Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Rémálom fórum

Rémálom (beszélgetős fórum)


1 2
2014. aug. 5. 15:00

Álmodtam hasonlót, és roppant valóságosnak is tűnt. Évekkel ezelőtt történt, és akkorát üvöltve ébredtem fel,mint egy oroszlán.

Azt álmodtam (akkor még nem itt laktam),hogy egy hatalmas, fényesen világító gömb lebeg az udvarunk felett.Valami baljós áradt belőle. Én meg csak néztem a hálószoba ablakán át, az ágyban fekve.Aztán megindult...és hirtelen már nem tudtam eldönteni, hogy kint van-e még, vagy már átjött a falon, és bent van...na ekkor üvöltöttem fel,halálra rémisztve a páromat...

Utána már nem aludtam, de a következő napokban is féltem elaludni...ahányszor lehunytam a szemem,ezt a gömböt láttam...

Persze, elmúlt, de még mindig élesen emlékszem rá. ..

21. grizus (válaszként erre: 19. - NomNom)
2014. aug. 5. 14:48
Én tudtam mozogni, ha akartam. Jelenlétet nem éreztem, csak más furcsa, rossz dolgok voltak, pl. szorongás, félelem, egyszer valami iszonyúan szorongatott meg valami kísértés-féle, meg egyebek. De mindez csak azután, hogy olvastam ilyesmikről, tehát az aktiválta a félelmet, ami bevonzotta. De mostanában nincs, remélem elmúlt.
20. 22faff5807 (válaszként erre: 16. - Grizus)
2014. aug. 5. 14:45
Hihi, pont egy démonológiai tanulmányt olvastam este. Lehet, hogy tudatalatt bevonzottam valamit. Így vagy úgy, legközelebb ha megkisért, lefingom! :-D
19. NomNom
2014. aug. 5. 14:43
NAgyon ijesztő tud lenni, nekem is volt, ordítani akartam, mert nem bírtam a végtagjaimat mozdítani, a lámpát akartam felkapcsolni, mert úgy éreztem, valaki áll az ágyam mellett. Hát utána nem aludtam vissza... bár ez már reggel volt.
18. 22faff5807 (válaszként erre: 15. - NomNom)
2014. aug. 5. 14:41
Köszi NomNom.
17. grizus (válaszként erre: 15. - NomNom)
2014. aug. 5. 14:40
Ez volt az, és testen kívüli élmény is volt jópárszor.
16. grizus (válaszként erre: 13. - 22faff5807)
2014. aug. 5. 14:39
Velem is volt. Emlékszem is, hogy mit. Ezek a dolgok az alváshoz kapcsolódhatnak. De ismétlem, nálam volt egy kiváltó ok, ami aktiválta ezt, hogy olvastam ilyesmikről. Szerencsére mostanában nem volt.
15. NomNom
2014. aug. 5. 14:38
"Az alvási bénulás (más néven alvási paralízis vagy alvásparalízis) közvetlenül elalvás előtt, vagy felébredéskor jelentkezik, és legfeljebb egy-két percig tart. Az érintett a szemén kívül egy izmát sem tudja megmozdítani, így még beszélni sem tud. Gyakran kíséri félelemérzet, társulhatnak hozzá hallucinációk (lidércnyomás), vagy testen kívüli élmény. "
14. NomNom
2014. aug. 5. 14:38

Van ilyen, ahogy amsk is mondja, főleg kimerültségnél. Olyan is előfordul, hogy az embernek nyitva van a szeme, látja maga körül a dolgokat, de nem bír megmozdulni, mert még alszik. Ilyenkor az agya képzel dolgokat oda, amire azt hisszük, hogy szellem stb... vagy érezheted, hogy az ágyad rázzák. Nem kell megijedni, ez is csak álom, nincs ott senki, semmi.

Érdemes utánaolvasni:

[link]

13. 22faff5807 (válaszként erre: 8. - 702a316c64)
2014. aug. 5. 14:38
Nem volt olyan érzésed, mintha valaki a füledbe suttogott volna? Én emlékszem, hogy kristály tisztán hallottam, hogy valaki hozzám szól, de, hogy mit mondott, arra már nem emlékszem.
2014. aug. 5. 14:34
szerintem szellemek voltak a szobádban.
11. grizus
2014. aug. 5. 14:33
"Több dolgok vannak földön s égen Horatio, mitsem bölcselmetek álmodni képes."
10. 22faff5807 (válaszként erre: 1. - 702a316c64)
2014. aug. 5. 14:30
Vagy 4 napja ugyan ez történt velem is. 2-3 órákat tudtam csak aludni. Nagyon kivoltam merülve, és valahogy mintha a testem előbb aludt volna el mint a tudatom, vagy nem is tudom, hogyan fogalmazhatnám meg. Csukva volt a szemem, de mindent láttam magam körül a szobában. Próbáltam megmozdítani a végtagjaimat, de nem sikerült. Ettől félelem fogott el. Zene szólt a szobámban, de nemértettem, hogy hogyan szólhat, ha mindent kikapcsoltam. Én is jelenlévőséget kezdtem el érezni, és remegni kezdett alattam az ágy. Nagyon nehéz volt felévredni belőle, de sikerült. Este tibeti illat mécsest gyújtottam, és egy kis levendula olajat párologtattam. Talán abban volt valami ami ezt csinálta, vagy csak a kimerültség. Nem igazán tulajdinítottam neki nagy jelentősséget. Nem okozott gondot a visszaalvás. :-)
9. f6390e6b9b (válaszként erre: 8. - 702a316c64)
2014. aug. 5. 14:18
MAgyarul szellemek rázták az ágyadat?Erre gondolsz?
8. 702a316c64 (válaszként erre: 3. - 3da8f53e4a)
2014. aug. 5. 14:01
Talán úgy tudnám ,megfogalmazni ,hogy éreztem valami nagyon rossz és mégis mélyen ismerős jelenlétet.Akik ,amik rázták az ágyikómat.Többen voltak.
7. lilibe (válaszként erre: 1. - 702a316c64)
2014. aug. 5. 14:01
Nálam is előfordult már hasonló valóságnak tűnő rémálom. Olyankor szoktam ilyet álmodni ha valami miatt zaklatott vagyok. Nem foglalkozom vele.
2014. aug. 5. 13:59
Aham.
2014. aug. 5. 13:58
Volt pár fura dolog, miután beleolvastam az egyik fórumba. Mostanában nem.
2014. aug. 5. 13:56
Szerencsére sosem volt még rémálmom, azt nem mondom, hogy 1-1 film után zaklatottan tudok csak elaludni...de álmodni hasonlót sem.
3. 3da8f53e4a (válaszként erre: 1. - 702a316c64)
2014. aug. 5. 13:54

"jelenlévőséget" is...

Mire gondolsz?

2014. aug. 5. 13:53

Egyszer azt álmodtam,hogy valaki áll az ágyam végénél. Egyedül voltam otthon,és olyan valóságos volt,hogy majd' becsináltam,pedig nem vagyok egy félős valaki. Miután magamhoz tértem,még percekig nem mertem megmozdulni-gondoltam,ha tényleg volt ott egy pasi,gyorsan vigye,amit tud,én nem szólok bele! Másnap még car volt elaludni,de aztán már csak jót nevettem rajta (természetesen nem raboltak ki,nem volt ott senki).

Ha rendben vagy magaddal,talán hamar elfelejted te is! Én szorítok!

2014. aug. 5. 13:50
Régebben is voltak rémálmaim,de az életemben történt pozitív változással ezek megszűntek.Tegnapig.Hajnalban, miután a férjem elment dolgozni ,és visszaaludtam ,éreztem ,hogy rázzák alattam az ágyat.Éreztem egyfajta "jelenlévőséget" is.Arra ébredtem ,hogy hangosan kiabálom ,hogy NE!Hülye kérdés :álmodott már valaki hasonlót?Azóta nem nagyon merek aludni,különösen egyedül.Ettől függetlenül teljesen rendben vagyok lelkileg.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook