Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Roma származású a kislányom, de eddig még nem érte hátrány miatta. fórum

Roma származású a kislányom, de eddig még nem érte hátrány miatta. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
33. 55Judit (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 27. 18:44
Gratulálok a tündérkéhez! Ne aggódj miatta, sok magyar példát vehetne róla. Egyébként hogy is érezhetné magát romának? Nem is tudja milyen érzés. Én se tudom, szerintem semmilyen érzés nem kötődik hozzá ugyanúgy mint egyik nemzetiséghez sem. magyarnak szocializálódik, ennek megfelelően is érzi magát.
2023. okt. 27. 18:01

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek,igaz kaptam kukoricát is de sebaj...

Nagyon jó tanuló példás magaviseletű a kislányom,és igen látszik rajta hogy roma,de ő nem érzi magát annak. Imádták már az oviban is,az iskolában sincs ezzel baj.Angolból nyelvvizsgára készülünk,tolmács vagy fordító szeretne lenni.

31. Epresturmix (válaszként erre: 27. - Gyöngy:))
2023. okt. 27. 14:21
Jól meghúztam! Most keltem! 😀
30. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 27. 13:17

Maradjon is így.

Mondjuk már attól, hogy nőnek született, eleve több bizonyítási kényszert ró rá az élet. Ha szép, akkor azt kell bizonyítani, hogy annak ellenére lehet okos is, ha csúnya/kövér akkor meg ugyancsak a rátermettségét, hogy annak ellenére alkalmas lehet X pozícióra.

Nehéz az :az a dolgod, hogy szüljél skatulyából kikerülni, ha még szültél, akkor "ugyisotthonleszelagyerekkel" és a "szaranyavagy" között skatukyáznak be.

29. michelle.r (válaszként erre: 27. - Gyöngy:))
2023. okt. 27. 12:29
És jó erősen takarózz be, nehogy libabőrös legyél 😝
2023. okt. 27. 09:09
Ha majd jól tanul, szorgalmas és dolgozik reméljük nem is lesz hátránya.
27. gyöngy:) (válaszként erre: 26. - Epresturmix)
2023. okt. 27. 09:06
Ha éjszakás voltál akkor menj és húzd a lóbőrt:D
26. Epresturmix (válaszként erre: 25. - Gyöngy:))
2023. okt. 27. 08:32
Lassan belekavarodok így kora reggel, éjszakás után. Bőr…😃
25. gyöngy:) (válaszként erre: 24. - Epresturmix)
2023. okt. 27. 08:29

Szegény bőr szóról már sok bőrt lehúztak:D

Sok szólás, jelentés kapcsolódik hozzá.

24. Epresturmix (válaszként erre: 22. - Gyöngy:))
2023. okt. 27. 08:20
De de…akkor én a másik értelmezést nem hallottam soha. Illetve nem így használjuk. Bár amire én gondoltam, az is illene ide.
23. gyöngy:) (válaszként erre: 21. - Epresturmix)
2023. okt. 27. 08:20
Valószínűleg aki nem ismer annyira, az nem érti, hogy te mire gondoltál:)
22. gyöngy:) (válaszként erre: 20. - Epresturmix)
2023. okt. 27. 08:18

Szerintem az mást jelent, nem? Pont az ellenkezőjét.

Hogy nem tud valaki megváltozni, nem tudja elhagyni a szokásait, olyan marad, amilyen.

21. Epresturmix (válaszként erre: 19. - Gyöngy:))
2023. okt. 27. 08:15
Én viszont kicsit árnyaltabban gondoltam, mint ahogyan ő értelmezte.
20. Epresturmix (válaszként erre: 19. - Gyöngy:))
2023. okt. 27. 08:14
Ja, így már értem. Felénk úgy mondják, hogy nem tud kibújni a bőréből. Köszi az értelmes felhomályosítást. Legalább te…
19. gyöngy:) (válaszként erre: 18. - Epresturmix)
2023. okt. 27. 08:11

A bőrt váltani azt jelenti, hogy valamivé átváltozni.

Nem bőrszínre utal.

Szokták mondani, hogy 'változtatja a bőrét', hol ilyen, hol olyan.

18. Epresturmix (válaszként erre: 16. - PöttyösPanka)
2023. okt. 27. 07:56

Azért bőrt váltani nem semmi.


Ezt írtad. Hogyan lehet ezt máshogy érteni?

2023. okt. 27. 07:53
Sajnos a társadalom nagy része bántja a rendes romákat is, legalábbis sokkal magasabb elvárást kell megugraniuk. Remélem a te gyermeked már egy olyan világban lesz felnőtt, ahol soha nem kell ilyesmivel foglakoznia, megtapasztalnia.
16. PöttyösPanka (válaszként erre: 15. - Epresturmix)
2023. okt. 27. 07:04
Az megvan, hogy nem írtam bőrszínről?
15. Epresturmix (válaszként erre: 13. - PöttyösPanka)
2023. okt. 27. 01:16
Az megvan, hogy nem a bőrszín dönti el ki a roma és ki a nem? 😃
14. michelle.r (válaszként erre: 2. - Myra)
2023. okt. 26. 22:50
Hát persze, amíg a négy fal között, ugye? 🫣
13. PöttyösPanka (válaszként erre: 6. - Epresturmix)
2023. okt. 26. 21:40
Álltál mindkét oldalon? Ez úgy hangzik, mintha lettél volna már roma, és lettél volna már nem roma is. Azért bőrt váltani nem semmi :D
2023. okt. 26. 20:35
A lényeg, fórumnyitó kislánya találja meg a helyét a világban és éljen boldogan! Sokan vannak így, ő is képes lesz rá.😀
11. Epresturmix (válaszként erre: 10. - Regin_a)
2023. okt. 26. 20:21
Fogalmad sincs miért írtam, de nem megyek bele. 😊
10. Regin_a (válaszként erre: 6. - Epresturmix)
2023. okt. 26. 20:14

van tapasztalatom!"

Nevezzük tapasztaltságnak az előítéletet, bár nem ugyanaz a kettő

Igen, cigány baRÁTOM MONDTA MENNYIT KELLETT NEKI BIZONYITANI A MUNKÁBAN, HOGY VÉGRE ELISMERJÉK, SŐT MENNYIT KELLETT KILINCSELNI AMIKOR FELJÖTT bP-RE HOGY EGYÁLTALÁN ALKALMAZZÁK

mIÉRT IS? Füfüfü..... ugye nem akarsz belemenni miért?

Lejebb irják, hogy jónéhány kisebbségi népcsoport él nálunk, de azokat nem kell támogatni, beolvadnak a magyarok közé

Miért is lógnak ki az emlitettek a sorból, miért is kell támogatni sokukat?

9. Titkoskert (válaszként erre: 4. - Titkoskert)
2023. okt. 26. 19:49
Szeretném hinni, hogy változik a világ, és a jót elfogadják, sosem fogják bántani azt, aki nem szolgált rá. Nekem vannak jó tapasztalataim is. Tudom, hogy nagy az előítélet, még azt sem mondom, hogy nincs mire előítéletesnek lenni, mert hazudnék akkor. De bennem, se bőrszín, se vallás miatt nincs előítélet. Hála a magasságosnak, ezzel nem vagyok egyedül.
8. 55Judit (válaszként erre: 6. - Epresturmix)
2023. okt. 26. 19:18
Szerintem a magyarnak is bizonyítani kell, a munkahelyén nem tűrik meg őt se ha ellinkeskedi a munkát. A magyar fiatalok is csak akkor találnak életrevaló becsületes társat, ha ők is azok. Én is egész életemben becsületes és szorgalmas voltam ha nem is úgy volt ez megfogalmazva hogy én most bizonyítok. De ha nem így éltem volna, nem vittem volna semmire.
7. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 26. 19:14

Van nekem olyan roma ismerősöm, hogy le a kalappal előtte! Már mondtam neki azt is, hogy ha lehetne még egy fiam, azt kívánnám olyan legyen mint ő. Egy nagyon aranyos, szorgalmas, becsületes fiatalember. Az ilyen romákat senki nem bántja. Nem az a gond hogy valaki roma. Magyarok között is vannak kötélrevalók. Csak sajnos az a tapasztalat, hogy a romák többségével nagyon sok probléma van. Vannak akiktől én is valósággal félek. Ettől még nem ítélem el azt aki becsületesen él.

Hazánkban 13 kisebbségi népcsoport él. Köztük a cigányság is, és ez a népcsoport az egyedüli, akik többsége folyamatosan támogatásra szorul. Az örményekről, szlovénekről és a többiről ilyeneket hallani se lehet.


Hidd el, ha kislányod be tud illeszkedni a gyermeki közösségbe, felnőttként se veti ki a társadalom.

6. Epresturmix (válaszként erre: 2. - Myra)
2023. okt. 26. 18:51
Szóval egy nem romától nem elvárás ugyanez, de egy roma tegye fel az életét arra, hogy mindig bizonyítson, hogy ne érje kellemetlenség a származása végett. Füfüfü….bele akarsz ebbe menni? Mert én álltam mindkét oldalon és van tapasztalatom! 😉
5. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 4. - Titkoskert)
2023. okt. 26. 18:18
de Te is tudod, hogy mi az igazság az életben...
4. Titkoskert (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 26. 18:13

Ostoba ember, aki a másikat a származása és nem jelleme után ítéli meg.

Azt kívánom, maradjon is így, legyen boldog és kiegyensúlyozott ember!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook