Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Romlott felvágott, másnapos kenyér a boltban és még ki tudja, mi... fórum

Romlott felvágott, másnapos kenyér a boltban és még ki tudja, mi... (beszélgetős fórum)

1 2
15. cb82b220ce (válaszként erre: 13. - Lizesett)
2010. jan. 28. 12:27
Valahogy gondoltam hogy falu lehet de ez akkor is gerinctelenség.Szerintem írj egy mailt az ántsz-nek.
2010. jan. 28. 12:26
Kedves hozzászóló panaszos a tévében is szó volt ilyesmiről, amiről te irsz, ha tehettem volna a Fogyaztóvédelmi Felügyelethez bevinni és megmutatni a romlott, rossz minőségű árut könnyen mérgezést lehet kapni. Valamikor a piacon vásároltam húst és a lényeg, mikor hazavittem nagyon büdős volt és rögtön visszavittem ahhoz, akinél vettem és szónélkül visszaadta a pénzt. Felvilágositalak amikor látják, hogy kezd romolni a húsáru akkor valamiféle oldatba teszik és ezzel a minőségét feljavitják és friss áruként utána eladják a vevőknek. Az ilyen ellenőröknek szinte állandóan kellene ellenőrzést végezni és nem alkalmanként volt rá eset akár több millió forintra is büntethetik, a tulajdonost. Raktárakban, eldugott helyeken is gyártottak fogyasztásra alkalmatlan élelmiszereket valószinűleg névtelen bejelentés alapján sikerült felderiteni. Egyszóval szörnyű, ami itt van. Üdv.
2010. jan. 28. 12:25
Igen és még az a szép hogy a szomszédunkban. Úgyhogy most járhatok ki a falu másik végére...
2010. jan. 28. 12:25
kuldd is rajuk. Nem azert vasarolsz, hogy vegul ne tudj enni belole.
11. cb82b220ce (válaszként erre: 7. - Lizesett)
2010. jan. 28. 12:24
Jogosan,még szép!Szerintem ezek után kerüld el ezt a boltot.Ez faluban van?Csak mert ott még megengedik maguknak az ilyet.
2010. jan. 28. 12:23
ÁNTSZ! Elég ha küldessz egy emailt pontos adatokkal és már ki is mennek.
9. 8559ed0e1b (válaszként erre: 7. - Lizesett)
2010. jan. 28. 12:23
JOGOS a felháborodásod!
8. pmjudit (válaszként erre: 7. - Lizesett)
2010. jan. 28. 12:22
Láthatod a hozzászólásokból, hogy bennünket is felháborít.
2010. jan. 28. 12:20
Jogosan vagyok felháborodva, vagy csak nekem borult most el nagyon az anyam??
2010. jan. 28. 12:20
hát persze, nyugodtam ráküldheted!!
2010. jan. 28. 12:20

Fogyasztóvédelem, ÁNTSZ!

Semmi szükséged nincs szalmonella vagy kit tudja milyen fertőzésre. Mindamellett - nem kevés pénzt költesz és a kukában végzi.

A tulajdonos igenis üzemeltesse az előírásoknak megfelelően a boltot, ne játszon mások egészségével!!

2010. jan. 28. 12:19

Szerintem is azonnal ANTSZ-hez kell fordulni!!!!!

Leírni nekik, hogy mi a panasz, hogy folyamatosan lejárt cuccokat veszel!

3. Kockásfülű nyúl (válaszként erre: 2. - E48ab364a9)
2010. jan. 28. 12:18
Egyetértek!
2010. jan. 28. 12:17
Fogyasztóvédelem és ÁNTSZ, utánuk már megy az APEH is:-)
2010. jan. 28. 12:15

A problémám a következő:

Tulajdonos váltás után azt a boltot ahová járunk (szomszéd), nem megfelelően üzemeltetik. Már többször jártam úgy, hogy sonkát, szalámit vettem, de az másnap reggelre már zöld színű és iszonyatos szagú volt. Szóltam a boltban, erre mondta a boltos, hogy ha legközelebb is így lesz akkor vigyem vissza. (Egyébként azért nem vittem vissza sosem, mert rendszerint az esti vacsoránál jöttem rá, hogy ez már ehetetlen, és már idegességemben inkább kidobtam a kukába. Miért büdösödne a hűtőben, hogy megmutathassam a boltosnak. Inkább kivágtam.)

Közben ez többször is megtörtént, a boltos kinyögte, hogy igen lehet hogy rossz már, dehát nem viszik, kidobni meg nem dobhatják. (Én persze igen) Nyeltem nagyokat és eldöntöttem: nem kell többet sonka, szalámi abból a boltból. Épp, hogy ezt elhatároztam, a családom kérdezgeti, hogy ma vetted ezt a kenyeret? Válaszoltam, hogy hát persze, mire megfogtam és elhültem, hogy milyen szikkatt és biztos hogy nem friss.

Mostanában már a kenyeret is fogdosom a boltban, hogy melyik "mai" melyik "tegnapi vagy régebbi".

Kérdeztem a boltostól, hogy kenyér fog-e ma jönni? Azt mondta nem, majd akkor ha elfogy ami kint van.

És úgy csinálják, hogy összekeverik a friss és a kevésbbé friss pékárukat. Aztán válogasson csak a vásárló kedvére...

Nincs arra valami szabály, hogy a "tegnapi" kenyereket nem lehet összekeverni a frissel? Legtöbb helyen úgy van, hogy egy pultra ki írva hogy: tegnapi, leértékelt pékáru.

Ez valami szabály, vagy csak a bolt tulajdonosa korrekt?

És mi van a húrkészítményekkel?

Küldjem rájuk az ÁNTSZ-t? Simán kaphat az ember egy ételfertőzést ha megeszi a lejárt szavatosságú vagy romlott felvágottat.

És nem utolsó sorban, az is bosszant, hogy a saját pénzemért nem azt veszek amit szeretnék. Én viszem vásárra a pénzem. Akkor adjanak olyat ami minden elvárásnak megfelel.

Mit tegyek? Hívjam az ÁNTSZ-t?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook