Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Régen miért fényképezték a halottakat? fórum

Régen miért fényképezték a halottakat? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2022. jan. 28. 08:42
Igen igazad van.Velem sajnos az is előfordult mikor meghalt szegény nagymamám,hogy láttam unokatesóm fényképezgetni kezdte és senki sem szólt rá a családból,de inkább amiatt mert nem akartak jelenetet rendezni a többi jelenlévő előtt.Ez mai napig bosszant így utólag,hogy azért pofa kell ahhoz,hogy az ember ilyet csináljon.Emiatt mondom,hogy oké a réges régi képek még érthetőek mery teljesen más világ volt,viszont ma már valóban tiszteletlenség és nem tartom értelmét.
14. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 13. - Babyapocakban)
2022. jan. 28. 08:31
Korrekt. Jár a piros pont.
2022. jan. 28. 08:24

Régen emlékbe készülhetett, vagy mementóként, hogy megfelelő temetésben részesült az illető. Vagy rá tudták írni, hogy mikor halt meg és eltették a jövő nemzedékeinek.


Ha nekem egy szerettem elmenne, és esetleg (nálam ez egyébként kizárt) nyitott koporsós rész lenne, akkor azt kizárólag a legszűkebb családnak tenném láthatóvá. Ha valaki fényképet szeretne, megtagadnám tőle. Ha valaki szelfizne a temetésen, többé nem beszélnék vele.


Emberi méltóság. Tisztelet. Ennyi.

12. semleges (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 28. 08:23
Én sem tudtam róla, de hát itt is elmondható, hogy van az a pénz.
11. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 9. - Babyapocakban)
2022. jan. 28. 08:20

Azért itt Fi. kérdése a "régen" szóra vonatkozik.

R.R. pedig nem olyan régi csont.


Amúgy meg egyetértek pocakkal, a média csámcsogása, tiszteletlenség enyhe jelzők szerintem.

Egy temetés családi magánügy az én nézetemben.

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Babyapocakban)
2022. jan. 28. 08:11
Jesszus erről nem is tudtam...
2022. jan. 28. 07:53

A régieket értem, mert ritkán volt fényképezés, biztosan volt olyan vállalkozó fotós, aki ilyenkor mindig megjelent, hogy kell-e kép.

A maiakat nem értem. Szerintem tiszteletlenség a halottal szemben, hogy ebben az állapotában fotózzák le. Meg kéne kérdezni Rubint Rékát, miért engedte újságba az anyukája koporsóban fekvő testének képét a temetéskor. Nekem az is döbbenetes volt, hogy így kitenni egy szeretett embert a média csámcsogásának. Tiszteletlenség. Nem tudok jobb szót rá.

8. Channa* (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 28. 07:52

Azért ne hasonlítsuk össze az 1800-as éveket az 1990-es évekkel!


Az 1800-as években nem csak a koporsóba fényképezték le a halottat, hanem családi fotókat is készítettek velük. Felöltöztették, beállították őket, hogy élőnek tűnjön és kattintottak, hogy maradjon emlék róla.


A későbbi ilyen fotókról a még élőktől tudsz érdeklődni.

Biztos él több rokonod, aki akkor ott volt a temetésen. Kérdezd meg tőlük, hogy miért fotózták le a halottat a koporsóba.


Mi nem teszünk ilyet.

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Globus)
2022. jan. 28. 07:44
De itt nem is a kérdéssel van a baj,hiába van aki itt dühöng emiatt,mert ez igazából rendszeres volt az 1800as években is.
6. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 28. 07:43
Gondolom, nem állt rendelkezésre kazalnyi digitális fotó. Nem részletezem, hogyan készültek a fényképek filmtekercsről. Megragadták az utolsó alkalmat.
2022. jan. 28. 07:41

Ja, én így vagyok a vizsgákkal. Miért kell félni egy vizsgától, max. egyest kapunk, és?


Még is sokan még hányni is képesek, annyira félnek.


Biztos neked is van olyan, amitől félsz, más meg azt gondolja, hogy ez buggyant, hogy ettől fél...

2022. jan. 28. 07:38
A halál az élet része és természetesnek számít.Ettől miért kellene félni?Ha félsz,attól függetlenül is bekövetkezik egy nap
3. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 28. 07:34

91. nem volt olyan régen. Biztos van olyan a családodban, aki ott volt a temetésen és tud válaszolni a kérdésedre.


Nálunk sosem készül fotó a temetéseken. Sem a halottról, sem azokról, akik részt vettek a temetésen.

2. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 28. 07:33
Talán utolsó emléknek?
2022. jan. 28. 07:31

Gondolok itt arra,hogy egy temetésen a halottakat lefényképezték a koporsókban.Annó találtam keresztapámról is ilyen képeken aki 91ben halt meg.

Tudom google a barátunk,de ti mit gondoltok erről?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook