Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Pilates - segítsünk egymásnak tornázni! fórum

Pilates - segítsünk egymásnak tornázni! (beszélgetős fórum)


22. 55Judit (válaszként erre: 18. - Bichi)
2023. jan. 21. 17:01
Akkor nézzél olyat a youtube-on. van élénkítő pilates is. nem tudom milyen az, csak cím szavakat olvastam. Vagy ott van a Tibeti öt rítus. Azt lehet lendületesen is végezni.
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Channa*)
2023. jan. 21. 16:10
Köszi!, láttam, hasznos és fontos, pontos információk, csak én dinamikusabbat keresek.
20. Channa* (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 21. 15:53
A 8-as hozzászólásomban linkeltem egy ingyenest.
2023. jan. 21. 15:17
Próbálok olyan tornagyakorlatsort keresni play áruházban, ami nem fizetős, és magyarul van, kb. 30 napra lebontva. De nem találok, úgyhogy saját magam alakítom a gyakorlatokat.
18. Bichi (válaszként erre: 16. - 55Judit)
2023. jan. 15. 17:09

Tudom, azt pl. én is ismerem, de kiborít a pasi hangja, igaz egy idő után magától is tudja az ember.

Viszont nekem pl. jobban bejönne a dinamikusabb változat...

17. Channa* (válaszként erre: 14. - Bichi)
2023. jan. 15. 13:07

Hát nem tudom...

Én verseny sportoló voltam, judóztam, azaz nem vagyok túl puhány, illetve mindig mozogtam valamit (kondicionáló tornák, bicaj, futás, súlyzós edzések, stb.



De, a meglévő akkori problémáim miatt semmit nem tudtam könnyedén megcsinálni.

Ezekre a gyakorlatokra nagyon koncentráltam, mert mindig mondja, hogy mikor kell kifújni a levegőt és mikor kell beszívni, ami akkor nekem nagyon fontos volt, mert egyébként is nagyon kellett figyelnem, hogy milyen ütemben veszek levegőt.


Nekem mindkét hangszalagom lebénult és a gégém is.

A sebészem nem engedte meg a gégemetszést a gégésznek (szerencsére!), mert szerinte így nagyobb esélyem volt a gyógyulásra.


Tünetek: a hangszalag lebénulásakor a hangszalag egy bizonyos helyen marad egyhelyben, azaz nem tudja elzárni a légcsöveket, így evés-iváskor bármi bekerülhet a légcsőbe. Naponta többször félrenyeltem.


Illetve a hangképzéshez fontos, hogy a hangrés mérete változzon, ez a hangszalagok mozgásával valósul meg. A levegővételnél a hangszalagnak úgy kell elhelyezkednie, hogy a légcsövet egyáltalán ne takarja. Nekem olyan helyzetben volt, hogy bár kaptam levegőt, de mindig úgy éreztem, mintha valaki szorítani a nyakamat.


Köhögés, tüsszögés: mivel a hangszalagjaim és a gégém se mozgott, ezért nem sikerült bent kialakítanom azt, amit egyéb esetben ösztönösen megtudunk tenni, így azon stresszeltem folyamatosan, hogy ne kelljen egyiket se tennem, mert annak mindig fuldoklás volt a vége....


Bár kínlódtam és a hangréseim kicsik maradtak, de szerencsére rendbe jöttem.

16. 55Judit (válaszként erre: 13. - Bichi)
2023. jan. 15. 12:33
Channáé az eredetit mutatja be, és minden mozzanatot magyaráz. Szerintem nagyon jó. Ha csinálom, többet is mondok róla.
15. 55Judit (válaszként erre: 12. - Channa*)
2023. jan. 15. 12:32

Attól nem tartok hogy nem megy, mert évek óta csinálom a tibeti 5 rítust. Ezt: [link] 7 perc alatt mutatja be, érdemes ránézni. Rendes végzése tovább tart, mert többször kell ismételni.

Ez nehezebb. Viszont valamiért mindig elkezdem hanyagolni. Lehet azért mert nehezebb? Természetesen csinálni fogom, köszi.

14. Bichi (válaszként erre: 10. - Channa*)
2023. jan. 15. 12:21

Hát ilyen tüneteket sem hallottam még együtt.

Egyébként meg hogy kinek mi a nehéz az relatív, ahova gyógytornára szoktam menni, ott van aki első alkalom után meg sem tud mozdulni 1 hétig, másnak meg sem kottyan.

Bár meggyőződésem, hogy sokszor az ilyen mozgásokhoz sokkal nagyobb "testtudat" kell, és simán lehet nem izomból csinálni, ami meg pont semmit nem ér...

13. Bichi (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 15. 12:17
Amit te linkeltél szerintem teljesen más típusú és egyúttal jobb is lehet, már ha a bemutatónak lehet hinni, legalábbis hozzám közelebb állna ez a fajta, de tuti nem veszem meg fizetősen pár képkocka alapján...
12. Channa* (válaszként erre: 11. - 55Judit)
2023. jan. 15. 12:10

Én a többivel nem foglalkozok. Ezt találtam leghasznosabbnak.

Jót tesz az 5 db porckorongsérvemnek és az összes izmomnak.


Ebben a 35 percben minden megvan szerintem, ami kell.

Ha elkezded csinálni, akkor majd meglátod, hogy x idő után, mit bírsz.

Igen, nem tűnik nehéznek, de csinálni más:DDDD

Nekem is szokott görcsölni a lábam (vádli, lábfej, talp), de csak akkor, ha hanyagolom a napi tornát, aztán újra kezdem és rendeződik.

Szerintem ez is a gerinc problémák miatt történnek.


Mindenképp próbáld ki és csináld, ha időd engedi!

Az sem gond, ha elsőre nem megy, majd fokozatosan hozzászoksz.

11. 55Judit (válaszként erre: 10. - Channa*)
2023. jan. 15. 11:43

Hát van a te életedben is nehézség bőven. Ebből a fajta bőségből nekem is kijutott rendesen.


Végig néztem a pilatest, nagyon tetszik, és számomra nem is nehezek a gyakorlatok. Illetve a gerinc problémám miatt soha nem fogom tudni szabályosan végezni, mert az ágyéki szakaszon össze vannak nőve a csigolyáim a rendellenes gyerekkori problémák miatt. A másik, a vége felé nyújtott lábfejjel kell a gyakorlatokat végezni, ami meg azért nem megy, mert ha ezt csinálom görcsbe rándul a talpam. Nem tudom mitől, magnéziumot szedek eleget. Minden esetre megpróbálom, köszi. El van mentve. Megtaláltam a kezdő 2. videót is, még nem néztem meg, főzés közben vagyok. Több részt nem találok. Van több kezdő is?

10. Channa* (válaszként erre: 9. - 55Judit)
2023. jan. 15. 11:01

Igen, ez 2009-ben volt. 26-án lesz 14 éve, hogy ez történt.

Jártam foniáterhez, otthon gyakoroltam és végül is beindultak újra a hangszalagjaim.


Sok mindent újra kellett tanulnom (beszélni, köhögni, tüsszenteni, enni, stb.), de ez kb. fél éves folyamat volt szerencsére, és majdnem tökéletes lettem:DDDD


Azóta az maradt meg, hogy nem tudok menni és enni egyszerre, nem tudok menni és beszélni egyszerre, és bizonyos szavakra nagyon rá kell koncentrálnom, mielőtt kimondom. Pl. nem szólítom az Ibolyákat Ibi-nek, mert az Ibi kimondásához a levegővételemet át kell gondolnom;)


Sokáig nem tudtam hangsúlyozni, így nem tudták, hogy kijelentettem valamit, vagy kérdezek:DDDD

De ezt is újra megtanultam.


Ja, és sosem voltam hangos, de most már végképp nem tudok hangosabban beszélni, kiabálni egyáltalán nem tudok.


Egy kicsit mélyebb lett a hangom, de ezzel nincs gondom, sosem volt csilingelő.


Hát ennyi...

9. 55Judit (válaszként erre: 8. - Channa*)
2023. jan. 15. 10:46
Döbbenetes hogy ilyen komoly problémád volt. Remélem, már teljesen jól vagy! Annyira meggyőző volt ez a felvezetésed a videóhoz, hogy most végig nézem. Az elejét már látom, a magyarázat úgy tűnik pont a kezdőkhöz szól. Majd írom mi a véleményem.😀
2023. jan. 15. 10:38

Én ezt javaslom:


[link]


A pajzsmirigy műtétem után volt egy kis problémám. Lebénultak a hangszalagjaim és ugye emiatt nem nagyon kaptam levegőt sem, azaz alig bírtam mozdulni, mert rögtön fuldokoltam, de ez csak egy bevezetés;)


Amikor kezdtem rendeződni, ezt a pilatest csináltam.


Nem tudtam először végig csinálni, kb. 3 hét kellett, hogy már majdnem ment, aztán fokozatosan egyre tovább bírtam.

Kb. 2 hónap kellett, hogy menjen a 35 perc, de tudom, hogy a hoxások úgy, hogy sosem mozdultak meg, akár 5x is végig csinálják egymás után:DDDDDD


Tehát, ez a pilates nagyon jó!

Megerősíti a hátizmokat, segíti a helyes levegővételt, stb.


Én bár annyira nem akartam fogyni, de a 2,5 hónap alatt így is lement 5 kg, és már képes voltam ezután más tornát is csinálni.


Ezeket a gyakorlatokat napi szinten végzem a porckorongsérvem miatt azóta is, illetve mást is csinálok, de a gyakorlatok benne vannak a mindennapi tornámba.

2023. jan. 15. 10:22

[link]


Ezek 60+ gyakorlatokat mutatnak

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2023. jan. 15. 10:19
Köszi, ez se rossz.
2023. jan. 15. 10:15

[link]


Ezek ingyenesek.

4. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 15. 10:14
Jó lenne valami nagyon alap, ami azokat is segíti akik eddig csak hallottak róla. Én szívesen Pilateseznék és taichiznék is. Már kerestem a közelemben oktatást, de nincsen.
2023. jan. 15. 10:10
Lehet, de jók a gyakorlatok. Legalábbis, ami látható belőle.
2. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 15. 09:51
Kár hogy ez egy fizetős applikáció bemutatója...
2023. jan. 15. 08:52

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook