Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Raynaud szindróma: kinek van még? fórum

Raynaud szindróma: kinek van még? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2008. dec. 29. 18:39
helyett :(
2008. dec. 29. 18:37

A Ginkgo kivonat, a lipidperoxidácio gátlása révén növeli a szövetekben, különösen az agyszövetben az oxigén, valamint a glukoze felvételt és hasznosítást ily módon az agysejtek újjáépülése gyorsul. Tehát bizonyos mértékig az agyihypoxia (oxigén hiány) ellen is véd. A túlzott lipidperoxidácio során szabadgyökök is keletkeznek, melyek a sejtek falának károsodását okozzák, ezeket a szer képes közvetlenül lekötni. Szervezetben a kedvező hatást ezen mechanizmusok együttesen hozzák létre, ami ezután főleg az agyi és a végtagi mikrocirkuláció (a legkissebb erek keringése) javulásában mutatkozik meg.


A Ginkgo biloba fő terápiás felhasználási területei:

• agyi keringési elégtelenség;

• elbutulás (szenilitás);

• depresszió;

• impotencia;

• a belsőfül működési zavarai (szédülés, fülcsengés stb.);

• sclerois multiplex;

• idegi fájdalmak (neuralgia, neuropathia);

• perifériás keringési elégtelenség (fájdalmas bicegés, Rayneaud-szindróma);

• menstruáció előtti tünetegyüttes (PMS);

• a recehártya elfajulása (macularis degeneratio, retinopathia diabetica);

• a véredények sérülékenysége.

Ez csak egy kis ismertető, mert nem tudom hallottatok-e már róla?

Antioxidáns készítményben is van és én évek óta használom. Nincs mellékhatása. Csak a saját cégest ismerem ezért nem írom le a nevét. Nem szeretném ha félreértenétek a segítő, ötletadó szándékomat. Mivel már régóta ismerek sok jó dolgot, a hatóanyagokról a tapasztalataimat szívesen megosztom azokkal akiket érdekel.

A többi összetevőkkel gyulladásgátló hatása is van. Nem orvos helyet!!! :))

12. Bluelake (válaszként erre: 11. - NataliaWeiss)
2008. dec. 28. 22:34
Nem, nem fáj, most Chinotalt szedek rá, hat. De mondom, Liotont is ajánlom kenegetni. Angiologia erekkel foglalkozik, általában valamelyik belgyógyászaton van angiologia szakrendeles. Menj el házidokihoz, ö majd segít
11. NataliaWeiss (válaszként erre: 10. - Bluelake)
2008. dec. 28. 22:29
Mi az az angiológia? Érvizsgálat? Az értágítótól nem fáj a fejed? Nekem is írtak fel annó, többféle értágítót, mert fülzúgásom van, de nem bírtam egyiket sem szedni annyira erős fejfájásom lett tőlük.
10. Bluelake (válaszként erre: 9. - NataliaWeiss)
2008. dec. 28. 09:47
Szerintem kérj beutalót a háziorvostól angiológiára. Nekem értágítót írtak fel, s nagyon bevált! Addigis használj Lioton gélt. Abban heparin van, ami vérbőséget okoz és ez recept nélkül kapható!! Idegi hatásra nekem se jön elő, bár meg kell hogy mondjam, én úgy rendezem az életem, hogy stressz, idegesség ne uralkodjon el rajtam épp ezért esélye sincs a Raynaudnak.
2008. dec. 27. 22:40

Sziasztok!

Én azt gondolom, hogy ugyanezzel a betegséggel küzdök, mint ti. Egyre rosszabbodik az állapotom. Ma egy órás egészségügyi séta után már úgy érkeztem a lakásba, hogy még a kulcsot sem tudtam bedugni a zárba, szó szerint lefagyott a kezem, pedig nulla fok volt. Mindkét kezemen és lábamon egyaránt végigment az egész folyamat, a lábam fel is dagadt mindkettő és mérhetelten fájdalmak voltak mikor kezdett kipirosodni (kéz is láb is felváltva)durván 30 perc alatt lement a dolog. De ilyet még sosem éreztem. Annyit igen, hogy zsibbad és nem érzek semmit. De most lüktető görcsös fájdalom és utána az égető érzés na és a dagadás. Szinte nem tudtam behajlítani a lábujjaimat. Nagyon el vagyok keseredve. Nem gondoltam, hogy ez még súlyosbodhat. Béta-blokkolót szedek két éve. Vajon ettől lehet? Tud valaki valamilyen tanácsot adni? Nem vihetek magammal mindenhova elektromos melegítőt:( Nekem szerencsére idegi hatásra nem jön ez elő, olyankor csak hideg a végtagom és folyik a víz róluk. Egyedül a hideg az ami kihozza ezt a fenét. Mit lehet ez ellen tenni?:(((

8. Bluelake (válaszként erre: 7. - Cicaanya)
2008. nov. 1. 11:33

Az árak miatt se... Mivel még ezen kívül van több betegségem, és ált. napi 16 gyógyszert szedek, ez nem olcsó és pénz sincs rá sok, mivel még egyetemista vagyok. Sok mindent kipróbáltm már, de természetes szerek eddig nem nagyon váltak be, kissé szkeptikus lettem már...

Anyukád mit szed rá? Az nem inkább neurológiai?

2008. okt. 31. 19:09

miért nem eszel iszol intenzíven ALOE VERÁT?

tudom sokan nem hisznek benne ,meg stb... blablabal.....

de próbáld meg!

és kutyáimnak is adtam,egyedül anyum az aki csak ritkán issza! :s

én szedem iszom is!rendeződnek a dolgaim hajhullás stb... vérnyomás stb.. kevesebbet vagyok rosszul (szívemmel)

de ez csak egy ötlet jó tanács!

anyumnak nem érzékel az ujja hegyeit :(

6. Bluelake (válaszként erre: 5. - Cicaanya)
2008. okt. 31. 16:23

Hát nekem ez szekunder, azaz másodlagos betegség. Elsődleges az epilepszia, bár ez korántsem biztos. A kéz és lábfejeim hideg hatására lelilulnak, az hajszálerek látszanak és az ujjbegyek+köröm alatt kékes-lila, bár mostanában már inkább feketés... Ja és jéghideg... De szószerint. Olyankor alig van benne keringés mert az erek "összerándulnak"... KEllemetlen mert fáj, és nagyon merev és ezáltal ügyetlen is. De nekem a többi betegség miatt rosszabb, mert ha egyszerre lépnek fel nagyon gáz....

Miért kérdezed? Neked, vagy ismerősödnek van?

5. cicaanya (válaszként erre: 4. - Bluelake)
2008. okt. 30. 20:13
milyen a betegséged? mik a jellemzői?? írd le légysziiiii
2008. okt. 27. 23:03
én raynaudos vagyok...
2008. aug. 26. 16:37
??????????? lehet anyukámnak is ez a baja???????
2008. aug. 12. 05:36

A Raynaud szindróma egy érbetegség a nők betegsége.( autoimmun kórkép, vagyis olyan betegség, amelyben a szervezet saját maga ellen termel ellenanyagot)

A kéz újjai tejesen lefehérednek, érzéketlenné válnak és fájnak.

A gyógyszeres kezelés nem sokat segít.

Óvni kell a kezeket a hidegtől, a sérülésektől.

mert a sebek is nagyon lassan gyógyulnak.

További részletek a priviben

2008. aug. 8. 17:49
Raynaud szindróma: kinek van még?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook