Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petevezeték elkötés fórum

Petevezeték elkötés (beszélgetős fórum)


1 2
2016. máj. 19. 21:20

Azt gondolom, hogy maga a tudat, hogy többé nem lehet gyerekem, nagyon meg tudja viselni az ember lányát.

37 éves voltam, mikor méhen kívüli terhesség miatt eltávolították az egyik petevezetőmet. Az orvos megkérdezte, hogy ha már arra jár kössön e masnit a másik oldalra is... 2 nagy gyerek és egy romokban lévő házasság mellett is felsikítottam, hogy eszébe ne jusson. Csodálkozva kérdezte, hogy akkor mikor szeretném a 3. gyereket. Azt hiszem nem is értette meg, hogy nem akarok gyereket, de steril sem akarok lenni...

Az élet fricskája, hogy pár év múlva betegség miatt korai klimaxba léptem...és hidd el, hogy máig zokog a lelkem, hogy már ha akarnám sem lehetne több babám.

Nagyon-nagyon gondold át!!!

24. Vancsa1977 (válaszként erre: 14. - Lapbarna)
2016. máj. 19. 21:10
Értem!😄
23. CsengiBoti (válaszként erre: 17. - 67065d8ab8)
2016. máj. 19. 20:46

Pont ettől félek én is :(

Ráadásul.nekem igazából nincs rá eü okom...hacsak azt nem tekintjük annak,h én a hagyományos spirál mellett 2* lettem kismami...

22. CsengiBoti (válaszként erre: 4. - 328e1b30ab)
2016. máj. 19. 20:43

Előtted már más is felvetette a lehetőséget,amire mi eddig nem is gondoltunk :)

Utána fogok olvasni ez tuti ;)

21. CsengiBoti (válaszként erre: 6. - Poszata01)
2016. máj. 19. 20:40

Mirena?


Azért vetettem el ennek a lehetőségét,mert több olyat olvastam,h 1-2 hónap után le kellett vetetni...nem tudom,h én bírnám-e,és ilyen módon azt gondolom,h kb 50e Ft-ért zsákbacskát vennék.Vagy jó,vagy nem...sokat gondolkoztam már ezen,bár erről -eddig- nem beszéltem az orvosommal.

Viszont meg fogom kérdezni az ő véleményét is

20. CsengiBoti (válaszként erre: 6. - Poszata01)
2016. máj. 19. 20:32

Igen,pont ilyesmire gondolok,hogy ez annyira végleges és megmásíthatatlan...

Tényleg boldog vagyok,hogy van 4 gyermekem,és nem a nőiségemet féltem...


Csak az ész és a szív között nagy az ellentét :(

19. lapbarna (válaszként erre: 16. - Töprengő)
2016. máj. 19. 18:43

Nem volt naptár módszer, hiszen ő abban bízott, hogy az első elkötés is sikeres volt.

Amúgy persze, hogy lutri a naptár módszer, egyetértek.

18. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 1. - CsengiBoti)
2016. máj. 19. 18:30
Több fórum is van már errôl. Nem tenném.
2016. máj. 19. 17:13
Szia. Nekem 10ève eü javaslatra Is törtènt a műtèt. Akkor bíztam a dokiban bár nagyon nehezen szàntam rá magam. Pàr nappal kèsöbb màr nagyon megbàntam. Azóta is nehèz szívvel gondolok rà. Ha nem vagy 100%ig biztos benne hogy ez a megfelelő döntès akkor ne tedd. Biztos van más lehetősèg is.
16. töprengő (válaszként erre: 8. - Lapbarna)
2016. máj. 19. 17:07
Naptár módszer se tuti..
15. lapbarna (válaszként erre: 13. - Vancsa1977)
2016. máj. 19. 15:56
Természetes úton lett mind a 4 gyerek.
14. lapbarna (válaszként erre: 13. - Vancsa1977)
2016. máj. 19. 15:56

Elköltötték a harmadik születése után. Terhes lett, elvetette. Gyógyszert kezdett szedni, mert az elkötés halottnak a csók volt.

10 év múlva akartak negyediket, és sikerült is. A negyedik után ismét elkötötték. Azóta még nem lett terhes. 😄

13. Vancsa1977 (válaszként erre: 11. - Lapbarna)
2016. máj. 19. 15:52

Lehet hülyének nézel most,de nem értem akkor!!!

A barátnődet elkötötték(én így értelmeztem az első írásodból),de terhes lett.

Most meg azt írod,hogy szedett gyógyszert?

Ha elkötötték akkor minek a gyógyszer pluszba??

Meg mesterséges megtermékenyítéssel lett meg a kislánya???

12. lapbarna (válaszként erre: 11. - Lapbarna)
2016. máj. 19. 15:48
*mármint a gyógyszert szedte 10 évig.
11. lapbarna (válaszként erre: 10. - Vancsa1977)
2016. máj. 19. 15:48

Én is láttam egy pár részt abból, durva.

Egyébként a barátnőm esete azért is érdekes, mert ugye 10 évig szedte az elkötés mellett, és miután kivártak 3 hónapot, hogy kiürüljön a gyógyszer, egyből terhes lett. Ráadásul kiszámoltatták egy ismerőssel, hogy lány legyen, és az is lett.

10. Vancsa1977 (válaszként erre: 8. - Lapbarna)
2016. máj. 19. 15:37

Én is ettől rettegek!!!!!!!!


Meg a TLC csatornán is nem egyszer mutatták azt a műsort,hogy nem tudtam,hogy terhes vagyok.És szültek.Köztük nem is egy védekezés,és elkötés mellett esett teherbe!!

9. Vancsa1977 (válaszként erre: 1. - CsengiBoti)
2016. máj. 19. 15:35

Nekünk 2012-ben (35 évesen)becsúszott a második fiam.És mivel az első császárnál majdnem elpatkoltam,mert eléggé kövér vagyok,így a másodiknál kézenfekvő volt,hogy egészségügyi szempontból elkötnek,hogy már harmadik gyerek ne legyen-mondjuk nem is akartunk harmadikat!!!

Én nem éltem meg traumaként,sőt!!Engem az is boldoggá tett volna ha ki is vették volna méhemet,és a petefészkemet is!!!

8. lapbarna (válaszként erre: 1. - CsengiBoti)
2016. máj. 19. 14:32

Barátnőm a harmadik után köttette el magát (3 császár). Pár hónapra rá észrevette, hogy fáradékonyabb, pont mintha terhes lenne. De hát az nem lehet?!

Az orvos széttárta karját, hogy hát pedig ő kivágott 2-2 cm-t a petevezetőkből.

Barátnőm elvetette, hiszen a kicsi még csak pár hónapos volt. Utána gyógyszerrel védekeztek.

Aztán 2 éve úgy gondolták, mégis szeretn€nek egy kislányt a 3 fiú után.

Most májusban volt 1 éves a csajszi. (Barátnőm 40 múlt, a gyerekek 15, 13, 11 és 1 evesek). A negyedik is császár lett.

Ismét elkötötte a doki. Remélhetőleg, most működni is fog a dolog.

Csak érdekességként írtam le, hogy ilyen is van.

2016. máj. 19. 14:20
Anyukám kb 10 éve elkötette magát. Egy pillanatig nem bánta és nem is gondolkozott rajta. Apukám ment bele nehezen, de a doki elmagyarázta neki, mi hogyan van és végül beleegyezett. Anyukám sokkal nyugodtabb lett, mert ő 2-szer terhes lett védekezés mellett és ez sokkal biztosabb. Ő nem élte meg traumaként, se megcsonkításként, se semmilyen rossz dologként. Eszében sem volt több gyereket szülni és ez meg egy manapság kedvelt és rutin eljárás.
2016. máj. 19. 14:04
3 gyerek után mi is "végleges" megoldás után néztünk. De a műtéttől én nagyon idegenkedtem. Végül hormontartalmú spirál mellett döntöttünk, és bevált. Nem valószínű, hogy szülnék még (a szívem azt mondja: sajnos, bár 42 évesen minden észérv amellett szól,h megálljunk 3 gyerek után), de mégis jobb tudat az, hogy nem történt bennem semmi visszafordíthatatlan.
2016. máj. 19. 14:03
Nálam a harmadik császármetszésnél került rá sor. Az egyik doki azt mondta: a 4. császár az anya megmentéséről szól, ráadásul nem is akartunk negyedik babát. Utolsó indokként 2 fiú után lány érkezett, és én már amúgy is a műtőasztalon voltam. Ennyi. Nem éltem meg traumaként, kézenfekvőnek éreztem.
4. 328e1b30ab (válaszként erre: 3. - CsengiBoti)
2016. máj. 19. 13:19

A te tested elég sok mindenen átment már a családotok érdekében, amíg kihordtad a négy gyereketeket. Most a férjeden a sor :)


Férfiaknál sokkal kisebb beavatkozás.

2016. máj. 19. 12:03

Igen,megkérdezheted :)


Erre a lehetőségre nem is gondoltunk,ez volt -eddig- kézenfekvő számomra...


Utánanézek ennek a lehetőségnek mindenképp.

2016. máj. 19. 12:00
Megkérdezhetném, miért nem a férjed megy vasectomiára? Sokkal kisebb beavatkozás.
2016. máj. 19. 11:54

Sziasztok!


Hamarosan petevezeték elkötésem lesz.

Az eszem tudja,hogy ezt kell tennem,de a szívem ellenkezik...

Bár tudom,hogy több gyermeket nem vállalhatunk,(41 éves leszek és van 4 gyönyörű fiunk),mégis lelkileg elég nehezen élem ezt meg.


Aki átesett már ilyenen,leírná a tapasztalatait?

Hogyan,miért jutott erre az elhatározásra és később érezte-e azt,hogy nem jól döntött...Ha igen,miért?


Nekem nincs más mód a védekezésre,ezt mégis nagyon nehezen szánom rá magam...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook