Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Rendszeresen kiderül, hogy nem számíthatok a páromra fórum

Rendszeresen kiderül, hogy nem számíthatok a páromra (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2013. nov. 13. 08:54
Még az nagyon jó lehetőség , h a környezetbe keresni valaki olyan gyerekes barátnőt , ahogy itt írták is már néhányan , akivel közösen kisegíthetnék egymást . Egy idősebb szomszéd se rossz ötlet , aki v elkísérni a nagyobbakat oviba , ha nincsen túl messze / nemsokára már kíséret se kell nekik , az én gyerkőceim 3-5 évesen ketten jártak együtt az oviba , annyi volt a segítség , h az apjuk ott volt , ha aludt is , de ott volt , a gyerekek önállóan elrendezték reggel magukat , oda volt készítve a ruha , a reggeli , igaz , h 1 km-en belül volt a suli / De vannak olyan idősebb emberkék , akiknek idejük lenne rá és ellenszolgáltatás nélkül is szívesen segítenek , nem olyan hosszú az idő , a gyerekek gyorsan kinőnek ebből is .
45. spinneli (válaszként erre: 1. - 861021szilvi)
2013. nov. 13. 08:45
Ha nincs bejelentve a férjed, akkor azért érthető az az oldal is, hogy nem akar hiányozni.
44. forrest2010 (válaszként erre: 38. - 39dbe380da)
2013. nov. 13. 08:45
Nálunk mindenkinek saját , külön számlája van , mindenki beszáll a közös kiadásokba egy összeggel , mindenkinek van saját kis zsebpénze , de nincsen olyan sok bevétel , h abból mindenki vehetne ki . Tudom , h van ennél jobb megoldás is , figyelek is ezerrel , hátha találok olyat , aki sokkal-sokkal ügyesebb , direkt erre is jók az ilyen fórumok !
43. pzm3 (válaszként erre: 38. - 39dbe380da)
2013. nov. 13. 08:43
Nálunk is így van.
42. pzm3
2013. nov. 13. 08:40
A férjed dolgozik,nem rohangálhat el a munkahelyéről mindenért.Ezzel jár ha 3 gyerek van.Én is itthon vagyok és nekem teljesen természetes,hogy az ilyen dolgok az én feladatkörömbe tartoznak.Nem könnyű,de megoldom.Az viszont,hogy nem adja haza a pénzt fura nekem.
41. kattyus (válaszként erre: 38. - 39dbe380da)
2013. nov. 13. 08:37
Ez biza nálunk is így van!
40. forrest2010 (válaszként erre: 27. - Iemma)
2013. nov. 13. 08:37
Irigyellek , ha ezt , amit megfogalmaztál , nagyon okosan ! időbe meg tudtad tenni , mert sajnos se a mai fiatal papák , se az előző generáció nem így állt hozzá az asszony munkábaállása után , még akkor se ha ideje lett volna rá ! lehet , h már ők is el voltak túlzottan kapatva .
39. 937a2a883a (válaszként erre: 38. - 39dbe380da)
2013. nov. 13. 08:36
Nálunk is hasonlóan van, viszont mi elszámolunk egymásnak. A bizalom megvan, viszont fel szoktam írni a költekezést, nehogy túlköltekezzük magunkat.
38. 39dbe380da (válaszként erre: 37. - Forrest2010)
2013. nov. 13. 08:32
Nálunk közös számla van, az otthono kp-ra pedig egy doboz. Mindig mindenki annyit és akkor vesz le a számláról és ki a dobozból amennyit akar. Nincs elszámolósdi, bizalom van.
37. forrest2010 (válaszként erre: 18. - Kattyus)
2013. nov. 13. 08:27

Ez bizony hatalmas gond ! mert vannak ilyen párok , ahol sajnos így megy / bármelyik részről ! / nem beszélték meg előre , h az anyagiakat hogyan rendezik . Egyik kolleganőmnél ez fordítva működött , ő hordta magánál az összes pénzt , a férje + a fia jöttek kuncsorálni hozzá a munkahelyre . Egy ismerősnél meg, a pasi egy büdös vasat nem adott haza ! gyűjtötte , az asszony meg oldja meg , hát én nagyon csúnyán tudtam volna csak megoldani !

Egy másik párnál meg , mindketten beletették a fizut a dobozba , aztán mindketten addig szedegették belőle , amíg volt mit , csak megbeszélni nem beszélték meg soha . Vannak , akik képesek ezt jól kezelni , irigylem őket !

2013. nov. 13. 08:25
Ő ilyen fajta. Azt hiszi, a maximumot nyújtja azzal, ha eljár dolgozni, a többi meg a te dolgod. Meg kell szokni, még ha marha nehéz is. Ügyes vagy, eddig is megoldottad.
35. Perseida (válaszként erre: 34. - Perseida)
2013. nov. 13. 08:20
pontosabban lolika74, 8. hsz.
34. Perseida (válaszként erre: 26. - Ittmost)
2013. nov. 13. 08:19

"esetleg egy szakértő is tudna talán segiteni hogy hogyan tudnád a párodat kicsit más belátásra birni."


(lolita74 hsz.)


Pszichológust is ajánlgattak, aki tudtommal szintén szakértő.


Olvasni kéne, figyelmesen...:)

2013. nov. 13. 08:19

Én úgy érzem,hogy te csak panaszkodni jöttél ide,mint annyian mások.Tény,hogy rohadt nehéz a mai világban,de ezzel meg kell tanulni együtt élni.Sokunknak vannak problémái,napi megoldási nehézségei,de valahogy megoldjuk,mint ahogy te is megoldottad eddig valahogy.Ha problémád van a pároddal,akkor talán ezeket vele kéne megbeszélned és nem velünk.Tanácsot ismeretlenül nem adhatunk,hiszen csak az egyik felet hallhattuk.Én azért kiváncsi lennék,arra,hogy a párod hogyan látja ezt az egészet!


A mai férfiak sajnos sok esetben selejtek.Kb.3 funkción kívül semmi hasznuk.Úgyhogy lépj át önmagadon és hajrá előre!Jobbulást a lurkónak!Neked meg kitartást!

32. forrest2010 (válaszként erre: 10. - 861021szilvi)
2013. nov. 13. 08:13
Hát nem irigyellek , ahány hozzászólást olvasok , úgy változik a véleményem ! Kösd fel a bugyidat !
31. 17aadc1082 (válaszként erre: 30. - Vacsa)
2013. nov. 13. 08:07

Hát, ez a tanács icipicit már megkésett, nem gondolod?

Hogy mit kellett volna tenni, azt a hülye is tudja utólag.

30. vacsa
2013. nov. 13. 08:05
Előbb gondolkozni. Aztán szülni. Ez a férfi nem szeret téged. A problémákat együtt oldjuk meg, mert segíteni akarunk, mindketten boldognak akarjuk látni a másikat. Ha le se ... hogy te mit érzel és ahogy elnézem te sem akarod őt megérteni, akkor minek vagytok együtt? Jah, a három gyerek... Na ezért kellett volna gondolkozni.
29. kattyus (válaszként erre: 21. - Ittmost)
2013. nov. 13. 07:55
Nem azt mondtam hogy oké, de velük megy anyuka is. Igen, mikor én vittem az öcsémet, még a föld úton mentünk biciklivel És anyu sem jött velünk, mert ő akkor már dolgozott. Letettem a tesómat az ovinál, én mentem a suliba. És felnőttünk. Akkor is érhet valakit baleset, ha a szülő ott áll mellette. Rengeteg család él kocsi nélkül. Van élet nélküle. Hidd el.
28. iemma (válaszként erre: 22. - Perseida)
2013. nov. 13. 07:42
Régebben több generáció lakott együtt, nagy volt a család, nem költöztek annyit az emberek munka miatt mint most, azért régebben ha nehezebb is volt egy gyermeket nevelni, mert nem volt automata mosógép meg mikró...de ott volt mindig 1-2 nagynéni, nagymama. Még anyukám is azt mondta, hogy nem lenne a helyemben, mert ő sokszor le tudott passzolni mamámhoz. De mi elköltöztünk és ez a hátránya, hogy sehol semmi segítség, meg KELL oldani.
27. iemma
2013. nov. 13. 07:37

Sajnos nagyon sok férfi gondolkozik így, egyrészt szülői minta, másrészt mert így kényelmesebb nekik. Ezt általában akkor szokták átgondolni amikor anyuka mondjuk bekerül a kórházba 1-2 hétre és rájuk marad a gyerek, háztartás és még segítség sincs. Ebből írtam a diplomadolgozatomat, mármint a nők munkába való visszatéréséről és annak nehézségeiről.

Sajnos 3 gyerek mellett már nem nagyon tudsz mit csinálni amíg kicsik, ha kisebb lenne a kisfiad ajánlanám a hordozókendőt, főleg többgyermekes anyukáknak kincset ér, mert magadra kötöd a kicsit és mégis szabad a két kezed és viheted magaddal mindenhová. Amúgy én vittem a kisfiam fogorvoshoz többször is, mondtam, hogy ez van, addig az aszisztensnő vigyázott rá amíg a doki kezelt, sosem volt belőle gond, szerintem a legtöbben megértik ha nem tudod kire hagyni. Viszont ajánlom neked, ha visszamész dolgozni nehogy belemenj abba a játszmába, hogy a munka mellett neked kell ugyanúgy rendben tartanod a háztartást és a gyerekeket...mert abba megszakadsz. Onnastól már nem a "kedves" párod az egyedüli kenyérkereső ezért jobban be kell segítenie. Munka után ő is főzhet, vagy ha neki a mosás nem mosás, akkor ő is meg tudja csinálni, vagy sokszor elég ha minőségi időt tölt el a gyerekekkel amíg te főzöl vagy takarítasz. Mert a legtöbb apa azért hajlamos arra, hogy ha hazamegy akkor leül a tévé vagy a számítógép elé és se kép se hang. Biztos nem akar önként belemenni, de ha szeret egy kicsit is akkor magától is be kellene látnia hogy segítenie kell, ha nem megy, akkor ne főzz, legyen szendvics 1 hétig, vagy ne vasalj rá, vegye észre. Nem a cselédje hanem a társa vagy! Addig meg kitartás!!!!

26. ittmost (válaszként erre: 22. - Perseida)
2013. nov. 13. 07:24

:D :D

ki ajánlgatott itt szakértőt? olvasni kéne,figyelmesen.

Az ikerbabakocsi jó ötlet.

2013. nov. 13. 07:24
A mai fogorvos nem tudom, hogyan oldódik meg, de abban igaza van a lányoknak, hogy jó ötlet kisgyerekes barátnőt szerezni, nekem is volt és ha kellett, segítettünk egymásnak.
24. Cippora (válaszként erre: 16. - 861021szilvi)
2013. nov. 13. 07:20

De hát azt írod mikor hétvégente otthon van akkor segít,mosogat,fát hoz,betüzel,amúgy meg sokat dolgozik...mit vársz még?

Kérd meg édesanyádat,barátnődet hogy segítsen.Szerinted más hogyan oldja meg? És akinek külföldön dolgozik a férje??? Lehet van benne némi lustaság mint a férfiak nagy többségében,de én nem látom olyan tragikusnak-.

23. 273206364e (válaszként erre: 17. - 861021szilvi)
2013. nov. 13. 07:19
Szomszéd,barátnő? Én ezt úgy oldottam meg,hogy a játszótéren összeismerkedtünk a lányokkal és vice-versa... kinek mikor volt szüksége egy-egy órára,hogy intézni tudja a dolgát.A boltba mindig korán reggel mentem,míg az apjuk otthon volt,vagy este mikor hazajött.
2013. nov. 13. 07:18

Nagyon tetszik, amikor ilyen fórumokban szakértőket ajánlgatnak. Mikor arra nincs ideje szegénynek, hogy levegőt vegyen a három gyerek mellett, még biztos nekiáll a városban szakértőt kajtatni, ami manapság feltételezésnek is vicc. Igen, a tévében nagyon okos nénik leülnek eladósodott családokat kioktatni, hogyan kellene élni, aztán titokban megsegíteni őket, utána meg büszkén mutogatni, hogy lám, lám, a szakértők! Komolyan gondolja itt bárki is, hogy a mai magyar valóság is ez? Hol nem röhögnék körbe a szerencsétlent, ha beállítana, hogy nem bírok a három gyerekemmel?


Sajnálom én is, hogy egyedül veszkődik. Mondjuk, régebben is felnőtt több gyerek is a családokban autó nélkül.Egy többgyerekes anyuka hasonló helyzetben azt találta ki, hogy vett egy ikerbabakocsit is. Ha beteg az ovis gyerek, de nem tudja kire hagyni a picit, akkor ebben a kocsiban tolja őket fel az orvoshoz, ahova időpontra megy, és kiszámíthatóbb a várakozás is. Biztos van még pár ilyen gyakorlati ötlet, ami beválhat.

21. ittmost (válaszként erre: 18. - Kattyus)
2013. nov. 13. 07:16

Olvasd már el..6 éves kislány viszi a 4 évest biciklin.Szerinted ez így oké?

Amikor te gyerek voltál,nem volt ekkora autóforgalom,és nem volt annyi betonozott járda sem,hogy a kicsi mondjuk leessen,és betörjön a feje.

20. Nátháska (válaszként erre: 17. - 861021szilvi)
2013. nov. 13. 07:16
Nincs egy idősebb szomszéd nénitek vagy barátnő esetleg? Amikor én kicsi voltam, a szembeszomszéd gyerek pont velem volt egyidős, és a szüleink felváltva vigyáztak kettőnkre.
19. ittmost (válaszként erre: 17. - 861021szilvi)
2013. nov. 13. 07:15

Vidd magaddal a fogorvoshoz.Más anyukák is viszik a kicsi gyerekeiket bárhová,mármint azok,akiknek nincs kire hagyniuk.

Szerinted hogy boldogulnak azok az anyukák,akiknek a férje külföldön dolgozik?Képzeld csak el ezt pár percre,..ahhoz képest a tiéd hazajön,és ha otthon van,segít..Nézd,3 gyerek az nagy munka,senki nem mondta,h könnyű lesz 3 gyerekkel az élet.

2013. nov. 13. 07:14
Szerintem azért a gyerekeket nem kell pszichológushoz hordani, mert a nagyobb vixzi a kicsit. Én is hordtam az öcséimet, mert a szülők dolgoztak. Nem voltunk idősebbek mint a fórumindító két nagyobb csemetéi. Azzal sincs baj hogy mikor dolgozik nem tud segíteni, mert ugye vagy munka vagy otthonlét.Azt viszont nem értem hogy miért nem hagyja otthon a pénzt. Hiszen a gyerekekre, háztartásra rengeteg pénz kell.
17. 861021szilvi (válaszként erre: 15. - Ittmost)
2013. nov. 13. 07:11
Nekem kell fogorvoshoz menni és a lányokat oviba vinni és kire hagyjam a fiamat???
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook