Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Rakott krumplihoz szeretnék tippeket fórum

Rakott krumplihoz szeretnék tippeket (beszélgetős fórum)


1 2
2013. dec. 10. 14:05
én egy kis vegetát és olajat keverek a tejfelhez, ezzel öntöm le, erre megy a reszelt sajt, a tetejére bacon szalonna csíkokat teszek
2013. dec. 10. 13:56
Csak akkor esik szét a hajában főt krumpli, ha túlfőzzük.
22. bnedora (válaszként erre: 19. - Katinkaboszi)
2013. dec. 10. 13:55
Pedig mindenhol azt olvastam, hogy még melegen kell leszedni a héját.
21. bowie (válaszként erre: 19. - Katinkaboszi)
2013. dec. 10. 13:53
Nem esik szét, csak a forró krumli héját középen bemetszed, pár pillanatra hideg vízbe rakod és egy mozdulattal le lehet húzni a héját.
20. lolka78 (válaszként erre: 14. - Babus28)
2013. dec. 10. 13:52
kevés!! fél-1 dl... ja és sózd meg a tejfölt :)
2013. dec. 10. 13:48

A lényeg, a héjában főtt krumplit hagyni kell kihűlni, csak utána szabad tisztítani, mert különben szétesik.

Ez a nyers krumpli változat nekem nem jött be.


Bármilvel lehet készíteni, a keresztfiam inkább virslivel szereti, a család többi tagja kolbásszal, hát csinálom egyik végében így, a másikban úgy :D

A lényeg az elég sok tejföl :D ízesítve, mert úgy lesz igazán finom.

2013. dec. 10. 13:48

A burgonyát héjában sós vízben megfőni, a tojásokat keményre.

Jénait kikennni zsírral vagy margarinnal és a főtt meghámozott burgonya felét belekarikázom. Erre jön a főtt tojás leszeletelve, erre a finom csabai kolbász szintén szeletelve, végül a burgonya másik fele szintén szeletelve. Egy kicsit megsózom a tetejét jól belocsolom tejföllel és egy kicsi olajjal. Sütőbe teszem és kb 50 perc alatt jól átsütöm, amíg a tejföl is szépen megpirul.


Próbáltam már több féle képpen is, olcsóbb kolbásszal, de az igazi, a csabaias!:)))


Van egy másik kedvenc is:


Rakott krumpli parasztosan

Az a különbség, hogy a két burgonyréteg közé kolbászos-szalonnás-lecsós réteg kerül, de a tetejére ugyanúgy tejföl kerül pirulásig sütve.

Nagyon finom! Szaftosabb, mint a másik, kenyérrel az igazi!:)

17. Keszkenő (válaszként erre: 1. - Babus28)
2013. dec. 10. 13:43
Na még ehhez annyi, hogy ha ma elősütöd, akkor amit az előbb írtam, holnap teszed a tetejére és friss, ropogós lesz. Akár még díszítheted is egy-két paradicsom-karikával, vagy paprika-karikával. Isteni!
16. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Babus28)
2013. dec. 10. 13:42
Én előre megfőzöm a krumplit, szoktam bele tenni apróra vágott hagymát, szalonnát nem csak kolbászt. Aztán egy nagy tejfölt pici olajjal vegetával össze keverem és ráöntöm. A krumplim soha nem szokott se megégni sem megbarnulni.
2013. dec. 10. 13:40

Én nyers krumpliból csinálom.

Az pedig a következő (pláne ha előre szeretnéd előkészíteni):

Természetesen a tojásokat megfőzöm, majd felkarikázom (nekem van tojásszeletelőm, de simán késsel is megteheted), kolbászt felkarikázom.

A tepsit kivajazom, a nyers krumplit nagyon vékony karikákra felvágom, lefektetek egy sort, rá kolbászkarikákat, tojáskarikákat, egy pici só, egy kanálnyi tejföl, majd ezt még egy soron át ismétlem. A tetejére jön szintén egy sor vékonyra karikázott nyers krumpli, egy kicsi vaj vagy zsír, de nem annyi, hogy tocsogjon. Alufóliával lefedem és kb. fél órát 160-180 fokon sütöm. Utána leveszem az alufóliát és 2-3 dl telfölbe beleütök egy nyers tojást, belereszelek sajtot, ezzel jól meglocsolom és bacon szalonnával befedem (ha nincs akkor a rendes szalonna, beirdalva is jó). Így visszateszem a sütőbe és amikor már szép piros, akkor készen is van. Isteni finom. Tényleg javasolom, hogy nyers krumplival készítsd.

2013. dec. 10. 13:39
mennyi tej kell egy nagy dobozos tejfölhöz?
2013. dec. 10. 13:38

egy fej hagymás karikára vágva a rétegek közé szórni


egy almát! karikázva a rétegek közé tenni -nagyon finom!

2013. dec. 10. 13:33

Krumplit kockákra vágva megfőzni, tojást szintén.

Pirítasz kevés olajon hagymát, rá a kolbász, ill. és jó sok virslit is szoktam belekarikázni.

Mikor minden megfőtt, összekeverem jó sok tejföllel, sajt a tetejére. Nem egyszer volt már, hogy csak másnap sütöttem készre.

2013. dec. 10. 13:32
ja, a tejfölt jól kikeverem és tejjel higítom, úgy teszem közé, rá :)
2013. dec. 10. 13:31
A kolbászt laskára vágott hagymán pirítom, és úgy tedd a krumpli közé :) szaftot is ad neki és isteni ízt :D
2013. dec. 10. 13:31
Én héjastól főzöm meg a krumplit. Kolbászt azt nem főzöm, és csak vajjal csinálom ( nem zsirral, és nem margarinnal) A rétegek közé is szoktam tenni tejfölt, de úgy, hogy azt egy db. nyers tojással összekeverem és meglocsolom vele a rétegeket. A tetejére szintén tejföl. A lényeg hogy jó sok tojás és kolbász :) és sok tejföl és vaj. Lehet bolonditani egy kis füstölt szalonnával..sajttal..hagymával.. én is szoktam ... sőt.. bármivel amihez éppen kedved van... :)
2013. dec. 10. 13:30
kipróbálom,hogy hagymát is teszek bele. bár félek,hogy milyen lesz.... :)
7. manó2000 (válaszként erre: 5. - Mézes-Krémes)
2013. dec. 10. 13:27
Hű, de jól hangzik, kipróbálom így is! :)
2013. dec. 10. 13:25
Így van, mindenképpen meg kell főzni előtte és akkor amúgy sem barnul meg. Mi héjastól szoktuk megfőzni, utána pucoljuk meg.
5. Mézes-Krémes (válaszként erre: 2. - Annuska00)
2013. dec. 10. 13:24

Én is így szoktam, aztán ha nem pirítod meg a kolbászt akkor is szaftos és finom marad, ugyan olyan az egész.

Van, hogy a tesfölre szórok egy kis sajtot, illetve hagymát is teszek bele plusz rétegként, meg kakastaréjt a tetejére, de ez már nagyon extrásított változat! :)

2013. dec. 10. 13:23
köszi :) akkor főzőm a krumplit
3. Mézes-Krémes (válaszként erre: 1. - Babus28)
2013. dec. 10. 13:23
Ha megfőzöd, akkor szerintem nem barnul meg. Sőt mindenképpen meg kell főzni előtte, szerintem ha nyersen teszed be kemény marad.
2. Annuska00 (válaszként erre: 1. - Babus28)
2013. dec. 10. 13:22

Szia!

ha megfőzöd nem barnul meg.Én lekenem tejföllel,fólia rá,és másnap mehet a sütőbe.max egy kicsit szaftosabbra csináld,ne legyen száraz,hogy áll egy éjszakát.

Én a kolbászt mindig megpirítom,és úgy rakom bele,és annak a szaftjával meglocsolom,úgy rakom rá a tejfölt.nem marad száraz.

2013. dec. 10. 13:19
csak holnap szeretném megsütni,de már este össze kellene állítanom,mert reggel korán megyek el itthonról és a páromnak már csak be kellene rakni a sütőbe. mit lehetne tenni,hogy ne barnuljon meg a krumpli? (én nyers krumpliból szoktam...)ha megfőzőm a krumpli előtte,akkor nem fog bebarnulni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook