Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Puli tartása lakásban fórum

Puli tartása lakásban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
129. M0ncsa (válaszként erre: 128. - 07da045965)
2016. júl. 12. 16:41

Triac!

Elkuldened nekem is legyszi azt a privit, ha mar ennyit faradtal vele? Csak masold at... jo kennel is erdekelne, meg puli temajaban lehet, hogy olvasok ujat. En elore is megkoszonom :)) :*

128. 07da045965 (válaszként erre: 1. - Beuska88)
2016. júl. 12. 13:31
Nos kedves Beuska88 meghoztad a döntést? Lesz pulid vagy nem? Én privátban adtam neked támpontokat, javasoltam kennelt is, de sajnálom, mert olyan mintha meg sem kaptad volna. EGY KÖSZÖM AZÉRT JÓL ESETT VOLNA .
127. Csipkerózsika (válaszként erre: 123. - Beuska88)
2016. júl. 12. 13:17

Hát szomorúak ezek a történetek. Sajnos nem biztos, hogy szeretettel és jó neveléssel helyre lehet hozni azt, amit korábban valaki elb@szott egy kutyánál... Az a foxi keverék, amiről írtam, az is menhelyről való volt.

Azért hozzáteszem azt is, hogy sokan nem tudnak kutyát nevelni, hanem csak babusgatják, kényeztetik - csomó fiatal párnál látom, hogy nem mernek gyereket vállalni, hanem helyette egy kutyán élik ki magukat - és felborul a dominancia. Aztán csodálkoznak ha morog rájuk meg megkapja őket, vagy bárkit. Ezt most ne vegye senki magára az ittlévők közül.

A szomszédunkban is van egy tacsi-keverék kutya, az is úgy ugatja a saját gazdáját, mikor megjön kocsival, hogy majd' megeszi a kerítést... Én nem tudom, ilyen nálam sosem volt. Szerintem egyáltalán nem foglalkoznak vele.

126. Csipkerózsika (válaszként erre: 121. - 07da045965)
2016. júl. 12. 13:10

Azt jól tetted, hogy nem nyúltál oda kézzel, abból tényleg baj lehetett volna, lehet úgy még jobban belelovalják magukat, mert a te kutyád akkor már téged is véd a másik ellenében...

Szerencsére személyesen nem volt ilyen élményem, egy könyvben olvastam, hogy legjobb ilyenkor a kutyákat farba rúgni. Úgy téged sem harap meg és a figyelmük is elterelődik egymásról és még ha fáj is neki, még mindig jobb, mintha az állatorvos stoppolgatja össze.

125. 07da045965 (válaszként erre: 124. - Zefex)
2016. júl. 12. 10:44
Távolodtunk? Nem távolodtunk? Úgy tűnik egy jó kis kutyás fórum kezd alakulni. És... A kutyatartás bár a puli is kutya nem csak a puliról szól :-)
124. zefex (válaszként erre: 114. - Csipkerózsika)
2016. júl. 12. 09:50

Nem feltétlen.

Igaz, így már nagyon eltávolodunk a pulitartástól. Régi szomszédaim szó szerint kutyabolondok voltak. Mindig volt kutyájuk, néha egyszerre több is, nagyon szerették őket. Legutolsó kutyájukat az utcáról fogadták be, az előtte egy másik szomszédnál volt, de nem bírt vele, és félig-meddig kicsapta, hátha elüti egy autó! Kan, nagytestű németjuhász keverék volt, azt hiszem, korábban menhelyről került ki. Szerették ezt is nagyon, de egy idő után kezdett morogni rájuk, néha rátámadt a bácsira, aki rákbeteg volt, és egyre gyengült. Egyszer valaki nyitva hagyta a kapunkat, bejött hozzánk és a saját telkünkön támadt rá a pulinkra, a szomszéd bácsi jött utána, hogy ne bántsa a kutyánkat, és akkor elszabadult a pokol, mert rávetette magát, mentőt kellett hívni hozzá, a kutyát meg elvitették, mi mást tehettek volna :(

123. beuska88 (válaszként erre: 121. - 07da045965)
2016. júl. 12. 06:25
Jó reggelt! Szerintem a helyzetnek megfelelően viselkedtél, egy ismeretlen kutyához, főleg ha meg is van vadulva, nem szabad hozzányúlni, mert hamar te lehetsz az áldozat. Saját történetem: Munkahelyemnél hozzám szegődött egy keverék kutya (volt benne kuvasz vér is), egész nyáron reggel várt, hogy érkezzek és egész nap velem volt, érthető, hogy megszerettem. Valakinek nagyon szúrhatta a szemét, mert egy reggel a kutya nem várt, kerestem és úgy tudtam meg, hogy kihívták a "kutyamentőket". Errefelé úgy működik, hogy a kutyát beviszik, már nem tudom, hogy hány napig tartják, majd elküldik a túlvilágra. Nagy utánajárás volt, hogy ki tudjam váltani, akkoriban én voltam az első néhány év leforgása alatt, aki ezt akarta, de sikerült. Nem voltunk felkészülve, hogy kutyánk legyen, két nap alatt történt minden, de nem hátráltunk meg, doki, házikó, stb nagy volt az öröm, hogy sikerült megmenteni. Olyan nagyon szerettem, úgy hittem benne, hogy azt nem lehet elmondani. Néha meg kellett kötni, mert ez azért mégiscsak munkahely volt, jöttek az emberek, de csak néhány órát. Egy reggel valaki be akart jönni a kapun, a kutya nagyon ugatott, gondoltam odamegyek, hogy fogjam meg, tudjanak bejönni. Na az a néhány másodperc leírhatatlan. Még most is beleborzongok, egyszerűen megbolondult. Ott harapott ahol ért. három szépséghibám még most is látszik, szerencsére egy kocsi mögé beugrottam és csak lábon meg a hasamnál ért el. nem hittem, hogy ez megtörténhetett. És ez az eset után már majdnem rendszeressé vált, hogy a gazdáinak próbált neki ugrani, és nem csak viccből. Szegénykémnek nagyon rossz múltja lehetett, a láncra kötés kihozta belőle a régi emlékeket. Most egy tanyán van, semmi agresszió jele nincs nála. Na jó hosszú lett, de a lényeg, hogy azóta ha egy kutya mérges, nem próbálok odaállni és nyugtatgatni, jó tanulólecke volt, egy ismeretlent meg végképp nem. Egymás között lerendezik a kutyák. Max a gazda fejét venném, de azt is csak szép szavakkal, de hatásosan.
122. 07da045965 (válaszként erre: 110. - Csipkerózsika)
2016. júl. 12. 05:28
Az enyém is szuka a foci is szuka, de azért lehet, hogy igazad van.
121. 07da045965 (válaszként erre: 107. - Csipkerózsika)
2016. júl. 12. 05:27
Jó reggelt mindenkinek. Sokan mondták, hogy le kellett volna kapnom a terriert a kutyámról, de úgy pörgött a feje, mintha búgócsiga lenne. Féltem, hogy megkap. Az egyik barátnőmet egy éve úgy megkapta a saját kutyája, hogy sebészeten kötött ki a Hölgy és három hétig munkaképtelen volt. Kellemetlen, mert a szakmája kozmetikus. Én inkább kihagytam ezt a lehetőséget, mert a jövő héten két kisgyereket viszek nyaralni és szükség lesz a kezeimre, meg a munkámban is.
120. M0ncsa (válaszként erre: 119. - Csipkerózsika)
2016. júl. 11. 22:21
Jaja. Megette volna a fene, ha olyan nogyulolo lenne, mint az ebe :D
119. Csipkerózsika (válaszként erre: 118. - M0ncsa)
2016. júl. 11. 22:19
Hála istennek! :)
118. M0ncsa (válaszként erre: 117. - Csipkerózsika)
2016. júl. 11. 22:18
Nem vettem :) Pont azert irtam, hogy anyosom termeszete lenyegesen jobb, mint a kutyajae :D
117. Csipkerózsika (válaszként erre: 115. - M0ncsa)
2016. júl. 11. 22:16
Ne vedd magadra, az anyós miatt írtam...
116. M0ncsa (válaszként erre: 114. - Csipkerózsika)
2016. júl. 11. 22:16

:DDD Veled dietazott, ez mekkora :D


Anyos temaja: hat, nem is tudom. Anyosom egy tok aranyos, kedves no :) A kutya meg szerintem egy meregzsak. Bar mostansag mar eleg oreg, es aranylag lenyugodott, magahoz kepest.

115. M0ncsa (válaszként erre: 113. - Csipkerózsika)
2016. júl. 11. 22:14
Igyekszem, bar biztosan kovetek el hibakat. Nem vagyok tul rutinos. Macskaim voltak, meg papagajaim :)
114. Csipkerózsika (válaszként erre: 112. - M0ncsa)
2016. júl. 11. 22:05

:D Erről most az a mondás jutott eszembe, hogy a kutya olyan, mint a gazdája... Lehet ebben valami? ;)


Amúgy hihetetlenül át tudnak mindent venni az állatok a gazditól. Viselkedést, betegséget, bármit. Áprilisban egy hónapig diétáztam. Egy idő után észrevettük, hogy a kutyám alig eszik. Meg is ijedtem, folyton nézegettem az orrát, meg hogy milyen a kedve, de minden más rendben volt vele. Csak alig evett. Aztán egy hét után leesett, hogy "velem diétázik" a kutya. :D

113. Csipkerózsika (válaszként erre: 111. - M0ncsa)
2016. júl. 11. 22:03
Ha jól van nevelve, szoktatva, akkor ez természetes...
112. M0ncsa (válaszként erre: 110. - Csipkerózsika)
2016. júl. 11. 21:59
En is ezt vettem eszre. Bar anyosom nak van egy (nem tul jol nevelt) dalmata keverek szukaja, az a kutya teljesen megvadul, ha masik szukat szaggint. Jellemzoen o a tamado fel :/
111. M0ncsa (válaszként erre: 109. - Csipkerózsika)
2016. júl. 11. 21:58

Haat, nem tudom... Csipet a hatarozottan babaszagu gyerekeimet inkabb egy alombol szarmazo jatszotarsnak tekinti, mint zsakmanynak.

Miota leszoktattuk a gorombaskodasrol (az se szandekos bantas volt, csak jatszani akart amugy kutyamodra), azota teljesen jol elvannak. Imadja a gyerekeket, ha en jovok haza, egy nyikkanas nelkul varja, hogy kiengedjem a boxabol; bezzeg ha a gyerekek az ovibol, teljesen megkergul. Nyuszit, kapar, es ha kinyitom az ajtot, kiront, es vegtelenul boldogan ugralja korul az autot :D Neha bosszanto es zavaro is (kolykeim nem tudnak kiszallni pl. :D), de nem tudok ra haragudni.

110. Csipkerózsika (válaszként erre: 105. - Zefex)
2016. júl. 11. 21:55
Szukáknál nincs ilyen mértékű rivalizálás, ők általában sokkal jobban elviselik egymást. Persze nem biztos, hogy mindig kedvelik...
109. Csipkerózsika (válaszként erre: 92. - 2ab16d5612)
2016. júl. 11. 21:52
Nem is annyira vetélytársnak, inkább zsákmánynak tekintheti. Mert a gyereknek egész más szaga van, nem olyan, mint a felnőttnek, egy kutya számára a gyerek nem ember, csak a nevelésből tudja, hogy nem bánthatja.
108. Csipkerózsika (válaszként erre: 95. - M0ncsa)
2016. júl. 11. 21:50
Bezony...
107. Csipkerózsika (válaszként erre: 89. - 07da045965)
2016. júl. 11. 21:47
Hát, sajnos van tapasztalatom a témában. A terriereket ugye alapból ölésre tenyésztették ki. Egyszerűen a vérükben van. Nekem is volt egy terrrier keverékem, félig foxi volt, aki - a (szerintem)jó nevelés ellenére mindennek ment neki. A szomszéd németjuhászának is nekiment, a srác szedte ki a kutyája szájából... Sajnos el kellett altatnom, egyszerűen megbolondult, végül már engem is megkapott, pedig tényleg MINDENT próbáltam vele és ő már a sokadik kutyám volt... Nem találtam más magyarázatot rá, meg másokkal beszélgetve is sajnos a természetükből adódóan ilyenek. Soha többet nem tartanék semmilyen terrier kutyát, szerintem idegbetegek... :(
106. Csipkerózsika (válaszként erre: 88. - 07da045965)
2016. júl. 11. 21:42
Semmi probléma. :)
105. zefex
2016. júl. 11. 12:08

A miénk kankutya. Kölök korában sűrűn vittük kutyafuttatóba a szocializáció végett. Nem különösen érdekelték a kutyák. Aztán nagyokat kószáltunk a szabadban, sokszor biciklivel vezettük, azt nagyon szerette. Kankutyákkal többször egymásnak estek, elég félelmetes egy ilyen jelenet. Nagyon vérmes kis jószág tud lenni, és egyáltalán nem számít a méret. 1-1,5 éves koráig nem bántották egymást a többi kannal, manapság már szinte borítékolható. Többször volt úgy, hogy patakparton sétáltunk, láttuk, hogy jönnek mások is kutyával, feltettük a pórázt, de a másik kutyás gazda az óriási ebére juszt sem, kerültük volna ki, de az meg csak jött és támadott, hát szét kellett szedni őket valahogy. Ilyenkor a leghatásosabb, ha megfogja az ember az egyik hátsó lábát, és húzza elfelé, a másik gazda a sajátját az ellenkező irányba ugyancsak a hátsó lábától. Máskor a szomszédból jött át egyik - másik kutya és a mi kertünkben gyepálták egymást, fel kell készülni ilyenekre is. Nem tudom, szukákkal mi a helyzet?

Mostanában már nem járunk kutyafuttatóba, vigye az, akinek benti kedvence van, nagyobb szüksége van rá. Tetszik amikor látom, hogy jól eljátszanak egymással, de a mienk végigszaglászta őket de játszani nem akart. Ha kankutya volt, eleve be sem mentünk.

104. 2ab16d5612 (válaszként erre: 103. - 07da045965)
2016. júl. 11. 10:09
ó, köszi :)
103. 07da045965 (válaszként erre: 100. - 2ab16d5612)
2016. júl. 11. 09:53
Sylvanas grt a kerekhez! Vitted a 100 hozzászólást. :-)
102. 07da045965 (válaszként erre: 98. - M0ncsa)
2016. júl. 11. 09:53
Nos, ez nálunk is így működik. Ugyan nekem a most hatéves unokám nőtt fel Csutakkal. Húzta, vonta, tépte nyúzta. Ha a kutya a gyerekre morgott, meggrbancoltam, de a gyereknek is elmagyaráztuk hogy Csutinak is van tűréshatára. Csuti most 8 éves lesz. És kiszolgált már egy pár gyereket. A tengerimalacommal is nagyon szépen eljátszanak. malacka a kutya hátán pihenget. :-)
101. 2ab16d5612 (válaszként erre: 96. - 07da045965)
2016. júl. 11. 09:51
Elsiklottam a dolog felett, foxinak vettem alapból :D
100. 2ab16d5612 (válaszként erre: 94. - 07da045965)
2016. júl. 11. 09:51

Jelzem nem támogatom az állatok bántalmazását. Bár a cicót elporoltam párszor (azóta elég csak az ujjam felemelni)

Szerintem fajtától független a viselkedés, a rossz (vagy teljesen hiányos) szocializáció és nevelés kérdése a dolog..

Emberben is.. :D

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook