Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pszichoszomatikus betegség-e az asztma? fórum

Pszichoszomatikus betegség-e az asztma? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Pszichoszomatikus betegség-e az asztma?

1 2 3 4
51. c19f5f79fa (válaszként erre: 50. - Do-be-do-be-do)
2009. jún. 2. 15:34

Nem zaklattál fel,csak ahogy írod aki érzelmileg érintett annak nehezebb a megítélés.

Nagyon bízom benne,hogy kinövi a kislány és elfelejtjük úgy ahogy van.Igazából akkor volt a legnehezebb időszak,amikor még nem tudtuk hogy asztmás és semmi eszköz nem volt a kezembe csak az hogy virrasztottam mellette.Olyankor hányásig fajuló rohamok voltak...olyan erős köhögés jött rá és mindig éjjel alvás közben!Ma ezek már kikerülhetőek.

50. do-be-do-be-do (válaszként erre: 46. - C19f5f79fa)
2009. jún. 2. 15:22
Sajnálom, hogy ennyire felzaklattalak, ne haragudj. Teljesen egyetértek veled, amikor érzelmileg érintett az ember, minden nehezebb. És igen, igazad van, minden terápia egyénre szabott. Ezért tartom értékesnek, hogy egyre több "eszköz", módszer áll a rendelkezésére azoknak, akik rászorulnak és talán éppen ez az, amit nekik találtak ki. És átérzem, milyen nehéz lehet egy anyának vészhelyzetben a megfelelő eszközt kiválasztani. De számomra már a választás lehetősége is biztató. Úgy érzem, neked már vannak jól bevált módszereid... tényleg szívből kívánom, hogy mindig működjenek.
49. c19f5f79fa (válaszként erre: 43. - Do-be-do-be-do)
2009. jún. 2. 14:09

Ne haragudj,hogy ezt írom,de az írásod alapján gondoltam,hogy "csak" hallottál az asztma eredetéről...élőben nem is találkoztál annak természetével.Azért ha már ennyire kiállsz valami mellett igazán megnézhetnél egy asztmás rohamot.Illetve egy pánikrohamot.Majd meglátod mi a különbség a kettő között.


Egyáltalán avval tisztában vannak emberkék,hogy az asztmánál nem a belégzés nehezített hanem a kilégzés??? A pánik rohamnál meg fordítva??

48. c19f5f79fa (válaszként erre: 42. - Buteyko_terapeuta)
2009. jún. 2. 14:06
Igen,sőt szerintem pszichés eredettel csökkenthető leginkább,de ez magán vélemény csak:)
47. c19f5f79fa (válaszként erre: 41. - Buteyko_terapeuta)
2009. jún. 2. 14:05
Én tanutam pszichológiát és ezt a légzés technikát pánik betegeken alkalmazzák terápiában.Csodálkoztam amikor éve múltán találkoztam vele a neten asztmásoknak tálalva. Nem minden asztmás pánikbeteg és nem minden pánikbeteg asztmás.
46. c19f5f79fa (válaszként erre: 37. - Do-be-do-be-do)
2009. jún. 2. 14:01

Érdekes amit írsz, de megkérdezném hogy hány éjszakát voltál ébren asztmás gyermek mellett?

Nem hinném,hogy egy szervi és lelki jelenségnek ami együttesen van jelen,kizárólag egy üdvözítő módszere van.Ilyen sehol nincsen.Egy terápia alkalmazása mindig és kizárólag EGYÉNRE szabott! Az első lépés az amikor az ember megtanul egy adott szervi tünettel együtt élni,elfogadni és úrrá lenni, azaz nem engedni hogy az asztma irányítsa az életét.Másodsorban figyelni magunkra gyermekünkre mik azok a tényezők amik erősítik és mik azok amik gyengítik.Harmadsorban megtalálni a gyógyszerek szintén egyéni alkalmazását és erősíteni azon tényezők meglétét ami segít elkerülni a gyógyszerelést.Arról nem is beszélve hogy ha gyermekről van szó ott mindig működik az anya gyermek lelki viszonya....két ember vesz benne részt és néha nehéz megtalálni a közös pontot hogy ne legyen terhes egyiknek sem!!És egyáltalán nem olyan minden hatók a hörgőtágítók.....nem mindig az segít nekünk sem....ez is alaptalan feltételezés,azonban azt is meg kell jegyezni,hogy nagyon nehéz roham esetén ELKERÜLHETETLEN!!! Pánik betegség kapcsán megint mást gondolok,de ezt írtam már!Tudod egy anya mérlegel,beadja a hörgőtágítót vagy hagyja romlani a légzést beláthatatlan következményekkel.

45. c19f5f79fa (válaszként erre: 39. - Sznebk2)
2009. jún. 2. 13:54
Szívemből szóltál!
44. do-be-do-be-do (válaszként erre: 42. - Buteyko_terapeuta)
2009. jún. 2. 03:02
Számomra nagyon meggyőző mind, ami a honlapon található, mind amit egy végzett "hallgatója" révén tudok Önről. Kitartást és minden jót kívánok Önnek, hogy tényleg minél több embernek tudja tovább adni, amit Ön is ennyi rengeteg sok erőfeszítéssel elért!
43. do-be-do-be-do (válaszként erre: 39. - Sznebk2)
2009. jún. 2. 02:55
Kipróbáltam, amit a honlapon találtam. Érdekes kísérlet volt, a NLCafés cikkben a csökkentett légzést néztem meg. Azóta is alkalmazom, ha náthás vagyok vagy izgulok valami miatt. Mindig segít. Hozzáteszem, asztmáról csak az ismerőseimtől hallok. Közöttük van olyan, aki nagyon sokat javult a Buteyko módszertől – és van olyan is, akinek hiába van tünete, elzárkózik ettől, mert egyelőre csupán egy kellemetlenség az életében, amivel inkább együtt él, minthogy erőfeszítéseket tegyen a legyőzésére. Mindenkinek szíve joga egyénileg döntenie arról, hogy milyen típusú erőfeszítést választ. De erőfeszítés nélkül nincs gyógyulás. Saját tapasztalatból mondom, ha bajom volt (és volt is, van is), egyetlen gyógymódért, gyógyítótól sem sajnáltam akár a pénz-, akár az energia-befektetést. Mindig segítettek egy bizonyos pontig eljutni… attól kezdve pedig csakis rajtunk múlik minden!
42. Buteyko_terapeuta (válaszként erre: 32. - C19f5f79fa)
2009. jún. 1. 19:12
Épp azt fejtegetem a cikkben, hogy akkor is csökkenthetők a Buteyko módszerrel az asztma tünetei, ha valakinek pszichés alapú a betegsége. A gyakorlat ezt igazolja.
41. Buteyko_terapeuta (válaszként erre: 33. - C19f5f79fa)
2009. jún. 1. 19:04
3 hétig tart a tanfolyam, pontosabban négy egymást követő szombaton vagy négy egymást követő vasárnap zajlik az oktatás. A végére mindenkinek ritkulnak, enyhülnek vagy teljesen meg is szűnnek a rohamok, csökken a köhögés, a fulladás a nehéz légzés.
40. Sznebk2 (válaszként erre: 37. - Do-be-do-be-do)
2009. jún. 1. 19:01
Abban is igazad van, hogy pl. a pszichológus és a szakács is tud sokat keresni és amíg van célközönség, ki is lehet használni. Most ugye a legmenőbb a gondolat ereje. Hihetetlen, hogy abból is mennyien tudnak üzletet csinálni és hát van akinek működik is, ugyanúgy, mint ez a terápia. Nem akartam bántani senkit, remélem a doktor urat, vagy hölgyet sem sértettem meg. Őszintén örülök, ha valaki meggyógyul, de én meg vagyok győződve róla, hogy azok sokkal inkább valóban pszichésen betegek, mint asztmások. Mert, hogy ez a kettő nagyon összemosódik a cikkben és a vizsgálatokban, válaszokban.
39. Sznebk2 (válaszként erre: 37. - Do-be-do-be-do)
2009. jún. 1. 18:56
Te kipróbáltad? Használt? Akkor nagyon örülök, tényleg. Nem csak feltevések, amiket írunk, pont ez az, hanem tapasztalat. Beszélgetünk, nem meggyőzni akarjuk a másikat, mert pontosan tudjuk, hogy ez lehetetlen. Aki üzletet csinál egy ilyenből, az nem szent, akárhogy is segít, amit csinál. Pszichésen rengeteg testi tünetünk lehet, ezt régóta tudjuk. Az asztmát is lehet rontani, ha izgulunk, ha mérgesek vagyunk, hiszen szaporábban lélegzünk és akkor valóban felszínes a légzés. Ezt is tudjuk, mi asztmások. Amikor befulladunk, a legelső, hogy meg kell nyugodni, nem pánikolni, mert nem kapunk levegőt. Megpróbálunk szép lassan, orron be, szájon ki, a szokásos módon. Mikor egy súlyosabb műtét vagy beavatkozás után gyógytornára járunk, ott is megmutatják, hogyan tudunk úgy levegőt venni, hogy a tüdőnk, hörgőink minden szegmensébe jusson levegő, mert a hétköznapokban nem úgy lélegzünk jellemzően. Pl. Tudunk úgy levegőt venni, hogy a hasunk emelkedjen. Tudunk úgy, jobbra felemeled a kezed, nyújtózol, akkor a jobb oldala telítődik inkább, ugyanez balra. Ezt csinálom a gyerekkel is. Én csak azt mondom, hogy ez lehet segítség annak, aki pszichoszomatikusan pánikol és akkor tud uralkodni magán, megtanítják, hogy kell kontrollálni magad, hogy ne elájulj, hanem szépen vegyél levegőt. És túlzó azt állítani, hogy az asztmásoknak itt a megoldás, mert akkor nem tanfolyamon kell oktatni, hanem széles körben, pl. a tartós beteg gyerekeknek. Én amúgy nem lubickolok a betegségben, nekem megvan rá a megoldás, és alkalmazzuk is. TÉNYLEG. Egyszerűen csak elhűlve olvastam a cikket, vagy inkább azt, amit konkrétumnak vesznek. De addig még inkább csak csodálkoztam, de amikor megnéztem, hogy anyagilag milyen terhet ró az emberre... Persze lehet magyarázni, hogy a gyógyszerek mennyibe kerülnek, így van. Sokba, mert jobb lenne, ha nem kellene rá költeni. Ebben egyetértünk.
2009. jún. 1. 18:49

Csatlakozom, az előttem szólóhoz. Egyrészt nem mindenkinek térít ilyen sokat a TB, sőt, épp ellenkezőleg, nemrégiben lecsökkentették az asztma gyógyszerek támogatását, másrészt a gyógyszerek mellékhatásait nem téríti meg.


A klinikai kísérletek tanúsága szerint a Buteyko tanfolyam elvégzését követő 3 hónap elteltével:

70%-kal csökkentek a tünetek

90%-kal csökkent a hörgőtágítók használata

50%-kal csökkent a szteroidok használata.

2009. jún. 1. 17:36
Csodálkozva olvasom a hozzászólásokat olyan dolgokról (az asztma háttere, jellege, körülményei), amire nincs megoldás, mert teljesen szubjektív, még orvosilag is... Pedig itt a lényeg éppen egy lehetséges megoldási lehetőség! Én úgy érzem, ha valaki tényleg megoldást keres, a honlapon rengeteg hasznos és érdekes infot talál. Olyanokról, amiről ezen a fórumon is csak egymás között találgattok, mindenféle egyéni feltételezéssel. Például azt is, hogy bármennyire hatásosnak is tűnik a hörgőtágító, hosszú távon csak tovább súlyosbítja pont azokat a tüneteket, amelyek csökkentésére szolgálna! Úgyhogy a gyógyszer nem(csak) anyagilag fontos tényező. Miért nem jártok utána? Miért nem próbáljátok ki? Szerintem nagyon becsülendő ez az úriember, aki a saját gyógyulásának módszerét akarja megosztani azokkal, akik szintén TÉNYLEG meg akarnak gyógyulni. Istennek hála, hogy nem ingyen teszi ezt – egyrészt, mert én azt tapasztalom, hogy az ingyen kapott dolgokat senki nem veszi komolyan. Másrészt, ugyanolyan értékes és értékelendő (anyagilag is) ez a hivatás, mint egy szakácsé, edzőé, tanáré, pszichológusé vagy bárki másé.
2009. jún. 1. 16:50
A Symbycort mellett nincs szükségem Ventolinra, szerencsére mert van néhány mellékhatása. Főleg ha nincs rendesen felrázva. Márpedig amikor majdnem megfulladok semmi kedvem még öt percig rázogatni. Kitalálhatnának már ebből is egy olyan hajtógáz nélkülit mint amilyen a Symbycort vagy a Seretide. Szapora szívdobogást és fejfájást szokott okozni. Szerencsére nagyon ritkán kell.
2009. jún. 1. 16:43
két ezerből, bocsi
2009. jún. 1. 16:42
Az én asztma gyógyszeremet 95%-ig téríri a tb, anélkül valóban 40 ezer forintot kóstálna két havi adag. Így viszont ezerből megúszom a Symbyvortot. A Ventolinért legutóbb 76 Ft-ot fizettem.
33. c19f5f79fa (válaszként erre: 31. - Buteyko_terapeuta)
2009. jún. 1. 14:46
Az mi hogy 3 hét alatt?? Ezt nem értem.Ugyanis egy roham egy fulladás nem 3 hét...egy asztmás nem állandóan fullad.Továbbá 3 hét alatt minden rohamból ki lehet jönni így vagy úgy....tünetmentes időszakban tanulja a páciens vagy épp amikor "fullad"?
2009. jún. 1. 14:45
Egyébként meg azt gondolom,hogy ha pszichoszomatikus betegség lenne...akkor egyszerű légzéstechnika sem változtatna rajta,ugyanis a pszichoszomatika lényege a lelki eredet és azt kell orvosolni,a háttérben zajló lelki folyamatokat.....Önmagában a légzés technika is "csak" tüneti kezelés lenne...
31. Buteyko_terapeuta (válaszként erre: 29. - Sznebk2)
2009. jún. 1. 14:21

Egyszerűen csak elhiszem, ha valaki azt mondja, hogy alkalmazza a tanultakat és ennek ellenére három hét alatt nem tapasztalt javulást, nem kérek bizonyítékot. A betegek boldogok, ha csökken a köhögésük, fulladásuk, nehéz légzésük, orrdugulásuk, fáradékonyság, növekszik energiájuk, az állóképességük, az életkedvük és hálásak ezért. Eszük ágában sincs visszaélni a pénzvisszafizetési garanciával.


Buteyko professzor a Szovjet Tudományos Akadémia Szibériai Kutató Laboratóriumában vezette kutatócsoportját 1958-tól.

Íme néhány klinikai kísérlet (a teljesség igénye nélkül), amelyek mind a Buteyko módszer hatásosságát bizonyították:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

30. Sznebk2 (válaszként erre: 28. - C19f5f79fa)
2009. jún. 1. 11:49
Nem, nem örökölték, de véletlenül én is ilyen betegségben szenvedek (csillószőr hiányom van, genetikai). A fiúk koraszülöttek voltak, oxigén hiány, újraélesztés, így pici immunrendszer, sok fertőzés, azok tették tönkre a csillószőrüket. Én már jóformán a szemük állásából tudom, ha kezdődik valami. Igen, sikerül megelőzni, ahogy telik az idő (7 évesek), már csak az esős, hideg, fűtős időszakban kell elvétve Ventolin. Tartós betegek ők is, háromhavonta járunk a Svábhegyre, épp a héten voltunk. Az elmúlt évekhez képes sokat javultak, most már egy ideje légzésfunkcióval is alá tudjuk támasztani. Az én asztmám kicsit más eredetű, én azon tudok javítani, hogy szinten maradjak, megmaradjanak a légzőhólyagocskáim.
29. Sznebk2 (válaszként erre: 24. - Buteyko_terapeuta)
2009. jún. 1. 11:44

Még azt szeretném megkérdezni, de teljesen komolyan, minden cinizmustól mentesen, hogy hogyan ellenőrzik azt, hogy otthon én rendeltetésszerűen alkalmazom a tanultakat? Mert csak akkor kapom vissza a tanfolyam árát, ha ennek ellenére nem javulok. Azt írja, hogy még senki nem folyamodott ehhez. Hát, nehéz lenne a fogyasztóvédőknél bebizonyítani, hogy pedig én úgy lélegeztem, ahogy tanították, mégsem használ. Ez a joghurtos reklámnál is nagyon szép gesztus. Szerintem ott sem vitte még vissza senki a joghurtokat, hogy még mindig nem jó az emésztésem.

De őszintén kívánom, ha csak egy ember is - de ahogy látom sokkal több, sőt, tömegek - javulnak az Önök módszerétől, már megérte és maradjon is így. "Az orvosok fejlesztették ki kutatóintézetben"-t túl általános, ha konkrétumok lennének... Nevek, helyszínek, vizsgálatok, légzésfunkció eredmények, vizsgálati eredmények és nem elbeszélés alapján. Azok legalább kézzel fogható dolgok, még többen megpróbálnák használni ezt a módszert. Sajnos ezek engem személy szerint nem győznek meg, tudom, tudom, nem is érdekel ez senkit, csak beszélgetünk.

28. c19f5f79fa (válaszként erre: 27. - Sznebk2)
2009. jún. 1. 11:32

Nálatok akkor örökölték a gyerekek?

Én nem vagyok asztmás és a családban senki sem az,csak a kislányom.

Neked sikerül megelőzni a rohamokat? Nálunk elég jól működik már,amióta van Ventolin.

27. Sznebk2 (válaszként erre: 26. - C19f5f79fa)
2009. jún. 1. 11:14
Így, így! A hörgőtükrözést meg kár volt kihagyni, hiszen nekem másfél évesek voltak a fiúk, amikor tükrözték őket és megérte, mert kiderült, hogy a kis csillószőrők teljesen roncsolódtak, tehát regenerálódniuk kell majd, ami évek. Aztán majd ők is "kinövik", persze, mert minden helyre áll. Engem is tükröztek többször is - tavaly legutóbb - és nyáron mi is tünetmentesek vagyunk. (mondjuk a légkondi azért tud rajta rontani rendesen) De amint bejönt a szutykos idő, jönnek a tünetek is.
26. c19f5f79fa (válaszként erre: 22. - Sznebk2)
2009. jún. 1. 08:24
Mi is próbáltunk alternatív himi-humikat,de nem sok szerencsével.Én azt látom rengeteget számít az évszak...a betegségek és a friss levegő.A fűtés szezon kész rémálom....,utána meg minden vissza áll.
25. c19f5f79fa (válaszként erre: 24. - Buteyko_terapeuta)
2009. jún. 1. 08:21
Az eszedbe sem jutott,hogy esetleg abba a fázisba lépett a lányod,hogy lassan kinövi,ami tünetmentes időszakokkal jár,főleg így tavasz beköszöntével.Nekem is asztmás a kicsi,de nekünk a tavasz,nyár végig tünetmentes....függetlenül mindenféle légzés technikától,meg gyógyszerektől...ilyenkor a gyógyszereket is elhagyhatjuk!!!! Azt gondolom,hogy ez a légzés technika inkább pánikbetegségben szenvedőkön segít leginkább.Ugyanis egy pánik is lehet asztmás jellegű.Sőt!
24. Buteyko_terapeuta (válaszként erre: 22. - Sznebk2)
2009. máj. 31. 23:45

Aki eljön a tanfolyamra, örökre elfelejtheti a Ventolint, és a többi asztmagyógyszer iránti szükséglete is csökken, amiből hamar "visszakapja" a tanfolyam árát.

Valóban nem ingyen tartjuk a tanfolyamokat, viszont a teljes összegre pénzvisszafizetési garanciát vállalunk. Amennyiben a beteg a tanfolyam végeztével, az előadásokon elhangzottak alkalmazása mellett sem tapasztal semmilyen javulást asztmás tüneteiben, a tanfolyami díjat visszaadjuk. Eddig még senki nem kérte vissza a pénzt, mert ez a módszer mindenkinél működik. Orvosok fejlesztették ki kutatóintézetben több évtizedes kísérletezés gyakorlati tapasztalatai alapján.

Így foglalta össze egy édesanya a történetüket:

6 éves Blanka lányomnál másfél éve egy megfázás nem akart múlni, 3 adag antibiotikum, pulmonológiai, fül-orr-gégészeti és allergia szakrendelések, vizsgálatok végigjárása ellenére olyan állapotba került, hogy ügyeletet kellett kihívni hozzá – kórházba kerültünk és elkezdődött az asztmássá nyilvánítás. Blanka tüdeje folyamatosan sípolt és nem tudott semmit mozogni, mert rögtön köhögött és fulladt. Ráálltunk az 1 hét ovi, majd – a rossz állapot miatt – 3-4 hét otthon tartózkodásra és orvostól-orvosig rohangálásra, lakásunk patikává változott, hörgőtágítók, nyákoldók, orrcsöppek, szteroidok és ezek mellett is havonta olyan megfázások, amelyekre 2-3 adag antibiotikumot is felírtak. Az orvosi kezelés mellett ezért folyamatosan kerestem az alternatív lehetőségeket, kipróbáltuk a homeopátiát, sószobát, Schüszler-sókat, reikit – de mindezek ellenére 2008. novemberétől már napi 3-szor inhaláltuk a hörgőtágítót és 2009. februárjára megkaptuk a tartósbeteg papírt (emelt családi pótlék, nagymama gyes-re megy, közgyógyellátásra vehetnénk a gyógyszereket) és a kezelő orvosa következő lépésként a hörgőtükrözést helyezte kilátásba. Az alternatív lehetőségek keresésében ekkor jutottam el a www.buteyko.hu oldalra és vettem fel a kapcsolatot Gyulával. Ez az egy lehetőségünk maradt, hogy megússzuk az altatással járó hörgőtükrözést. 3 hónapja jártunk az első tanfolyami napon és azóta nem használtunk hörgőtágítót, abbahagytuk az asztmagyógyszert és kitartóan gyakoroljuk azt a légzéstechnikát, amit elsajátítottunk. EREDMÉNY: BLANKA 3 HÓNAPJA TÜNEMENTES! Mozog, táncol, biciklizik és nagyon jól van, újra egészséges!

Kedves Gyula, nagyon szépen köszönjük azt az odafigyelést, ahogyan foglalkoztál velünk és azt az energiát, amit ahhoz adtál, hogy elhiggyük, nekünk is sikerülhet. :-) Szívből kívánom, hogy mind többen ismerjék meg ezt a módszert, hogy meg tudjanak gyógyulni és tünetmentesen teljes életet élni. Köszönettel: Hanák Márta (marta.hanak@citromail.hu)

2009. máj. 31. 23:06
Tervezzük a vidéki tanfolyamok megszervezését is, de egyelőre csak Budapesten tartunk tanfolyamokat. További info: www.buteyko.hu
2009. máj. 29. 22:28

Jaj, most nagyon elképedtem. Most olvastam, hogy a tanfolyam mennyibe kerül. Be is fulladtam tőle. :)

No jó, nem akarok anyagiasnak tűnni (már annak tűnök), de most komolyan azon gondolkodom, hogy hát igen, van még egy réteg (az asztmások), sokan vannak, küzdenek is, hát megpróbálnak minden fűszálba belekapaszkodni, csak ne fulladjanak. Elnézést, hogy ilyen szkeptikus vagyok, tisztelem azt, aki hisz benne és gyakorolja, kívánom is neki, hogy csinálja, ha használ. De én a 32 év alatt, amit külföldről is idehaza már kaptam, tanács, vitamin, tabletta, term.gyógyász, tudós, szaktekintély, kutató, gyógyszer és még sorolhatnám. És valahogy mindig a Ventolintól kapok a végén levegőt...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook