Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Rokonok árnyékában fórum

Rokonok árnyékában (beszélgetős fórum)


1 2
27. Csodálatos_Amy (válaszként erre: 1. - D08c6628e3)
2015. okt. 8. 20:36
Nem akarlak kiábrándítani, de mivel azt írtad, hogy mindig is te voltál a család fekete báránya, ezért mindig is az maradsz. Bármit csinálhatsz, sosem leszel elég jó nekik. :( Az ilyen emberekkel nem lehet mit kezdeni. Én a helyedben megpróbálnám minél jobban függetleníteni magam tőlük (fizikailag és érzelmileg egyaránt). És lesz@rnám, hogy mit mondanak. :)
2015. okt. 8. 17:41
Hiába lesz doktorid, ha ostoba vagy! Bocsi! :)
2015. okt. 8. 16:53
Egy javaslat, nem tudnád elmondani anyukádnak finoman, hogy bocsánat, de Te erre nem vagy kíváncsi? Mert lehúz, mert felidegesít, stb. Anyukád rendezze le a rokonokkal, vagy ha nem szól vissza nekik, akkor rendezze le magában.
24. fincsi5 (válaszként erre: 21. - D08c6628e3)
2015. okt. 8. 16:46

Ha a szomszéd ferde szemmel néz rád, csinálsz még egy diplomát?

Anyukád is megéri a pénzét,ha a nagyanyád negatív véleményeit közvetíti.

23. d08c6628e3 (válaszként erre: 22. - Mézes-Krémes)
2015. okt. 8. 16:45

Mert anyumat is kiborítják, és csak én vagyok neki, akinek el tudja mondani. Én meg nem jelzem neki, hogy rosszul esnek, annyira nem veszem a lelkemre, csak kíváncsi voltam hogy mások mit gondolnak erről.

A doktorit én is szeretném, úgymond az a tanulmányaim csúcsa, azzal nagyjából le is fedem a szakmám szegmenseit.

De azért vicces lesz majd az orruk elé tolni, hogy én is doktor vagyok, mi is a gond pontosan? :) Én is egyetemet végeztem, nem csak unokatesóm :)

22. Mézes-Krémes (válaszként erre: 21. - D08c6628e3)
2015. okt. 8. 16:35

Mondjuk nem értem, hogy anyukád miért közvetíti feléd ezeket a dolgokat, ha ennyire fájnak neked.


Doktorit azért csináljál, mert szerenéd, és magad miatt. Ne azért, mert akkor tőlük elismerést vársz... Kit érdekel mit reagálnak? Azok az emberek, akiknél ilyesmit kell hoznod azért, hogy értékeljenek, azok hidd el, nem kellenek az életedbe.

21. d08c6628e3 (válaszként erre: 17. - Mézes-Krémes)
2015. okt. 8. 16:32

Minimálisra szorítottam, mamámmal szülinapon, névnapon, ünnepnapon beszélek, menni se gyakran szoktam.

Az unokatesómmal és szüleivel még ennyit se beszélek. Manapság amit visszahallok anyumon keresztül teszem, őt is ki tudják akasztani.


Csak fel tudják nyomni a vérnyomásom ilyesmivel, de most úgy döntöttem, csinálok a szakmámban egy doktorit, aztán megnézem arra mit reagálnak :)

2015. okt. 8. 15:28
se rokona,sem ismerőse nem vagyok senkinek.
19. Mézes-Krémes (válaszként erre: 18. - 0c7adf8ee7)
2015. okt. 8. 15:20
Hát igen... Ha nekem lenne gyerekem, én biztos megmondanám a rokonoknak, ismerősöknek, hogy a véleményüket nem kérdeztem, és tartsák meg maguknak. Akinek meg ez nem tetszik, el lehet menni...
18. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 15. - D08c6628e3)
2015. okt. 8. 15:16

Anyud pedig alkalmazza a szelektív hallás elvét.

Ha az gyermekemrôl mondanának ilyesmit, azt jegyezném meg, örülök, hogy nem olyan, mint a többiek!

17. Mézes-Krémes (válaszként erre: 15. - D08c6628e3)
2015. okt. 8. 15:15

Szerinted ezek a rokonok mennyire boldogok a saját életükben, ha folyamatosan a tiéddel foglalatoskodnak? Mert szerintem semennyire nem azok... Ha azok lennének, nem törődnének ennyire veled. Közhely, de szerintem ez nagyon igaz.


Figyelj, az ember a barátait megválogathatja, de a családját, a mamáját nem... Sajnos ez van. Szerintem se vedd magadra, ne foglalkozzál azzal, hogy a világban ki mit gondol rólad. Mondjanak amit csak akarnak. Ha a hátad mögött teszik, pont jó a pozíció ahhoz, hogy kinyalják a seggedet! :)


Igazából maximum minimálisra tudod szorítani ezekkel az emberekkel a kapcsolatodat. Vagy beolvasol nekik. Mást nem tudsz tenni.

2015. okt. 8. 15:14
Sz@rd már le őket jó magasról!
2015. okt. 8. 14:44

Az a főbb gond, hogy ezt a szemembe nem igazán merik megmondani... Anyumtól hallom vissza a 95%át, anyum pedig nem szól vissza, nem az a tíous.

Az meg hogy nézne ki, hogy úgymond a semmiből közlöm velük, hogy menjenek a fenébe :D Jót tenne a lelkemnek, de én lennék a szemét, mert ők semmi ilyet nem mondtak, anyum találta ki :)

2015. okt. 8. 14:28
Megmondhatod a rokonoknak, hogy tehetnek neked egy szívességet. Így vagy boldog, akinek nem tetszik, mehet zabot hegyezni. A te életed! Te te vagy!
2015. okt. 8. 14:17

Nem értem, miért nem szarod le, ki mit mond.


Én leszarom. :)

2015. okt. 8. 13:44
Neki is megmondom a magamét, csak nem olyan nyomatékkal, mert tudod attól, hogy ő olyan velem amilyen, még tisztelem, mert csak a nagymamám.
11. 123e772adb (válaszként erre: 10. - D08c6628e3)
2015. okt. 8. 13:36
Most már csak azt nem értem, ha itt nagy a szád, akkor miért nem tudod 25 éve kinyitni a nagyanyádnak? Hm?
10. d08c6628e3 (válaszként erre: 9. - 123e772adb)
2015. okt. 8. 13:31

:D Látszik hogy nem ismersz, már régóta nem kapaszkodom anyuci szoknyájába, ahogy te fogalmaztál :D

De bocs már, hogy zavar egy olyan kritika, amit folyton visszahallok már lassan 25 éve.

9. 123e772adb (válaszként erre: 8. - D08c6628e3)
2015. okt. 8. 13:06
Most ez komoly? Mármint, hogy ez tölti ki az életedet, hogy ezen agyalsz? Azért idegesítenek, mert látják, hogy nem tudod magad megvédeni! Ott fognak beléd rúgni, ahol érnek, és gyanítom nem csak a nagyanyád fog, hanem majd mindenki! Szállj le anyuci szoknyájáról és védd meg magad!!
2015. okt. 8. 12:40

Nyargalok, csak nagyon nehéz, hogy nem tudok annyit félretenni, amennyit szeretnék :( Annyira béna vagyok spórolásban, hogy röhej :(


Anyum támogat, ő büszke arra, amit eddig elértem, és mindig megvéd. Mamám hasonlítgat a másik unokájához.

Sajnos mostmár én is elkezdtem, és most is rájöttem, hogy nem olyan sokat tudok félretenni, amennyit szerettem volna (mert ugye nekem ott van a kutyám allergiája, a kocsi műszakija), és unokatestvérem biztos többet tud a több fizujából, én meg jelenleg ha megszakadok se tudok annyit keresni :(

2015. okt. 8. 12:15
Nálunk dettó ugyanez volt :) azzal a különbséggel, hogy nem foglalkoztam a negatív dolgokkal. Hallgass quififi-re :D :D Kitartást! Ne add fel!!!!
2015. okt. 8. 12:07
a szülőknek mindig is nagy szívfájdalom ez az egyetem főiskola kérdéskör, a gyerek okos legyen, talpra esett és ezáltal keressen is rendesen. Mindig vki máshoz kell hasonlítgatni persze egy jobb másikhoz,egy olyan rokonhoz biztos nem fognak aki eladó az ABC-ben...az embernek saját magának kell bizonyítania, hogy azt amit szeretett volna elérte e , ha nem? mi az amit még megtud érte tenni és hajrá..egészségügyi..orvos vagy mi ? oszt akkor mi van ugyan olyat sz..rik mint te vagy én (ez egyik kolléganőm nagy mondása :D )max kicsit lehet tisztelni , hogy embereken segít, ellehet ismerni de ennyi, nem mindenki született ilyen pályára, lehet hogy valaki épp tetovál de szarrá keresi magát mert profi a szakmában.....
2015. okt. 8. 12:06
Mert egyik kritizáló sajnos a mamám. És valahol bánt, hogy bár én is érek annyit, mint a másik két unokája, mégis őket isteníti.
2015. okt. 8. 11:56

Miért foglalkozol olyanokkal akik lehúznak?

Tedd a dolgod, és élvezd a sikereidet. :)

2015. okt. 8. 11:54

Majd amikor benő a fejed lágya,akkor megtanulod,hogy senki véleménye nem számít!Főleg nem a rosszindulatú rokonoké.


Te csak nyargalj a céljaid felé és szarjál mindenkire!Ha meg beszólnak neked,szólj vissza és kész!

2015. okt. 8. 11:45
Kifelejtettem, hogy szeretném, ha leírnátok a véleményeteket a sztoriról.
2015. okt. 8. 11:34

Sziasztok,

Már nagyon régóta tipródom egy dolgon, szeretném nektem leírni.

Én világ életemben műszaki beállítottságú voltam, efelé is mentem tanulni. Néhány rokontól megkaptam, hogy ez nem ér semmit, nem viszem semmire. Később, mikor már dolgozni kezdtem, illetve kutyám, autóm lett, azt is megkaptam, hogy minek költök ilyenre, kutyával egy pasinak sem fogok kelleni.

Bezzeg egy másik rokon, aki egészségügyben dolgozik, ő sokat keres, neki nincs sem kutyája, sem autója, és ő megnézi hova rakja a pénzét. Neki bezzeg stabil munkája van, ő viszi valamire az életben.


Mivel én elhelyezkedtem egy világelső cégnél, házat tervezek venni, ami anyum bevonása nélkül nem megy, annyi spórolt pénzem még nincs, a kutyám pedig anyumnál van, 180 km-rel arrébb. Ezért sem akarom nagyon halogatni, fizetni tudnám, és akkor a kutyám is velem lehetne, illetve mire letelne a hitel, anyum is nyugdíjas lenne, tudnék neki venni egy házat itt a közelemben. De a hitel jelenleg még várat magára, sajnos, de már nem sokáig.

A napokban tudtam meg, hogy anyumnak azt mondták, hogy ez a bizonyos egészségügyis rokon jó nagy összeget adott a saját házába, a fennmaradó 80%ot meg a szülei fizették zsebből. Mert hogy ő sokat keres, megteheti, és ő sokat tanult, velem ellentétben, egyetemet végzett, és legalább használja a tudását.

Ez elég rosszul esett, én nehezen helyezkedtem el, most kezdek újra talpra állni, de 18 éves korom óta anyagilag független vagyok. Őt segítették sokáig a szülei, mégis folyton panaszkodott.

Én ugyan csak főiskolát végeztem, de úgy gondolom, hogy egy műszaki munkához nem elég megtanulni pár könyvet, hanem érzék is kell hozzá. Nem gondolom, hogy azért kellene lenézni a másikat, mert neki nehezebb sorsot szánt az élet, és nem tudja olyan könnyen elérni a céljait.


A családban mindig én voltam a fekete bárány, ők meg nagyszerű lányok. Kissé rosszul esik, hogy ennyire lenéznek, és elítélnek.


Valójában nem panaszkodhatom, hisz jelenleg már csak a lakás hiányzik az életemből, azon kívül mindenem megvan, amit szerettem volna. De mégis rosszul esett hallani, hogy én egy senki vagyok, mert nem egyetemet végeztem, és nem 200 felett keresek még. Mintha én nem használnám a tudásom.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook