Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Piacképes szakmák, vannak-e egyáltalán? fórum

Piacképes szakmák, vannak-e egyáltalán? (beszélgetős fórum)


1 2
15. syria (válaszként erre: 2. - 45b4ec3330)
2013. febr. 7. 19:42

Ez azért is nehéz kérdés, mert ami ma piacképes, ki tudja milyen lesz évek múlva, amikor végzel.


Az a fontos, hogy olyan dolgot tanulj, amit majd élvezettel csinálsz. Akkor valószínűleg jól is fogod csinálni, s a jó szakemberek mindig kelendőek.

2013. febr. 7. 19:19
Szerintem ez attól függ hol fogsz élni. .én pl nem szeretnék itt maradni ezért az ápolónői vagy gondozó lesz a jó. De ha maradnék akkir tényleg az előttem szólónak igaza van.
2013. febr. 3. 07:56
cukrász, szakács, masszőr,
2013. febr. 3. 07:39
Senki?
2013. jan. 25. 09:45
...hát akkor marad a gyógyszertári asszisztens...de ha van ötletetek ami ehhez hasonló írjatok!
10. Mari20 (válaszként erre: 7. - 45b4ec3330)
2013. jan. 23. 14:01

amit szeretsz, és boldoggá tesz azt fejleszd

nem feltétlen kell gy...asszisztensé válnod


rengeteg természetgyógyász magán prakszisba gyógyit tanácsot ad tanit....


csak az a lényeg, hogy boldog legyél azt csináld amit szeretnél


a Teremtő adja hozzá a feltételeket

2013. jan. 23. 13:59

szerintem vannak, én most egy lakatos körözök egy JÓ LAKATOST...ácsot

e kétkezi szakmák ha jól csinálják ha mestertől tanulták akkor mindből meg lehet élni


a jó kömüvestől, ---- kezdve

csak jól, becsülettel kell végezni

azt amit szeretsz....

2013. jan. 23. 06:56

Pedig az jo szakma,nekem mamam akarta hogy gyogyszertari asszisztens legyek,vegul kozmetikus lettem,ruhazati elado es boltvezetoi szakmaval megspekelve.:)

Ne olyan szakmat valassz,amit masok ajanlanak,hanem azt amit Te szeretnel.

Párom pl nyomdász...ő hamarabb talalt maganak a sajat szakmajaba munkat mint en.

A varosunk kozelebe 1nyomda van...és gondolhatod,h hány száz bolt.......

2013. jan. 22. 22:15
Ami egyedül érdekel azok az ilyen egészséges dolgok, gyógynövények stb. ezért is gondoltam a gyógyszertári asszisztensre...de nem hiszem hogy ezzel elhelyezkedhetek.
2013. jan. 22. 22:13
Rendőrnek sokan mennek az osztályból és tudom, hogy ez biztos munka lenne de ez egyáltalán nem érdekel, meg ott van a felvételi is. Felszolgálónak én szerencsétlen lennék :D itthon is mindent kiborítok, no meg ez elég talpalós munka.
2013. jan. 22. 22:11

Nyelvekre fektess hangsùlyt szerintem,hiszen nap mint nap látom,hogy hiába van ilyen meg olyan papirja az embernek, nem képvisel nagyobb értéket vele egy darabka toalett papìrnàl.Kellő rátermettséggel egyébként akárhol el tudsz helyezkedni.

Nehéz ìgy ismeretlenül tanàcsot adni,de mindenképp valami olyat vàlassz,amit szívesen csinàlnàl.A piacképesség folyamatosan vàltozik,ahogyan a piac is...

2013. jan. 22. 22:06
Én is erre vagyok most kíváncsi...én a valuta-pénztáros tanfolyamra gondoltam.
3. tücsimücsi (válaszként erre: 2. - 45b4ec3330)
2013. jan. 22. 22:05

Márpedig orvosokra van a legnagyobb szükség.


De egyre keresettebb a jelnyelvi tolmácsolás is.

Rendőrnek nem akarsz menni?

Felszolgáló? Ha az éjszakai , késő esti munka vonz....


Fodrásznak, kozmetikusnak, varrónőnek nem éri meg tanulni. Nyelvtanárból is sok van, de a magánórákkal jó lehet keresni.

2013. jan. 22. 21:53
Szeretném ha leírnátok szerintetek minek éri meg tanulni, (Mérnök, orvos stb. ilyeneket ne írjatok)és mivel nem :)
2013. jan. 22. 21:52

Már elég sok kérdést feltettem továbbtanulással kapcsolatban...de szinte mindegyik szakmára amit kérdeztem olyan véleményeket kaptam, hogy nem lehet vele elhelyezkedni, túltelített stb.

Férfiak könnyebb helyzetben vannak, de egy nő milyen szakmával tud biztosan elhelyezkedni kb. 2 év múlva? Ápoló felejtős, de akkor milyen szakma az amivel el tudok majd helyezkedni, lehet ez felsőfokú is. Nem vagyok nagyravágyó havi biztos 90.000 Ft jó lenne.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook