Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pilonidális ciszta tályoggal fórum

Pilonidális ciszta tályoggal (beszélgetős fórum)


10. prstms
2022. jún. 7. 17:00
Igazad van, valahol belül én is tudom, hogy túlgondolom az egészet. Sajnos ilyen típus vagyok, aki mindig aggódik a jövője miatt
9. 5236d12e25 (válaszként erre: 8. - Prstms)
2022. jún. 7. 14:56

Tudod miből áll a műtét? Lényegében kimetszik az egész problémás területet.

Akinek kiújul műtét után, annak valószínűleg nem jól csinálták meg.

Minek rugózol ilyen baromságon, mikor még a műtét időpontja sincs meg?

2022. jún. 7. 14:08
Azért gondolom így, mert sok olyat olvastam, hogy embereknek hónapokig nem gyógyult a seb, már 7 műtéten esett át, de mindig visszajön, stb...
7. prstms (válaszként erre: 6. - 5236d12e25)
2022. jún. 7. 13:10
Igen, mindenképpen megműttetem. Csak hogy a rendes műtét után is ki tud újulni sajnos.
6. 5236d12e25 (válaszként erre: 5. - Prstms)
2022. jún. 7. 12:42
Amíg nem műteted meg sajnos kifog újra és újra jönni. Az ellen nem sokat lehet tenni.
5. prstms (válaszként erre: 4. - 5236d12e25)
2022. jún. 7. 09:14
Uh😅. És van valamilyen rutinod a kiújulás megeleőzésére?
4. 5236d12e25 (válaszként erre: 3. - Prstms)
2022. jún. 6. 22:06

Nem kell rettegni.

Igen fáj, igen kellemetlen, pár napig nehezen fogsz leülni, felállni és feküdni - nem mintha most nem így lenne.. De hidd el utána végleg megszűnik minden gond. Reggel mentem be és csak 3 napot voltam bent a kórházban.

Én varrat szedés előtt 1 nappal lezúgtam a lépcsőn kezemben a hörcsögketreccel, partvissal 🤦‍♀️, végig szántottam 3 lépcsőfokot, persze naná felnyíltam.. De könnyebb volt kiszedni a varratot 😂🤦‍♀️

3. prstms (válaszként erre: 2. - 5236d12e25)
2022. jún. 6. 21:52
Köszönöm a válaszod! Igazából most momentán ennyi kérdésem és érzésem van, amit leírtam. Bevállalok mindent, műtétet, kezelést, csak meg akarok szabadulni tőle és rettegek.
2022. jún. 6. 21:16

Szia!


Nekem 3x nyitották, következő alkalommal műtőttek. Nekem nagyon brutális volt az utolsó gyulladásom, hatalmas tályogom volt.

Nem szépítem! Több mint 5 cm vágtak ki.

Deréktól lefelé voltam teljesen elérzéstelenítve. Ennek már 12 éve. Azóta semmilyen problémám nem volt. Dehogy kell műtétek sorozata..

Ha van bármilyen kérdésed, szívesen válaszolok.

2022. jún. 6. 20:50
Sziasztok! Nemrégiben fedeztek fel álam pilonidális cisztát tályoggal. A gennyes tályogot felvágták, kitisztították, jelenleg kötözésre járok. Tudom, hogy műtétre/műtétek sorozatára lesz szükségem. Van valakinek esetleg tapasztalata, hogy lehet ezzel együtt élni? Borzalmas belegondolni hogy mik várhatnak rám, műtétek, kiújulás, és társaik. Minden nap órakat sírok, mentálisan nem bírom. Folyton arra tudok gondolni, hogy nem tudok teljesen felépülni belőle, újra meg újra ki fog újulni és újabb műtétek kellenek évekig, melyek pokollá teszik majd az életem és a körülöttem lévők életét. Kérem, akinek van tapasztalata, gondolata, az írja le. Minden segítséget megköszönök.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook