Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petevezeték átjárhatóság, Hsg, Hycosy fórum

Petevezeték átjárhatóság, Hsg, Hycosy (beszélgetős fórum)


1 2 3
48. Mógi (válaszként erre: 46. - Duzsika)
2014. febr. 22. 09:14
Sajnálom :-(.
47. Regii
2014. febr. 21. 10:25

Sziaszok!

Énis tapasztalatokat gyűjtök a HYCOSY-val kapcsolatban. Mivel kíméletesebb és nincs altatás, mindenképp emellett döntök. A fájdalomról olvastam jót is rosszat is...Én győri vagyok, de sztem pestre megyek a vizsgálatra. Van vmi tuti hely, ahol rendesek a dokik és pikk pakk megvan?

46. duzsika (válaszként erre: 45. - Mógi)
2014. febr. 19. 15:57

Képzeld, közben a barátnőm felhívta őket, és már 45 ezerért csinálják. :(

Szóval maradunk a másik helynél, ott 30 ezer.

Azért köszönöm!!!

45. Mógi
2014. febr. 19. 08:22
Ha a hycosy Uh-ra gondolsz, azt a kollégája csinálta, mert ahhoz külön végzettség kell, dr. Fekete vki, aki nagyon kíméletes. De Krasznai dokival én nagyon elégedett voltam. Türelmes, mindent elmond, tájékozott a legújabb technikák területén (én a hycosyról is tőle hallottam). Nekem még rajzolt is szemléltetés gyanánt :-)
44. duzsika (válaszként erre: 43. - Mógi)
2014. febr. 18. 11:42
Köszi Mógi! Már utána is néztem. Nagyon jó tipp!!! Mindenképp felhívom őket. :) A Kraszani István jó doki volt? Erőssége az ultrahang?
43. Mógi (válaszként erre: 41. - Duzsika)
2014. febr. 18. 11:19

Köszönöm :-))

Teljesen megbízható a vizsgálat, csak a prof kicsit begyepesedett. A kérdésünkre, nem adott választ, csak azt mondta, ő csak a hsg-t fogadja el :-(. Így elbúcsúztunk egymástól, de nem bántuk meg. Egyébként több helyen is elfogadják, de nekünk ott ajánlottak dokit: Dr. Zeke Józsefet. Nem túl barátságos, de nagyon eredményes és nekem az fontosabb volt.

A Krama Zuglóban van, és nagyon jó fejek és segítőkészek. Ha van egészségpénztárad, arra is el tudod számolni. Én Krasznai Istvánhoz jártam.

42. duzsika (válaszként erre: 40. - 40f26c89e8)
2014. febr. 18. 08:38

Egyiket sem? Sajnálom. :(

És akkor lombikra küldtek?

41. duzsika (válaszként erre: 39. - Mógi)
2014. febr. 18. 08:23

Szia Mógi! Húha, gratuláloook! :))

A Krama egészségközpont Budapesten van? Ez nagyon jó ár, meglepődnék ha még most is ilyen "baráti" áron csinálnák a többi helyhez képest. Feltétlen utána nézek.

Azt nem tudod, hogy miért nem fogadja el pl. a SOTE? Nem annyira megbízható esetleg a Hycosy mint a hsg?

40. 40f26c89e8 (válaszként erre: 11. - Duzsika)
2014. febr. 18. 08:13
nem sikerült átnyomni a folyadékot rajta,sőt utána volt később laparoszkópia is és ott sem tudták megnyitni a petevezetőt sajnos
39. Mógi
2014. febr. 18. 07:42

Szia,

Nekem a Krama egészségközpontba volt Hycosy, 22 e volt épp 2 éve.

Nem kellett várni, 15 perc alatt végeztem, közben mindent mondtak, hogy mikor mi történik, és én is láttam a monitoron, és ami a legfontosabb, csak egy kicsit volt kellemetlen. (A párom meg is kérdezte, amikor mosolyogva kimentem a vizsgálóból, hogy "Mi történt, nem csinálták meg?")

Én a fájdalom elkerülése miatt választottam ezt a módszert, de nem mindenhol fogadják el ezt a vizsgálatot!! Pl. a SOTE nem :-(.

Mi pont ezért a budai meddőségi centrumba jártunk, eredményesen. Most itt gőgicsél a 2 babóca a szobában :-)))

Hajrá, szorítok!!!

38. duzsika (válaszként erre: 37. - Ba7da9cfc0)
2014. febr. 15. 16:52
Köszönöm, simán ki-google-zom. ;)
37. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 36. - Duzsika)
2014. febr. 15. 16:05
Lifecentrumban csináltattam. Fenn vannak az árak is. Sajnos telóról nemtudom Neked megnézni. De írd be a keresőbe, hogy hycosy székesfehérvár és az első a lifecentrum.
36. duzsika (válaszként erre: 35. - Ba7da9cfc0)
2014. febr. 15. 15:59
Igen, lehet hogy igazad van :)
35. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 18. - Duzsika)
2014. febr. 15. 15:45
Lehet megérné 50 km-t utazni érte. Még mindig jobban jössz ki árban.
34. tamcs1987 (válaszként erre: 32. - Cukkancslány)
2014. febr. 13. 13:25
Nálam sietett... Éreztem a ritmusán :) Első megvan, második megvan, képet kérek! Kész :) Kb ilyen volt!
33. inta
2014. febr. 13. 13:18
Szia! Nekem hysteroscopiám és hsg-m volt, mindkettő "bódításban" nem volt különösebben fájdalmas. A hsg-nél volt egy rossz pillanat, de rendesen ki voltam ütve nem tartott sokáig.
32. cukkancslány (válaszként erre: 29. - Duzsika)
2014. febr. 13. 12:52
a Hycosynál UH kontrasztanyag van, ami gyakorlatilag nyom nélkül és gyorsan felszívódik, a röntgen kontrasztanyag kicsit macerásabb, de a HSG-nél is inkább a sugár mennyiség a fontos, amit pedig orvosa válogat, hogy mennyi ideig akarja nézni a képet..
31. tamcs1987 (válaszként erre: 30. - Duzsika)
2014. febr. 13. 12:19

Igen, azt mondta a doki nehezen, de átment :) Remélem tényleg... Láttam is a képet két nyögés között :) durva volt látni a saját méhem röntgenképét... Az első petevezető, amin átment még tudtam nézni, ahogy az anyag kiáramlott a hasüregbe, de utána már fájt és becsuktam a szemem... :)


Hycosyra azt hallottam hogy az tényleg nem fáj!

30. duzsika (válaszként erre: 28. - Tamcs1987)
2014. febr. 13. 12:13
De sikerült átnyomniuk?
29. duzsika (válaszként erre: 27. - Cukkancslány)
2014. febr. 13. 12:13

De a Hycosynal is van kontrasztanyag, csak másfajta.

Talán a röntgen megúszása miatt érdemes a Hycosy felé gondolkozni.

28. tamcs1987 (válaszként erre: 27. - Cukkancslány)
2014. febr. 13. 12:00
Akkor pont belepottyantam a 10%-ba :))) Na nem baj, fájt mert nem volt átjárható, meg kisebb a méhem... De nem bántam meg! Ez is egy lépés :)
27. cukkancslány (válaszként erre: 26. - Duzsika)
2014. febr. 13. 11:39

igen :)


Sztem ez tipikusan olyan aminél megéri a pénzt, hogy ne kapj sugarat meg kontrasztanyagot! (Főleg mivel babatervezés miatt szokták ezeket csinálni)


A HSG-vel fájdalom szempontból az a tapasztalatom, hogy a nők 40%-a nem érzi, vagy max kellemetlen. úgy 50%-a azért sziszeg közben, és a maradék tizet viseli meg nagyon... remélem ez azért jó előrejelzés! :)

26. duzsika (válaszként erre: 25. - Cukkancslány)
2014. febr. 13. 10:42

Hú, köszi, ezek hasznos infok!!! :))

Egyáltalán nem zavar ha esetleg fájni fog, csak eredményes legyen! A fájdalommal mindig úgy vagyok, hogy az csak fájdalom... Átmeneti ;) Egyébként is jól tűröm. Inkább csak a szervezetem kímélném. szóval ha kevésbé viseli meg a női nemi szerveket a Hycosy, akkor egyértelmű hogy inkább fizetek.

Ezek szerint egészségügyben dolgozol? :)

2014. febr. 13. 10:37

nagyon sokban függ a fájdalom attól is, hogy HSG-nél a doki milyen gyorsan adja be a kontrasztanyagot, ugyanis egy vékony jól átjárható vezető sem tud nagyon gyorsan tágulni, emiatt feszíthet.


Elzáródásnál is akkor fáj inkább ha tovább kell nyomni a másik oldalon a kontrasztot, mert ott van esély hogy "átfújják" a járatot!


Én már többet láttam, hogy a leendő anuyka megkönnyezte ugyan a vizsgálatot de lett legalább egy átjáró vezetője! :)


Kitartást!

24. tamcs1987 (válaszként erre: 20. - Duzsika)
2014. febr. 13. 10:33

Ugye? :) én is totál ki voltam borulva... iszonyú volt :)


Nekem ugye fájt, idézem a dokit: nehezen, de átment! :)


Úgyhogy volt némi tapadás, de átment az anyag! De nálunk ezek szerint hülyén csinálják, se bódítás, altatás, szuri.. meg a bent alvás! Oké ingyen volt...

23. duzsika (válaszként erre: 22. - Geridina)
2014. febr. 13. 09:58

Köszi! Pozitív maradok ;)

Majd ha eljutottam, megírom hogy melyikre mentem, és milyen volt.

22. geridina (válaszként erre: 21. - Duzsika)
2014. febr. 13. 09:51

Igen, ebben lehet valami, ha elzáródás van, valószínűleg akkor fáj, mert nem bír áthatolni a folyadék, de közben nyomják kívülről.

Nem baj, ne is gondolj rá, hogy fájni fog.

21. duzsika (válaszként erre: 19. - Geridina)
2014. febr. 13. 09:49

Igen, a fene se tudja melyiket érdemes... Végülis ha el vagy záródva, a Hycosy is nagyon fáj, hiába ultrahangos, de ha meg nem vagy elzáródva, akkor szerintem a Hsg is kibírható lehet...

És ugye a Hsg ingyenes, a Hycosy viszont 30 ezertől fölfele...

20. duzsika (válaszként erre: 16. - Geridina)
2014. febr. 13. 09:48

Ez jól hangzik! Az sem zavarna ha fájna, csak ne legyen elzáródás, mert az állítólag nagyon durván fáj..


Tamcs, ilyet még nem is hallottam hogy bent kellett maradni éjszakára. :-o

2014. febr. 13. 09:47
A nőgyógyászaton ingyen csinálják, nekem legallábbis így volt. Mikor utána elmentünk a meddőségi centrumba, ott már nem csinálták meg újra, mert kiderült hogy átjárható és nem azzal volt a gondunk. De ott sem került volna pénzbe a vizsgálat.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook