Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pesterzsébeti anyukák, apukák! fórum

Pesterzsébeti anyukák, apukák! (beszélgetős fórum)


79. tappancsmama (válaszként erre: 75. - Tixtina)
2009. jún. 22. 13:26
Ebben igazad van és ilyen szemszögből tényleg inkább ez,mint a másik.
78. tappancsmama (válaszként erre: 74. - Tixtina)
2009. jún. 22. 13:22

Hála istennek!Akkor nincs olyan nagy baj.De szegénykémet úgy látom minden megtalálja mostanában.

Székelése legalább rendbe jött már?

77. tixtina (válaszként erre: 71. - Tappancsmama)
2009. jún. 22. 13:02

Nem olyan komoly rönkjátszóra gondoljál.

Van egy váza,amire tettünk hintát,gyűrűt,és létrát.

Meg van egy csúzda része,amire fel lehet mászni.

Nincs hozzá házikó,stb.Egyszerűbb változat.

Itt vettem a neten a babaszobán.

35 ezer volt cakk-pakk,a homokozóval együtt-ami már kezd szétjönni-de mivel nagyon ügyes férjecském van,megcsinálja.Bánya homok kellene bele,amit a gyerekek jól tudnak formázni,és várat építeni.Sajnos az agyagos sárga bányahomok,már nem nagyon kapható-mindegyik mosott.:((.

76. tixtina (válaszként erre: 70. - Tappancsmama)
2009. jún. 22. 12:57

Most betonozzák a talapzatot belül.

Ezek már az utólsó munkálatok.Két -három nap és kész.Hát,jó drága garázs lesz-több,mint másfél milla.

Viszont két éve készíttettünk árajánlatot egy céggel,azok 2,5 millióért csinálták volna meg,és nem lett volna ilyen masszív vasszerkezet teteje.

75. tixtina (válaszként erre: 69. - Tappancsmama)
2009. jún. 22. 12:54

Nos,a méhkivétellel az a helyzet,hogyha választanom kéne az élet-és a halál között,akkor az előbbit választanám.

Ugyanis,ha továbbterjed a displásiás rész,akkor a méhemet érinti,és pár hónapon belül kialakul a méhnyakrák.Ezt nagyon nem szeretném:(

37 éves leszek,gyermeket már nem szeretnék.Férjem,60 éven felül van.Nekem kell felnevelnem a gyermekeimet.Nem kockáztathatok.Reméljük-mindent rendben találnak,és nem kerül sor további műtétre.:)

74. tixtina (válaszként erre: 73. - Tappancsmama)
2009. jún. 22. 12:50

Na,megjöttünk.Enikő nem kapott semmit,mert vírus okozza a betegségét.

Fehér lepedék van a bal manduláján.

Marad a lázcsillapítás,és a szemcseppezés,mert reggelre a szeme is begyulladt:(.

Most jól van,nics láza-és babapiskótát eszik.

73. tappancsmama (válaszként erre: 72. - Tixtina)
2009. jún. 22. 12:20
Rendben.Szegáénykém
72. tixtina (válaszként erre: 71. - Tappancsmama)
2009. jún. 22. 11:06

Szia!

Nemsokára írok,most rohannom kell a dokihoz,mert délig van.

Szakad az eső,és Enikőnek szombat este óta magas láza van.Biztos a torka.Valszínű kap antibiotikumot.Kora délután itthon leszünk,megírom-mi volt.

71. tappancsmama (válaszként erre: 68. - Tixtina)
2009. jún. 21. 14:54

Arra gondoltam igen.De mi is csak az udvarig jutunk általában.Szerintem nem bővítették,bár nem tudom mikor láttad utoljára.De én úgy emlékszem hogy mióta megcsinálták nem építettek hozzá.


Az a rönk játszótok biztosan nagyon jó.Mi is szeretnénk olyat,csak baromi drága.Ezért gyűjteni kell rá.Ti hol vettétek?Vagy Ti csináltátok?

70. tappancsmama (válaszként erre: 67. - Tixtina)
2009. jún. 21. 14:47

Tényleg nagy lesz a garázsotok.Aztán egy idő után majd csak azt veszitek észre hogy nagyobb kéne mert milyen kicsi. :))

Befejezték most már az emberek?Elfoglalhatja már végre az autótok a méltó birodalmát?

69. tappancsmama (válaszként erre: 66. - Tixtina)
2009. jún. 21. 14:44
Szia!Hát Neked sem egyszerű az életed.Bízok benne hogy nem lesz semmi gond az eredményeddel.De Te tényleg ilyen könnyedén veszed azt hogyha ki kell venni a méhedet,vagy így könnyebb elviselni?
68. tixtina (válaszként erre: 63. - Tappancsmama)
2009. jún. 18. 18:55

A sétálóutcánál lévő játszótérről beszélsz?Ahol olyan aranyos játékok vannak?Régebben,míg éltek a szüleim,és gyakran kijártunk hozzájuk-útbaesett-és Bence nagyon élvezett ott játszani.Csak elég picike.Bár,lehet azóta bővítették.

Itt Wekerlén elég jók a játszóterek,de inkább csak a kertig jutunk idő hiányában:(Kertben van a gyerkőcöknek egy kis rönk játszó.Hinta,yűrű,4 méteres csúszda,meg homokozó-rengeteg játékkal.

67. tixtina (válaszként erre: 65. - Tappancsmama)
2009. jún. 18. 18:50

Hali!

Itt vagyunk.Sokat főzök,dolgozgatok-itt vannak a munkások-igaz rokonok-de etetni kell őket.

Már egy-két nap,és kész a szuper garázsunk:))

Több,mint 34 nm.Kész lakosztály is lehetne benne.

66. tixtina (válaszként erre: 62. - Tappancsmama)
2009. jún. 18. 18:48

Szia!A HPV vírus okozza a méhnyakrákot,85 %ban.

Nemi életet élők kapják meg-tehát szexuális úton terjed.

Rengeteg nő érintett.Ezért kell évente rákszűrésre járni-mert sokakat mebetegít ez a vírus.Nincsenek tünetei.Akiben megvan a vírus,nem biztos,hogy megbetegíti-de gyakrabban ajánlatos nőgyógyászhoz járni.

Nos,engem megbetegített sajnos:(Épp az utolsó előtti pillanatban mentem dokihoz,mert fájt a bokám.

Tegnap voltam egy szuper, onkológus magándokinál.

Mecsinálta nekem a HPV tesztet.Erre azért volt szükség,hogy megtudják,a HPV melyik kórokozója okozta a betegséget.van,ami drasztikusabb,van ami kevésbé ártalmas.

Majd két hét múlva lesz eredmény.Legrosszabb esetben kiveszik a méhemet-hogy ne terjedjen tovább a displásia,azaz a rákmegelőző stádium.

Hát ennyit nagyvonalakban.

2009. jún. 18. 16:45
Csajok!!!!!!!!!!!!Mi van Veletek?????????????Itt hagytatok teljesen magamra!!!!!!!!!!!!! :(((
2009. jún. 17. 20:51
Sziasztok.Mizu van Veletek?
63. tappancsmama (válaszként erre: 61. - Agens01)
2009. jún. 16. 21:53

Szia!


Mi inkább csak az udvarra megyünk ki.Mi sajna ilyen lusta népek vagyunk.De ha minden igaz holnap szeretnénk kimenni egyre,itt Erzsébeten,ami az önkormányzatnál van a főtéren majd alvás után.Remélem az idő is engedi.Általában úgy vagyok ezzel a játszóterezéssel,hogy amíg kiérünk az egy fél óra minimum és még csak nem is gyalog hanem busszal és vissza is fél óra és az az egy óra ami utazásra megy el,azt inkább játssza itt Árven az udvaron.Az elindulási maceráról nem is beszélve amíg a 2 gyereket meg magamat összekészítem.

Mi egy idő után feladtuk a lakásban való elpakolásokat a gyerek miatt amikor Árven kicsi volt,mert nekünk olyan kicsi a lakásunk,hogy egyszerűen nem tudok sehova sem pakolni már olyan helyre ahol ne érne el valamit,így pl.a dvd,meg a könyvek egy része lent maradt az alsó részlegen és sajnos vagy nem sajnos Árven kénytelen volt megtanulni hogy azokhoz ne nyúljon.Nem tudtunk mást csinálni,mert nem tudtam ennyi mindent elérhetetlen magasságba tenni.De megtanulna nagyon könnyen.Most majd Áriszra leszek kíváncsi hogy Ő hogy érti ezeket meg.

10 hónapos Alex ugye?Rendes cipőt vettél már Neki,vagy csak ezeket a kocsi cipőket?Olyan édesek azok a kis cipőcskék!Nem???????? :))Zabálni valóak.

2009. jún. 16. 21:33

Szia!


Miért kell Bencét hallásvizsgálatra vinni?Valami baj van Vele?

Remélem hamarosan rendbe jön Enikő székelése.Most már ehet rendesen mint műtét előtt?

Nem akarok tudatlannak tűnni,de mi az HPV vírus és hogy lehet elkapni?És ezért kellettek azok a műtétek is?

61. agens01 (válaszként erre: 56. - Tappancsmama)
2009. jún. 16. 19:15
Igen a nagyiéknál most ő a kedvenc főleg, hogy már próbál beszélgetni,meg most már egyfolytában sétálgatni kell vele.Nem tudtunk elmenni ringatóra, mert volt egy kis dolgunk.Mostanság próbáljuk a lakást biztonságossá tenni,délútán meg lemegyünk a parkba és ott próbálom lefárasztani estére,van szőkőkút,meg hínta és próbálkozunk az állással(cípőben).Ti szoktatok délútán sétáni, játszóterezni?
60. tixtina (válaszként erre: 57. - Tappancsmama)
2009. jún. 16. 18:14

Szió!

Megvagyunk-garázst csináljuk gőzerővel-főzögetek naponta 3 féle kaját,mert itt ebédelnek a munkások-mivel a rokonaink.

Enikő most megvan-még mindig nehezen nagyvécézik,de más baja szerencsére nincs.

Holnap viszem bencét hallásvizsgálatra,délután meg megyek nőgyógyászhoz-mivel 3 havonta kell kontrollra járnom-HPV vírus utólért sajnos:((Két műtétem volt,a tavasszal.De a méhemet nem kellett kivenni,mert nem volt komoly a baj-szerencsére.

2009. jún. 16. 12:14

Képzeljétek az elmúlt egy héten Árisz megtáltosodott.Ugyebár kibújt a foga.Végre tudatosan is felállt és ül.Igaz még nem peckes háttal,de magától.És olyan villámgyors lett hogy csak na.Most már szopizni is csak úgy szopizik hogy közbe tótágast áll és abban a pillanatban hogy tele a pocak már mászik is vagy fel ül.Olyan jókat szoktam rajta mosolyogni.

Árven cicám szerencsére mostanában újra a szobájában alszik és nem emlegeti azt az érdekes macskát.Éppen most is a déli alvást próbálgatja. :)

58. tappancsmama (válaszként erre: 35. - 10e84b259d)
2009. jún. 16. 12:09
Hol vagy már kedves lány?Mi van Gergővel?
57. tappancsmama (válaszként erre: 54. - Tixtina)
2009. jún. 16. 12:08

Szia!


Hova tűntél?Mi van Enikővel?Remélem nem azért tűntél el mert gáz van Vele?!!

Nagy fiú hogy van?Építkezés hogy áll?

56. tappancsmama (válaszként erre: 55. - Agens01)
2009. jún. 16. 12:06

Sziasztok!


Először is Alexnak gratulálunk a nyolcadik fogacskájához.!!!! :))

Jól éreztétek magatokat a nagyinál?Gondolom Alexet mindenki körül rajongta. :)

A múlt héten sikerült eljutnotok a ringatóra?Találkoztatok PetraGerivel?

Mit csináltok mostanában?

2009. jún. 15. 09:51

Sziasztok!

Tegnap este jöttünk haza a nagymamaitól azért is kérdeztem a strand dolgot, mert nálunk nincs kert, de anyúéknál kivisszük.Szombaton délután volt egy kis sütögetés a kertben Alex-nak kivittünk egy pokrócot, hogy majd azon játszadozik, de inkább a csak a fűben kúszott-mászott viszont nagyon élvezte.Szerencsések vagytok, hogy nektek van hova kirakni a gyerköcöket mi sajnos panelban lakunk.Különben Alex-nak is kibújt a 8.foga. Enikőnek jobbulást kivánok.

54. tixtina (válaszként erre: 53. - Tappancsmama)
2009. jún. 13. 19:58

Hali!

Megvan-ma nem tudott elaludni.Kissé nyűgös.Nem volt azóta széklete,pedig adom a hashajtót szorgalmasan.

Ma evett szilárd ételt-szegénykém már unja a sok pépes kaját.Követelte,hogy párizsit akar enni kenyérrel.Adtunk neki.

Mindjárt lefürdetem,ha nem aludt el.Kicsit megmozgatom a beleit.

Tegnap voltunk a gégészeten kontroll vizsgálaton-mindent rendben találtak.

53. tappancsmama (válaszként erre: 47. - Tixtina)
2009. jún. 13. 19:43

Sziasztok.Mi van Veletek?Gyerkőcök?


Tixtina mi van Enikővel?

52. tappancsmama (válaszként erre: 51. - Tappancsmama)
2009. jún. 12. 19:09
Persze ha nagyobbak lesznek mi is kivisszük majd őket.:)
51. tappancsmama (válaszként erre: 46. - Agens01)
2009. jún. 12. 16:53

Szia!Ebben én nem tudok segíteni,mert mi nem voltunk még strandon,mert mire kiérnénk addigra pont az az időszak van amikor nem lehet kint lenni,délután felkelés után meg már minek menjünk strandra,amikor messze van és 3 óra körül szoktak felkelni.Meg nekünk van kertünk így nyaranként ott állítunk medencét.


De kérlek meséld el hogy döntöttetek és ha kimentek akkor hogy érezte magát Alex.

2009. jún. 12. 16:45

Nem tudom mi van a gyerekekkel,de az elmúlt 2 éjszaka alatt nagyon nyűgösek voltak.

Árisznak nem is tudom hogy meséltem e de kedden kibújt az első fogacskája.És szerintem jön a második is,tehát valószínűleg azért nyűgike.

Árvenkém,meg 2 napja nem mer a szobájában aludni.Ezért itt aludt mellettünk az ágyban,ezért nem is tudtam tegnap este válaszolni Tixtinának,mert bealudtam mielőtt fel tudtam volna kelni a géphez. :)Nem tudom hogy normálisan ebben a kórban kellene ennek lennie,de Árvennél előjöttek a "képzeletbeli barátok" egyike.Igazából nem képzeletbeli barátnak mondanám,mert álmában is látja,meg ébren is azt mondja de nem tudok rá jobb kifejezést.Szegénykém nem tudja hogy hogyan kezelje még ezt a helyzetet.De legalább azt már kiderítettük tegnap este hogy ez a valaki,vagy valami nem akarja bántani,csak játszik Vele.

Nálatok voltak,vannak ilyenek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook