Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Próbálta már valaki a flabélos edzőgépet? Flabélos test vibrációs edzőgép tapasztalatok. fórum

Próbálta már valaki a flabélos edzőgépet? Flabélos test vibrációs edzőgép tapasztalatok. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯
1045. csalánt (válaszként erre: 1034. - Gumicsirke)
2012. szept. 14. 12:25

Szia


Azt szeretném kérdezni milyen gyakorlatokat csinálsz a flabin , mert én csak ithol rá álok egyenes háttal és mikor lejár a 10 perc leszálok . Hogyan és mikor kell a gyakorlatokat csiálni ?

1044. zsolt71 (válaszként erre: 1040. - Nagyon genyó)
2012. szept. 14. 07:54
A Flabin 6 x 10 percet lehet max eltölteni egy nap? Ezt biztos úgy értetted, hogy a gép ennyit bír? Vagy inkább egy embernek egy nap nem ajánlott 60 percnél többet? Ennek a másodiknak van valamennyi értelme, az elsőnek semmi. Ha így lenne, pl. mi is bezárhatnánk a szalont, nem igazán lenne rentábilis... :-)
1043. zsolt71 (válaszként erre: 1040. - Nagyon genyó)
2012. szept. 14. 07:49

Szia!

Van két nagy korlát a gépen két oldalt? Úgy értem, így néz ki? (ne ijedjetek meg, az oldalon van egy jutyub video, ami azonnal elindul, nagyon izgi nyelven...)


[link]

1042. csalánt
2012. szept. 13. 15:12

Sziasztok


Nekem ithol van flabim kb egy hónapja naponta 2x10 perc P2. És azt mondhatom azóta van tartásom . 6 év alatt három szülés megtette a hatását nagyon szerettem egyenes háttal ülni de pár éve nagyon fárasztó volt ha sétáltam nem tudtam sokáig beszivott hassal menni kényelmetlen volt . Na de mostmár kitudom magam huzni nagy örömömre :)

2012. szept. 13. 09:27

Ja,azt hiszem 50-ig megy fel a sebessége a gépnek,és azt is mondta,mert kérdeztük,hogy 150 kg-ig terhelhető.Még ennyi jutott eszembe...

Rámentem itt van valami reklám az oldalon a vibrotrénekről,hát rengeteg féle van!

1040. Nagyon genyó (válaszként erre: 1039. - Zsolt71)
2012. szept. 13. 09:05

Szia!

Pénteken megyek,hol nézzem rajta a típusát?

Amit tudok róla,hogy:3 program van hozzá,illetve lehet olyat,hogy magadnak állítod a sebességet.

Jobbra-balra billeg,előre-hátra nem.

Van rajta 4 pozíció javaslat,

-amikor simán ráállsz

-amikor oldalt állsz rá(nem szemben állsz,hanem elfordulsz 45 fokot jobbra vagy balra)

-amikor kicsit berogyasztott térddel állsz

-és amikor mutatja,hogy a gép előtt térdelsz,és a karokat rázatod


Remélem értitek:) Ez 4 pici kis kép,ami rajta van.

Rá van még írva azt hiszem,hogy:Fit massage


Valami olyasmit mondott a lány,hogy a flabi az kb 250.000 ft,ez pedig a többszöröse,és hogy a flabin maximum 6*10 percet szabad eltölteni egy nap,ezen korlátlan az idő,tehát hogy használhatják többen is,úgy értem.


Remélem nem lettem átverve.....

1039. zsolt71 (válaszként erre: 1038. - Nagyon genyó)
2012. szept. 13. 08:32

Szia!


Esetleg meg tudod nézni/kérdezni a konkrét típust? Itthon a vibrotréner inkább gyűjtőfogalom, a vibrációs tréner szinonímája. Így a Flabi és a Power Plate is vibrotréner, meg a különböző noname vagy trükkös fantázianevű kínai csodák is azok.


Ha edzőterminek mondta a csaj, akkor esetleg Power Plate vagy Fitvibe gép lehet, olyat én is láttam pár konditeremben. Ezek nem Flabi-típusú cuccok, a közös csak annyi, hogy mindkettő vibrál. A Power Plate és a Fitvibe is lineal típusú, a nehézségi erőt / gyorsulást használja az izommunka során, szemben a Flabi "egyensúly-kibillentős, akaratlan izomösszehúzódásos" munkájával.


Ezeken a gépeken nem elég csak állni, ott edzést KELL végezni, különböző pózokkal, a szériatartozék gumiszalagokkal stb. Az edzőtermi gépek nagyon komoly teljesítményűek, a hangjuk is csodás... Múltkor pont egy ilyen mellett nyomtam fekve, és majd' besz.rtam, amikor a srác(!) elkezedett rajta edzeni... Nagyon durva, mint egy ipari kávédaráló, egy méterre tőlem nem kicsit volt meglepő... :-D

2012. szept. 12. 18:06

Sziasztok!

Kipróbáltam a vibrotrénert,tetszett.A gyomrom eleinte méltatlankodott,de végülis bírtam.

Azt mondja a csaj,hogy ugyanolyan gép,mint a flabélos,csak míg az otthoni használatra van,ez "edzőtermi".Heti 3-szor fogok járni,és majd meglátjuk.Mondjuk én mellette diétázok is ezerrel!:)

1037. Shanee (válaszként erre: 1033. - Zsolt71)
2012. szept. 12. 12:14

Helló! Vagyok, csak éppen küzdök egy jó kis megfázással. Ma már flabiztam, lenyomtam egy 6-os fokozatot és egy p3-at. Klassz volt ismét :) Heti 5x mocorgok, ebből 2x1 óra squash (nagyon kemény, imádom), 3x1,5 óra gyaloglás/kis futással kombinálva. bár péntek óta most volt az első flabira állásom, ez volt az össz mozgás. a héten lazán fogom csinálni, nem akarok lábon kihordani egy tüdőgyuszit.

Remélem, mindenki élvezi a mozgást! :)))

1036. Gumicsirke (válaszként erre: 1035. - Zsolt71)
2012. szept. 11. 19:36

Hát én se gondoltam volna, azt hittem, hogy a gép az gép..:) egyébként itt mintha a gép is más enne, pedig fajtára ugyanaz..


Hmmm, köszi a részletes leírást,érdekes, amit mondasz, de ezt én is tapasztaltam. Zumbára jártam egy ideig, és az elején még rendesen megizzadtam, meg elfáradtam tőle. Aztán 1 év után már azt vettem észre, hogy nem is izzadok meg, szinte ásítozok közben, pedig tényleg rendesen csináltam..


Nálam talán annyi a különbség, hogy eddig is mozogtam ezt-azt, a flabi leginkább kiegészítő, hogy feszesebb legyek, formásabb stb. ezen a téren elég nagy reményeket fűzök hozzá, de persze tudom, hogy önmagában kevés lenne:)

1035. zsolt71 (válaszként erre: 1034. - Gumicsirke)
2012. szept. 11. 19:24

Na, tök jó hírek!!! :-)


Sokan el sem hiszik, mennyit számít az, hogy hova járnak... Volt itt anno egy hozzászóló, akinél elég rendes izomhúzódás lett az első egy-két alkalom után. Csak annyi történt, hogy ő kíváncsi természetű volt, a kezelő meg nem mondta neki, hogy nem annyira kéne az első alkalommal a 30-as fokozatot tesztelgetni, főleg bemelegítés nélkül... :-)


Egy észrevétel, illetve biológia/fizika óra azoknak, akik otthonra vesznek gépet, illetve hosszabb együttlétre vágynak a Flabival:


A szervezetünk egy rém okos valami, rendkívül gyorsan reagál az új körülményekre. Írtam és beszélgettünk több helyen is a fogyás "matekjáról": magasabb kalóriafelhasználás, mint bevitel, tehát több mozgás, több izommunka révén meg kell emelni a szervezet kalóriafelhasználását. Ha ez huzamosabb ideig magasabb, mint a bevitt kalória, a különbséget a zsírraktárak elbontásából és a zsír elégetéséből fogja fedezni (most ez leegyszerűsítve, de kb. így megy).


VISZONT!!! A szervezet egy idő után hozzászokik a több mozgáshoz, és az adaptálódás után már nem lesz akkora kihívás számára, mint korábban. Főleg akkor, ha kb. ugyanazt a mennyiségű és fajtájú mozgást végezzük. Ez tehát azt is jelenti, hogy a Flabi tartós, hónapokon keresztül végzett, rendszeres használatával el lehet jutni egy olyan pontra, ahonnan már ÉSSZERŰ keretek között nem tud többet hozzátenni a fogyáshoz! MATEMATIKAI esély van rá, hiszen 20 perc helyett lehet 40,60,80 240 percet is használni, de minek... Ja, és azt még senki nem kutatta, hogy ilyen "dózisú" vibrációs tréning egészséges-e egyátalán, nem okoz-e izomkárosodást stb.


Mi a megoldás? Hát, elég sok lehetőség van... :-) Az biztos, hogy érdemes figyelni a testünket. A mérlegelés meg a centizés is jó dolog, de az ÉRZET, hogy egy-egy Flabizás után mit érzünk, mennyire érezzük, hogy átmozgatott, az itt most talán fontosabb. Az tuti, hogy a Flabi akár még évek múlva is jó szolgálatot tehet, pusztán csak azzal, hogy egy-egy fárasztó nap után kényelmesen és gyorsan átmozgat. Itt most arról írok inkább, hogy egy hosszabb távú fogyási/alakformálási cél esetén nem elég hónapokon keresztül a 2x10 perc P2... Egy idő után több és talán más is kell a szervezetnek, hogy érezze, itt folyamatosan növekvő terhelést kap, nem szabad elkényelmesednie.


A jó hír az, hogy aki idáig eljut, az már egy kocogásra, biciklizésre nem ellenségként tekint. A Flabi hozzásegítette a változás elindításához, egy ideig kísérte és támogatta, de egy pont után már több kell. Nálunk is van több olyan vendég, akinek már azt mondtuk, heti 2-3 alkalomnál ne jöjjön többet, mert náluk már nem tud olyan változást előidézni, mint az elején. Ez nem a Flabi hibája, a gép pontosan ugyanúgy vibrál most is, mint mondjuk 3-4 hónappal ezelőtt... :-) Kicsit olyan, mint a bicikli: amikor tanultunk, jó volt a kicsi is, sokat segített. Aztán, amikor már jobban ment és nőttünk is, kellett egy nagyobb, mert a kicsi már akadályozta a fejlődésünket. Annyi a különbség, hogy a kis bringára már nem ülünk fel többet, a Flabi viszont tényleg társ maradhat a későbbiekben is, csak tudjuk, hogy már milyen funkciót tölt be az életünkben.

1034. Gumicsirke (válaszként erre: 1033. - Zsolt71)
2012. szept. 11. 18:46

Szió:) én nem vagyok hardcore, de van új tapasztalatom:D


Ugye jártam 5 alkalmas bérlettel egy helyre, bár nem éreztem utána semmit, de azt hittem, hogy jó az úgy. Hát most elmentem máshova, 10 alkalmas bérlettel, ég és föld..

Az előző helyen a csaj csak a szgép mögül mondta, hogy mit csináljunk, és, amikor 20 percre mentem, akkor kb ugyan azokat a gyakorlatokat csináltam, mint 10 percnél, csak 2x...ehelyett itt sokkal jobban megdolgoztat 20 perc alatt, végig mellettem áll, nézi, hogy jó pózban vagyok-e, megfogja az izmom,h feszül-e stb. Volt is rendes izomlázam..:D

1033. zsolt71
2012. szept. 11. 18:39

Halló Flabisták!!! Beverly, Shanee, Diandra és a többi hardcore felhasználó merre van??? Mindenkinél beütött az iskolakezdés???


Szívesen válaszolok én a privátban küldött kérdésekre is, de azért itt mégis több ember okulhatna a beszélgetésből... Szóval, bátran tessék kérdezni, tapasztalatot megosztani, elvileg ezért lenne ez a fórum :-)


Sokan kérnek tőlem véleményt különböző géptípusokról, hogy jó-e, ajánlom-e, megéri-e stb. Ezekben nem nagyon tudok segíteni... Amit próbáltam már, arról írtam itt korábban. A Flabiról tudok sokat mesélni, mert azt ismerem. De ha bárkinek van mással is tapasztalata, ráadásul a Flabit is próbálta, és így össze is tudja hasonlítani, akkor tessék ide beírni... :-)

1032. Tsenge (válaszként erre: 1027. - 117b1693d0)
2012. szept. 1. 10:14
Köszönöm! Mindenféleképpen utánanézek! Helyes tartás már "belémrögzült", mert ugyebár fontos.. :) Tanulmányaimat már befejeztem, szóval a sok ülés nem fenyeget! :) Köszönöm mégegyszer az információkat
1031. megryan
2012. aug. 31. 19:56
Én is elkezdtem járni, és valami szuper! Felfrissít, feldob, és nagy meglepetésemre még le is izzaszt a tíz perc. Heti 3x10 perccel már lehet eredményt elérni nem? A csaj rá akart beszélni a 20 perces kezdésre, de annyi pénzt nem tudok rászánni hogy hetente 3x20 percet járjak...
1030. Gumicsirke (válaszként erre: 1018. - Zsolt71)
2012. aug. 31. 12:17

Jó, tudom, nem vagyok az az optimista valaki:D

De amúgy egyetértek, ha én azt hiszem, hogy működik, és jobban érzem magam utána, már az is valami:) ami egyébként igaz is, utána van egy olyan érzésem, hogy na, csináltam valamit:D

Meg utána kicsit ugye szokott viszketni a bőröm a rezgés helyén, szal gondolom tényleg beindult a vérkeringés:D


Áh, barátnőnek nem szívesen mutogatok a narancsaimat, hogy vizsgálgassa őket:) igazából türelmes vagyok én, csak ugye, ha nem használ, nem veszek több bérletet. Ha viszont tudom, hogy használ, akkor türelmes vagyok és kivárom:DD

1029. 117b1693d0 (válaszként erre: 1028. - Zsolt71)
2012. aug. 31. 10:27

Elhiszem!


Felraktam a télapónak a listájára egy pár dolgot, amik közül válogathat ünnepekre, hogy ne kelljen sokat agyalnia és ne egy méreg drága krémet adjon el neki sok tíz ezer forintért valami marketing guru, amit én pont nem használnék. Ez is rajta van a listán :)))

1028. zsolt71 (válaszként erre: 1026. - 117b1693d0)
2012. aug. 31. 10:03
Ez nagyon tuti cucc, nyáron Fehérváron egy edzőteremben próbáltam. Ha rajtam múlna, minden irodában kötelező tartozékként írnám elő, számítógépes munka után 5-10 perc használat valódi újjászületés...
1027. 117b1693d0 (válaszként erre: 1025. - Tsenge)
2012. aug. 31. 09:27
Visszatérve a te esetedre a vibrációs tréninget a gerinctréning kiegészítéseként használnám. Nem tudom, mit csinálsz. Ha tanulsz, akkor sokat ülsz, erre nagyon jó a Flabi, hogy gyorsan kilazítson, mert mindenedet átmozgatja. Igazából reggel-este jó lenne ráállni, akkor biztosan jobban éreznéd az izomlazító hatását, ami gerincsérv esetén szerintem baromira fontos.
1026. 117b1693d0 (válaszként erre: 1025. - Tsenge)
2012. aug. 31. 09:25

Igen, igazából, ami erre a legjobb a vázizomzat fejlesztése, igyekezni, hogy mozgásban legyél (ne állj, ülj túl sokat, főleg ne rossz tartásban), de ezt úgyis kitapasztaltad már valószínűleg.


A padnak a helyedben utánanéznék. Van erre több verzió. Az egyik magyar fejlesztés, kifejezetten sérveseknek, a többi pedig mindenkinek, aki el akarja kerülni a sérv kialakulását. Pl. itt is látsz ilyeneket: [link]

1025. Tsenge (válaszként erre: 1024. - 117b1693d0)
2012. aug. 31. 08:47
3 hónapig hetente 2-3x. Nem használtam még, de lehet ki kéne próbálni! Az állapotom a körülményekhez képest egész jónak találom. Nem fáj olyan gyakran - lekopogom :) - aminek nagyon örülök. Köszönöm az ötletet, idő kérdése és kipróbálom. Az orvos azt mondta, mivel fiatal vagyok (21 éves) ezért csak annyi a teendőm, hogy kímélem - Na de akkor ki segít az anyjának cipekedni, ha nincs fiú a közelbe?:P - gyógyszereim vannak rá (ami egy vicc, maximum a KetoSpray jó), úszok, biciklizek, fitnessterem (nem erőltetem meg magam), továbbá erősítem a gerinc menti izomcsoportot!
1024. 117b1693d0 (válaszként erre: 1023. - Tsenge)
2012. aug. 31. 08:42

Mennyi ideig használtad?


Használsz antigravitációs padot? (Ami átfordít fejjel lefelé és pár percig úgy lazítja a gerincedet.) Azt talán jobb lenne neked. Persze az állapotodból függ az egész.

1023. Tsenge
2012. aug. 31. 08:37
Én használtam, izomösszehúzódást eredményez, ami elméletileg megfelel egy 45 perces aktív mozgásnak/edzésnek! Gerincsséves vagyok, ezért kipróbáltam, de nem tapasztaltam azt, hogy múlna a derék- és hátfájásom.. De nekem nem jött be, inkább lejárok fitnessterembe..
1022. 117b1693d0 (válaszként erre: 1021. - Fedóka)
2012. aug. 31. 08:28

Azért, mert a gyártó így döntött, hogy ezt kiköti. Így nem terheli jogilag (sem) felelősség, ha bármi kellemetlen történik veled, ha mégis használod.


Egyébként gondolj csak bele, több ezer apró izomösszehúzódást eredményez, ami messze nem természetes.


De azért megkérdezheted a dokidat is. Ha nem ismeri kérdezd meg, hogy mi a véleménye légkalapácsozhatsz-e! :)

1021. fedóka
2012. aug. 31. 08:11

Köszi a gyors választ. Hát ez elég lehangoló, de miért? Szétráz?

5 éve élek ezzel a pótalkatrésszel, és akkor az mondta a doki a Honvédban, hogy csak a kifelé irányuló - tekerős mozgássort kell hanyagolni (de bringázni ezerrel lehet)és éljem az életet, mintha misem történt volna:)

1020. zsolt71 (válaszként erre: 1019. - Fedóka)
2012. aug. 30. 22:18
Sajnos a hír igaz, semmilyen fém protézissel nem ajánlott a használata...
1019. fedóka
2012. aug. 30. 21:14
Sziasztok, én ma hallottam erről az edzőgépről. Nagyon felvillanyozódtam, szerettem volna a heti két szuszogós torna helyett a könnyebbik véget megfogni, de:azt hallottam, hogy akinek csípőprotija van (vagyis többek között én), annak nem javasolják a használatát. mit tudtok erről a számomra lehangoló hírről? Köszi
1018. zsolt71 (válaszként erre: 1017. - Gumicsirke)
2012. aug. 30. 11:22

Csak úgy ááárad a pozitívizmus... :-D


Távol álljon tőlem az észosztás, meg hát nem is ismerjük egymást, így csak halkan írom: fejben dől el a siker, a többi része már csak "kellék"... Ha örömmel tölt el a változás, ha az egész Flabis dolgot nem vmi görcsös "leakarokfogynihamar" témaként kezeled, akkor működni fog! Ne a Flabiban higgy, bálványnak nem (sem) jó... :-) Hanem magadban, hogy mennyivel jobban fogod magad érezni a bőrödben, minden értelemben.


A "vajon nekem tényleg használ?" és "szinte el sem hiszem, hogy 5 alkalom mutathat vmi változást" nem is annyira a Flabi hatékonyságát kérdőjelezi meg nálad, hanem azt, hogy NEKED tényleg sikerülhet ez így és ilyen gyorsan... IGEN, miért ne??? Hiszen Te tettél érte, Te döntöttél úgy, hogy változtatni fogsz az életviteleden, a mozgáson, kaján, stb.


Nem, nem lesz illúzióromboló, és nyugodtan csinálj fotót, ha szükséged van rá... :-) De kereshetsz egy elfogulatlan barátnőt is, aki csekkolja a változást. Gyakori hiba a napi nézegetés, méricskélés... Az az agyunknak kell, mert az megnyugtatja, hogy jó úton járunk. De talán az érzés, hogy jól vagyok, nem feszül már annyira a nadrágom, a tükörben egyre jobban tetszik, amit látok, ezek a fontosabbak... Szerintem :-)

1017. Gumicsirke (válaszként erre: 1015. - Zsolt71)
2012. aug. 30. 10:33

:DDDD ja, tényleg igazad van:D de azért most már lefényképezem majd, hogy össze lehessen hasonlítani:D aztán majd illúzióromboló lesz, amikor azt hiszem, hogy javult, ás rájövök, hogy nem:D


Barátnőmmel tegnap is voltunk, neki a karját is "megbezgették". Nem bánom, hogy nekem nem kell, mert az edző csaj ott állt pont felette, bnőm meg térdelt, és ráhajolt a gépre..kissé ilyen szado-mazo jutott róla eszembe:D

1016. 117b1693d0 (válaszként erre: 1015. - Zsolt71)
2012. aug. 30. 10:23
Totál igazad van! :D
❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook