Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Praktikák zsíros haj ellen fórum

Praktikák zsíros haj ellen (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Praktikák zsíros haj ellen

1 2 3 4 5 6 7
122. Fedo (válaszként erre: 121. - Nettinet20)
2010. aug. 15. 04:41
köszi. ezt én is kipróbálom.
121. nettinet20 (válaszként erre: 101. - Verga doro)
2010. aug. 14. 23:33
Én is így jártam! Elfogyott samponom, és csak tusfürdő volt itthon (Baba)! Meglepő volt, hogy addig 3 napig bírta a hajam, azóta pedig 6-7 napig. Kb. 2 hónapja használom a Baba tusfürdőt, nekem nagyon bejött. Rengeteg sampont kipróbáltam már, de egyik sem segített. Ajánlom mindenkinek kipróbálásra!
120. Binky
2010. máj. 24. 18:08

Akinek zsíros a haja, lehet, hogy száraz a fejbőre(és akkor korpásodik is).

Ha viszont azért zsíros, mert befülledt, érdemes ritkíttatni.(Ritkító ollóval, nem a hosszából.)

119. zsuko84 (válaszként erre: 118. - 94c02c5bb5)
2010. ápr. 26. 11:59
Én is remélem, hogy jó lesz. Talán megtalálja a fejbőröm az egyensúlyát, mert lúgosít. Most, hogy mondod, tényleg nem tudom elképzelni festett hajra, mert nekem így is iszonyat gubancos lesz tőle a végeredmény. Vigyáznom kell, nehogy kicibáljam a hajszálaimat. De remélem megéri majd. :)
118. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 117. - Zsuko84)
2010. ápr. 26. 11:53
Igen, azért kérdeztem, festettre nem lehet használni, szörnyű állaga lesz a hajnak. Neked viszont szerintem nagyon be fog jönni.
117. zsuko84 (válaszként erre: 116. - 94c02c5bb5)
2010. ápr. 26. 11:41
Nem, nincs festve. Festett hajra nem tudom, hogy hogyan hat.
116. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 115. - Zsuko84)
2010. ápr. 26. 11:36
A hajad festett? Arra használod a szappant?
115. zsuko84
2010. ápr. 26. 11:26
Sziasztok! Egyik ismerősöm foglalkozásából kifolyólag ilyen baba kozmetikumokat vizsgál. Ő mondta, hogy rengeteg baba kozmetikum nagyon sok allergén anyagot tartalmaz. Az egyik legrosszabb a Johnson. Sok anyuka panaszkodik is rá. A Nivea már nem olyan rossz, de még az se az igazi. Két terméket mondott, ami a legkevesebb káros anyagot tartalmazza. Az egyik a Gabi termékek, a másik meg a Rossmannban kapható Babydream termékcsalád. Én nagyon sokáig használtam a Babydream sampont, és nagyon szerettem, de a zsírosodást nem oldotta meg. Pár csepp teafaolajat is kevertem a flakonba, ami annyit segített, hogy 3 nap helyett csak 5 naponta kellett hajat mosnom, de az amúgy is száraz hajvégemet még jobban kiszárította. Most viszont elkezdtem használni a Sövénykúti Kecsketejes háziszappant. Elég drága, és baromi gyorsan is fogy, de mindössze 4 összetevőből áll, amik teljesen természetes anyagok. Még csak 5-6 mosásra használtam, elég nehéz a hajra kenni, de szárítani nem szárít, és zsírosabb se lesz tőle a hajam. Azért 3-4 hónapig próbálkozok vele, mert kell annyi idő a fejbőrnek, hogy megszokja az új "sampont".
114. MelisUK (válaszként erre: 80. - Csipkerózsika)
2010. ápr. 12. 15:49

Sampont mikor milyet használok, most pl 3 félét használok váltogatva, minden hajmosásnál mással mosom. Egyik nagy kedvencem a Loreal Elséve, abból a rózsaszínű. Szeretem az illatát és szépen csillog tőle a hajam. A balzsamja is nagyon jó. A következő a VO5, ez egy brit márka, ettől is szépen csillog a haj. A TRESemmé-vel is nagyon meg vagyok elégedve, ez egy fodrászsampon, ebből a szőke hajra valót használom, ez is nagyon szép csillogóssá és puhává teszi a hajam. A gondom csak az velük, hogy a fejbőröm is csillogóssá teszik, ezért néha-néha használok head&shoulders-t is, ettől matt lesz a fejbőröm, de gyakran használva a hajam színe megváltozik...

Sok samponom van még itthon, még idő, mire elhasználom őket, de utánuk tuti veszek Tesco sampont meg balzsamot próba képp, ha már a hajhabjuk is ilyen jó hatással van a zsírosodásra.

Egyébként fillérekbe kerül pl a tesco-s baba fürdető, mivel ekcémás vagyok így érzékeny bőrre való termékeket kell használnom és a tesco baba fürdető szintén nagyon jó. Nem is adok ki több pénzt egy márkás tisztálkodó eszközre, ha a bőröm fantasztikus tőle. :D

2010. ápr. 8. 10:23

Na megérkezett a szappan tegnap.

Eredmény: arcra, testre tusoláshoz tökéletes, utána tényleg nem kell testápoló, mintha babaolajjal kentem volna be közvetlen tusolás után, ahogyan a reklámban. Olyan finom érzés. Egyáltalán nem száraz a bőröm sehol.

Hajra: a hajam festett félhosszú, próbáltam úgy hogy kétszer mosom, öblítem. Na így sprőd, formázhatatlan lett.

Ma reggel ismét próba, most úgy, hogy utána hajbalzsamot is raktam. Így is sprőd maradt. Festett hajra sajnos nem jó. Vettem egy gabi "tincsszelídítő" sampont, mert olvastam valahol hogy ebben van a legkevesebb vegyi, káros, stb anyag. És a mai próba után ismét megmostam ezzel kétszer, jó alaposan, utána nem kellett semmi, megszárítottam, és szuper tartása van, szép fényes.

A mosógranulátumot ma fogom kipróbálni a fehér ruhákhoz.

2010. márc. 31. 18:51

Azért megnéztem ma a gyógyszertárban,de nem volt. :(

Pedig esküdni mertem volna rá,hogy azt láttam az egyik polcon,de hát akkor nem az volt

111. verga doro (válaszként erre: 110. - 94c02c5bb5)
2010. márc. 30. 14:21
:D
110. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 109. - Verga doro)
2010. márc. 30. 14:17
Szívesen, majd írok, hogy melyik téren milyen hatása van. Sokat várok tőle. Bár balzsamot mindig használok továbbra is majd. Az tény, hogy ha tusfürdővel mosom meg, sokkal tovább friss, mint ha samponnal. Ezért mostmár ami akad a polcról, azzal mosom, legyen az valamilyen sampon, vagy tusfürdő.
109. verga doro (válaszként erre: 108. - 94c02c5bb5)
2010. márc. 30. 13:27
köszi :)
108. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 107. - Verga doro)
2010. márc. 30. 11:18

Találtam kecsketejes háziszappant, de 10 dkg-os annyi mint itt a kg-os kiszerelés. Szappant és mosószert is rendeltem. Azt írják, kihozza a zsíros, olajos szennyeződést is.


Innen rendeltem:


[link]

107. verga doro (válaszként erre: 106. - 94c02c5bb5)
2010. márc. 30. 11:04
és honnan rendelted?
106. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 105. - Csipkerózsika)
2010. márc. 30. 10:04
Találtam a neten háziszappant, most rendeltem, baráti az ára, beszámolok az eredményről.
2010. márc. 30. 10:00

Eddigi kísérletezéseim alapján 2 dolog vált be nekem valamelyest. Egyik az ecetes öblítés, ettől viszont sajna ecetszagú lesz a haj, nagyon beveszi. A másik pedig a korábban ajánlott Tescos hajhab, amivel lehet 1-2 napot nyerni. Azt viszont nem tudom mindenhová magammal cipelni.


A házi szappant olvasva elgondolkodtatott, hogy mi is annak az összetétele. A házi szappan legjobb tudomásom szerint eléggé lúgos. Erről pedig az jutott eszembe, amit egy kutyás kézikönyvben olvastam:a kutyák bőre érzékenyebb, számukra az ember által használt samponok túl savasak, de házilag némi szódabikarbónával kitűnő kutyasampont készíthetünk a sajátunkból is. Hát én most lehet, hogy fogok egy kicsit kísérletezni...

104. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 103. - Verga doro)
2010. márc. 30. 09:02
Azt megköszönöm. :)
2010. márc. 29. 17:43

ööö azt hiszem mintha láttam volna a gyógszertárban,de nem biztos

holnap megnézem - ha lehet ott kapni akkor szólok :D

102. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 101. - Verga doro)
2010. márc. 29. 15:25
Szia, én is erre jutottam, de az adalékmentes háztartási szappant nem találtam. Házi szappannak is gondolom, hogy az lehet, állítólag nagyon nehéz beszerezni. Van tipped merre keressem?
2010. márc. 27. 13:42
Sziasztok! ahogy előttem szinte mindenki, én is rengeteg sampont kipróbáltam(Baba, Elséve, Vichy, Garnier és még sorolhatnám) Valószínűleg az a baj ezekkel a samponokkal,hogy tele vannak mindenféle adalékanyaggal,amitől gyorsabban zsírosodik a haj. Nekem naponta kellett hajat mosnom. Aztán egyszer elfogyott otthon a sampon,így tusfürdővel mostam meg és láss csodát,tovább bírta mint azelőtt. Szóval én azóta tusfürdővel mosok hajat :D,mondjuk most is még csak 2 napig bírja,de nálam már ez is haladás.Próbáljátok ki ti is,hátha beválik (én niveával mosom)+ a fodrászom azt javasolta,hogy háztartási szappannal mossam meg,amiben nincs semmi hozzáadott trutyi :D Ezt is érdemes kipróbálni, én is köv. héten fogok venni
100. Sundance hair (válaszként erre: 96. - Lolita63)
2010. márc. 15. 19:50
Na köszönöm. Ez egy jó tipp!
2010. márc. 15. 19:49
Az én hajam egy hét után sem zsírosodik,még 2 hetet is kibírna,de nem szoktam annyit várni.Igaz tupírozom.Attól is zsírosodik a haj,ha rálapul a fejbőrre.
2010. márc. 15. 19:46

Szia!

Világos hajad van? Ha igen, akkor tegyél a hajadra hintőport, az felszívja a zsírt. Nekem bevált, csak nekem majdnem fekete a hajam, így olyan volt, mintha ősz lennék...és meg kellett utána mosnom. De lehet, hogy neked beválik:D

97. bared (válaszként erre: 91. - Lolita63)
2010. márc. 15. 19:46

apukám 12 évig használta, és semmi...

végül ő is szárazsampon, és bojtorján tea mosásra, majd bánfy...

az sem...

neki a háziszappan vált be, csak lassan reménytelen beszerezni((

96. Lolita63 (válaszként erre: 94. - Sundance hair)
2010. márc. 15. 19:45
Á,dehogy ,a lányom is használta és jó volt.(gyógyszertári végzettségem is van,de már nem dolgozok benne)Bízz bennem!:))
95. g_eszter (válaszként erre: 92. - Sundance hair)
2010. márc. 15. 19:45

nem hordok sapkat. Amikor nagyon fuj a szel felteszem a kapucnit a kabatrol.

Kiprobaltam mar mindenfele sampont, amit az uzletben lehet kapni, aztan Nizoralt, most TGel-t, de ettol meg 2 nap utan annyira lelapul a hajam es nagyon zsiros es meg a korpa sem tunt el. S hosszu evek ota megy ez igy, tanacstalan vagyok. 3 naponta mosok hajat.

94. Sundance hair (válaszként erre: 91. - Lolita63)
2010. márc. 15. 19:42
Az nem a bébiknek való koszmó ellen? Nekem a gyerekdoki azt mondta és írta fel!
93. g_eszter (válaszként erre: 91. - Lolita63)
2010. márc. 15. 19:42
ez a problemam melyik reszere jo?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook