Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pelenkázás, szoptatás kirándulás alatt - Te hogyan oldod meg? fórum

Pelenkázás, szoptatás kirándulás alatt - Te hogyan oldod meg? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
36. iemma (válaszként erre: 33. - Trapiti)
2012. aug. 7. 12:37
Egyetértek. Amúgy mi is 3. emeleti társasban lakunk. Közel hozzánk egy vadkacsákkal teli tó, ahová gyakran kijárunk. A fiam még pelenkás, de viszek zacsit és hazahozom a termést és én is eldobható wc-t fogok használni, mert én sem szeretem, hogy a nagyobb gyerekek odapisilnek ahol a többiek játszanak. Kulturáltan, ötletesen meg lehet oldani, nem a múlt században élünk. Bár sokan még mindig úgy gondolkodnak. De ha kertesbe költözünk akkor is el fogunk menni kirándulni, csavarogni, mert a fiam is igényli a társaságot és én is büszkén vállalom, hogy "nem bírok a valagamon ülni" évekig.:-)
35. trapiti (válaszként erre: 32. - 0a84e34983)
2012. aug. 7. 12:30

Te hangsúlyoztad, hogy csavargós család vagytok, azt hittem tanulok valamit... de ezek szerint mégsem, bocs.


A nagyvárosban meddig tervezed hogy nem mozdulsz ki a fiaddal?


Az én családom pl. a Balaton mellől származik, az egész család imádja a vizet, természetes volt hogy a kislányomat is vittem a vízpartra már az első nyáron. Pelenkázást, bilizést megoldottuk strandsátorban, de idén pl. elég macerás volt, mert a strandi nyilvános wc nem kisgyereknek való... Pl. az ilyen létesítményekben nyugodtan megtehetnék, hogy ahogy férfi-női wc van külön, úgy legyen egy-két gyerek wc is a kisebbeknek, amit kultúráltabban lehet használni...


Itthon rendszeresen úszunk, de ott is olyanok a wc-k, hogy előtte be szoktam vinni a Duna Plázába wc-re, mert ott nagyon szép és tiszta wécé van külön a gyerekeknek...

34. iemma (válaszként erre: 13. - Bnedora)
2012. aug. 7. 12:28
Nem kimondottan neked szólt, nálam a "szoptass otthon, ne csavarogj, ne játszd a mártírt" szövegnél ment fel a pumpa. Főleg a stílus miatt. Attól hogy valaki ki sem teszi a lábát a házból lakásból (mert hogy nem mindenki lakik kertes házban) csak azért mert kicsi a gyerek és nem szobatiszta nem hiszem hogy jobb sem a gyereknek, sem az anyának, akinek esetleg szintén jót tenne egy kis kimozdulás. Miért ne lehetne elmenni egy gyerekkel kirándulni, piknikezni.
33. trapiti (válaszként erre: 31. - Bnedora)
2012. aug. 7. 12:24
Mi egy harmadik emeleti társasházi lakásban lakunk a város közepén. Nincs kert ahová kiküldjem a gyereket játszani. Ezek szerint pl. nem kellett volna elvinni kirándulni mert nincs hol tisztábatenni? Kedvenc helyünk Királyrét, rengeteg kisgyerekes család jár oda, szuper játszótér van. Van konténer wc is, évek óta lelakatolva... Én megoldottam, nem hagytuk a koszunkat a bokrokban (gyerek utazóbilibe, én visszatartottam az étteremig)... de nem mindenki tette így. Továbbra sem hiszem, hogy csak erre az a megoldás, hogy bezárom a gyereket évekre a lalásba...
32. 0a84e34983 (válaszként erre: 30. - Trapiti)
2012. aug. 7. 12:22
Nem értem mit kell ezen lovagolni.Mikor 4 éves volt a lányom akkor még egy kisvárosban éltünk,legtöbbször mamáékhoz,rokonokhoz mentünk,ahol nem volt mocskos a wc.Aztán költöztünk egy nagyvárosba,de akkor már nem voltak ilyen gondjaink,hogy mindig pisilni,kakilni kellett.Nem jár a lányom mocskos wc-be és bokorba,és nyugi a Wc takarítás a dilim,úgyhogy az igényem nekem is megvan.
31. bnedora (válaszként erre: 28. - Trapiti)
2012. aug. 7. 12:19

Nem "muszáj"-ról volt szó, hanem kirándulásról.

Az is természetes lenne, hogy kulturált WC-helyiségek legyenek, de lehet, hogy sokan úgy gondolják, hogy minek, mivel seperc alatt az "emberek" undorítóvá varázsolnák/ják.

30. trapiti (válaszként erre: 29. - 0a84e34983)
2012. aug. 7. 12:18
Én is látom, hogy sokaknak nincsenek... simán megy a gyerek a bokorba, és sokan a legmocskosabb wc-be is egyedül beengedik az ovis korú gyereket. Tényleg lehet, hogy csak én vagyok túl igényes...
29. 0a84e34983 (válaszként erre: 27. - Trapiti)
2012. aug. 7. 12:16
Nem emlékszem rá,hogy 4 éves korában ilyen gondjaink lettek volna.Pedig mi csavargós család vagyunk.
28. trapiti (válaszként erre: 26. - Bnedora)
2012. aug. 7. 12:15

Szoptatni nem tudtam, úgyhogy erről nem nyilatkoznék.


6 hetes korától hetente 2x hordtam gyógytornára Bp egyik végéből a másikba tömegközlekedéssel, két metró, egy busz. Nyilván tisztán indultunk el, és ott is tisztába tettem, mégis volt hogy út közben is lett volna szükség rá, hiszen másfél óra volt csak az odaút, másfél a vissza... szerinted mit kellett volna tennem? Maradni a valagamon aztán életem végéig tologatni kerekesszékben???


És egyébként is... miért kellene egy 2-3-4 éves gyerekkel otthon ülni csak azért mert nincs hová elvinni wc-re... Nem az lenne a megoldás, hogy több legyen a kultúrált mellékhelyiség?

De mondok jobbat... a 67 éves anyám vízhajtót szed. A munkahelyéről napi szinten küldik a városba minimum 3-4 óra mire mindent elintéz. Nem egyszer a sírás határán van, mert nincs hol elintéznie a dolgát. A másik lehetőség hogy nem veszi be a gyógyszerét... Ő is maradjon a valagán???

27. trapiti (válaszként erre: 25. - 0a84e34983)
2012. aug. 7. 12:10

Csak kíváncsi voltam... 4 évesen is nagylány volt és kibírta?


Természetesen az enyém is pisil itthon indulás előtt, de mivel sokszor nem egy-két órára megyünk el itthonról, szerintem normális, hogy közben kell wécéznie... de tényleg nem akarlak zavarni a kérdéseimmel... ;)

26. bnedora (válaszként erre: 16. - Trapiti)
2012. aug. 7. 12:09
Látod, ez a probléma. Nem tudtok a valagatokon ülni. Igen, az "anno"-val példálódzunk mi sokan, akik abban az időben neveltünk gyerekeket. És nem sorolom, hogy abban az időben hogyan szoptattunk, pelenkáztunk, közlekedtünk, mert gondolom tisztában vagy vele. Igen, változott a helyzetetek, szerencsére jobb lett, mint anno, de lehet megalkuvónak is lenni.
25. 0a84e34983 (válaszként erre: 24. - Trapiti)
2012. aug. 7. 12:07
Ha megyünk valahova a lányom pisil itthon.Nem tudom mit kell ezen ennyit beszélni...De mindig van nálunk nedves törlőkendő,és letakarítom a wc-t neki,ha véletlen úgy alakul,de nemigen van ilyen.Nagylány már,kibírja hazáig.
24. trapiti (válaszként erre: 23. - 0a84e34983)
2012. aug. 7. 12:00

Azért kérdezem... amikor 4 éves volt akkor hová vitted wc-re? 8 évesen elég magas hozzá, hogy ne üljön rá? Vagy Téged nem zavar?


Mi sokat mentünk akkor is amikor kicsi volt a lányom, persze a legtöbbször olyan helyre ahol volt lehetőség normális körülmények között tisztába tenni, de emiatt nem maradtam volna otthon... pláne nem évekig.

Ráadásul gyerektől is függ, sokan mondják, hogy úgy kell időzíteni, hogy ne út közben kakiljon be... de az én lányom pl. napi 4-5x kakilt, nem lehetett időzíteni. Most is napi 2 a minimum, lassan 5 éves, nem hiszem hogy emiatt itthon kellene ülni... amíg pelenkás volt, könnyebb volt, és most kezd újra könnyebb lenni, hogy már nagyobb.

23. 0a84e34983 (válaszként erre: 21. - Trapiti)
2012. aug. 7. 11:50
Nekem már 8 éves a lányom..A kisfiam 21 hónapos,egyszer tettem tisztába a plázában,meg mikor nyaralni voltunk a strandon cseréltem rajta pelust,vagyis az úszópelust lecseréltem rendes pelusra.
22. bdioda
2012. aug. 7. 10:57
közben beszúrnám: köszönöm mindenkinek, aki elmondta a véleményét (akkor is, ha személyesen én nem ugyanazt osztom) és remélem, még mások is megteszik! szerintem erről érdemes beszélni.
21. trapiti (válaszként erre: 18. - 0a84e34983)
2012. aug. 7. 10:44
Egyébként a te lányoid hol pisilt? És mostanában hol pisiL? Gondolom ugyanígy probléma...
20. trapiti (válaszként erre: 18. - 0a84e34983)
2012. aug. 7. 10:43

Ha nagyon mocskos vagy nagyon nincs, akkor uti bili... bár lassan sajnos kinövi.

Ha nem annyira mocskos, akkor alkoholos törlőkendővel wc-takarítás, őrködés a gyerek mellett, nehogyhozzányúljbármihezis... utána alapos kézmosás, ha nics hol/mivel, kézfetőtlenítő gél.

19. 0a84e34983 (válaszként erre: 18. - 0a84e34983)
2012. aug. 7. 10:39
Ja,látom úti bili....
18. 0a84e34983 (válaszként erre: 16. - Trapiti)
2012. aug. 7. 10:38
Szoptatással már nem kéne,hogy gond legyen 2 éves korban,mert bármit ehet a kisgyerek.A pelenkázás az más kérdés.De ha már itt tartunk egy szobatiszta 4-5 éves hol pisil ha már mocskos wc-kről beszélünk...Még pelenkát kap,vagy mi???
17. bdioda
2012. aug. 7. 10:21

nálunk a papírbili a kincs :D

egyébként nem csak kirándulásra lehet ennél a témánál gondolni. nálunk vásárlás, vagy szimpla séta alkalmánál is rendre akadt "meglepetés", pedig az ember próbálja kiszámítani. mi a város szélén, ipartelepi környezetben lakunk, így ha sétálni mentünk a gyerekekkel, nem tudtunk rögtön hazaszaladni "csomagolni", sem szoptatni.

ó.. a lányom a múltkor egy decathlon áruházban (nem Eger, mert itt nincs) úgy összekakilta magát, hogy fojt a derekánál ki a cucc (pedig nappal többnyire már szobatiszta). szerencsére ott volt pelenkázóval kialakított mozgássérült wc, így ott ki tudtam mosni a kisasszonyt a ... , na abból...

16. trapiti (válaszként erre: 14. - 0a84e34983)
2012. aug. 7. 10:01
2-2.5 éves koráig ne menjenek sehová? Azért ez erős kicsit... de van aki még tovább pelenkás... Utána meg jön a félig-meddig szobatiszta korszak... 4-5 éves mire stabilan megbízható pl. egy kirándulás alatt és van rá esély hogy nem egy perccel előtte szól... Utána meg a mocskos nyilvános wc-k miatt ne menjen? Ez szerintem butaság.
15. Lili74 (válaszként erre: 12. - Trapiti)
2012. aug. 7. 09:58
Köszi az infot, utánanézek majd, biztos nekünk is szükségünk lesz rá.
14. 0a84e34983 (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2012. aug. 7. 09:57
Pont ezt akartam írni.
13. bnedora (válaszként erre: 8. - Iemma)
2012. aug. 7. 09:56
Nem dobálóztam sárral, csak egy lehetőséget vetettem fel.
12. trapiti (válaszként erre: 11. - Lili74)
2012. aug. 7. 09:48

Az utazó bili a világ egyik legnagyobb találmánya :)

Olyan mint egy wc-ülőke csak van két kinyitható lába (ha vízszintesig nyitod, akkor wc ülőke, ha derékszögben akkor láb). A közepébe nylon zacskót teszel a keretre ráhúzva, abba megy a cucc. Ha végzett a kicsi csomó rá, és mehet a szemetesbe, zacsitekercs, popsitörlő és bili összecsukva a hozzá való tasakban a hátizsákba... :) nekünk még mindig jó szolgálatot tesz, pedig már lassan 5 éves a lányom... Ahhoz túl nehéz hogy megtartsam a wc fölött, ahhoz meg a legtöbb helyen mocskosak a wc-k hogy ráüljön... a bokorba pisilést-kakilást meg utálom...

11. Lili74 (válaszként erre: 10. - Trapiti)
2012. aug. 7. 09:44
Nem is hallottam még utazó biliről, de azt hiszem a bilinehézségben igazad van.
2012. aug. 7. 09:16

Szoptatásban nem voltunk érintettek, de a pelenkázást sok helyen meg lehet oldani... Jó időben egy félreeső pad szerintem simán megteszi, mindig volt nálam alátét, és zacskó hogy becsomagoljam a termést mielőtt kidobom. Autóban rossz idő esetén is megoldható, de pl. a mekik is megflelő pelenkázókkal vannak felszerelve. 8-10 hónapos korában voltunk elöször a Balatonon, pl. a strandon strandsátorban oldottuk meg.


Egyébként a pelenkás korszak még egyszerű, az igazi nehézségek 2-4 éves kor között jönnek, amikor nagyjából szobatiszta a gyerek, de sehol egy elfogadható wc... Nálunk az összecsukható utibili a mai napig állandó felszerelés, út mellett, csomagtartó tetején, bárhol használható és higiénikus is, mert a termés egy lezárható zacskóban a kukában végzi...

2012. aug. 7. 09:02

Szerintem ez fontos téma, és ha valaki így látja, én túl fogom lihegni! :)

Nem értek egyet a "maradjanak otthon, amíg kicsi" felvetésekkel, pláne, hogy sok családban a kisbaba nem az egyetlen gyerek. Igenis kiránduljon a család.

Én rengeteg olyan véleménnyel találkoztam, hogy valakit zavart a nyilvános szoptatás és pelenkázás. És ugye oké, hogy most nyár van, de azért mi van, ha nem "partner" az időjárás? :)


Nekem Budapesten bázisom az ikea szoptató-penekázó helyisége és nem szórakozásból. Egerből háromhavonta jártunk a gyerekeim első két évében a Heim Pál kórházba. A vizsgálatok után mindig az ikeában ettünk, raktuk rendbe a gyerekeket és úgy indultunk haza. Több ismerősöm szerint is "életmentő" hely :D

2012. aug. 7. 08:37
Bírom amúgy, hogy minden olyan fórumon, ahol tanácsot kér valaki, hogy hogy mozduljon ki a babával rögtön megjelennek azok akik elkezdenek sárral dobálózni, hogy nem szabad kimozdulni, felelőtlen az aki elmegy gyerekkel bárhova is, ill. jön a másik nagy kedvenc a "bezzeg az én időmben" szöveg. Nem az volt a kérdés, hogy kiránduljunk e gyerekkel vagy sem, hanem akik igen azok hogy oldják meg. Akik szerint nem szabad, az minek szól hozzá???
2012. aug. 7. 08:33

"Pelenkáztam kocsiban, babakocsiban, fűre letakart pléden, és pelenkázóban egyaránt. Azt viszont fel nem foghatom, mi a francnak akarnak a mai nők kiépített szoptatókban szoptatni."


Ez nálam is így volt, mindig sikerült megoldanom.

A szomptatás problémáját is mindig sikerült megoldanom kulturáltan, senkit nem zavart, hogy szoptatok.

Úgy gondolom, hogy ez egy kicsit túl van lihegve.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook