Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Rossz a mosogatógép-tabletta? fórum

Rossz a mosogatógép-tabletta? (beszélgetős fórum)


1 2 3
50. Kis Cidri (válaszként erre: 49. - Sylvia81)
2011. febr. 18. 19:58

Még soha nem kóstoltam a gépi sót, de már csak annyit tudok tanácsolni, hogy a só tartályod szájánál nézd meg van-e valami amin tudsz állítani és azt vedd alacsonyabb szintre, mert az is lehet, hogy túl sokat adagol a géped, mert a régieknél, még neked kellett beállítani(most is de itt kicsit másabb) a vízkeménységnek megfelelően.


Feltétlen vegyél újabbat, vagy olyat, ami biztosan mosogatógépbe való só.


Remélem meg tudod oldani, feltétlenül írd meg.

49. Sylvia81 (válaszként erre: 47. - Kis Cidri)
2011. febr. 18. 12:35

Szia!


Vettem mosogatógép-ápolót, meg feltöltöttem kb. 1 kiló sóval a tartályt. Igaz, hogy az itthonival, de mocsok sok van, és ahogy a boltban a csomagolásokat elnéztem, a Calgonitos ilyen szemcsés.

Az 1 kiló só úgy tűnt el benne, hogy nem is láttam!

Utána indítottam el a tisztítóval, és ma reggel mosogattam egy adagot. Az összes edényen fehér foltocskák vannak, ahogy rászáradt a víz, és ha megnyalom, sós!

Mi a frászkarikát csinálok rosszul???

Azt gondolom, hogy a só biztosan jó, mert anyós ilyesmivel nem merne szórakozni.

48. Kis Cidri (válaszként erre: 46. - Sylvia81)
2011. febr. 16. 13:46
Nem jelenik meg nekem a géped, és nem is ismerem, de gondolom úgy jó ahogy mondod.
47. Kis Cidri (válaszként erre: 46. - Sylvia81)
2011. febr. 16. 13:44
Ne szedd ki a vizet, hanem öntsd bátran addig amíg sóval tele nem lesz, nem baj ha kifolyik a víz, de marad is benne és az kell.
46. Sylvia81 (válaszként erre: 45. - Kis Cidri)
2011. febr. 16. 13:42

Köszi a tanácsot!

A vizet szedjem ki a sótartályból, ugye?

Egyébként tisztítót szoktam venni.


Ilyen gépem van:

[link]


Balról a gombok:

Kikapcsoló, indító, öblítésjel, edények 65 fokon, tányérok 65 fokon, BIO 50 fok.

És a jobb oldali tekerőn van 3 lehetőség: A, B és C.

Én Btől szoktam nyomatni. Az A előáztató lehet, mert csak a vízöblítés jele van ott.


Tehát ha jól gondolkodtam, akkor a tisztítóprogramot valamelyik 65 fokoson kell csinálni, Btől, mert különben az A végén leereszti a vizet, és a tisztíót is.

45. Kis Cidri (válaszként erre: 44. - Sylvia81)
2011. febr. 16. 13:08
Javaslom vegyél újat és töltsd fel vele a sótartályt. Próbáld ki így és ha már régi a gép akkor vegyél speckós tisztítót is hozzá és azzal menjen le üresben egy hosszabb program, biztosan jót tesz neki. A szűrőket sem árt kitisztítani, mert ott is lehetnek lerakódások és akkor a víz is koszos marad benne.
44. Sylvia81 (válaszként erre: 43. - Kis Cidri)
2011. febr. 16. 12:48
Gőzöm sincs, még van abból, amit anyóstól kaptam. Nem az eredeti dobozában van. Azt mondta, hogy a mosogatógéphez van. Viszonylag nagy szemcsés. Azaz nagy szemcsés, mert némelyiknek 1-2 mm az átmérője.
43. Kis Cidri (válaszként erre: 42. - Sylvia81)
2011. febr. 16. 12:01

Milyen sót tesztek bele, mert ide speciális mosogatógép só kell.(Bocs, ha tudod)

Én nem szoktam üresen meneszteni, de akkor töltöm fel újra, amikor indítom a gépet.

42. Sylvia81 (válaszként erre: 41. - Kis Cidri)
2011. febr. 16. 11:58

Köszi!!! :)

Akkor már csak egy kérdésem marad:

Ha a sót beleteszem, akkor üresen kell menjen egyet a gép?

Csak mert anyós úgy csinálta, hogy csak akkor rakott bele sót, ha pöttyös maradt a pohár, és akkor is csak 5 evőkanállal.

Én is így csináltam eddig. Viszont az első mosás után mindig tiszta sós marad az összes edény.

Vagy mit csinálunk rosszul?

41. Kis Cidri (válaszként erre: 35. - Sylvia81)
2011. febr. 16. 11:50

A mosogatógép alján lévő csavaros részbe kell a sót tenni, nem baj ha tele van vízzel, mert annak így kell lennie, ha nincs kijelzője, akkor kb havonta egyszer kell tele tölteni, kb 1,5 kg só.

A szaggatott csillagos rész az öblítő helye. Tele kell tölteni kb havonta 2x, a számozással lehet beállítani, hogy mennyit adagoljon. A rekesz talán a tabletta helye.

40. Kis Cidri (válaszként erre: 33. - KriszTom)
2011. febr. 16. 11:45
Szerintem, ha rendszeresen takarítod a gépet, akkor nincs sok lerakódás. Tehát az ecettel folyamatosan takarítod a gépedet is.
39. Sylvia81 (válaszként erre: 38. - Sapienta)
2011. febr. 15. 23:08

Köszi!

Majd akkor megnézem megint, mert ez a Calgonit nekem nem igazán szerelem... Egy próbát megér!

38. Sapienta (válaszként erre: 35. - Sylvia81)
2011. febr. 15. 23:04

lehet, hogy az a kerek van az öblítőhöz. de ha eddig se kellett, akkor mindegy :)

a DM-es mosogatópor nem dobozban van, hanem fehér műanyagzsákban.

37. 9bbc382386 (válaszként erre: 35. - Sylvia81)
2011. febr. 15. 22:48

Nekem is egy ősrégi gépem van,és csak tablettát használok-semmi mást!

Az apumnak van hiper-szuper gépe,megvett hozzá minden cart,és egyáltalán nem szépek az üvegek,edények :)

2011. febr. 15. 22:47

Hát nem tudom,de nekem a Calgonit mosogatótabletta vált be,nagyon szép mindenem vele.

Ha a gép nem jó,akkor szokott ilyeneket csinálni,ráférne egy tisztítás,vagy lehet az az egy tabletta volt rossz?

2011. febr. 15. 22:16

Sziasztok!

Lehet, hogy hülyének fogtok nézni...

Anyóstól örököltem meg egy régi mosogatógépet, mikor ideköltöztünk. Megmutatták, hová kell a tablettát tenni, meg hová a sót, és ennyi.

Öblítőről pl. még nem is hallottam. :S

Az létezik, hogy a sót a gép aljába kell tenni? Van ott egy nagy műanyag fedő, csavaros. De mindig színig van vízzel. Anyós azt mondta, oda szokta rakni a sót.

És egyáltalán, mennyi sót kell beletenni, és milyen gyakran?

A mosogatószer-tartóm jelöléses, gondolom, lehet bele folyékonyat is tenni. Mellette van még egy rekesz, azt pl. nem tudom, mire lehet használni. Egy kör alakú kupak van rajta, negyedet elfordítva lehet nyitni. Belül a peremen vannak 1től 6ig számok, meg egy maximumjel. De az összes szám egy magasságban van. szerintetek ez mi lehet? Jah, azt majdnem nem írtam, hogy egy szaggatott vonalakból álló csillag van rajta.


És még kérdeznék:

A DMben lehet kapni Claro (asszem ez a neve) öko-mosogatószert. Ezt próbálta már valaki? Bevált?

És aki a DMes mosogatót használja bele: az milyen dobozban van? Mert eddig nem tűnt fel, bár lehet, hogy én vagyok bamba... :)


Köszi mindent!!!

34. Sapienta (válaszként erre: 33. - KriszTom)
2011. febr. 15. 19:39
ha emiatt aggódsz, akkor először mosd át üresjáraton ecettel a gépet ;) amúgy szerintem nem, legalább is ez nekem nem jutott eszembe eddig.
2011. febr. 15. 16:19
De az ecet nem oldja fel a gépben lerakódott szennyeződést? Nem rakódik vissza az edényekre?
32. Kis Cidri (válaszként erre: 31. - Sapienta)
2011. febr. 15. 16:07
Én is Dm port használok, és az ecetet is kipróbálom.
2011. febr. 15. 16:06
én DM-es mosogatóport vettem, és eddig ár/érték arányban ez a legjobb. öblítőt már nem használok, mert csíkosak lettek sokszor a poharak. 20%-os ecetet töltök az öblítőtartályba, azóta minden szép csillogó lesz, ráadásul nem valami esetleg egészségre káros vegyszer rakódik le az edényeken.
30. Kis Cidri (válaszként erre: 29. - Msaca)
2011. febr. 15. 15:57
Minden gépnél másak a programok, de a leírásában meg tudod nézni, hogy milyen erős az általad használt program.
29. msaca (válaszként erre: 28. - Kis Cidri)
2011. febr. 15. 15:56
az 55 fokos az erősnek számít?
28. Kis Cidri (válaszként erre: 27. - Msaca)
2011. febr. 15. 15:52
Ha erős programon mosod őket, akkor igen, az enyémek is megkarcolódnak és van ami elreped.
27. msaca
2011. febr. 15. 15:50
Én már sok féle tablettát kipróbáltam,és nekem az a bajom,hogy homályosak lettek a poharaim. Elképzelhető, hogy azok a poharak,amiket évek óta használok,és rendszeresn mosom őket gépben így tönkremenjenek?
26. Kis Cidri (válaszként erre: 25. - KriszTom)
2011. febr. 15. 15:45
Nincs mit.
2011. febr. 15. 15:44
Köszike!
24. Kis Cidri (válaszként erre: 23. - KriszTom)
2011. febr. 15. 15:33

Egy csomag szódabikarbónát öntök a mosogatószer adagolóba és elindítom üresen 60 fokos programon.

Nem teljesen olyan mint a speciális tisztító, de majdnem olyan jó és ha sűrűbben elvégzed, akkor tiszta marad a gép.

23. KriszTom (válaszként erre: 21. - Kis Cidri)
2011. febr. 15. 15:28

A szódabikarbónás mosást hogy csinálod? Bevált? Jól kitakarítja a gépet?

Olcsóbb lenne, mint a boltban kapható tisztító szerek.

22. 1cd825608a (válaszként erre: 3. - Lilimami)
2011. febr. 15. 15:25
Ha olyan poharat teszel bele amiben sokáig víz volt, pl. egy szál virágnak vázaként használtad pár napig, akkor egy halvány vízkőréteg alakulhat ki a pohár falán amit csak a szivacs durvábbik részével tudod lemosni. Nem hiszem, hogy az öblítőnek köze lenne hozzá, lehet hogy a tabletták közt van különbség, mert tartalmaznak vízlágyítót is.
2011. febr. 15. 15:23
Nekem a por vált be és havonta egyszer szódabikarbónával 60 fokon átmosatom az egész gépet, és a szűrőjét is sűrűn ki kell mosni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook