Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rossz alvó fórum

Rossz alvó (beszélgetős fórum)


2009. dec. 10. 18:06
Sziasztok! Én is voltam már igy hogy, amikor valaki megkérdezte hogy átalussza e a gyerek az éjszakát azt válaszoltam mérgemben hogy persze meg minden szépen alakúl.Érdekes az ismerőseimnél is minden baba alszik éjjel mástól meg hallom hogy megy a panaszkodás mert kimerültek a szülők. Nem is értem miért tagadják le ha nem alszik. Valami változóban van nálunk is mert két napja jól alszunk.
16. misz
2009. dec. 8. 21:17
Bocsi, nagyon hosszú voltam.
15. misz
2009. dec. 8. 21:17

Sziasztok!

Nekem a Lányom mindjárt 5 éves, a kisfiam 5 hónapos.

A lányom legendásan rossz alvó volt. És teljesen bele voltam betegedve, hogy mindenkitől azt hallottam: "az enyém 2,3,4,5,6 hetes korától átalussza az éjszakát". Úgy éreztem rossz anya vagyok, valamit elrontottam, csak nekem van ilyen rossz gyerekem stb.

Sokszor voltam magam alatt, míg egy barátnőm a következőket javasolta:

1. Kérdezzem meg a sok jóalvó gyerek anyukáját, hogy is zajlik egy éjszaka.

Megtettem, és a következőket tudtam meg: Volt akinek azt jelentette az "átalussza az éjszakát", hogy éjféltől 5-ig aludt a baba; a másiknak azt, hogy este 10-től reggel 6-ig csak enni kelt fel a gyerek; megint egy másiknak azt, hogy este 10-től alszik hajnal 3-ig, utána meg reggel van. Akkor megnyugodtam, így az én gyerekem is átalussza az éjszakát. Nem is egyszer!!:DD Szóval megnyugodtam.

2. javaslat: Mondd azt, amit hallani szeretnének és megspórolsz egy rakás kioktatást! Tehát egy idő után ilyen párbeszédeket bonyolítottam:

- Átalussza az éjszakát?

- Persze.

- Eszik rendesen?

- Hogyne! Nagyon jó evő.

- Van elég tejed?

- Még sok is!

- Nem sírós a gyerek?

- Á, dehogy, sose sír.

- Nem hasfájós?

- Nem hát.

- Meg tudod a dolgodat csinálni mellette?

- Hogyne, még segít is.

Na meg ehhez hasonlókat. Ha problémám volt, azt csak a barátaimmal beszéltem meg, így megspóroltam egy csomó idegeskedést.


Magára a nemalvásra nem tudok receptet. Annó minden szakembert megkérdeztem az alvásambulanciáig bezárólag és minden módszert kipróbáltam. Sikertelenül. Beletörődtem, ez van. Ha 16x keltünk egy éjjel, hát 16x keltünk. Ha egész nappal 2x20 percet aludt, hát annyit. Nem mondom, hogy nem dühöngtem és nem voltam soha elkeseredve, de beleedződtem egy idő után. És a lányom 2. szülinapja előtt egy hónappal egyik nap elaludt este 9-kor és reggel 8-kor ébredt. Azóta TÉNYLEG átalussza az éjszakát.

Van fény az alagút végén! :)

14. szabina1984 (válaszként erre: 13. - Kamilla4)
2009. dec. 8. 19:10
Én is ugyan így voltam az éjjel, és remélem, hogy most már a többi is ilyen lesz. Nagyon jó volna...:-)
2009. dec. 8. 18:25
Sziasztok! Nem is értem mintha megérezte volna a kicsi fiacskám hogy róla panaszkodom,a mult éjszakánk elég türhető volt egyszer kelt fel enni és aludt.De nem élem bele magam,lehet hogy a mai rosszabb lesz. Ma kaptunk 2 oltást is lehet hogy emiatt nyugisabb egy kicsit? Anita
2009. dec. 8. 12:02

Sziasztok!

Kisfiam 6 hónapos lesz, és mindig mikor azt gondoltam beállt valami rend, rögtön fel is borult!

Volt hogy egyszer sem kelt fel, most meg van,hogy 3x is szopik éjjel!

Türelem, mindennek oka van, nem boszantásból csinálják! :) Lesz majd jobb is!

2009. dec. 8. 09:20
Sziasztok, en tegnap bekoszöntem, de a mai éjszakánk ennek örömére jó volt....lehet maharabb is nyilhatott volna ilyen fórum...:-D De gyorsan lekopogom, mert a kicsi fiam az éjjel ismét bekeményít, amúgy mi 4,5 hósak vagyunk.
2009. dec. 8. 09:04

Sziasztok!

Akár én is kezdhettem volna ezt a témát!:)

Én nagy legényem is 3hónapos és a helyzet un.

2009. dec. 7. 18:14
Sziasztok! Jó látni hogy nem vagyok egyedül,egy kis erőt ad a folytatáshoz. Sokszor én is odaveszem magunk közé,bár nagyon nem akarom odaszoktatni aludjon csak a saját szobájában. Majd talán mire 1 éves lesz fog aludni,bár addig még ott van a fogzás. Anyukám szokta mondani hogy most visszakapom mert én 2 éves koromig nem aludtam,legalább megtudom hogy milyen. Anita
2009. dec. 7. 16:56
Nem nem minden babára jellemző hogy nem alszanak.Nekem szerencsém volt és elég nyugisak voltak kiskorukban.Felkelt nem sírtak csak mocorgással jelezte hogy fent van,tisztábatevés szopcsi és aludt tovább:)))
2009. dec. 7. 16:56
Azt tudom, hgoy lesz ez jobb is, mivel a nagyobbik is ilyen jó alvó volt....:-D
2009. dec. 7. 16:52

a legtöbb baba ilyen!az anyaság ezzel jár!

az én fiam 25 hónapos koráig szopizott éjjel 2-3 óránként.napközben meg voltak napok,mikor csak 20 perceket aludt.


Kitartás,lesz ez jobb is!:)

5. lego
2009. dec. 7. 16:27
bocsi de a karomban alszik a kicsi meg sötét is van
4. lego
2009. dec. 7. 16:25
Nézz be a fórumraq ott sok baba ilyen
3. lego
2009. dec. 7. 16:24

Türelem....

Nekem egyik se szeretett aludni.

2. szabina1984 (válaszként erre: 1. - Kamilla4)
2009. dec. 7. 16:23
Szia, én csatlakozom, az én fiam egész éjjel szórakozik velem. Amíg nem vagyok bent, alszik, de amint elmegyek aludni, már fent is van....szörnyű,és még az ágyamat is bitorolja...:-D
2009. dec. 7. 16:22
Sziasztok! Keresem a hozzám hasonló cipöben járó anyukák társaságát! Van egy 3 honapos kisfiam aki nem valami jó alvó.Napközben a kiságyában mindössze 40 percet alszik,ha babakocsiban van és levegön akkor 2-3 órát is alszik. Éjszakai alvása is nagyon nyugtalan, van hogy jó párszor felébred cumi vissza de sokszor kiköpi. Egyre fáradtabb vagyok egy kis biztatás nem ártana. Anita

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook