Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PRI Tapolca..ide járó meddőpárok tapasztalatai, eredményei fórum

PRI Tapolca..ide járó meddőpárok tapasztalatai, eredményei (beszélgetős fórum)


12291. Tundi30 (válaszként erre: 12287. - C347ca16a5)
2017. febr. 6. 18:40
Szia.köszi,hogy válaszoltál.most indultam volna a 3.tb.s lombikon.mindegy azért rákérdezem.
12290. Zora123
2017. febr. 6. 18:25
És még az is felmerült bennem - természetesen utólag - hogy ha esetleg februárra esik még a beültetés, de nekem márciusra van tb-s időpontom, az nem gond? Szörnyű vagyok, ott akkor soha nem tudok értelmes kérdéseket feltenni...
12289. Zora123
2017. febr. 6. 18:22
Voltam ma a Kaáliban, és végül nem hosszú, hanem rövid prokotokollom lesz. Valaki tudna segíteni, jól érthettem azt, hogy a menstruáció megjövetelét követő három napon belül kell mennem újra? Én így értettem, de most ahogy olvasgattam erről, azt láttam, hogy az első vagy második nal kell menni. Elbizonytalanodtam. Akkor ha mondjuk holnap jön meg, akkor csütörtökön, mikor rendel az orvosom, megyek?
12288. c347ca16a5 (válaszként erre: 12286. - SecretHope)
2017. febr. 6. 18:13

Azt hogy miben más nem tudom, mert a pécsit nem ismerem.táj€kozódj egy kicsit a honlapról.gyógyszereken kívül még van pár fizetős vizsgálat, de 90%-at a vizsgálatoknak elfogadják ha viszed.

Fagyasztott nem számít bele.5 stimuláció amiből petesejt leszívás lesz, így számolják

12287. c347ca16a5 (válaszként erre: 12285. - Tundi30)
2017. febr. 6. 18:10

Lemondod az áprilist és egyben újból feliratkozol.

Ha jól tudom 2018.januárra

Miért veszne el a tb-s lehetőség?! Nem használtad el....

12286. SecretHope
2017. febr. 6. 16:56

Sziasztok!!!

En a pecsi kaalin keresztul kaptam idopontot tavaly, most aprilisra, a Torokhoz. Mivel tobb mint egy ev volt a varakozas, es elegge hatranyos helyzetben vagyok, endometriozissal, volt egy lombikom a pecsi meddosegiben. Az sem, es az utana kovetkezo fagyasztott sem sikerult.

A kerdesem az lenne, h mibel kulonbozik a pecsi-tapolcai a meddosegitol? Mi lesz majd fizetos? A gyogyszereken kivul? A fagyasztott beultetes beleszamit az 5 TB-s lombikba?

Koszonom a segitseget!

12285. Tundi30
2017. febr. 6. 16:24
Sziasztok.leszeretnénk mondani az áprilisra szólt lombikot.a kérdésem csak annyi lenne,hogy ilyen esetben elveszik vagy megmarad a tb támogatott.csak jövőre tudnánk kezdeni.SAJNOS!!!köszi
12284. c347ca16a5
2017. febr. 5. 21:42
Nekem is kicsit bezavart a 2.lombik után, de aztán 2 hét késéssel megjött.utána hónapban meg 5 nappal előbb, de most már 3.hónapba beáll. Az inszemeknél és az első lombiknál nem voltak ilyen problémák.Gondolom a suprafact még nem megy ki belőlünk teljesen
12283. Mmoncsi88
2017. febr. 5. 17:55
Sziasztok!Mi 24 én teszteltünk első lombik utàn pozitívat,de màr akkor barnàztam és màsnapra megjött,csak kicsit kevesebb volt a mennyiség,mivel a Crinone tovàbb kellett adnom,aztàn 30 àn megerősítették,hogy màr nem vagyok terhes,lecsökkent a méhnyàlkahàrtyàm 8 mmre.Doki mondta,hogy hagyjam abba a Crinone és megjön rendesen.Azóta még nem jött meg és tök olyan érzésem van,hogy màr megvolt a mensi.Szerintetek meg fog még jönni?Felhívjam őket?Gondolom akkor megint mehetnék el és kapnék gyógyszert rà.
12282. KlaudiaVivien (válaszként erre: 12281. - Docika88)
2017. febr. 5. 17:11

Szia!

Nekem ma van a 36.nap és nekem is 28napra szokott megjönni.

Én nagyon bízom benne, hogy nem fog megjönni..és talán sikerült.

Nekünk fagyasztani nem tudtak, így a márciusi mensimkor kell telefonálni, és újra kezdeni az egészet.

Remélem minél előbb sikerül a Babóca nálatok ;)

Kitartást nektek is !

12281. docika88 (válaszként erre: 12277. - KlaudiaVivien)
2017. febr. 5. 16:23

Szia.

Nekem is úgy volt, hogy a sikertelen lombik után a szokott időben meg is jött. Addig semmi jele nem volt. Tesztre is nyugiba mentünk, erre negatív lett. Majd másnap meg is jött. Utána viszont a 28 nap helyett 38 napra jött meg. Aztán meg 21 napra. Azóta viszont minden a régi. Mi májusban megyünk a második lombikra, mert a fagyasztottak nem ébredtek fel sajnos októberben.

Most tényleg csak várni tudsz, vagy később tesztelni egyet esetleg.

Minden jót, kitartás.

12280. t.zia (válaszként erre: 12273. - Marion77)
2017. febr. 5. 12:49

Szia Marion77!

Szerintem ne aggódj ha azt mondták hogynem kell többet mennetek. Örülök hogy minden oké veletek. MI is jól vagyunk. A múlt héten voltam a saját vérvételen szerdán meg megyek a genetikai uh-ra. Még egy kicsit bennen van mg a para, hogy ne legyen semmi gubanc de azért már nagyon örülök. Majd írd meg hogy mit mondott a dokid.

12279. t.zia (válaszként erre: 12277. - KlaudiaVivien)
2017. febr. 5. 12:43
Szia! Ha ilyen sokat késik én is a tesztet javasolnám. Hátha spontán összejött. Nagyon szurkolok neked!
12278. Babett82 (válaszként erre: 12277. - KlaudiaVivien)
2017. febr. 5. 07:35
Miért nem csinálsz tesztet?
2017. febr. 4. 21:43

Sziasztok!

Még új vagyok itt, de régóta "követlek" Titeket!

A segítségeteket szeretném kérni.

A párommal lassan 2,5 éve próbálkozunk összehozni a Kis Trón örököst, de eddig még nem sikerült.

Tavaly februárban elmentem a Nődokimhoz..

Minden lehetséges vizsgálaton amit Ő megtudott illetve megcsinálhatott átestem.. Minden rendben van velem..

Így a párom volt a soros...

Elmentünk orvoshoz, beutaló sperma vizsgálatra..

A Laborban ahova vittük a kismintáját, hát had ne mondjam milyen körülmények voltak, na de nem is foglalkoztam vele hisz Én meg voltam győződve Róla, hogy a páromnak semmi baja..

3nap elteltével mentünk az eredményért, amikor megláttam egy Világ omlott össze bennem.. Szinte egyenlő volt a 0-val.. Teljesen összetörtünk...

Visszamentünk az orvoshoz és megerősítette, hogy ez bizony édes kevés.. Kaptunk beutalót a Győri Káali Intézetben.

Hónapokon keresztül nem kaptunk időpontot így hát Tapolca mellett döntöttünk.

Juliusban mentünk elöször.. Mindenki segítőkész, rendes..szóval le a kalappal...

Elvégezték a szükséges vizsgálatokat újra..

Velem ugyanugy minden rendben és csodák csodájára a paromnak is viszonylag jók az eredményei.. Kevés ugyan a spermaszám, de a Doki azt mondta, hogy a spontán teherbeeséshez elegendő.

Teljesen mindeggy, belevágunk akkor is ebbe az egészbe.. Így is lett..


Azóta,túl vagyok 3 sikertelen inszemináción, és 1 sikertelen lombikon..

Dokim mindig azt mondja nem szabad elkeseredni, de nem tudja hogy mi a baj..


Decemberben volt Lombik.. 17db petesejtet szívtak le, abból 11volt az amit épp volt illetve "használható" 6 megtermékenyült és viszont csak kettő kezdett el osztódni :(

A két kis csöppött vissza is ültették 4 nap után... nagyon fájt hasam az első 3 napban alig tudtam menni..

Teljesen megvoltam róla győződve, hogy sikerül...

De nem 30.-án ugy ahogy "kell" napra pontosan megjött a mensim.. teljesen ki voltam, de még valahol bíztam benne, hogy azért sikerült.

Január 3.-án megerősítették UH, hogy nem sikerült...

:( :(


A mensesem lezajtott szépen rendesen ugy ahogy szokott semmi különös nem volt..

Azonban a mai napon 10. napja késik a mensim..

Nincs semmi bajom, nem feszül a mellem, nem is fáj, néha elkap a hányinger de lehet csak én kreálom magamnak, nemtudom.. Viszont a méhen néha szurkál, de nem vészes..

Olvastam, hogy bezavarhatnak a hormonok, de viszont nekem ezelőtt is az injekciózás alatt is pontosan megjött.


Bízom, benne, hogy esetleg a szerencse mellénk állt, és most talán spontán sikerült, de félek is nagyon.

A kérdésem csak annyi lenne, hogy volt-e már valaki ilyen vagy hasonló helyzetben?

Nagyon pontos dolgot nem találok erről, felhívtam az intézetet, hogy ez van, és azt mondták akár 1 hónapot is késhet..


Volt már valaki hasonló helyzetben?


Segítségeteket előre is Köszönöm!


Szép estét!

12276. csj84 (válaszként erre: 12275. - Mmoncsi88)
2017. febr. 4. 18:38
A doktornő nagyon rendes,biztosan mindent el fog mondani. Nem is tudom,mit kívánjak. Talán ha valami kiderül,akkor azt lehet kezelni,és nagyobb eséllyel indultok neki bárminek. Mindenesetre minden jót nektek!
12275. Mmoncsi88 (válaszként erre: 12266. - Csj84)
2017. febr. 4. 17:14
Szia,Magànrendelésre megyek és nem kérdezték,hogy a pàrom is jön,sőt egyàltalàn nem kérdeztek semmit,csak időpontot kértem.Minden esetre eljön velem,aztàn majd kiderül.
12274. c347ca16a5
2017. febr. 3. 22:06
Gratulálok mindenkinek!!ti akkor egy jó széria voltatok utánunk egy hónappal...Boldog babavárást :)
12273. marion77 (válaszként erre: 12269. - T.zia)
2017. febr. 3. 21:30

Szia t.zia!

Köszönöm,hogy írtál.

Én is gratulálok neked :)

Én pont ma voltam Tapolcán és az ultrahang szerint 9 hetes a kicsi!

Azt mondták már nem kell mennünk többet,mert a következő ultrahang a 11.héten lenne és a 12.héten úgyis menni kell a nagy ultrahangra!!

Mondjuk jövőhéten úgyis,megnéz a fogadott orvosom is,csak kicsit furi,hogy már nem kell menni...

Persze így is elég sűrű a program!

Remélem jól vagytok!!

Vigyázzatok magatokra!!


Többieknek kitartás!!!

12272. Zora123 (válaszként erre: 12257. - Vicca82)
2017. febr. 3. 20:02
Sajnos még mindig semmi, úgyhogy hétfőn megyünk Tapolcára, ha addig sem jön meg.
12271. csj84 (válaszként erre: 12270. - 31biuska31)
2017. febr. 3. 11:57
Három új párt fogadnak,ezt is írtam.A honlapon is ezt írják.Ha valaki már kontrollra megy,az nyilván nem számít bele ebbe a háromba.
12270. 31biuska31
2017. febr. 3. 10:19
Sziasztok.Ezt en cafolnam h 3part fogadnak az immunologian naponta Mar tobb mint 1eve oda jarok es tele van mindig a rendeles a doktorno elvileg 10kor kezdi a rendelest addig a vert veszik le a betegektol.Kb 2hete voltam es ugyebar 10tol van rendeles de a doktorni mar 8ora par perckor ott volt es megkezdte a rendelest mert sok a beteg.Nekem ezek a tapasztalataim.
12269. t.zia (válaszként erre: 12263. - Marion77)
2017. febr. 3. 08:52

Szia!

Gratulálok a sikeredhez! Nagyon jó ilyen pozítív bejegyzést olvasni. Nekem is csak jó tapasztalatim voltak Tapolcával illetve Csongrády dokival kapcsolatban. Nekünk is ő segített :) Múlt héten volt nála az utolsó vizsgálat. Most már 12 hetes vagyok:) Remélem nálad is minden rendben lesz a továbbiakban is!

12268. c347ca16a5 (válaszként erre: 12259. - Mmoncsi88)
2017. febr. 2. 22:18
Nekem a páromnak is kellett beutaló, mindkettőnknek külön.Én a nőgyógyásztól kaptam, ő a háziorvosától.
12267. c347ca16a5 (válaszként erre: 12266. - Csj84)
2017. febr. 2. 22:16

Igazad van, mert az sztk-s immunológia nem erre szakosodott.Ott a zöme diagnosztizált vagy diagnózisra váró immunbeteg, akik vizsgálatokra, kontrollja járnak.A meddő párok vizsgálata csak kiegészítés.

Sztem azért lett a magánrendelés mert rájöttek erre van igény és ezt ott azt sztk-son nem bírják, annyi a problémás pár

12266. csj84 (válaszként erre: 12259. - Mmoncsi88)
2017. febr. 2. 21:31

Az egerszegi kórházban az immunológián naponta 3 párt fogadnak csak,olyanokat,akik először jelentkeznek.Amikor időpontot kértél,nem kérdezték,hogy a párod is menne-e? Bocs,nem akarok belekontárkodni,de én tapasztaltam már olyat ott,hogy elküldtek egy párt pont ilyen ok miatt.

Ha a magánrendelésre mész,akkor persze tárgytalan a hozzászólásom :)

12265. c347ca16a5
2017. febr. 2. 19:55
Szia.hallottam már erről egy külföldön élő csajtól, de úgy tudom Mo-on pár éve még nem foglalkoztak ezzel, most meg már 41 vagyok.Nektek hamar lement.Oda Bp-re hogy jutottál? Miket vittél? Mert mi már 5 éve gyúrjuk és az immunológián is 3 éve voltunk.
12264. Zora123 (válaszként erre: 12262. - Vicca82)
2017. febr. 2. 17:55
Sajnálom, hogy nem segített :(
12263. marion77
2017. febr. 2. 17:55

Sziasztok!

Mi 2 éve próbálkozunk hogy össze hozzuk a bébit (nekem van egy 16éves lányom).

Párom 40-en én 39 vagyok,majdnem egy évig orvostól-orvosig jártam olyan alhasi görcsökkel amit senkinek nem kívánok!

Végre csináltak hormon vizsgálatot kiderült,hogy korai petefészek kimerülésem van, de a nőgyógyász nem írt fel semmit így bejelentkeztünk Tapolcára!Próbáltam gyógynövényekkel kezelni magam!Eljött a nap Tapolcára mentünk...Csongrády doktorhoz.

Megerősítette,hogy korai petefészek kimerülésem van, (itt 38 voltam) páromnak alacsony volt a spermaszáma.

Egyből lombikról beszéltünk!

Innentől páromat nyomtuk virágporral,én hormonpótlást kaptam.Szeptemberbe indult a progi sajnos a Suprefact nem nullázta le a hormonszintem így leállították a programot!

Pihenő következett!Elkeztem szedni a méhpempőt+virágport.

Novemberbe újra keztük itt végre minden jól ment 😊Decemberben leszívás, beültetés (2 petesejtem volt, minkettőt vissza kaptam).December vége pozitív teszt😍

Azóta kéthetente ultrahang!!

Jelenleg 8hetes Babóca reménykedő anyúkája vagyok😊

Azért írtam le mindezt,hogy egy kis bátorítást adjak nektek!

Hogy az utolsó pillanatig higgyetek és bízzatok!!!

Sok sikert!!👍

12262. Vicca82
2017. febr. 2. 14:21

Paromnak 5 honap profertil kura utan a spermakepe nem hogy javult..romlott :-(

Marad a lombik..arra meg eleg..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook