Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Portugál, spanyol fórum

Portugál, spanyol (beszélgetős fórum)


1 2
2009. jan. 5. 14:51

A világ legszebb nyelve a spanyol. Én teljesen magamtól tanulgattam/tom a nyelvet. Sajnos mióta kevesebb időm van, azóta ezzel sem tudtam úgy és annyit foglalkozni és nagyon megkopott a tudásom. :-(

Ettől függetlenül szinte folyton spanyol szövegeket hallgatok. IMÁDOM. :-)

Egyébként szerintem nem feltétlenül hadarnak a spanyolok. Gyorsan beszélnek, de szerintem nem elég gyorsan ahhoz, hogy ne értsd meg, mit mondott. Vagy lehet, hogy én ehhez már nagyon hozzászoktam..? Fene tudja. :-) Inkább a kiejtés okozhat nehézséget egyeseknek. A spanyolok ugyanis nem beszélnek valami szépen. (vagyis hogy nagyon spanyolspanyol az aktcentus) Latin-Amerikában sokkal érthetőbb a spanyol. :-)

15. sariya
2009. jan. 5. 14:39

TUdnátok segíteni?

HOgy mondják spanyolul azt,hogy: Az örök túlélő.??

14. 0260f21e84 (válaszként erre: 13. - Fulana)
2007. nov. 1. 12:44

Hola, na hogy megy a spanyol? Es a portugal? Elkezdted? Van kulonbseg :) Szerkezetileg nem sok, de a kiejtes!! Vicces.

Lehet, hogy valakinek konnyu a hasonlosag miatt, nekem pont emiatt volt nehez. Bar en olasz-spanyolos voltam.

Majd irj, hogy haladsz :)

vagy mi van

13. Fulana
2007. jún. 11. 19:26

Hola!

Látom, nem nagyon megy itt a csevegés, de azért szeretnék véleményt kérni... hátha valaki megnézi :)

Tehát... én spanyolt tanulok, de szeretném elkezdeni a portugált is. Nyelvtanilag sok különbség van a kettő között? Esetleg a portugál nehezebb? Nem tudom, hogy menni fog-e a kettő együtt, mivel a spanyolt sem tanulom régóta...

Előre is köszi a válaszokat! Pussz ^_^

2007. ápr. 27. 12:41
sziasztok!!:) manhattan szerintem ne aggódj a nyelv miatt, főleg ha már van egy kis alapod. ha kimész kb 2 hónap és tuti megérteted magad bárhol. én is úgy tanultam meg hogy kint éltem dél-amerikában 1 évig, aztán még fél évig. de ha tudok valamiben segíteni, szólj nyugodtan!
11. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 10. - Mandala77)
2007. ápr. 26. 15:06
Igen, Madridban.
2007. ápr. 26. 15:01

Én nagyon szeretnék majd valamikor spanyolul tanulni, de sajna az valószínűleg nem a közeljövőben lesz... :( Viszont az említett nyelvkönyvnek utánanézek.


Antea, te most Spanyolországban élsz?

9. Manhattan22 (válaszként erre: 8. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 26. 14:56
Nagyon kedves vagy! León mellé egy kisebb városba... Nem az első utam lesz oda, de a férjem melózni fog, s arra gondoltam, azért nekünk nem kellene "besavanyodva" otthon rá várnunk. Ha picit (NAGYON PICIT!!) beszélném a nyelvet, azért könnyebb lenne:D!
8. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 7. - Manhattan22)
2007. ápr. 26. 14:52

De jo, biztos elvezni fogod! Igy ne izgulj a nyelv miatt, mikor idejottunk az elejen egy kukkot sem beszeltem, megvoltam nelkule is, mindent meg lehet nyelv nelkul is talalni, ha vasarolni akarsz, ha tajekozodsz es mondod a nevet ahova menni akarsz, ugy is hadarjak spanyolul, mintha ertened, de mutogatnak is az iranyba :)))

Hova keszulsz, melyik varosba?

Ha szukseged van segitsegre, szolj, szivesen megirom a tapasztalataimat, hova erdemes menni, mit erdmes megnezni, mar ha jartam ott, ruhakat, elemiszert hol erdemes venni, ha az elso nap betevedsz egy el Corte Inglesbe, az arak miatt szettart karokkal lehet menekulni, csak tudd, van mas is, ahol baratsagosabbak az arak ;)

7. Manhattan22 (válaszként erre: 6. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 26. 13:31
Ja:DD! Én nem dolgozni mennék ki...:))Csak nyaralni, de azt huzamosabb ideig :D!Azért köszi mindent, megpróbálom megkeresni azt a könyvet.
6. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 5. - Manhattan22)
2007. ápr. 26. 03:33

Igazad van, valoban nagyon tisztak es segitokeszek is. Egy dologban nem segitenek, ha valaki nem erti oket, ugyanolyan sebesseggel hadarjak el a szoveguket, meg abban az esetben is, ha latjak, egy kukkot sem ert belole az ember.

Pont az eletszerusege miatt emlitettem ezt a konyvcimet, mert koztuk elve nekem ez segitett a legtobbet. Probaltam az ELO-t is, a neten is minden letezo lehetoseget megkerestem.

A nyelvtudas alapossagarol pedig csak annyit, rengeteg del-amerikai vendegmunkas van, mindenki beszel spanyolul, aki nem, vagy nem elegge, annak eselye sincs boldogulni koztuk. Ez van. A hosszu idorol kovetkeztettem, hogy esetleg jo, ha tudod ezt is. :S

5. Manhattan22 (válaszként erre: 4. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 26. 03:08
Nem úgy szeretném a nyelvet megtanulni, hogy nyelvvizsgát :) tegyek belőle, egyszerűen csak a hétköznapi életben szeretnék kicsit könnyebben mozogni. Elég hosszú időre megyek :), tuti fog rám ragadni 1-2 dolog:D!(S most nem a koszra gondoltam, mert nagyon tisztáknak gondolom a spanyolokat!!)
4. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 3. - Manhattan22)
2007. ápr. 26. 02:48

Ha a nyelvet akarod megtanulni, konyvbol is meg tudod, foleg ha mar hanganyagod is van, de keszulj fel, hadarva beszelnek, ha csak otthon tanulod, nem biztos, hogy az elejen meg fogod oket erteni.

Nagyon jo szerintem Nagy-Seres-Vela: Spanyol nyelvkonyv sorozata, a lenyeges szavakat tanitja, jo temakoroket, a nyelvtan ertheto (ez nagyon fontos szerintem), egyetlen "hibaja" a sok gyakorlatsor, amit tanar nelkul nem egyszeru megcsinalni, bar ertelemszeru.

Sok szerencset es kitartast!

3. Manhattan22 (válaszként erre: 2. - E399e02287)
2007. ápr. 26. 02:16

Szia!

Ne haragudj, milyen szinten beszélsz spanyolul? Megyek nyáron ki, s szeretném, ha nem lennék annyira meghalva...Van ELOs kazim (könyvem nincs), meg RELAXos kazim, meg feliratkoztam egy ilyen jellegű hírlevélre (ahol úgy nézki azt hiszik, már beszélem a nyelvet :( ), de nem bánnám, ha valaki segítene...

2006. dec. 3. 02:46
siiii, en espanol! y tu?
2006. nov. 9. 16:01
Van(nak) itten valaki(k)beszélni kicsi valamelyik nyelv e kettő közül?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook