Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Porcelán fogkorona fórum

Porcelán fogkorona (beszélgetős fórum)


1 2
2012. júl. 10. 01:00

Nem a rossz fogra húzza a koronát. Azt is le tudja csiszolni és meg tudja erősíteni porcelán csapokkal.

Ne a fogorvostól rettegj, hanem attól az élethelyzettől, amikor majd 10-15 év múlva életed szerelme mellett fekszel és este ki kell hogy vegyed a műfogsort a szádból. Roppant vonzó leszel. Tessék igényesebbnek lenni.

A két szemfogad nem fog megtartani hattagú hidat (és nem koronát, ahogy írod), ezt most borítékolom.


Ideiglenes fogkorona (vagy inkább híd) ára is a megoldástól és a minőségtől függ. Lehet már 20-25 eFt-ért is csináltatni, a felső határ meg a csillagos ég.

Mondjuk ezt sem teszik fel romlott fogakra. Legalábbis épeszű fogorvos biztos nem.

2012. júl. 10. 00:59
Attól, hogy rosszak a fogaid, nem biztos, hogy ki is kell húzni! Ha a gyökér még jó, akkor arra építi fel a fogat illetve a hidat és a koronát. Csináltass egy panoráma röntgent és beszéld meg a fogorvossal, hogy milyen lehetőségeid vannak.
6. lányka0806 (válaszként erre: 4. - Remoni)
2012. júl. 10. 00:50
az a gond,hogy én szinte rettegek a fogorvostól. sajnos még nem gyűlt össze annyi pénz,h megtudjam csináltatni. suli időbe fogom csak szeretnék ideiglenes fogkoronátg
5. lányka0806 (válaszként erre: 2. - Remoni)
2012. júl. 10. 00:48
rosszak és arra nem húzhatja rá a koronát. viszont a 2 szemfogam jó. lecsiszólja,és ráhúzza a koronát.de nagyon nagyon félek az egésztől. :(
2012. júl. 10. 00:47
Akkor sem biztos, hogy a húzás a legkézenfekvőbb megoldás.
2012. júl. 10. 00:45
azért mert rosszak.
2012. júl. 10. 00:32

17 évesen nem kellene 4 frontfogat kihúzatni.

Mi lesz később, 30 éves korodra kivehető protézis?

Keress másik fogorvost, a fogínygyulladást a fogorvosnak kel eltüntetni, mondjuk úgy, hogy leszedi a fogköveid az íny alól is.

A két szemfogad nem biztos, hogy megtart egy hattagú hidat.

Tényleg nem szép ilyen fiatalon ilyen foggal közlekedni, de biztos van más megoldás is, amivel megtartható a fogad. Miért akarsz négyet kihúzatni, ha egy van letörve? Koronát nem lehet rárakni?

2012. júl. 10. 00:22
Elöl az egyik fogam le van törve nem is kicsit. kb.4 éve így van, és már sajnos elkezdett romlani is. Voltam fogorvosnál. Azt mondta megcsinálja,de elöbb a fogínygyulladást tüntessem el. Corsodyllal öblögetem. Kb.mennyi idő múlva tünik el a gyulladás? a másik kérdésem az lenne,hogy hallottam az ideiglenes fogkoronáról,amit addíg tesz fel az orvos,amíg nem érkezik meg az eredeti korona. ezért az ideiglenes koronáért mennyit kellene fizetni? első 4 fogamat szeretném kihúzatni,és a két szemfogra fogkoronát tetetni. kérlek segítsetek. 17 éves vagyok és nem valami szép ilyen fogakkal közlekedni. :(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook