Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rendőrségen tett feljelentés után milyen költségek terhelnek engem? fórum

Rendőrségen tett feljelentés után milyen költségek terhelnek engem? (tudásbázis kérdés)


1 2
27. 5847448901 (válaszként erre: 21. - Esther78)
2013. márc. 29. 16:57
Miért nem lesitek meg és vágjátok nyakon hogy kézen-álljon!Az én kertembe átmászkálna a szomszéd akkor már a kötélen száradna a bőre!:)
26. kszb (válaszként erre: 23. - Hamyka)
2013. márc. 29. 16:57

még nme tudom, h van-e más is :)

közös képviselő igen! Nálunk ő is indította a polgármesteri felé a dolgokat.

Ezen kívül, bővebben, majd akkor fogom tudni, ha végre lezárjuk az egészet.

Azt tudom, h a következő lépcsőfok a polgármesteriben is a jegyző. De addig remélem nem jutunk el.

25. hamyka (válaszként erre: 21. - Esther78)
2013. márc. 29. 16:55

uhh, kemény ......


elvinni szihiátriára megkötözni vagy nem is tudom, :(

24. kszb (válaszként erre: 23. - Hamyka)
2013. márc. 29. 16:54

na!!! Érted te! :DDDDD

a betű kihagyás nem számít :DDDD

23. hamyka (válaszként erre: 19. - Kszb)
2013. márc. 29. 16:52

mi az a ombusman?:D


jajj miket írtok :(


mindenféleképp csinálni kell valamit, mindenesetre köszi amiket írtatok :


rendőrség,polgármesteri hivatal, gyámügy van még valami ?

22. kszb (válaszként erre: 20. - Simple)
2013. márc. 29. 16:52

pont az ilyenek miatt léptünk már!

(és van, aki évek óta tűri ennek a mocsoknak a terrorját a lépcsőházban)

Pont azért se vagyok hajlandó költözni, mert azzal, h én feladom azt a lakást, ami a mi dolgaink, igényeink szerint lett felújítva (a leges legelső lakó kihalása után lett megvéve az örököstől, uhogy elképzelhető, h mi volt itt), nme oldódik meg ez a dolog. Én meg nem menekülök!

2013. márc. 29. 16:49
Én tavaly voltam a rendőrségen szintén szomszéd feljelentése miatt, mert van egy drága öreg bácsi az utcánkban, aki az apósommal nem jön ki. Vagyis eddig kijöttek, csak miután meghalt az öreg felesége, azóta az apósom a rossz, mert állítólag vele csalta a felesége, és még gyereket is szült, csak azt megölte, és ő megnézte a hullaházban a gyereket és az az apósomra hasonlított. Meg az apósom éjszaka átjár hozzá éjszaka 3x és bekopog az ablakán. Ezért, mindenféle szemetet bedobál a kertünkbe, és amiért én egyszer visszavittem, másnapra lefestette a kerítésünket. Ekkor hívtam ki a rendőröket, mert azért mindennek van határa. Akkor azt mondták hogy ismeretlen tettes ellen tesznek feljelentést, de aztán másodszor is kihívtuk őket, szintén kerítés lefestése miatt, de akkor azért, mert az öreg végigcsorgatta a lakásáig a festéket. Nem kellett fizetni a rendőrségen a feljelentésért, nem kellett illetékbélyeget se venni. Sőt bíróságon is voltunk, ahol azt mondták, hogy ennek csak akkor lesz vége, ha az öreg úgy dönt hogy abbahagyja. Hát ő még mindig nem döntött úgy hogy abbahagyja, viszont nemrég megint voltak nálunk a rendőrök, mert az öreg írogat a belügyminiszternek, a rendőrfőkapitánynak meg még ki tudja hogy kinek, mert állítólag az apósom meg a szomszédja betörtek hozzá és valamivel leöntötték a fényképeit valamivel, és állandóan zaklatják őt. A rendőrségen már volt bent az öreg, és a rendőrnek is megvolt róla a véleménye, és ők is látják hogy nem normális. Viszont kikérték a körzeti orvosa véleményét, aki leírta, hogy teljesen normális, és ellátja magát, ezért nem csinálnak vele semmit. Azóta is majdnem minden éjszaka vagy hajnalban öntözget valamit a kertünkbe. És mondja már meg valaki, hogy mégis mit csináljunk vele?
20. simple (válaszként erre: 12. - Kszb)
2013. márc. 29. 16:48
Hát ne hülyéskedj, pont tegnap volt a híradóban hogy egy emberke akit kiengedtek a pszichiátriáról mindig azt mondta:"Meglátod felgyújtom a házat!" És valóban megtette.....
19. kszb (válaszként erre: 15. - Agnik1)
2013. márc. 29. 15:39

a mienknél úgy kezdődik, h elkezd viszketni a dobhártyája, aztán nyomást érez a tarkójában, majd majd' szétmegy a feje a fájdalomtól.... Pfff....

Na, én azt mondtam a páromnak, h engem egy vén f@x nem fog elüldözni, az tuti! Tavaly májusban lett véve a lakás, agusztusban tudtunk beköltözni. Fullosan fel lett újítva... én tutira nem adom iylen könnyen! Ha kell, elmegyek az ombudsmanig, vagy mit tudom én hova, de a lakást nme adom! :D

18. kszb (válaszként erre: 14. - 1fbc7619c9)
2013. márc. 29. 15:36

sajnos a kapitányságon is ezt mondták... bezárták a Lipótot, és azóta nem telik el napjuk anélkül, h UFO látnokokkal, meg hasonszőrűekkel szemben ne kellene intézkedniük....

A ház reméljük marad (azt azért észrevettük, h félti ez a saját életét...), meg már a közös képviselő is elkezdett hivatalból intézkedni.

17. kszb (válaszként erre: 13. - Hamyka)
2013. márc. 29. 15:33

mikor először hívtunk rendőrt miatta, akkor valóban azt mondta a járőr, h addig nem tudnak semmit se tenni, amíg tettlegességre nem kerül sor, vagy kárt nem tesz az ajtónkban, stb.

Most viszont, az első hangjára bevitetik a pszichiátriára. Igaz, ehhez az kellett, h 3x kelljen rendőrt hívni, és a 3. járőr volt az, aki azt mondta, h ez így nme maradhat.

A rendőrök akkor hajnal 1kor kirángatták a testvérét is az ágyból, mert a 88 éves full démens mama is itt lakik a fiával, és megmondták neki, h gondoskodjon a néniről, el kell vinnie! Rendőrjárőr hozta ide őt is. Húzta a száját, de én konkrétan lexarom! Bakker! Ennyi becsület nincs benne, h legalább a saját anyját elhelyezze vhova biztonságba, ha már a testvére ilyen bajos ember????!!!! Szó szerint xarik rájuk! Kb 5 percre lakik innen a tesó, és kb hetente 1x nyitja rájuk az ajtót (mert állítólag utálja a testvérét).

A nénire meg azt mondta, h ő nem fog segget pucolni.... hát no comment! Ha nem megy, nme kell, de vannak intézmények, ahova elhelyezhetné, és biztonságban lenne a néni is. (akkor éjjel elvitte a mamát, 2 nap múlva meg visszab@szta ide...)

Az tuti, h bírságot kapni fog a pasas, hivatalból is feljelentette a járőr közveszélyeztetés miatt.

Mindemellé, önkormányzati lakásban él, így a rendőrség is megpiszkálja az önkormányzatot is, mi is bejelentést tettünk ott is a lakásügyi osztályon is, birtokvédelmet is kértünk, és jártunk a gyámügyön is. Én már azt mondtam, h nincs tovább, ha beteg kezeltesse magát, de nekünk nem kötelességünk ezt eltűrni. Így aztán mindent végigjártam párommal. Szegény sztem csak úgy lobogott utánam, mert én céltudatosan mentem mindenhova :)

Azt mondták még a rendőrségen, h hivatalból felszólítják a lánytestvért is ezután, h intézze a gyámosítást a néninél, és ha úgy van a testvérénél is.

2013. márc. 29. 14:50
Úristen, nagyon vad dolgokat írtok.. Ha másra nem is, arra biztos jó ez a fórum, hogy megtanuljuk értékelni a bár idegesítő, de legalább nem elmebeteg szomszédainkat..
15. Agnik1 (válaszként erre: 12. - Kszb)
2013. márc. 29. 13:48
Én elektromos árammal "sokkoltam" az alattunk lakó hölgyemény lábát, azért fájt neki:P Mi jobbnak láttuk a baltás szitu után menekülőre fogni, mert az akkor másfél éves kisfiam épp a szobájában aludt. Nem is értem miért zárták be a sárga házat... Kéne az még, nagyon kéne...
14. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 12. - Kszb)
2013. márc. 29. 13:43
Az főleg lesz,mivel bezárták az elmegyógyik nagy részét!Basszus rátok ne robbantsa tényleg a házat!.Az ilyentől minden kitelik.
13. hamyka (válaszként erre: 12. - Kszb)
2013. márc. 29. 13:38

na de milyen eredménye ? rátok robbantsa a házat vagy netán saját magával végez? jajj......


mindig akkor lépnek a rendőrök ha valakit körbe kell rajzolni és ez szomorú :(

12. kszb (válaszként erre: 6. - Agnik1)
2013. márc. 29. 13:32

a mi alsó szomszédunkra is azt mondta az ügyeletes orvos, h nagyon úgy néz ki, h skizo. Ezért nem egészen értjük, h miért dobták ki a pszichiátriáról. Most éppen "sugározzuk" szerinte. De volt már más is az elmúlt 1/2 évben. Vmit mindig haluzik.

És ő is életveszélyesen fenyeget minket is, meg a közvetlen szomszédját is.

Amikor elvitették, akkor éjjel is ordibált, volt, h verte a gázóráját, mert abból hallott hangokat, meg fenyegetőzött, h megöl minket, felrobbantja a házat, stb.

1/2 év után, mi meguntuk, és elindítottuk a dolgokat. Nekünk azt mondták a rendőrök, h ne csüggedjünk, lesz ennek eredménye.

11. kszb (válaszként erre: 3. - Garfield66)
2013. márc. 29. 13:28

mi 2 hete jelentettük fel a szomszédunkat, telefont kaptunk is a rendőrségtől (2-3 napja), h majd beidéznek minket, de nem mondták, h lenne költsége a dolognak.... a 3 ezer Ft-ot a polgármesteri hivatalban mondták csak a birtokvédelmi kérelemhez.

Na kíváncsi vagyok, h nekünk is kell-e fizetni.

Istenem... mennyi fogyatékos szomszéd van....

Nálunk a feljelentés után 1 nappal volt is rendőri intézkedés, és közveszélyeztetés miatt bevitették a pszichiátriára a "jó" szomszédot. Másnap du kiengedték ugyan, de eljárást is indítottak ellene. És folyik az önkormányzatnál is a dolog. Mi nem hagyjuk annyiban, az tuti.

Sztem fizesd be azt a 3 ezret, és ha van tanúd, h szemétkedik veletek, akkor elmarasztalják majd, és visszakapod a pénzed is.

2013. márc. 29. 13:25
Akkor vmi eljárási illeték csak.Úgy is megszüntetik a "nyomozást".
2013. márc. 29. 13:23
Mi is ismeretlen ellen tettük, akor nem értem miért kell nekem az illetéket befizetni...minden szomszéd tagadta, h ő lett volna, és azt mondták a rendőrök is, hogy ebből semmi nem lehet mert nincs tanű, meg ez csak szabálysétésnek minűsül.
8. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 7. - Hamyka)
2013. márc. 29. 13:22
Azért mert dila!Csak ő ezt nem tudja:))
7. hamyka (válaszként erre: 6. - Agnik1)
2013. márc. 29. 13:20
jajj, nem semmi, az ilyen mérnem kezelteti magát ?
6. Agnik1 (válaszként erre: 3. - Garfield66)
2013. márc. 29. 13:18

Jaj, de ismerős a szitu:( 2011.-ben egy ilyen "kedves" szomszéd miatt kellett menekülnünk, szó szerint. Eleinte csak szöget ütött a zárba, majd az összes zárunkat beragasztózta, és miután a ragasztó beleszáradt a zárba a kulcs nem ment bele így nem tudtunk bejutni a lakásba... Ezt párszor megismételte, persze az összes zár cseréje után:S A pohár akkor telt be, mikor egy éjjel fél2-kor baltával kezdte el verni az ajtónkat, közben azt ordibálta hogy"Mind megdöglötök!" Skizofrén volt a nő, mániája volt, hogy mi betörők vagyunk, és őt figyeljük... A legszebb az egészben hogy kislány korom óta ismert a nő, Nagymamám szomszédja volt, Mamám sajnos elhunyt és mi örököltük a lakást...


Mi is tettünk feljelentést, de minket nem idéztek be, megszüntették az eljárást ismeretlen tettes ellen...Pfff...

5. Timicicaanyuka (válaszként erre: 4. - Hamyka)
2013. márc. 29. 13:11
postán
4. hamyka (válaszként erre: 1. - Garfield66)
2013. márc. 29. 13:10

jóhogy felhoztad a témát, sajnos ezt én sem tudom :(


a 3000 ft-os bélyeget hol kell megvenni ?

2013. márc. 29. 13:07
Én tettem feljelentést ismerlen tettes ellen, mert az egyik kedves szomszédunk (persze tudjuk ki, de a rendőrség is mondta bizonyíték hiányában semmi nem fog történni) beletört egy szöget a biztonsági zárunkba. Most kaptam idézést melyszerint tanuként meg kell jelennem megint a rendőrségen, és 3000 ft illetékbélyeget kell vinnem...Most tényleg nekem kell fiztnem ezt? A zárcsere alapból meviselte a családi kasszát, ez most nem hiányzik...Várható, hogy ezen felül még valamit kell majd fizetni?
2013. márc. 29. 13:06
Az attól függ hogy mit követtél el.
2013. márc. 29. 13:05
Rendőrségen tett feljelentés után milyen költségek terhelnek engem?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook