Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rivotril, xanax és más benzodiazepinek-van remény a leszokásra! fórum

Rivotril, xanax és más benzodiazepinek-van remény a leszokásra! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
5751. 3532273647 (válaszként erre: 5749. - 0d559006cb)
2015. nov. 15. 14:33

Hogy lehet keresgélni?Én a kerületi rendelőben találtam,kardiológusom szólt,hogy vegyen át.A másik pszichológus napi 5-6 emberrel dolgozik,ő inkább 3 max. 4. Mennyi lenne az esélyem hogy hozzá kerüljek?Ő években számolja a terápiát, a másik 6-7 hónapban.

Ha átlépek a kerületen,már csak fizetős marad.

2015. nov. 15. 14:18

Én is járok,január óta,OEP finanszírozott és jó.

Szerintem neki is köszönhető,hogy leraktam a Rivotrilt


Szerencse kell hozzá,nálunk a másik pszichológus semmit se csinál,ill. amit hallok róla-erősen más

5749. 0d559006cb (válaszként erre: 5748. - Dócy)
2015. nov. 14. 13:51
Sokat kell keresgélni. Én most már 2 éve ingyen járok egyhez.
5748. Dócy
2015. nov. 14. 13:29
Ritka a jó pszihológus mint a fehér holló, meg még drága is.
5747. 0d559006cb (válaszként erre: 5742. - MentsVár)
2015. nov. 14. 12:54
Sajnos így van.
5746. 0d559006cb (válaszként erre: 5745. - Dócy)
2015. nov. 14. 12:53
NO para! Nekem, amikor nagyon vacakul voltam, a mellkasomban volt olyan érzés, hogy "ég". TERMÉSZETESEN EZ NEM JELENTI AZT, HOGY VALÓBAN ELÉGNEK A SEJTEK (bakker, sajtot írtam először) VAGY SZÖVETEK!!!
5745. Dócy (válaszként erre: 5744. - MentsVár)
2015. nov. 14. 12:15
Ismersz valakit akinek ilyen volt? Nagyon rossz, mert pusztítja kötőszöveteket is mikor ég, és olyankor mégjobban égek a félelemtől.
5744. MentsVár (válaszként erre: 5743. - Dócy)
2015. nov. 14. 12:11

Figyelj!!!

Amit leírtál, azt tipikusan a gondolataid produkálják.

Amit leírsz, arra nincs gyógyszer! Csak pszichoterápia... sajnos.

5743. Dócy
2015. nov. 14. 11:57
Frontin 0.5 szedek már naponta 4x, de nem elég az adag, még kell hozzá egy negyed...muszály szednemi,mert folyton a stressztől beforósodik az egész testem, és ég, pusztulnak a sejtjeim közben.Mivel lehetne kiváltania frontint.Próbáltam már azt is, h Frontin 0.5, mellé gyógynövénytabletta 3db.
5742. MentsVár (válaszként erre: 5741. - 0d559006cb)
2015. nov. 14. 11:52
Nem akarok demagóg lenni, de a magyar ember nagyon magára van hagyva, ha lelki gondja van.
5741. 0d559006cb (válaszként erre: 5739. - MentsVár)
2015. nov. 14. 07:33

Valóban tüneti kezelés mindkettő (azaz a nyugtató és az antidepi), ám sokszor (bár jóval kevesebbszer, mint felírják) szükséges.


A terápia nagyon fontos, természetesen. Ami a magyar egészségügyben kábé elérhetetlen (sztk alapon). Tehát fel kell kötni a gatyát/szoknyát és súlyos összegeket költeni a terápiára.

5740. 0d559006cb (válaszként erre: 5735. - Vanjobb)
2015. nov. 14. 07:29

A sima xanax vs. xanax sr témában az van, hogy a) dokitól kéne megkérdezni b) a xanax sr-t én is nagyon gyengének találtam.


Az antidepire rábeszélnélek, nekem 3. nekifutásra sikerült a megfelelő szert megtalálni. Kb. 10 évig próbáltam gyógyszer nélkül lenni.

5739. MentsVár (válaszként erre: 5738. - Vanjobb)
2015. nov. 13. 17:59

Őszinte legyek, vagy őszinte legyek? :)

MIndkettő csak tüneti kezelés.

Csak az gyógyult ki a depiből és a pánikból aki eldöntötte - segítséggel.

Tudom, nem a legjobb hír, bocsi. Miért mondanék mást, ha ez a valóság?

5738. vanjobb (válaszként erre: 5737. - 4b6a2525df)
2015. nov. 13. 15:04
Nem, mindkettő gyógyszer benzo.
5737. 4b6a2525df (válaszként erre: 5735. - Vanjobb)
2015. nov. 12. 08:03

szerinted a frontin nem antidepresszáns?


A Frontin tabletta a következő betegségek esetén alkalmazható:

- Szorongásos állapotok.

- Depresszióval társult szorongás.

- Depresszió

-

2015. nov. 11. 20:11
Az évek óta szedett 2mg Rivotrilról 3 hét alatt szoktam le,orvosi segítséggel és az előírt módon.Mindenképpen orvos kell megkérdezni
5735. vanjobb
2015. nov. 10. 17:54

sima és sr xanax-ot lehet egyszerre szedni?

milyen úgy a hatása?

Nekem frontinom van meg frisiumom, de a frisium nagyon kevés ha gáz van, ezért gondoltam bedobok olyankor egy frontint. ÁÁÁ

Tudom antidepresszáns kéne de arra még nem vagyok felkészülve.

5734. Kicsi070
2015. nov. 8. 22:36

Sziasztok!

Röviden 2 éve szedek Rivotrilt, napi 1 mg. Szeretném letenni, a vizben oldásos módszerrel 10 naponta fogom 0, 1 mg-mal csökkenteni. A tapasztalatokról beszámolok. Üdv!

5733. Rubina123
2015. aug. 4. 16:50

Sziasztok!Tudom, hogy már ezer más téma is szóba került itt de szeretném megosztani a történemet a pánikbetegséggel és a xanaxal kapcsolatban másokkal is, hátha ők tanulnak belőle.

2011 őszén egyik nap borzalmasan rosszul lettem a munkahelyemen, szívrohamhoz hasonló tüneteket prudkáltam.Bal váll és kar zsibbadás, 180-as pulzus, majdnem 200-as vérnyomás. Azonnal kórházba vittek ahol rögtön tudta az orvos, hogy pánikbetegséggel állunk szembe. Ekkor hallottam úgy igazán először erről a betegségről. Vissza gondolva már egész fiatalkoromban is voltak "gyanus", szorongós tüneteim, de el tekintettem fölöttük. A pánikbetegségemet az hozta ki, hogy a munkahelyemen nem jöttem ki a kolleganőimmel. folyamatosan szekálásnak voltam kitéve és volt, hogy már hajnalba hánytam az idegtől.De mindig bementem, nem szóltam semmit, magamba folytatottam ami bántott. EZ VOLT A BAJ!Lenyeltem, eltűrtem mindent.

Nos amikor a pánikbetegség elkezdődött azonnal 0.25-ös xanaxot írtak fel és 10mg Betaloc-ot.Először nem szedtem be ezeket, féltem a gyógyszerektől. De az állapotom olyan rohamosan romlott, hogy nem lehetett már itthon egyedül hagtyni, nem mentem el egyedül sehova. Munkaképtelen lettem és súlyos depressziós.A napom azzal telt kerek fél évig, hogy itthon ültem és néztem magam elé. Féltem. Mindentől féltem, szorongtam, halálfélelmem volt és rettegtem. Szó szoros értelmében menekültem volna magam elől. Iszonyú érzés, a megbolondulástól nem álltam messze.A szüleim támogattak, mellettem álltak, de a szivük szakadt meg, hogy naponta kb 5x sírtam el magam és minimum 2 pánikrohamom volt.Teljesen elveszítettem az irányítást az életem fölött.Itt kezdtem el rendszeresen szedni a xanaxot. Napi 2-3db 0.25-ös. Ideig-óráig jobb volt,de ha kiment a hatása a közérzetem és a hangulatom mintha egy mély gödör legeslegalján lett volna. Másfél évig úgy ahogy 2hétbe egyszeri pánikrohamokkal megúsztam. Aztán csökkent és csökkent. Utána már képes voltam egyedül elmenni boltba, autót vezetni, intézni a dolgaimat. De a xanax és a víz mindig a táskámba volt! Ma már 3 éve, hogy hála Istennek jól vagyok. A szorongásom sajnos adott helyzetekben még megmaradt. De egy dolgot be kellett látnom.. azt, hogy gyógyszerfüggő lettem.A xanaxot akkor is szedtem mikor már nem volt rá szükség. Megnyugtatott, úgy kapkaodtam be mint a cukrot. Nehezen de eljutottam odáig, hogy letudtam csökkenteni napi félre! Ez hatalmas szó. Most negyedelem még ezt a felet is, de úgy érzem ez a legnehezebb... hangulatingadozásim vannak, sokszor vagyok feszült,néha remeg a kezem. Ilyenkor legszívesebben bevennék még egy felet.. de nem szabad! Van aki meg sem érzi az elvonási tüneket, én sajnos nem a szerencsésebbik fajta vagyok. Kicist még félek is, hogy hogy fogom átvészelni a napokat..

Nos és, hogy milyen károkat okozott nekem a Xanax hosszútávú szedése?

Migrénes fejfájás, irritábilis bél szindróma, hugyúti problémák, emésztési zavarok, memória problémák, alacsony vérnyomás és még sorolhatnám. Az elmúlt 4 évbe annyit jártam orvosokhoz, és vizsgálatokra mint az elmúlt 20évben összesen SEM. Soha nem fájt azelőtt a fejem, soha nem fájt a hasam, nem voltak emésztési gondjaim, és a vérnyomásom is rendben volt.Egyértelmű, hogy sajnios ezeket mind a xanax hozta ki. Ezek pedig az interneten is le vannak írva.

Szóval a pánikbetegnek csak azt javaslom, hogy ha nagyon súlyos az állapotuk és már a természetes gyógymódok sem segítenek akkor egy enyhe nyugtatót lehet szedni, de Mindenképp észnél kell lenni és kézben tartani a szedését! Senki ne essen abba a hibába, hogy évekig szedi ezeket, pláne akkor ha már szükség sincs rá! Komoly problémákat okoz és a leszokása mindennél nehezebb. Sajnos azóta kicsit az idegrendszerem is másabb lett. Lobbanékonyabb lettem és gyorsan felkapom a vizet.. De én mindenképp azt mondom, hogy ez abszolút fejben dől el! A nyugtatókhoz csak a legvésgő esetben nyúljunk..

5732. Sly001 (válaszként erre: 5726. - Zmrzlina)
2015. jún. 20. 14:18

Napi 500 mg magnézium, és B-komplex.

Mellé 30 mg cink.

Talán ez segít a leszokásnál.

A magnézium az izomgörcsök ellen nagyon jó.

5731. 4b6a2525df (válaszként erre: 5730. - Sziszike83)
2015. jún. 20. 06:38
hát próbáld meg a 2x0,25 mg-ot, de nem szivesen ajánlom, mert nagyon hamar rá lehet szokni. Én még azt ajánlanám, hogy menj el NEOROLÓGUSHOZ, pár éve nekem is volt hasonló tünetem, és szerencsére a pszichiáternek volt annyi esze, hogy elküldött neurológushoz, Ő az elmondottak alapján azonnal irt fel nootropilt (ez egyáltalán nem nyugtató) és már második szem beszedése után jobban lettem. Bár ezt is rendszeresen szedem, de nem nyugtató, és semmi gondot nem okoz, ha elfelejtem bevenni
2015. jún. 19. 17:35
Sziasztok. Egy hete tört ràm a roham. Remegès, àjulàs èrzet ès ami a legrosszabb volt a bal kezem zsibbadt olyan nehèz lett mint a kő. Ettől mègjobban bepànikoltam. Az orvos egyelőre vèrvètelt csinált szerinte valami vèrszegènysèg vagy ilyesmi. Èn kipróbàltam magamtól egy fèl 0.5 xanaxot bevettem. Jobban is lettem. Viszont a fejem olyan kótyagos tőle. Olyan mintha rèszeg lennèk kicsit szèdelgek. Viszont ha eltelik pàr òra ès kimegy a gyògyszer hatása megint kezdek rosszul lenni. Szerintetek kevès lenne a 0.5-ből egy fèl szem. Csak addig akarom szedni mig az orvos nem mondja meg hogy mi is a baj. Nem szeretnèk ràszokni.
5729. 4b6a2525df (válaszként erre: 5727. - Valorci)
2015. jún. 6. 06:01

Nem vagyok orvos, de talán 4 db 0,25-ös helyettesíti az SR O,5-öt, de ne egyszerre vedd be, hanem 2 részben kb 3-4 óra elteltével, Tehát mondjuk, reggel 7-kor, 10 után, délután 18 felé és 22 felé.

Mint tudod az SR a nyújtott hatást jelenti. Nem értem, hogy az Sr mellé miért kell a normál is

5728. diderke (válaszként erre: 5727. - Valorci)
2015. jún. 6. 01:52
Szia!Én is szedek xanaxot,és mikor már nincs nem tudok aludni.Bár most este bevettem a gyógyszereim de alvás az nincs
5727. Valorci
2015. jún. 6. 01:04

Sziasztok! Nem tudna valaki segíteni nekem? Én reggel szedek 1 db 0,25-ös xanaxot, egy Xanax SR 0,5 mg-ot és másfél szem Sertralint, a szívre és vérnyomásra adott gyógyszerek mellett. Este antidepresszánsból 1 db 0,25-ös Xanax és 1 db Xanax SR 0,5 mg-ot.

Elfogyott az SR Xanaxom és szeretném tőletek megkérdezni, hogy addig, amíg eljutok az orvoshoz, az SR helyett mennyi 0,25-ös Xanaxot kéne bevennem, hogy a hatás ugyan az legyen. Előre is köszönöm, ha valaki segít nekem.

5726. zmrzlina
2015. jún. 4. 08:31
De jó, hogy van ez a fórum, valaki beszélgessen velem! Frontinról próbálok leszokni, 2 mg-ról nagyon lassan 7/8 (0.875) mg-ra csökkentettem az a adagomat,de egy nyomorult 1/8-ot (0.125) már egy hónapja nem sikerül lefaragnom. Két éjszaka úgy feszült a karom éjszaka, hogy már harapdáltam kínomban. Izomfeszülés. Te hogy birkóztál meg vele?
2015. máj. 29. 20:29

Tudom, hogy nehezen megy, de sikerülni fog!

Nekem is sikerült!

A negyed az már hangyányi adag.


Olvasgasd a fórumot, bár én hónapokig olvastam...:)

Van angol fórum is, ott is rengetegen küzdenek a leszokással, de jó hír, hogy sikerrel.

5724. Ekicm
2015. máj. 29. 04:01

Anno szedtem meg 15 eve medazopamot,azt olyan gyorsan le tudtam tenni...ezt a ketszer negyed rivotrilt (0,5 mg a negyede) meg kisse nehezebben megy... :(

Koszonom a valaszod Imogen!

2015. máj. 28. 19:30

Ekicm!


[link]


Ezen a fórumon minden létező elvonási tünetet leírnak. 2006-tól a mai napig. Nem egyszerű!

A neheze akkor kezdődik, amikor már teljesen letetted, de nem lehetetlen.

5722. Ekicm
2015. máj. 27. 16:21

Sziasztok!


Kérdésem lenne, pmirigy túlműködéskor (ez már helyre állt idő előtt) kaptam rivotrilt, először 2x 0.5 mg kellett szednem, majd az estit felére csökkentettem.... októbertől kezdtem szedni és most ott tartok, hogy kétszer negyedet eszem a 0.5 mg-ból. Szeretném elhagyni, de úgy látom nem olyan egyszerű... ki milyen mellékhatást vett észre? Ezen kívül kinek milyen tünetei voltak az elhagyáskor? Lehetséges ettől belső remegés, lábgyengeség, hülye gondolatok, depresszió, fáradtság, bágyadtság... ezek anno soha nem voltak, még amikor túlműködtem (mert hormont túl adagolták, amit el is vettek) akkor sem!


Köszönöm válaszaitokat!

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook