Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Régen sokat divatoztam, igényes voltam. Mostanra csak... fórum

Régen sokat divatoztam, igényes voltam. Mostanra csak... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
40. Gretaa (válaszként erre: 39. - Angelique2)
2023. okt. 11. 20:57
Ezek mind nem egy megerőltető változások és mégis sokat számítanak.Nem feltétenül másoknak,saját magunknak,hogy igényesebbnem érezzük így magunkat és ezáltal még a közérzetünk is jobb lehet.
2023. okt. 11. 19:59

Hú, szerintem érdemes lesz kezdened valamit a helyzettel. A többiek már írták, de én is csak csatlakozni tudok.


Nagyot dob az ember önbecsülésén, énképén, ha egy bizonyos színvonalnál nem adja lejjebb.


Azt gondolom, hogy divatozni nem feltétlenül kötelező, de igényesnek lenni akkor is lehet, ha nem a legutolsó utáni trendek szerint öltözködsz. Tehát a hajmosást nem elbliccelni - kis különbséget ad, de ez a kis különbség érezhető: ha nem lóg mosatlanul a hajad, ettől máris "embernek érzed magadat". A mackóalsó helyett felvehetsz egy farmert, amely jól áll, meg egy laza, de nem agyonmosott pulcsit, és máris nem érzed úgy, hogy el vagy igénytelenedve!


Szerintem mindenképpen jó dolog, hogy felismerted: nem jó az, hogy ennyire elhagytad magadat. Lazán, informálisan felöltözve is lehetsz kulturált, igényes!

38. timycat (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 11. 19:47

Tőlem sem várja el senki, hogy csinos, kívánatos legyek bárhol, bármikor, én várom el magamtól. Te miért nem várod el saját magadtól?


Az én elvem az, hogy ha már carul vagyok, rossz napom van, bármi legalább nézzek ki jól.

37. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 11. 19:42
Miért?
36. Gretaa (válaszként erre: 35. - Xochipilly)
2023. okt. 11. 19:31

Nagyon taszító látni is ha valakinek tocsog a haja a zsírtől és ez valóban igénytelenségre vall.


Én pl. ma kimisom,holnap még jó,harmadnap kimosom.Reggel esetleg egy kis sampont fújok rá,törölközővel áttörölve szép lesz,de estére már kimosom.Nekem elég hamar zsírosodó hajam van.

35. xochipilly (válaszként erre: 34. - Gretaa)
2023. okt. 11. 15:34
Minimum 2 "kör" samponnal... Egyébként én is gyűlölök hajat mosni, az évek óta masszívan sz.r fürdőszobai vízmelegítőnk (vagy hideg vizet ad vagy forrót) mellett meg maga a pokol, mégis rászánom magam mert a zsíros haj tényleg ritka csöves látvány és érzés 😖
34. Gretaa (válaszként erre: 25. - 3066f49f9a)
2023. okt. 11. 15:29
A zsíros haj között is van különbség.Van amikor csak kicsit zsíros,akkor könnyen segíthetünk a fújós samponnal.Viszont van akinek már tocsog a haja a zsírtól...na ott aztán felesleges szárazsamponozni,azonnali hajmosás segít.
2023. okt. 11. 15:28

Szia. Nekem a covid idején, a "nagy karantén" alatt kezdődött egy hasonló időszakom... 8 hónap alatt 8 kg hízás, igénytelenbe forduló külső, depresszió. Előtte érdekelt a divat, aztán bejött ez a sz.r és majd 3 évig csak a gyerekeknek vettem ruhákat. A mozgást egy ideig a pokolba kívántam, utána mozogtam és diétáztam de az istennek nem tudtam lefogyni és a libidóm is a béka s...e alatt volt.


Aztán idén 8 hónap alatt lementek a plusz kilók, nem tudom mitől... Mivel nem találtak semmi gyanúsat, most azt feltételezem, a hülye hormonok miatt volt ez az egész időszak. A fogyással párhuzamosan visszajött a divat iránti érdeklődésem és a libidóm is 😄 A fura az, hogy egy hormonzavar - szerintem - nem jön rendbe magától...

Akkor kellett volna egy endokrinológiai kivizsgálás de sajnos annyira nem érdekelt hogy nézek ki, hogy ez elmaradt.


Lehet, hogy nálad is hormonális oka van de ez csak feltételezés... Vagy depresszió. Akkor viszont feleslegesek a szedd össze magad típusú tanácsok, inkább szakember (pszichológus) kellene.

32. Ilián (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 11. 14:44

Nem gondoltál arra , hogy esetleg lelki problémád lehet?

Ha régebben fontos volt, mi változott azóta? Környezeted észrevette a változást nyilván , de mit szólnak hozzá?

Vannak barátaid, akikkel tudsz erről beszélni?

31. Csillagszem38 (válaszként erre: 23. - K-né Zsóka)
2023. okt. 11. 14:29
Én is heti 3 nap melegítőben vagyok itthon, három éve hol irodában, hol home officeben dolgozok, de az itthoni napokon mackó, normális felső, pici smink, belőtt haj van akkor is van.
2023. okt. 11. 14:27

Gondolom sz*ul is érzed magad emiatt....


Hát ez fura... annyi fos helyzetben voltam már, műtétek, szülések, itthon lét, home office, de mindig igyekeztem normálisan kinézni.


Sztem ez nálad alapból sem lehetett olyan erős, mert akinek igazán fontos, az sz*ul érzi magát nagyon, ha nem néz ki normálisan.


Egy kis lelki támogatás nem ártana neked. :(

29. kannanana (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 11. 10:14

Vannak napok, amikor én is nagy pulcsiban, MOM jeansben és több éves sportcipőben vagyok, de olyanok is, amikor kicsípem magam. (30 alatt)

Szerintem az egyensúlyt próbáld megtalálni először, ha rövidebb napod van, legyél csinosabb, vagy ha vasárnap van időd kiválasztani a hétfői szerkód, akkor menj aznap igényesebben. Aztán lassan rutin lesz.

A hajmosás fontos dolog, de velem is megesik, hogy 1 napot néha ráhúzok, de azt is lehet kompenzálni ékszerekkel, valami frankó frizurával, csini ruhával stb.

2023. okt. 11. 10:12

Olvastam elejétől, de nem akarok minden pontra egyesével írogatni.


Milyen munkahely (iroda) az, ahová kivétel nélkül mindenki topisan, zsíros hajjal, kitaposott cipőben, mackónadrágban jár be?

Azért kérdezem, mert azt írtad, hogy mindenki így jár be. Elképzelni sem tudom.


De ha így lenne is, hogy csupa igénytelen emberrel dolgozol együtt - te miért érzed szükségét, hogy beállj a sorba?


Az is kiderült, hogy 35 éves anya vagy. Anyaként milyen példát mutatsz a gyerekednek?

Férjed, párod (ha van) mit szól ehhez az igénytelenséghez?


Változtass!

27. ,zumba (válaszként erre: 22. - Michelle.r)
2023. okt. 11. 10:10
Igaz.
26. ,zumba (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 11. 10:09
Irodában? Én biztos nem tudnék ilyen közösségbe járni. Hajmosás: meddig tart? Lassan 60 éves leszek, de amíg kezem-lábam mozog, erőm van és lesz nem hagyom el magam.
25. 3066f49f9a (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 11. 10:06
Zsíros hajjal? 😱
2023. okt. 11. 09:59
Fórumozás helyett inkább moss hajat :D
23. K-né Zsóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 11. 09:16
Attól, hogy nem követed a divatot, még lehetsz igényes, ápolt. Otthonra pedig a szabadidő rend tökéletes választás, vagy cicanadrág, akár mackó. Tiszta legyen és ne szakadt. Viszont a hajmosás az bele kellene férjen, te is jobban éreznéd magad.
22. michelle.r (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 11. 08:56
A divatozásnak semmi köze a mackónadrághoz, meg a zsíros hajhoz. Igénytelen vagy, barátkozz a gondolattal.
2023. okt. 11. 08:43
Èn sem vagyok egy Miss picha,de macinaciban a szemetet sem viszem ki.
20. Gretaa (válaszként erre: 18. - Hpetra22)
2023. okt. 11. 08:42

Szerintem is.

Néha 1 nappal eltolom,de van fújós szárazsampon ami nagyon jó és ha reggel használom,estére már ki is mosom így nem is zsíros a hajam,de túlsokat sincs benne.

2023. okt. 11. 08:40
Ha régen adtál magadra, "divatoztál", és most ennyire megváltozott minden, akkor inkább depresszióra, boldogtalanságra gyanakodnék, mint igénytelenségre.
2023. okt. 11. 08:40
A hajmosás nem nagy fáradtság, el nem tudom képzelni, hogy zsíros hajjal mászkáljak.
17. Flóra76 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 11. 08:10
Azon semmit nem spórolsz, hogy a szekrényből milyen ruhadarabokat veszel elő épp. Mert gondolom van benne a macinacin kívül is ruha..?
16. hottie (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 11. 08:05
akkor változtass! :)
15. globus (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 11. 08:04
Azért egy farmernaci, blúz nem nagy megerőltetés, vedd ki azt a szekrényből. Idővel többiek is észreveszik. Jobb kedvre derít.
14. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 11. 08:02

Az hogy nem divatozol egy dolog,,a hajmosás elmaradása,,ami ápolatlan külsőt ad,,egy másik.


A divatozás és a macinaci közt sok minden van ami csinos,,szedd rendbe magad,te is érzed nem jó ez így.

A lelkedet is próbáld,,mert talán onnan jön ez a topis kinézet.Bár nem biztos.

13. Channa* (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 11. 08:01

És ha a többiek nem öltöznek fel, akkor te is kinyúlt melegítőbe és kitaposott cipőbe jársz?

És ha a többiek beleugranak a kútba, akkor te is?


Nagyon nem bírom az igénytelen embereket. Kapd össze magad és mutass példát a többieknek.

Zsíros haj? Mosd minden nap, ha ilyen típusú a hajad!

12. Gretaa (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 11. 08:00
Saját magad miatt,hogy jobban érezd magad még akkor is ha az irodában a környezeted nem igényes.
11. Flóra76 (válaszként erre: 9. - Flóra76)
2023. okt. 11. 07:59
Ha zavar, tégy ellene. Én a saját irodámba járok nap mint nap és nincs mackónacim.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook