Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pénzügyi és Számviteli ügyintéző képzés fórum

Pénzügyi és Számviteli ügyintéző képzés (beszélgetős fórum)

2019. okt. 6. 14:43
Sziasztok, gondolkodom a tanfolyam elvégzésén... Van valaki, aki elvégezte és el is helyezkedett a munkaerőpiacon?:)
7. Amaunet (válaszként erre: 6. - Nyamitörp)
2018. júl. 29. 20:46

Ez ma is így van.


Pszü-t végeztem Soterline-ban. A valódi szakmám nem ez, de pénzügyi területre fejlesztünk, ezért úgy gondoltam elvégzem.

Nagyon kemény tananyag, és az oktatók szerint aki azt elvégzi a mérlegképes onnan már egy ugrás.

Az oktatott, központilag előírt modulok, szakmai elvárások, vizsgakövetelmények megtalálhatóak neten.

6. Nyamitörp (válaszként erre: 4. - 12d083b51b)
2018. júl. 29. 20:36
Annak idején úgy volt, hogy mérlegképes könyvelőire csak akkor lehetett jelentkezni, ha megvolt a pénzügyi- és számviteli ügyintéző. Ez középfokú végzettség, a mérlegképes könyvelői meg felsőfokú, de nem diploma.
5. Chrissy77 (válaszként erre: 4. - 12d083b51b)
2018. júl. 29. 18:23

Igen a mérlegkepes... jó lenne 🤗

Anno divat volt úgy felvenni valakit, hogy legyen 5 év tapasztalata.. most is van még? Na meg a sógor koma jóbarát...

4. 12d083b51b (válaszként erre: 3. - Chrissy77)
2018. júl. 29. 07:47
Szerintem nem az a baj vele, hogy tanfolyam, hanem az, hogy "számviteli ügyintéző". Ha "mérlegképes könyvelő" szakot végzel, akár a Pentánál, akár a Könyvvizsgáló Kamaránál, akkor már nem porosodna a bizonyítványod a szekrény alján. Azért szakmailag nem mindegy! Persze sem időben, sem pénzben, sem befektetett energiában nem közelíti egyik a másikat.
3. Chrissy77 (válaszként erre: 1. - Csehili80)
2018. júl. 29. 07:42

Szia.


2010ben, de már nem tudom melyik cégnél. A munkaügyi kp. fizette. Nyugdíjjas oktatókkal, akiknek csak szakmájuk volt, és nem tanárok voltak.

Nekem azóta is ott hever a szekrény alján a bizonyítványom.

Nem vettek fel sehova, mondván, hogy a tanfolyam semmit nem ér. Fősulin ugyanezzzel a bizivel többre mentem volna.

2. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Csehili80)
2018. júl. 28. 14:29

Ahogy látom nem sokan tolonganak a válasszal. Nem csodálom, ez a szakma eléggé taposó-malom.

Szerintem szakmailag mindkettő egyformán erős, jó és megbízható. Válaszd azt, amelyik közelebb van, könnyebben elérhető, ill. ha túl nagy az eltérés a tanfolyam díja között, nem biztos, hogy amelyik a drágább, az a jobb!

Jó lenne látni a tananyagot! Valahol meg lehet nézni, hogy melyik milyen tárgyakat, stb. tanít?

2018. júl. 27. 13:23
Sziasztok!Végzett valaki Pénzügyi és Számviteli ügyintéző képzésen a Pentában vagy a Magyar Könyvvizsgálói Kamarában?Szerintetek melyik jobb?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook