szállj be a játszmába! Adj egyértelmű utasítást, ha kell indokold meg (hideg van fel kell öltözni, sietünk, muszáj, akármi) de az legyen, amit te akarsz.
75. trapiti (válaszként erre: 73. - 0dfcfa504e)
2016. febr. 2. 19:28
Mindegy hogy mekkora, gyereket nem ütünk... és még csodálkozol, hogy csak olaj a tűzre??? Mit szólnál ha téged is jól felpofozna a férjed amikor a kiborulásodra ér haza???
2016. febr. 2. 19:25
Csákvárt= csak árt
73. 0dfcfa504e (válaszként erre: 72. - Jozsi.38)
2016. febr. 2. 19:24

Igen, én is ezért cibáltam rá a ruhát, h most nincs idő könyörögni, alkudozni!

Rá is kiabáltam, le is kevertem neki egyet. Nem nagyot, mielőtt valaki a gyámhatóságot hívna. Gyerekemnek mindez csákvárt, mégjobban őrjöng.

2016. febr. 2. 19:21

Nem akar felöltözni? Jó akkor elindul úgy, ahogy van, vagy otthagyom, de a felnőtt a főnök, nem a gyerek irányít!

Én jópárszor megfenyegettem az egyiket a reggeli nem öltözöknél, hogy oké, akkor pizsamában megy oviba, nem fog érdekelni, milyen hideg van, mindezt olyan hangsúllyal, hogy tudja, hogy megteszem,, hogy úgy rakom be a kocsiba, ha tovább packázik.

Nem zárod le röviden a hisztit, és nem irányítasz, elveszted a kontrollt

2016. febr. 2. 19:21

De amúgy ha nem kötelező egy foglalkozás, akkor nem kell a gyereknek felöltözni?

Hagyjuk..

70. 0dfcfa504e (válaszként erre: 65. - Trapiti)
2016. febr. 2. 19:19

3 éves. Fejlesztő foglalkozás. De nem beteg a gyerek vagy ilyesmi.

Voltam szakembernel, 3 gyermekpszichológusnal és egy nevelési tanácsadónál.

Az egyik gyermekpszichológus, amelyik ért is valamit, azt mondta, a férjem a harmadik gyerekem. És hogy legalább a gyerek érdekében összekaphatna magát.

A másik gyermekpszichológus azt mondta, pontokkal jutalmazzuk, ha vmit jól csinál, pl. Jól alszik ......hű... végül adjunk csokit neki.

A harmadik ennyit se ért.

69. lusza (válaszként erre: 67. - 0dfcfa504e)
2016. febr. 2. 19:18
Minél idegesebb egy anya, a gyerek annál jobban ellenáll. :) Mindig rá kell számolni egy kis plusz időt a gyerekkel, mert bármi jöhet.
2016. febr. 2. 19:17
nem értem én sem az egészet. Teszetosza szülőket látok, egy 2? 3? 4? nem tudom hány éves gyerek mellett, ahol a gyerek irányít. Nem értem azt sem milyen foglalkozásra kötelező a gyereket hordani, mert az sem lett leírva. Nem értem.
67. 0dfcfa504e (válaszként erre: 66. - Lusza)
2016. febr. 2. 19:14

Nem volt idegen a nő, jó viszonyban voltunk. Csak az bántott, h nagyon nem akartam elkésni aznap, mert úgy megfogadtam magamban, időben el ismerhetem készülni, erre úgy éreztem, h a gyerekem tett be nekem. Haragudtam rá, és ezért kibukott belőlem. Szakadt rólam a víz, miközben próbáltam ráadni a ruhát, ő ellenállt, őrjöngött, felhúztam, o lehúzta...

Voltam is pedig sportolni az utóbbi időben...nem értem, mi lehet akkor

66. lusza (válaszként erre: 53. - 0dfcfa504e)
2016. febr. 2. 19:06

Azt ne vedd magadra, hogy az a nő miket mondott, de idegileg biztosan ki lehetsz, ha így elsírod magad majdnem idegenek előtt és rájuk öntöd a tehetetlenséged.

Próbálj másként állni a gyerekhez, néha az apjára hagyni és elmenni barátnőkkel találkozni, sportolni vagy amit szeretsz.

2016. febr. 2. 18:59

Próbáltam végigolvasni, de nagyon zavaros...


- hány éves a gyerek?

- milyen foglalkozás? szabadon választott, vagy valami fejlesztés, ahová muszáj menni?

- ha fejlesztés, akkor mi az alapveteő problémája a gyereknek ami miatt hordani kell (mert azért lássuk be, amiket írsz róla az nagyon szélsőséges viselkedés)

- amellett hogy gyanítom a gyerek sem "alapeset", tehát az ilyen viselkedés hátterében azért általában van valami, szerintem egyértelmű hogy két feszült, idegbajos szülő mellett a gyerek sem lesz nyugodt... anyuka örjöng, zokog, magába roskad, hisztizik és ezeket váltogatja, apuka meg lehetőleg próbál minden helyzetből minél hamarabb kikerülni, elfordulni, félrenézni stb. így egyértelmű ha megborul a gyerek is...


Mindenképpen érdemes lenne a mindennapokban kommunikálni egymással, lenyugodni és normálisan viselkedni, megpróbálni higgadtan kezelni a gyerek dolgait, visszavenni az irányítást az ovistól és ha mindez nem megy sajtá erőből (márpedig láthatóan nem) akkor egy hozzáértő segítségét kérni. Elsősorban egy gyerekpszichológiában járatos pszichológusét, akinek a véleménye mögött nem rögtön ártó szándékot feltételez az anyuka...

64. 0dfcfa504e (válaszként erre: 61. - Gribedli***)
2016. febr. 2. 18:48

Felváltva csináltuk.

Nézd,nem tudok mit írni. Miért nem intéztem el, h a férjem el tudja vinni a gyereket. Ez a kérdésed. Értem.

63. 0dfcfa504e (válaszként erre: 60. - Panna.33)
2016. febr. 2. 18:46
Ühüm. Tudom.
62. csikil4ny (válaszként erre: 58. - Panna.33)
2016. febr. 2. 18:45

Nagyon szívesen! :)


Az a baj, hogy amíg az ember fel nem ismeri a saját helyzetét és nem arra akar választ keresni és főleg találni, addig segíteni sem lehet.

61. gribedli*** (válaszként erre: 47. - 0dfcfa504e)
2016. febr. 2. 18:45
Még mindig nem értem, hogy ott voltál-e? Ez komoly? Ott voltál és végignézted amíg a gyerek annyira hisztizik vele, hogy el se tudnak menni? És nem segítettél neki, vagy mi?
60. Panna.33 (válaszként erre: 53. - 0dfcfa504e)
2016. febr. 2. 18:45
Na, ilyent nem mondunk.
59. 0dfcfa504e (válaszként erre: 58. - Panna.33)
2016. febr. 2. 18:45
Meg éjszaka se. A férjemé se.
58. Panna.33 (válaszként erre: 50. - Csikil4ny)
2016. febr. 2. 18:42

Hű, de nagyon köszönöm, hogy idelinkelted, ez a szöveg annyira tetszik és szerintem passzol ehhez a helyzethez (is):


"A gyerekek idegesítőek, ha állandóan velük kell lennünk, kiszívják a vérünket, lerágják a húsunkat, amellett, hogy aranyosak, kedvesek, jókat lehet velük marháskodni, de csak akkor, ha az anya kipiheni magát. Ha az anya időnként azt érzi, hogy „úristen, megfojtom ezt a gyereket” (akit egyébként imádok), nem tudja, hogy ez természetes; azért van így kiborulva, mert nincs biztosítva az ő személyes pihenőideje. "

57. túrógombócka (válaszként erre: 55. - 0dfcfa504e)
2016. febr. 2. 18:41
érdekes egy házasság.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook