Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rivotrilt váltottam ki ma és két különböző gyártó van feltüntetve a két dobozon fórum

Rivotrilt váltottam ki ma és két különböző gyártó van feltüntetve a két dobozon (beszélgetős fórum)


16. c78566d132 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 16. 13:09
Én egy jó ideje csökkentettem a napi adagot, de mostanság azt vettem észre, hogy többre van szükség annak ellenére, hogy nincs különösebb bajom, de a szervezetem jelez. meg fogom nézni a gyártót, mert most, hogy ezt megtudtam, talán nem egészen ugyanaz a két gyártó terméke. Nekem a régebbi a jó...vagyis hatásosabb.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - C78566d132)
2022. ápr. 25. 14:08
Igen, szemelyivel váltottam ki én is a gyógyszert.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - C78566d132)
2022. ápr. 25. 14:07
Sajnos ez ilyen. Ismerős.
13. c78566d132 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 25. 13:55
Rivotrilhoz személyi, vagy meghatalmazás szükséges. Másképp ki se adják...Remélem, egyszer elfelejthetem ezt a gyógyszert.
12. c78566d132 (válaszként erre: 8. - Alinka01)
2022. ápr. 25. 13:53
Nem is figyeltem, hogy a Rivotrilt más is gyártja. Sajnos nekem is évtizedekre visszanéző kapcsolatom van vele...
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Alinka01)
2022. ápr. 25. 13:10
Akkor nem gáz, hogy nem ugyanaz a gyártó. Az enyémet majd ha iratom fel,meg fogom nézni,mert eddig nem tűnt fel, hogy kettő gyártó van.
10. alinka01 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 25. 13:08

Nem vagyunk mi sem és a készítmények sem egyformák.

A nebivolol-t én is, a férjem is szedtük már különböző gyártótól, nem érzékeltünk semmi különbséget.

A gyorsavtermelést csökkentő pantoprazolnál viszont nekem csak a Controloc vált be.

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Alinka01)
2022. ápr. 25. 13:03
Hű köszönöm a részletes leírást 🙂. Mint mondtam, én is szedem, bár kisebb dózisban és visszanézve az üvegeket amiket megtartottam nekem is volt köztük ettől meg attól a gyártótól is és mikor szedtem, így visszagondolva nem volt más a hatás. Aztán ki tudja.
8. alinka01 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 25. 12:59

A gyógyszerpiacon egyidejűleg vannak jelen az originális és a generikus készítmények. Ha a hatóanyagra vonatkozó szabadalom lejár, a hatóanyagot más gyártók is használhatják, és az így előállított készítmények lesznek az ún. generikus gyógyszerek. Ezek tehát az originális gyógyszerek azonos hatóanyagú másolatai. Így jelenik meg ugyanaz a hatóanyag más-más neveken a patikákban. És mivel a generikumokat gyártók nem fektettek komoly pénzeket az alapmolekula kifejlesztésébe, a másolatok sokkal olcsóbbak szoktak lenni.

A nebivolol szelektív bétablokkoló az egyik legjobb példa erre, de hasonlóan több készítmény fut párhuzamosan pl. a gyomorsav termelését csökkentő pantroprazol hatóanyaggal is.

A hatóanyag tehát ugyanaz, mégsem kell csodálkozni, ha valakinek csak az egyik vagy a másik készítmény válik be, a vivőanyagok, az előállítás technológiája ugyanis különbözhet.

Éppen emiatt nem ajánlott, hogy két különböző gyártmányút adjanak ki ugyanazzal a hatóanyaggal. De mert a Roche és a Recipharm együttműködik, reméljük, hogy nincs semmi különbség a két Rivotril között.

2022. ápr. 25. 12:24
Bocsánat amúgy, tudásbàzis fórumként akartam a fórumot indítani, nem beszélgetős fórumként.
2022. ápr. 25. 12:23
Egyébként még annyi a kettő közt külsőre a különbség,hogy amit a Roche gyárt, annak a dobozan van egy zöld csík, a másik gyártó dobozán nincs.
2022. ápr. 25. 12:21
Oh köszi az infót, ezt sem tudtam.
2022. ápr. 25. 12:12
Roche es a Recipharm együttműködik. Ezért lehetséges, hogy 2 különböző helyen gyártották a gyógyszert
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Tien)
2022. ápr. 25. 12:00

Szia. Köszi a választ. Akkor ezek szerint más gyogyszernél is van így. Én is szedem csak kisebb dózisban és néztem (nem dobom ki semmi dobozát, üvegét mert bármi van tudjam mondani,hogy mit szedek), nekem is van olyan aminek az egyik a gyártója meg olyan aminek a másik.

Csak fura volt ez, mert eddig nem figyeltem és érdekes, hogy egy azon gyógyszert több gyártó gyárt.

2. tien (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 25. 11:52

Nekem a Nebivolol bétablokkolónak van több gyártója.

Az egyik csak 28 szemes ,a másik 30 darabos.

Hatóanyag szempontjából tök ua.


Ha a gyógyszerész kiadta apukád gyógyszerét,nem lehet gond.(szerintem)

2022. ápr. 25. 11:47

Sziasztok.

Ma váltottam ki édesapám gyógyszerét, a Rivotrilt és én mindent meg szoktam nézni,el szoktam olvasni ha gyógyszert váltok vagy veszek.

Most azt vettem észre, hogy az egyik doboz tetején az van írva, hogy Roche, a másikon semmi és a betegtájékoztató alján az egyiknek a gyártója Roche Pharma Ag. Németország, a másikon meg Recipharm Leganés S.L.U. Madrid, Spanyolország.

És nem értem, hogy lehet két gyártója egy gyógyszernek. Valaki tud ehhez valami okosat mondani?

Köszi előre is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook