Pókcsípés (beszélgetős fórum)


nov. 16. 20:15
Kételkedem már, hogy pokcsipes volt. Két hét után még mindig fáj, bár kevésbé. Lehet, ovsomor... seb is megvan még...
14. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 8. 11:23

Nekem egy csípés körül 1,5 tenyérnyi folt volt, kicsit kokárdásra hajazott, de nem nőtt. Engem valami vadállat szúnyog csípett meg.

Érzékenyebb is lehet a bőröd.

Antihisztamin, fenisztil.

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Greeneyed)
nov. 8. 11:12

A csipes helyén a holyagok pirosak mintha sebesre vajartam volna, pedig hozzà sem nyultam.

Olvastam valahol ritkán szovetelhalàsrol. Ettol felek csak.

12. vigyefene (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
nov. 8. 10:22
Igen. Az ecet jó fertőtlenítőnek is. A konyhában sokszor használom.
11. Greeneyed (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 8. 10:20
Ha valami komoly bajod lenne tőle (pl. allergia), már lett volna.
10. SzuzyF (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 8. 07:51

Ha nem vagy allergiás a csípésre ne menj sehova.

Nekem a térdem alatt volt pók csípésem, lett egy szép, kör alakú folt, majd pár nap múlva abban a foltban lettek apró hólyagok, amik aztán kifakadtak és víz szerű folyadék, mint egy vízhólyagból, olyan jött ki belőle, utána szépen elszáradt/sebesedett vékonyan és hamar lejött róla a var is. Én paradicsom szeletet tettem rá.

nov. 8. 07:41
A csipes korulifolt zsugurodik es halvany, csak a kozepe lett a borogatas utan holyagos. Olyan sebesnek latszik.
8. Napsugár8 (válaszként erre: 3. - Vigyefene)
nov. 8. 06:18

Gyerekként ecetes vízbe mártott ruhával kötözte be édesanyám a csípéseket. Állítólag az ecet kiszívja az esetleges mérget.

Persze ha nem múlik, vagy esetleg pár órán belül még romlik is a helyzet (dagad, vörösödik...) akkor kell rohanni!

7. vigyefene (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 7. 22:52
Nagyon szívesen. Van fordítva is, amikor a viszketés rosszabb mint a fájdalom. Azért ha úgy gondolod h nem javul elég gyorsan, vagy rosszabb lesz, akkor nézesd meg orvossal.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Vigyefene)
nov. 7. 22:47
Koszonom szepen a nyugtatast. A viszketest jobban turtem, ezek a holyagok meg most lettek pirosak.
5. vigyefene (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 7. 22:33
Szerintem akkor nagyon érzékeny a bőröd, lassan gyógyul, idővel rendbe fog jönni.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Vigyefene)
nov. 7. 22:31
Elso beirasom eltunt, ezert roviditve kuldtem. Az kimaradt, h mar egy hete tortent. Mar csk kevesse fah es eg.
3. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 7. 22:23
Mosd meg szappanos vízzel, és ha van valamiféle fertőtlenítőd, azzal kend be. Hideg/jég segíteni fog.
2. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 7. 22:18
Ne rohanj, várj h mi lesz belőle. Nagyon kicsi az esélyed arra h mérgező.
nov. 7. 22:13

Pokcsipes helyen kis holyagok veszelyesek, rohanjak orvoshoz?

Koszonom.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook