Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mire használható a Rama sütőmargarin? fórum

Mire használható a Rama sütőmargarin? (tudásbázis kérdés)


1 2
2021. aug. 18. 08:00
Az egészséged megörzése szempontjából jobb ha semmire sem használod,inkább zsír vagy vaj.....
2021. aug. 17. 23:11
Én egyet nem értek a margarinnál. Biztos más jelentésben van mint amint én értem. Hidrogénezett növényi margarin. Na, de a hajra is raknak hidrogént, akkor hogy is van ez? Szerintem nincs ilyen , meg olyan fajta hidrogén. Hidrogén az hidrogén.
15. globus (válaszként erre: 7. - Bless the child)
2021. aug. 17. 20:58
Nálunk tejfehérje allergiás van a családban, így vaj szóba sem jöhet. Hiszen tejből készül...
14. Charlize (válaszként erre: 1. - Fhybi)
2021. aug. 17. 20:41
Semmire se lenne szabad használni, ahogy az összes margarint sem.
13. timycat (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2021. aug. 17. 20:41

Én általában azzal kezdem az evéshez készülődést, hogy kiveszem a hűtőből.


Majd nagyon vékony szeleteket vágva, hamar kenhető lesz.


Egyébként azt állítják szobahőmérsékleten lehet a vajat tartani. Én ettől függetlenül hűtőben tartom.

12. Guruljka (válaszként erre: 11. - Timycat)
2021. aug. 17. 20:36
Ami azt illeti, tényleg nem, csak a vaj nagyon nehezen kenhető, ha nincs 26 fok. Viszont akkor legalább hamarabb is avasodik...
11. timycat (válaszként erre: 1. - Fhybi)
2021. aug. 17. 20:27
A margarin semmihez se való.
2021. aug. 17. 19:07
semmire
2021. aug. 17. 19:03

A sütéshez a zsírtartalm a lényeg.

Én olcsóbb sütőmargarint használok, nem nagy az eltérés a RAMA-hoz képest.

Eredetileg és általában a régiek vajat vagy baromfi-zsírt használtak a sütéshez, sőt akár sertészírt is.

A kenyérre való margarinoknak a víztartalma nagy, zsiradéknak a sütőmargarin használható.

Teljesen jó nemcsak sütéshez, ahogy eeddig is használtad.


Találtam egy margarin-tesztet a neten:

[link]

8. fhybi (válaszként erre: 7. - Bless the child)
2021. aug. 17. 18:59
Én imádom a rendes vaj ízét, de sajnos az epém meghülyül tőle. Meg az ára sem annyira barátságos mondjuk egy nagy adag vajkrémhez.
7. Bless the child (válaszként erre: 6. - Fhybi)
2021. aug. 17. 18:56
Van. Az ára. Amúgy mindegyik "ipari hulladék", de a vaj meg horror áras
6. fhybi (válaszként erre: 5. - Bless the child)
2021. aug. 17. 18:54
Nem olcsó, ez tény. De nekem valahogy bejött mindenhez, ezért nem váltottam. Persze lehet, kipróbálok majd másikat is. Nem igazán tudom, van-e különbség margarin és margarin közt.
5. Bless the child (válaszként erre: 1. - Fhybi)
2021. aug. 17. 18:51
Én drágállom a Rámát, tökéletesen helyettesíti pl a Lidl-s margarin. Jó az is mindenbe
2021. aug. 17. 18:49
Nagyon köszönöm a segítséget! :)
3. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Fhybi)
2021. aug. 17. 18:09
teljesen jó mindehhez,tényleg,amiket leírtál,nem kell mindent szó szerint venni:)
2. Fisica (válaszként erre: 1. - Fhybi)
2021. aug. 17. 17:53
Teljesen jó mindenhez amihez eddig használtad.
2021. aug. 17. 17:32
Sziasztok! Olyan hölgyek segítségét kérem, akik sokat sütnek, főznek. Általánosságban sokat használtam a Rámát. Sütni, krémekhez használtam, de a burgonyapürét is azzal kevertem ki. Mióta megváltozott a külseje egy kicsit összekavarodtam. Nagy betűkkel szerepel rajta, hogy sütő margarin. Az én értelmezésemben ez a sütéshez jó akkor. De krémekhez? Burgonypürébe? Köszi, ha valaki eligazít! :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook